Вівторок
18-09-25
23:39

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche

Опуштете се во Карпатите

Опуштете се во Карпатите

Само денес, токму во тој миг, всушност, ние искрено те покани да се фрлам во вител на изненадувања, убавина и незаборавно доживување! Сте подготвени? Врати се!

Замислете дека конечно се ослободи од сите проблеми и решил да се релаксира во Карпатите. Вие vtikayeshi со бучни и задушлив градот и оди кон нас. И само ти zayizzhayesh во нашиот град - Yaremche, сфаќаш колку добро сте ја одбрале одморалиште.
Пред да се отвори неверојатна глетка од планини, реки, шуми. Дишењето станува полесно и подлабоко, да се чувствувате чист воздух и со пријатен мирис на шума. Напред ќе поминат низ центарот на градот и веднаш може да се види нашата главна историски споменици и два музеи. Во onomu на која можете да ја видите целата изложба pryvezynyh икони од странство, посебно во нашиот град, ќе учат за историјата и Yaremche nasolodyshsya убавината на сликите од познатиот уметник Yaremchanskogo Ostap'yuka. Патем нашиот град е многу сликари, скулптори и занаетчии gutsulskih, и тоа suvenirschyky и овчари и многу интересни луѓе, кои може да се најде само во нас.

Ако дојде во лето, ние ви гарантираме прекрасен скок во шумата, планините, па дури и рибите можат да се организираат вистински Крстоносните за 2-3 ноќи далеку во hory.Ty може да се почувствува прекрасно мириса на дрво, печурки и бобинки, плени и Вас, како и убавина планински карактер кои не може да не дојде до нас. Исто така можете да оди до реката и ја мијат во чиста изворска вода или река Prut реката Zhonka гледаат вистински водопад, над која само може да оди на локалните мостот што ќе ве доведе до сувенир пазар.
И тогаш твоите очи само расфрлани сите што сакаат да го купат. Да, да! Поради овие различни krasyvyhta suvenirchykiv, prekras, busiv, везени кошули, Кујнски апарати, национални симболи, производи од волна и други работи повеќе тежина нема да најдете во било кој дел од светот. По влегувањето тука можете Уживајте во бајка - тоа е неверојатно! И знаете што тајната на сите gutsulskih производи? И дека секој suvenirchyk, секоја направена со душа dribnychka гостин кој го создал. Сите производи се направени во рака и е многу ценети затоа hutsuly да ги пеам, зелка со голема љубов.

Ако дојде во зима, ние ви гарантира повеќе знаменитости, снег Јарен - spravzhrniy рај, вистински Зимска приказна. Планините од снег сите околу вас. И така се случува, дека снег до 1 m во височина и лесно може да игра и снежни топки snowmen со слепите деца или да организира со пријателите или само снег војна sanah вози, ски или snovbordi. И можете да појдете на "Koliba" - тоа е нашата Gutsulsky ресторан. Овде можете да уживате во скара, banosh, chenahamy, dyrunamy со печурки, кнедли со сланина, и ако имате таа никогаш не ќе чини колку повеќе не доаѓаат на нас! По таков оброк ќе почувствувате вкусот на животот.
Ние ќе се забележи дека овој град не Yaremche, с. Ќе најдете еден супермаркет, голем број на продавници, банки, bazarchykiv, ресторани, ноќен клуб и со топли пијалаци, модерна музика и девојки и воспалителни hloptsyamy.Takozh не и невозможно prymityty Yaremchan гостопримството! Токму овие вид, дарежлив, пријателски и мудар е hutsuly, жителите на градот. И дека таквите се сопственици на аркада "Вечера во Карпатите". И ако ја изберете оваа определен суд, не жалам! За само ќе најдете на овој gutsulskom утеха и топлина. Нивната куќа е направен од дрво во традицијата на зграда, која што можете да видите од фотографиите. Роман господар на куќата - господар rizblyar на дрво, дека тој и неговата сопруга, zbuduvalyta свои раце го направиле овој дом. Кога ќе се дојде до тоа, вие само сакате себеси и таква. Влегуваа во куќата што веднаш забележувате прекрасни производи од дрво - маса, столици, корнизи, рамки за слики, скали, сите дрва. куќа Швалерка Тања и господар на вез е во кујната, чека соба, спална соба - насекаде извезени слики.

Првиот кат е во кујната во колибата, на вториот кат е прием и подобро да се јавите на оваа соба пријатна, тивка, релаксирачки одмор, бидејќи тука нема да се слушне бучни автомобили и алармирање луѓе.
На третиот кат ќе се најдат 2 спални соби, од кои едниот е ТВ во друг компјутер, кој ќе се сети да ги користите додека одмор во вилата. Во дневната соба исто така има и ТВ приемник со повеќе од 1000 ТВ канали. Во куќата во која што ќе најдете многу необично на прв поглед чудни работи со дрво, или подобро кажано, од корените на дрвјата. Ова е во рацете на синот на сопственикот, Сергеј. Тој прави сопствени седиште, огледала, рамки, и др Кога ќе те видам povviryte неговите очи. Ти велиш дека тоа не се случи! Верувам! Во оваа необична стол можете да седат само во нив. Кога ќе vyhlyanesh прозорецот на куќа, можете да видите што сите страни се види на планините, со начинот на кој тие се многу блиски. Па дури и од колиба во близина на Volyernoho Ферми каде што можете да видите бремена диви животни, aj свој извор. Тие се во близина на реката и водопадот "Солзите на Мејден" Zhonka и на вообичаен начин во шумата.
И тие можат да ви одржи elcome екскурзии низ град и планините. Исто така, во нивната куќа ќе можат да научат да се готви скара свој. Тие се за на скара, skewers, месо, каде што тие ги учат како elcome hutsuly направи Скара. Тие не само што ве покани како турист, туку како пријател и долгоочекуваниот гостин. Тие ќе ви помогнат и ќе кажам за сите Kalush. Не губи со добрата работа! Привлекува гости во овој двор и чувствувам вистинска удобност и релаксација.


[11-01-16][Все для туристів]
Вікна на південь (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Драгобрат (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Легенда Прута та Говерли (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Чим би нерви полоскотати? Екстрім-тури. (0)

Категорія: 34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-02-01)
Переглядів: 393 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: