П’ятниця
24-04-19
16:18

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Побачення з Венецією

Побачення з Венецією

Самий унікальне місто Італії - це Венеція. Прекрасне бачення на кордоні моря і неба, немов старовинний корабель, який прийшов з казкової країни і зупинився біля берега, - саме такою постає Венеція погляду мандрівника. З усіх кінців світу туристи прагнуть сюди в передчутті свята, і вона ніколи не розчаровує!
Побачення з Венецією Вода, кругом вода ...

Рішуче всі знають, що Венеція стоїть прямо на воді і що мешканці плавають там на човнах під смішним для російського вуха назвою - гондоли. Але майже ніхто не замислюється про те, що у Венеції немає абсолютно ніякого іншого транспорту, крім водного. За венеціанським вуличках не проїхати навіть на велосипеді, тому що майже всі мости і містки «горбаті» і для зручності пішоходів забезпечені сходинками. А гондоли для місцевих - це навіть не транспорт, а візитна картка міста: занадто повільно й дуже дорого. Майже у всіх є свої човни, а нашому братові туристу раджу користуватися громадським транспортом - морськими трамваями, «вапоретто». Вулиці Венеції - це канали, і навіть світлофори стоять прямо у воді.

Як і води, пам'яток у Венеції «вище даху». По суті, вся Венеція - суцільна пам'ятка. Відправитися на побачення з Венецією можна двома шляхами. Перший шлях - прагматичний. Озброївшись російськомовним гідом, можна за три-чотири години оббігти основні визначні пам'ятки, благо всі вони розташовані в радіусі кілометра від площі Св. Марка (S. Marko), за 40 хвилин проплисти по головній водній артерії - Великому Каналу - і цим задовольнитися. Після цього ви маєте повне право з виглядом знавця розповідати знайомим про красу «перлини Адріатики».

Другий спосіб - ліричний. Згідно з ним, слід відправитися бродити по Венеції самостійно і безцільно. Незважаючи на невеликі розміри міста, у вас є відмінний шанс заблукати. Зате можна наткнутися на приголомшливої краси собор, про який вам ніякої гід не розповість. А ще поспілкуватися з місцевими жителями.

Мешканці Венеції не схожі на типових італійців. Замість крикливих і бурхливо жестикулирующих мачо по вуличках величаво ходять світловолосі і зовні пихаті венеціанці. Навіть знамениті гондольєри виглядають зовсім не героями курортних романів. Їх уніформа складається зі смугастої сорочки і солом'яному капелюшки з стрічками, як у наших моряків на безкозирках. Але капелюшки ці абсолютно дамського виду - з невеликими полями і низькою тульей. І зазивають гондольєри клієнтів так сумно, що закохатися в них можна тільки через жалість, властивою душі російської. Особисто я бачила лише двох справжніх «мачообразних» гондольєрів з чотирьохсот, що працюють по місту, але вони вважалися місцевою визначною пам'яткою, і з ними намагалися сфотографуватися рішуче все туристки бальзаківського віку.

Що слід подивитися у Венеції обов'язково? У самому центрі міста розташована його головна площа - площа Святого Марка, так званий салон-музей під відкритим небом. У XII столітті, на зорі створення Венеціанської республіки, це був усього-на-всього луг, зарослий травою. З усіх представників фауни тут вдосталь хіба що голуби. Запам'ятайте: годувати їх можна тільки спеціальним кормом, що продається тут же. У нього додають стерилізуючої речовина, після якого голуби не дають потомства. Так міська влада борються за санітарну чистоту Венеції.

На головній площі, як і належить, головний собор того ж святого. Вхід до нього, що дивно, безкоштовний, тоді як відвідування майже всіх соборів і церков Венеції буде коштувати вам 2-3 євро. Справа не в меркантильності святих отців, а в тому, що тамтешні церкви по суті справи - музеї з унікальними колекціями.

Увійшовши на площу, прямо перед собою ви побачите Годинну башту з двома маврами і крилатим левом. Маври - насправді бронзові скульптури пастухів, з часом покритий темно нальотом. Залізницями молоточками вони відбивають кожна година, проведена вами у Венеції. Крилатий лев - старовинний символ Венеціанської республіки. Його ви можете споглядати і на одній з двох величезних колон на набережній Пьяцетте, з якими у венеціанців пов'язано старовинне марновірство. Переказ свідчить, що якщо ви пройдете між колонами, то з вами неодмінно трапиться нещастя. Пам'ятайте про це!

Як правило, всі прагнуть потрапити на Міст Зітхань. Але не кожен знає, що цей закритий місток у стилі бароко - всього лише перехід з будівлі суду в будівлю в'язниці. І зітхали тут не про любов, а про життя і смерті - терміни в старовину були довічні або закінчувалися який-небудь химерної стратою.

«Візитна картка» міста - Палац Дожів, резиденція правителів Венеції. Це місце засідань і Великої Ради, і Сенату, і Суду Венеції. Але навіть у такого важливого будівлі немає автомобілів. Якщо б не натовпу туристів, голосно виражають своє захоплення, у Венеції взагалі стояла б рідкісна тиша.

Коли тісні вулички Венеції здадуться вам задушливими, блакитна вода каналів каламутною, а ноги втомляться від прогулянок по горбатим містках, вирушайте на Лідо ді Венеція. Лідо - це один з острівців міста. У будь-якому приморському місті повинен бути пляж, у Венеції він знаходиться тут. Лідо схожий на Венецію, як Сочі на Санкт-Петербург. Пальми, морозиво, дітлахи з надувними м'ячами, тітки з обгорілими носами, бруднувато море. Але, якщо ви не полінуєтеся і пройдете в бік від громадського пляжу, нагородою вам буде сліпуче бірюзове Середземне море і дорога на маяк. Туди треба приходити ввечері, прихопивши пляшку хорошого італійського вина.

Корисні поради «нашим» у Венеції

Вважається, що Венеція - один з найдорожчих міст світу. Насправді якщо порівнювати з Москвою, то ціни у венеціанському громадському харчуванні і сфері послуг просто смішні. Виключаючи, звичайно, прогулянки на гондолах - поїздка по Великому каналу коштує від ста євро. Зупиніть свій вибір на так званих тратториях, на зразок наших їдалень. І знайте - чим більше ви виявите аборигенів у залі і менше туристів, тим смачніше тут їжа і нижче ціни!

Найдешевша закусочна в місті не десь на околиці, як можна подумати, а в самому центрі, біля мосту Ріальто, на площі Карло Гольдоні. Цілком пристойно поїсти там можна за 10 євро. Один нюанс, про який вам ніхто тут не скаже: якщо випити кави або шоколад біля стійки кафе - ціна одна, а за столиком - в два рази дорожче. Вам завжди пропонують сісти, і ви приймаєте за гостинність звичайний комерційний хід. Майте це на увазі, щоб не затьмарити собі побачення з казковою Венецією. І не забувайте про знаменитої італійської сієсти - часу загального післяобіднього сну. Приблизно з 14.00 до 15.30 ви не зможете ні покупки зробити, ні в ресторан сходити.

Квиток на «річковий трамвайчик» по головному каналу в один бік коштує три євро, а туди і назад - п'ятірку. Але має сенс купити квиток на добу за 10 євро, і можете плавати по всіх напрямах, скільки вашій душі завгодно. До речі, за час численних водних прогулянок у мене жодного разу цей квиток не перевірили. Але, побоявшись, що «зайців» місцеві топлять у водах каналів, я так і не ризикнула прокотитися на халяву.

Сувеніри домашнім найдешевше купувати у кварталі біля церкви Св. Єремії. Маски тут коштують залежно від розміру від 3 до 15 євро, карнавальні шапки - 6-15 євро, фігурки з венеціанського скла - 2-3 євро, красиві листівки - 50 центів. Цей квартал не входить в звичайну туристичну програму, але не полінуйтеся його знайти - в інших місцях ціни в півтора-два рази вище.

Збираючись до Венеції, врахуйте, що тут не те що по-російськи, але і по-англійськи майже не говорять. Знання італійської вам допоможе більше. Правда, венеціанське наріччя не всі італійці розуміють. Позначається довга незалежність Венеціанської республіки. Але не хвилюйтеся, місцеві жителі швидко навчать вас нюансам своїй промові. Мене там обізвали «дзітелле», по-венеціанські - жінка, у якої немає чоловіка, постійного чоловіка. Це для них погане слово, несхвальне. «Може, у мене багато чоловіків!» - Образилася я. «У якій багато, та вже путана!» - Заявили мені пихаті венеціанці. Ще краще.

До речі, місцеве населення Венеції скорочується. Зараз тут всього 70 тисяч чоловік, хоча навіть в середні століття було 200 тисяч. Життя тут занадто дорога. Зовсім не видно дітей, зате багато доглянутих багатих людей похилого віку.

Венеція, побудована на воді, сама по собі - стихія. Вийшовши на прогулянку, ніколи не знаєш, де опинишся через десять хвилин. Довіртеся Венеції і будьте щасливі на своєму шляху. А якщо остаточно заблукали, дотримуйтесь вказівниками «S. Marko », від цієї площі ви легко знайдете будь-яку адресу.

Нескінченна смуток охоплює, коли покидаєш Венецію. Один з найкрасивіших і романтичних міст світу поступово занурюється в затоку і руйнується. Якщо ви хочете потрапити в казковий град на воді, поспішайте!

Ах, карнавал, карнавал ...

Неможливо змінити долю. Але раз на рік можна змінити себе. З замученої побутом домогосподарки перетворитися на спокусливу Коломбіна, з розважливого бізнесмена - у безтурботного Арлекіна. Для цього потрібно всього лише опинитися в Венеції в лютому, коли місто перетворюється на величезну сцену, на якій розгортається самий захоплюючий на світі спектакль - венеціанський карнавал.

Його традиції беруть початок від язичницького свята Римських Сатурналій, коли пани і раби бенкетували за одним столом. Суворе християнство заборонило карнавал. Тільки під час чуми карнавальні маски виходили з підпілля. Так венеціанці намагалися відволіктися від страху перед смертельною хворобою. А потім настала епоха Відродження, яка вдихнула в карнавал нове життя. Не змінити законним подружжю під прикриттям масок вважалося просто непристойним!

З тих пір і по наші дні карнавал проходить однаково - хода жонглерів і блазнів, дияволів і архангелів, бал-маскарад, сліпучий феєрверк. Скасували тільки криваву битву биків і собак на початку свята і вбивство короля карнавалу під завісу - тепер спалюють його опудало. Але серед буйства фарб костюмів, срібла мережив, карміну плащів ні-ні та й промайне маска Смерті, як нагадування про вічне. Пам'ятай, людина, все проходить. А тому веселися, танцюй, пий, гуляй, люби сьогодні!


[10-03-13][All for the tourists of]
Rocks Dovbusha (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мальта. Корисне в дорогу (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Як не впасти в грязь особою. Ради мандрівникові в Малайзії (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Казахстанський Алтай (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-18)
Переглядів: 899 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: