Субота
24-04-20
04:10

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Прикмети лютого

Прикмети лютого

От і прийшов останній місяць зими - лютий. Він же бокогрей, снежень, стежень, лютий, сечень, межень. Латинське ж назва «февруарій» прийшло на Русь з Візантії.
Прикмети лютого Вранці, у вихідні дні, коли ще відносно тихо і тільки світанок повільно розтікається в небі тонкими срібними струмками, здається, що варто придивитися і можна побачити саму постать лютого, підвівшись навшпиньки і любующуюся світанком - парчевий каптан, срібні чобітки і шапка , з'їхала на потилицю ... гукнути? Не покличу? Краще не треба, а то зникне, розчиниться в повітрі - і тільки сніг осиплеться з гілки берези прохолодною білої пилком на гарячі губи ...

Лютий - найкоротший місяць у році (28-29 днів). Саме від нього залежить, буде рік високосним чи ні. Незважаючи на те, що живемо ми в освіченому 21 столітті, люди ставляться до високосним рокам з упередженням і побоюванням.

Про лютому складено чимало приказок: «У лютому двоє друзів: заметіль та хуртовина», «Віхоли та хуртовини під лютому полетіли». І в той же час говориться про те, що «Лютий зиму видуває».

Кілька лютневих прикмет:

1. За народними прикметами у лютому буває сім великих холодних ранків: три до Власія, три після Власія, один на Власія.

2. У лютому оживають рибки у водоймах. Починають розвиватися бруньки на гілках тополь, беріз, лісового горіха, черемхи ...

3. Безсніжний лютого загрожує літньою посухою.

4. Іній на деревах повідомляє про кількість меду, який зберуть влітку бджоли.

5. Грім у лютому - до сильних вітрів.

6. А селяни в лютому дивилися, як іде пічний дим з труби - якщо вгору, то бути морозу, а якщо дим стелиться над землею, то скоро піде сніг.

1 лютого - день пам'яті преподобного Макарія Великого Єгипетського. Якщо в цей день в небі світить сонце, то весна обіцяє бути ранньою. А якщо на нічному небі багато яскравих зірок, то зима піде не скоро і неохоче. Вважалося, що погода першого лютневого дня може протриматися весь лютий.

2 лютого - день пам'яті преподобного Євфимія Великого. Полуденне сонце на Євфимія також обіцяло ранню весну. А якщо хмари весь цей день заволікало небо, то весна прийде не скоро. Заметіль ж у цей день могла затьмарити своєю присутністю всю масляного тижня.

3 лютого - день пам'яті преподобного Максима-сповідника і Максима Грека. Яскраво-червоний захід - до морозному ясному дню. Ввечері треба дивитися на небо, якщо місяць, як молодий бичок, впирається рогами в хмару, то хліба восени вродить багато.

4 лютого - День пам'яті апостола Тимофія. У народі говорили: «Півзими пройшло, прийшли Тимофіївське морози». Помічали, що саме з Тимофія починали помсти хуртовини та завірюхи, замітаючи шляхи-дороги. Морози 4 лютого траплялися сильніше, ніж 31 січня, і приказка була з цього приводу: «Це не диво, що Опанас-ломонос морозив ніс, а ти почекай, що Тимофій заморозить ...»

6 лютого - День пам'яті преподобної Ксенії. У народі цей день називався - Ксенія-полухлебніца, Ксенія-Полузимниця. Цей день - перелом зими. Яка Ксенія - така весна. Якщо на Аксенію відро (гарна погода) - весна червона. На Полузимниця дорогу переметает - корм підмітає. У давнину казали: «Полузимниця навпіл - так не рівно ділить зиму; до весни мужику важче», «Ползапаса в засіку: половина старого хліба з'їдена, половина терміну залишилася до нового врожаю».

10 лютого - День пам'яті преподобного Єфрема Сирина. На Єфрема задобрювали будинкового, підгодовуючи його кашею і різною смакотою, щоб не дичавів, не траплялося, хоча за господарством наглядав і будинок охороняв від усіляких напастей.

14 лютого - день пам'яті мученика Трифона. День Святого Трифона був найвдалішим у році для бажаючих позбутися від клопів, тарганів, мишей та інших неприємних квартирантів. Наприклад, щоб позбутися від тарганів, треба було взяти їх стільки, скільки в будинку проживає людей, і в постолі переволочь їх через поріг і дорогу.

15 лютого - Стрітення Господнє. До прийняття християнства в цей день слов'яни відзначали зустріч зими з весною. Якщо в цей день на небі проглядало сонце, значить, перша зустріч зими з весною відбулася. Якщо курка нап'ється на порозі води - весна буде тепла і рання. Коли сонце не переглянули, то холоди протримаються довго. На Стрітення раніше освячували в церкві воду і напували нею хворих домочадців, окроплювали худобу, вози, пасіку.

16 лютого - день пам'яті праведних Симеона-Богоприїмця і Анни-пророчиці. У цей день починали готуватися до весняних робіт, лагодили все, що вимагало ремонту. Тому і день цей називався «Лагодження». На «Починки» домовик часом вночі заїжджає коней. Щоб цього не сталося, за старих часів на шию коня прив'язували батіг та онучі. Домовому здавалося, що на коні вже сидить господар, і він її не чіпав. Ще 16 лютого варили саламаху-заваріху - рідкий кисіль з борошна.

17 лютого - день пам'яті преподобного Миколи Студійського. Часто в цей день стояли Нікольський морози. Вовки гуляли весілля. У народі говорили: «Нікола - вовчий сват».

18 лютого - день пам'яті мучениці Агафії. З цього дня корови починають телитися. За оприлюдненню в цей день бродить по селах коров'яча смерть. Щоб не допустити її в обійсті, з вечора закривали труби і замазували їх глиною. Палили чортополох, щоб нечиста сила, що вилетіла в цей день з пекла, не влетіла в трубу і не оселилася в хаті. За старих часів баби знімали з себе весь одяг і збиралися разом опівночі бити коров'ячу смерть. Як вони її знаходили? Та дуже просто - коров'ячої смертю вважався перший зустрівся їм перехожий або тварина. Так що краще було в цей час з дому не виходити і всіх тварин закрити у дворі.

19 лютого - день пам'яті преподобного Вукола Смирнського. За народними прикметами, якщо на Вукола сильний мороз, то весна буде бурхлива, а літо посушливе.

23 лютого - день пам'яті преподобного Прохора Печерського. З Прохора до весни рукою подати.

24 лютого - день пам'яті священномученика Власія Севастійського. Власій шанувався як покровитель худоби - скотий бог. Він вівцям вовну давав, корів від хвороб оберігав. З цього дня вже явно відчувалося наближення весни. Хоча морози сильні на Власія стояли майже кожної зими. У народі говорили, що Власьевская морози крутіше різдвяних, водохресних, афанасьевской, Тимофєєвський і Нікольський. Мабуть, зима наостанок відігравалася.

25 лютого - день Іверської ікони Божої Матері. Ходили до церкви, молилися про здоров'я всієї родини.

28 лютого - день пам'яті апостола Онисима. На Онисима пряжу виставляли на ранкові морози, щоб вона була білою. А ще виносили зерно на три зорі, щоб був великий урожай. І хоча до справжньої весни ще залишаються і морози, і завірюхи, серце вже живе в радісному передчутті весняного тепла.


[11-01-17][Все для туристів]
Коваль галицької фотографії (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Замбія: для любителів екстриму (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Йорданське побережжя Мертвого моря. Все найкраще (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
КНПП (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-25)
Переглядів: 1591 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: