П’ятниця
24-03-29
01:18

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче

Розквіт Яремче як курортної місцевості.

Розквіт Яремче як курортної місцевості.

У міжвоєнний період туристів привертав відпочинок у таких пансіонатах і віллах Яремче - «Рай», «Марітон», «Гуцулка», «Пристань», «Генеціана», «Морське око», «Вільгрот», «Львів'янка», «Стокрутка». Кімнати були від скромних - до класу «люкс». Вартість пансіонату - від 4 до 8 злотих на день.

Великою популярністю користувався купелі - інгаляційне заклад доктора Йозефа Матушевського. У ньому були кілька десятків кабін для мінеральних і ароматичних ванн, інгаляторій, тераси для сонячно - повітряних ванн, відділ гідропатів процедур. Заклад працював весь рік. Лікування коштувало 7 злотих за одного за день без обмежень перебування. Державні службовці самоврядування, пенсіонери, військові та їхні сім'ї отримували 35% знижки. Лікарі були звільнені від оплати.
В Яремче прагнули забезпечити гостям належні умови. Електростанція тут функціонувала з 1926 року і належала С. Штрума. Електростанція перебувала на тодішній вулиці Пілсудського, на відстані 200 м від залізничного вокзалу. Перед другою світовою війною роботою закладу керував механік В. Волянюк. Тариф був фантастичним навіть для тих часів - 3, 8 злотих за кВт - год.
У Доре з 1875 року була двокласна школа з українською мовою навчання, Шематизм подає число дітей греко-католиків, які відвідали школу, - 151. Школа в Яремче однокласовій, мова викладу польська, дітей греко - католиків - 31, римо - католиків - 10, єврейських дітей - 7. Діти с.Ямна навчалися в однокласовій школі з польською мовою викладання. в 1932 році в Польщі здійснена реформа освіти, в результаті якого в Дорі та Яремчі були створені школи другого ступеня, в Ямне - початкова школа.

У міжвоєнний період у Дорі, Яремче, Ямне діяли читальні «Просвіти».
У селі Дора функціонував кооператив «Гаразд» з трьома магазинами і - кравецькій майстерні кушніра. Тут також організований ощадна каса «Райфайзенко». Цікаво, що її вів на громадських засадах колишній державний секретар шляхів сполучення ЗУНР інженер залізниць Іван Мирон (1857 - 1940), який жив в Дорі. Активно діяло тут товариство «Сільський господар», з двома відділеннями: пасічники і шовківництво. У цьому гірському селі було посаджено кілька десятків саджанців шовковиці, а коли вони підросли, завезли гусениці шовкопряда і розподілили між бажаючих господарів. Але грандіозні плани дорянского відділу «Сільського Господаря» перервала війна.
М'який клімат з великою кількістю сонячних днів у році приваблював шанувальників відпочинку в Дорі, найбільше з - української інтелігенції Львова. До послуг відпочиваючих були пансіонати «Креси», «Лісничівка», «Саренка», «Прут», «Олена», «Теренція», вілла «Рома».
У Доре була вілла знаменитого професора Львівської політехніки доктора К. Бартеля. Поблизу побудував свою віллу «Морослава» видатний український оперний співак, «український Карузо» Михайло Голинський (1890 - 1973), який всіляко сприяв процвітанню Дори. Саме М. Голинський придбав тут гуцульський будинок, докладно перебудував, обмебліровал і передав у подарунок славного художника Олекси Новаківського зі Львова.
У вересні 1939 р. в Яремче вступили загони Червоної армії. Була забороненої діяльність українських політичних партій, громадських - культурних організацій, арештовані їх керівники. У січні в 1940 р. Яремче стало районним центром. 30 червня 1941 р. місто окупували німецькі войска.Во час другої світової війни багато пансіонатів були пошкоджені, деякі вілли зруйновані. Значна кількість мешканців Яремче та його околиць були вивезені на примусові роботи до Німеччини. Від голоду в 1942 році померло понад п'ятдесят людей. Влітку 1943 року в околицях Яремче діяли партизани Сумського з'єднання С.А. Ковпака, які вели виснажливі бої з окупантами. 26 липня 1944 Яремче було звільнено від фашистів. У боях за Яремчанщини загинуло 565 солдатів і офіцерів Червоної Армії, їх поховали в центрі міста в братській могилі разом з 93 партизанами - ковпаківців. У 1967 р. на могилі була встановлена скульптурна композиція - фігура партизана, який закриває собою прохід в гори (скульптор В. Бородай, архітектори О. Ігнащенко і С. Тутученко).
Багато вихідців з Яремчанщини ще на початку 40 - х років ХХ ст. влилося в ряди Української Повстанської Армії. Нерідко у формуваннях УПА брали участь цілі родини. На території тодішнього Яремчанського району рейдував сотні «Довбуша», «Дергай», «Білого».
У грудні 1952 р. в урочищі «Скала» у с.Дора застрелилися, щоб не потрапити живими до рук ворога, троє повстанців: Орфенюк Василь - «Чорноморець», Дудзяк Микола - «Гора», Струк Юрій - «Черновус». У 1996 р. на братській могилі воїнів УПА був встановлений пам'ятник «Борцям за волю України» за проектом львівського скульптора Петра Штаєра, архітектор - Ігор Петришин.
Після війни в Яремче розпочався період відновлення. Населений пункт отримав статус міста обласного підпорядкування. Сюди приїжджають багато туристів, їх приваблює не лише чудова природа, цілюще гірське повітря та можливість займатися зимовими видами спорту. Гуцули - це одна з найяскравіших складових українського етносу, яка зберегла свою самобутність до теперішнього часу. Неповторна природа, пам'ятки історії та культури, своєрідні риси в культурі та побуті гуцулів завжди тягнуть в Карпати туристів. Ці гори однаково красиві, як влітку, так і взимку. «Гори самодостатні і досконалі» - сказав сучасний Івано - Франківський письменник Тарас Прохасько.
Вироби гуцульських майстрів народної творчості експонуються в музеях майже всіх європейських столиць, а також великих американських міст, де вони гідно представляють українське народне мистецтво. Викликає захоплення художня обробка дерева, шкіри і металу, ткацтво, вишивка, писанкарство, а особливо мальовнича гуцульський одяг з неперевершеним орнаментальним, колористичним і технічним рішенням. Як влучно зауважив дослідник етнології Яремчанщини Ю. Боберський: «Гуцул, одягнений у святковий одяг, де кожен краєчок його компонентів обшитий вишивкою, як оберегом від злого, відчуває себе спокійним і життєрадісним, не тільки в нього, але і в тих, хто бачить вишивку , виникають почуття доброзичливості та естетичного комфорту, які гармонують з чудовою красою Карпат ».
Старший науковий співробітник музею етнографії та екології Карпатського краю, філії Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського Світлана Семенівна Фліс



[10-03-19][Все для туристів]
Бурлаки в Карпатах (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Маврикій. Стрункими лавами на рибалку (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Перу: розваги (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: чим погодують? (0)

Категорія: 51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче | Додав: vechervkarpatah (11-02-06)
Переглядів: 1170 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: