Субота
24-04-20
14:59

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Писанки, крашанки і баби мереживні ...

Писанки, крашанки і баби мереживні ...

Свято Великодня - мабуть, самий світлий і радісний на рік. Йому радіють навіть атеїсти ... Тим більше, коли він випадає на кінець квітня. На вулиці справжня весна. Сніг розтанув, травичка з'явилася, зацвіли проліски, берези розвісили сережки.
Писанки, крашанки і баби мереживні ... У народній свідомості Великдень - це оновлення, початок нового життя, і її збіг з весною тільки підсилює це чудове відчуття.

На Русь святкування Великодня прийшло разом з християнством із Візантії. Віра, Надія і Любов світлими крилами повіяв по безкраї російські простори, очистили душі від шанування ідолів і дали кожному можливість здобути безсмертя.

У Візантії Великдень називали «царем днів». У цей день імператори роздавали милостиню, милували злочинців і давали вільну рабам.
Народне радість тривало цілий тиждень.

Церква встановила великодній ритуал - урочисте богослужіння, багатоголосся піснеспівів, хресний хід з вищими духовними ієрархами і світськими особами на чолі. Православний народ з особливою ретельністю готується до Воскресіння Христового. У церквах читають Євангелія, Дії і Послання апостолів, твори святих отців церкви.

Із закінченням Великого посту настає час приготування до зустрічі головного свята. По місту розноситься аромат ванілі і інших прянощів. Напевно, багато хто з нас пам'ятають, як наші бабусі пекли паски, фарбували яйця і робили «пасхи». Тепер багато молодих і не дуже господині вважають за краще купувати готові великодні частування. Але все ж чимало жінок і чоловіків вважають за краще приготувати їжу для святкового столу власноруч.

Вважається, що початок фарбуванню яєць поклала Марія Магдалина, подарувавши яйце римському імператору Тиберію. Однак відомо, що звичай фарбування яєць існував у різних народів. Так, єгиптяни клали фарбовані яйця в поховання, греки залишали їх на могилах померлих, англосакси поміщали їх у могили під час похорону. Ймовірно, робилося це тому, що яйце завжди вважалося символом відродження і воскресіння.

У Росії здавна існує звичай розписувати яйця різними фарбами за допомогою маленьких гачків з дроту, які умочували в розтоплений віск. Яйце опускали у фарбу, і воно забарвлювалося тільки в незайманих воском місцях. Такі яйця називалися «писанками». Крім того, до цих пір існує традиція виготовлення розписних «підроблених» яєць з дерева. Такі пасхальні яйця називаються «яйчата». І, звичайно, треба згадати «крашанки», які були в Великдень на столі практично кожної сім'ї навіть за радянських часів.

Тепер можна купити в магазині будь-які синтетичні барвники. Але все-таки цікавіше і надійніше фарбувати природними фарбами, забарвлені таким способом яйця дарують здоров'я та удачу на цілий рік. Раніше наші бабусі ледь не з Нового року починали збирати лушпиння цибулі. Чим більше лушпиння покладено у відвар, тим насиченішим і яскравішим колір - від світло-жовтого до темно-коричневого. Тримати яйця у відварі мали сплатити до тих пір, поки не буде прочитано тричі «Отче наш». Моя бабуся спочатку робила відвар, потім остуджують його, вкладала в нього яйця і варила від години до двох.

Крім цибулиння є й інші природні барвники. Наприклад, морквяна бадилля, яка дає ніжний жовтувато-зелений відтінок. Сірувато-синій колір можна отримати, якщо фарбувати яйця ягодами чорниці. Заморожені ягоди потрібно подрібнити, додати краплю оцту і зробити відвар. Якщо, зваривши в цьому відварі яйця, ви залишите в ньому ж їх остигати, вони придбають фіолетовий колір. У жовтий колір яйця легко забарвити за допомогою кореня куркуми. Придбати його можна в магазині чи на ринку. Якщо куркуми покласти приблизно 1 чайну ложку, колір яєць стане оранжевим. Листям мати-й-мачухи легко пофарбувати яйця у світло-зелений колір. Крім того, деякі умільці фарбують яйця за допомогою фантиків від цукерок і різнокольорових клаптиків.

На Русі селяни закопували яйця з зображенням пшениці в першу і останню борозни поля. Бабуся моєї знайомої закопує яйця з наклеєними на них зображеннями огірків, перців, томатів в грядки. Не знаю, чи допомагає їй саме цей спосіб, але врожай у неї завжди більше, ніж у сусідів. «Писанки», розписані синіми і зеленими фарбами, зберігали в будинку для його збереження від пожежі. А пасічники підкладали під вулики яйця, пофарбовані у жовтий колір. Незрозуміло, як це працювало, але головне, що допомагало.

Тепер, коли яйця пофарбовані, важливо красиво їх укласти. Хтось розкладає їх на велику розписне блюдо, хтось на тарілку, прикрашаючи першими весняними квітами. Темні яйця чудово виглядають на зеленому, наприклад, на вирощених заздалегідь паростках пшениці або вівса. Перш ніж укладати яйця, не забудьте для блиску протерти їх ганчірочкою, змоченою рослинним маслом.

Найкрасивіші яйця раніше не їли, а залишали незайманими. Таке яйце висихає всередині і зберігається протягом багатьох років, набуваючи магічну цілющу силу.

А тепер трохи рецептів


ВЕЛИКДЕНЬ з родзинками
Вам буде потрібно:
500 г сиру, 1 склянка родзинок, ½ склянки цукрового піску.

Спосіб приготування:
Ізюм ретельно вимийте, залийте невеликою кількістю гарячої води, додайте цукор і дайте постояти. Сир добре відіжміть, змішайте з родзинками, всі протріть через сито, добре розмішайте, щоб не було грудочок. Отриману масу загорніть в щільну бавовняну тканину і покладіть під гніт в холодному місці. Витримайте 3-4 години. Гніт приберіть, помістіть масу у форму для паски.

ПАСКА Звичайний
Вам буде потрібно:
1 кг борошна, 500 г цукру, 400 г вершкового масла, 5 яєць, 1 / 3 літри молока, маленький пакетик сухих дріжджів, ½ склянки родзинок, трохи ванілі.

Спосіб приготування:
У половині склянки теплого молока розвести дріжджі, додати трохи борошна, щоб маса була консистенції густої сметани, і залишити в теплому місці на 15 хвилин, щоб піднялася опара. Жовтки відокремити від білків і розтерти до білого кольору з цукром, потім змішати їх з остившім розтопленим маслом. З'єднати дріжджі з жовткова сумішшю, поступово додаючи борошно, що залишилося, попередньо просіяне через дрібне сито. Якщо полінуватися і не зробити цього, тісто вийде вогкою. Потихеньку додати, що залишився тепле молоко. Тісто має бути густим. Додати в нього родзинки і ваніль. Вимішувати тісто треба руками і довго. Повинно бути не менше 300 торкань. Білки збити до одержання піни. Перед збиванням їх треба охолодити. Отриману збиту масу ввести в тісто і залишити приблизно на годину. Готовим воно вважається тоді, коли його маса збільшиться в два рази. Після цього тісто розлити по заздалегідь підготовленим формам, заповнюючи їх на дві третини об'єму. Верх змастити збитими яйцями. Прикрасити різнобарвним просом, маком, родзинками, присипкою й поставити в розігріту до 180-200 градусів духовку.

Баба мереживна
Вам знадобиться:
2 склянки борошна, 2 склянки цукру, 10 яєць, 50 г дріжджів, 1 / 2 склянки молока, сіль за смаком.

Яєчні жовтки збити з цукром, додати борошно і розведені в молоці дріжджі. Всі збити в міксері. Можна і вручну, але робити це потрібно довго. Додати збиті в густу піну білки, обережно перемішати зверху вниз, викласти у змащену маслом і присипану борошном форму. Поставити в тепле місце і почекати, коли підійде. Коли тісто підніметься удвічі, поставити в розігріту до 180 градусів духовку і випікати до готовності.


[10-02-16][Все для туристів]
Катамаран — для тихих та норовливих потоків (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Мавки (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Ісландська кухня (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Поспішаєте поздоровляти бабусь! (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 1115 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: