Четвер
24-03-28
20:59

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Прикмети на липень

Прикмети на липень

Липень - маківка літа. Сьомий місяць григоріанського календаря. І, напевно, сама річна суть: ми весь рік так чекаємо тепла, а в липні саме настає справжня спека: спека то томить, то хилить на сон, то нищить ...
Прикмети на липень У народі говорили: «У липні жарко, а розлучатися з ним шкода, в липні душно, а розлучатися з ним нудно». За народною прикметою, «якщо липень спекотний, то грудень буде морозним».

У липні найкраще лежати де-небудь «біля самого синього моря» на золотому пісочку ... І навіть якщо відпустка не скоро або вже пройшов, то городяни мріють хоча б у вихідні вибратися за місто. «У липні хоч роздягнися, а легше - ні». Але на природі все-таки спека переноситься легше, ніж у загазованому місті.

Хоча ще не прибрані поля: «У липні на полі густо, а в коморі пусто», - зате ягоди вже встигають як на дачі, так і в лісі. Саме в липні для наших бабусь наставав сезон варіння варення. Ми, звичайно, стали лінивіше, але все-таки ні-ні та й потягне солодким запахом полуниці або малини то з однієї квартири, то з іншої. І оси тут як тут, в'ються біля віконних сіток.

За народними прикметами літо і починається в липні:

1-5 липня - початок справжнього літа;
6-26 липня - час повного літа;
27-31 липня - вже спад літа.

Липень часто багатий на грозові зливи. Раніше в народі говорили: «Липень - грознік, блискавки мече, дуби калічить». Пам'ятаю, в дитинстві, коли ще не було такої кількості автомобілів на вулицях, після дощу по калюжах босоніж носилися щасливі хлопчаки. І ніякі окрики дорослих про те, що розлітаються бризки потрапляють на всіх навколо, не могли остудити їх захоплення. А зараз, якщо щось і радує, то яскраві веселки в небі після липневого дощу ...

Ті люди, що жили раніше біля озер, примічали: «Якщо латаття пізно прокидається вранці і ледь піднімається над водою, то після обіду чекай дощу. Якщо вранці немає роси, то вночі буде дощ. Якщо вночі не спиться, то можна подивитися на місяць в небі і спробувати подумки повісити на ріг відро. Якщо відро «висить», то буде сухо, а якщо «падає», то бути дощу ».

Городян у липні тягне на відпочинок, а селянам відпочивати ніколи: «Липень косить і жне, довго спати не дає», «Липень - маківка літа: втомилися не знає, все прибирає», «Липень ржіце-матінці і земельці кланятися велить».

У дачників теж у цей період клопоту повна голова. Збір полуниці у перших числах, а пізніше збір смородини, малини, вишні, агрусу. В кінці липня встигають літні сорти яблук і груш. У молодих дерев закінчується ріст пагонів, а у старих гілки і стовбур продовжують рости в товщину. Паросткові коріння, що з'явилися на початку літа, починають поступово дерев'яніють.

1 липня. Феодул. Народ починав готуватися до жнив: «Федул на двір заглянув - пора серпи зубіть (точити), до жнітве готуються заздалегідь».

3 липня. Мефодій. Старовинний свято Перепелятніков. У цей день примічали: «Коли над озимими носяться Тенетники і мошки, буде улов перепелів». Не знаю, чи користується зараз хтось цієї прикметою. Може бути, містер Рікко з реклами майонезу на основі перепелиних яєць? А ще цей день здавна вважався погодоуказателем - якщо злива на дворі, то погана погода протримається рівно сорок днів.

6 липня. Горпина-купальниця. У цей день у давнину починали купатися в річках і озерах. А також топили лазні і парилися всією сім'єю. У ніч з 6 на 7 липня збирали лікарські трави - вони вважалися в цей час особливо цілющими. У цю ж ніч шукали квітку папороті, адже, за народними переказами, він розквітав саме в цю ніч, а тому, хто знайде його, відкривав усі таємниці і показував заховані під землею скарби. Хлопці та дівчата в цю ніч стрибали через багаття, взявшись за руки, щоб зберегти і зміцнити свою любов. Та пара, що в польоті через полум'я не розтулила рук, залишиться надовго разом. А ще в цю ніч купалися у росі для здоров'я і єднання з природою.

7 липня. Іоанн Хреститель. Іван Купала. Християнський і язичницький свята як би накладаються один на одного. За стародавніми віруваннями, Іван Купала уособлює найвищий розквіт сил природи. У цей день наші далекі предки поклонялися сонцю і воді. З цього дня починали сінокіс, не чекаючи, поки трава дасть насіння. Велика роса на Іванов день обіцяла великий урожай огірків. Селяни за старих часів на Іванов день чекали дощу, і приказки були відповідні: «Іванівські дощі - краще золотий гори», «До Івана просите, дітки, дощу у Бога, а після Івана я і сам упрошу».

9 липня. Тихвинская. День ікони Тихвінської Божої Матері. Давид Суничник. Дівчата в старовину брали кошики і поспішали до лісу по суниці.

10 липня. Самсон гостинний, Самсон Сеногной. Примічали: «Eжелі на Самсона дощ, то буде він лити ще сім тижнів». Якщо погода стояла дощова, дітки в старовину бігали по калюжах і співали: «Веселка-дуга, не давай дощу, давай сонечка-колоколнишка!»

12 липня. День Петра і Павла. Петрівки, Петри і Павли. День убуває, спека прибуває - «Петро-Павло жару добавили». Незважаючи на те, що варто самий розпал літа, птиці з цього дня починають співати тихіше. На Петров день ходили вмиватися з трьох струмків для краси і здоров'я. З цього дня починалися «Петровські гуляння»: ярмарки з піснями і гойдалками. І в той же час з Петрова дня починалася жнива.

14 липня. Кузьма та Дем'ян. Розпал сінокосіння і прополки городів. Сучасні дачники траву не викидають, а відкладають на компост.

17 липня. Андрій наливу. «Озимини в наливі, гречка на сходи». «На Андрія озимини в наливу дійшли, а батюшка-овес до половини доріс», «Батюшка овес донезмоги урос». У цей день дивилися, чи немає жовтого листя на деревах, якщо є, то осінь рано настане.

18 липня. Афанасій Афонський. За старих часів селяни замосковскіх селищ ходили ввечері дивитися на місяць. Якщо місяць з вечора «грав», як би перебігаючи з місця на місце, змінюючи колір, то можна було чекати гарного врожаю: «Гарні ігри місяці - хороший врожай і прибирання його».

19 липня. Сисой, Єремій. З цього дня починали варити варення з чорної смородини.

20 липня. Авдотья Сеногнойка. Говорили, що якщо в цей день йдуть дощі, то сіно попсувати.

21 липня. Казанська. День ікони Казанської Божої Матері. «Хто на Казанську одружується, щасливий буде». Ще цей день називали Прокопій Жатвеннік, тому як починалася збирання жита.

22 липня. Вся сім'я збиралася разом, щоб спробувати перший огірки з грядки.

25 липня. Прокл Плакальники. Роси на Прокла вважалися цілющими і навіть великими. Ними лікували хвороби очей. Вранці радили добре вмиватися і промивати очі. Ця ж роса, зібрана рано вранці, знімала пристріт і лікувала порчу.

26 липня. Стефан Савваіт. На полях дозріває хліб, колосся, налиті зерном, до землі нахиляються. Якраз про цей день і знаменита прислів'я: «Хто рано встає, тому Бог подає». Перший стиснутий у цей день сніп називали «іменинним» і берегли його, пестили, вважаючи, що він всесильний: і хвору худобу, і людей від хвороб вилікує соломою. А якщо на дворі сухо, то осінь буде довга, тепла і суха.

28 липня. День Кирика і Улити. Цей день за народним календарем вважається серединою літа. Жінки в старовину, після важкої денної роботи, святкували ближче до вечора день «матінки Улити», шануючи її своєю заступницею.

29 липня. Афіногенов день. Птахи майже перестають співати. Спека йде на спад. Селяни на Русі раніше надавали цьому дню велике значення як дня початку жнив: «Перший колосок Феноген, останній - Іллі (2 серпня) на бороду», «Прийде Феноген з теплом та зі світлом, ти збираєш заздалегідь зі жнітвом,« Феноген з дощем - копногной , хліб у снопі проросте ».

30 липня. Марина, Лазар.

31 липня. Іоанн Багатостраждальний.

Липень повільно йде. А літо триває, пригощаючи нас своїми дарами та обсипаючи оберемками духмяних квітів.


[10-03-04][Все для туристів]
Трембіта (0)

[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Андорра: віза в минуле (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут Водоспад (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1662 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: