Субота
24-04-20
16:42

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Петра - чудо світу під владою бедуїнів

Петра - чудо світу під владою бедуїнів

 Зовсім недавно місто в рожевих скелях, столиця стародавньої набатейського держави потрапила в список семи нових чудес світу. До цього Петра   пережила розквіт в перші століття нової ери і повне забуття. Коли місто було зруйноване, набатєї розчинилися в кочових племенах, а шлях через ущелину був відомий лише небагатьом бедуїнам, що влаштувалися в руїнах старовинного селенію. У Європі чули про незвичайне місце, і багато хто намагався його знайти, але виявити дорогу серед скель не вдавалося нікому. Лише у 1812 році один з мандрівників обманом переконав бедуїнів показати таємну стежку...

Зазвичай туристів привозять в ці місця увечері, щоб вони могли провести ніч в готелі, відпочити і підготуватися до екскурсії в Петру. Щонайближче до входу і касам знаходиться готель «Crowne Plaza Petra» 4*. З його терас відкривається вигляд на гладкі відполіровані вітрами скелі: десь там, в декількох кілометрах, ховається величезне стародавнє місто.
Від кас до гірської ущелини мандрівників можуть підвезти на конях.

Скелі змикаються: між їх прямовисними стінами до входу в Петру нам належить пройти 1 кілометр 200 метрів. Ми йдемо вдень, проте сюди можна потрапити і вночі. В понеділок, середовище і четвер проводиться особлива екскурсія. Від квиткової каси до міста весь шлях викладається паперовими ліхтарями зі свічками усередині.

Шлях до Петри можна подолати і на бедуїнському возі. Сім'ї з маленькими дітьми, літні люди вибирають саме цей варіант. Але тоді мало що вдасться побачити.

Йти по каньйону легко: скелі захищають від сонця і створюють тінь. Потрібно уважно дивитися по сторонах: на стінах ущелини залишили слід багато народів, що проникали в місто. То раптом з'являться вирізані в скелі ноги людини і верблюда, що йде за ним, то будуть видні частини стародавнього водопроводу - питна вода подавалася в місто по теракотових жолобах, прокладених уздовж стенів ущелини, то зустрінеться набатейський жертовник, покритий римськими письменами, що глумляться над ним, залишеними завойовниками Петри

Здається, попереду вже нічого не буде, ця ущелина ніколи не кінчиться. Але раптом між скель показується рожевий фасад.

40-метрова споруда висікалася майстрами з моноліту скелі. Пісковик - підступна порода: у людини немає права на помилку. Дослідники припускають, що всі створювали взимку, коли порода намокає і можна працювати як по сирій глині. Фасад, дійсно, унікальний: колони Корінфа знизу суміщені з набатейськимі зображеннями гранатів, шишок, винограду у верхній частині. Мабуть, архітектор використовував календар: кількість колон відповідає кількості місяців, кубки між ними - 7 днів тижня, смуга з 30 розеток - дні місяця. У це складно повірити, але за таким красивим фасадом всього лише одна порожня нічим не прикрашена кімната.

Зайти в неї не можна: вхід охороняє стражник в традиційному військовому одязі. Але заглянути можна.

У найближчій сувенірній лавці продаються репродукції, на яких видно, як виглядала та ж будівля всього півтора століття назад. На жаль, бедуїни, що виявили Петру   після тисячолітнього забуття, довгий час намагалися знайти в місті скарби. Вони думали, що варто лише зруйнувати якусь скульптуру, і на них хлине потік золотих монет, а тому обстрілювали фасад з рушниць. Те, що за тисячоліття не вдалося зробити природі (знаменитий фасад розташований особливим чином - він не доступний ні дощу, ні вітру), досить швидко вийшло у людей.
І до цих пір місто повністю належить бедуїнам: це своєрідна держава в державі. Річ у тому, що одна з бедуїнських общин влаштувалася в Петрові дуже давно. Коли в середині XX століття в місто потягнулися туристи, уряд Йорданії вирішив переселити бедуїнів з печер і побудував їм неподалеку кам'яні будинки. Проте взамен на обіцянку змінити місце проживання їм вдалося виторгувати дипломатичну недоторканність для своїхстарійшин і монополію на торгівлю в Петрові < >. Всі товари і послуги в цьому місці не оподатковуються митом, і державі невідомо, що і по яких цінах тут продається.

Втім, спочатку місто знищила саме природа. У 749 році н.е. він був зруйнований повністю страшним землетрусом. На місці «квітучого саду», як описували столицю набатєєв стародавні історики, залишилися мляві руїни. Краще всього зберігся некрополь - міське кладовище. Набатєї ховали покійних в прямовисних стінах скель, вирубуючи розкішні фасади, за якими ховається лише одна похоронна кімната - сімейний склеп. У Петрові близько 800 таких поховань. Залежно від розміру, красу будови можна зрозуміти, наскільки багата була людина за життя. Єдиний елемент, який є завжди, - сходи. Вважалося, що вона допоможе швидше потрапити на небо.
Є в Петрові   і свій амфітеатр. Набатєї довгий час спілкувалися з римлянами і запозичували у них багато архітектурних елементів. Вони побудували місце для жертвопринесень у вигляді амфітеатру, за що потім і поплатилися. Петра здавалася неприступним містом: жменька захисників могла стримувати цілу армію ворогів. Нікому не вдавалося пройти по каньйону, коли зверху на голову лилася гаряча смола. Але виявилось, що на ділі завоювати столицю не так вже і важко - достатньо було всього лише зруйнувати систему водопостачання. Так, в місті влаштувався 10-тисячний римський легіон, якому потрібні були хліб і видовища. Побачивши схожу на звичні амфітеатри будову, завойовники трохи збільшили його. А набатеям залишалося лише з скорботою спостерігати, як в колись священному місці проводяться уявлення і гладіаторські бої.

Щоб оглянути всю Петру, не вистачить тижня. Територія міста, де в кращі часи проживало 25 тисяч чоловік, величезна.

Адже потрібно ще піднятися на навколишні вершини, де були набатейськие жертовники, оглянути похоронені під товщею піску і нині розкопані візантійські храми з унікальними мозаїками.

Утомленим мандрівникам бедуїни запропонують ще один засіб пересування після Петра  - ослика. Правда, нам, незвиклим до такого екстриму, поїздка в сідлі по нерівній дорозі навряд чи покажеться легшою в порівнянні з пішою прогулянкою.

Декілька сувенірних лавок торгують прикрасами: від найпростіших намист до дуже оригінальних етнічних кілець і кулонів з бедуїнським дизайном. Якщо щось сподобалося - краще купувати тут. У цьому Петра поки не схожа на багато туристичних місць: після невеликого торгу ціни стають дуже гуманними. А відшукати потім щось подібне в іншому місті, та ще за ту ж ціну - майже неможливо.
Якщо американці і австралійці їздять в ці місця дуже давно, то про росіян тут почули всього кілька років тому. Але, судячи по вивісці, нас тут чекають!



[11-01-16][Все для туристів]
Галицький анабазис зі Швейком (0)

[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
«Подорож до Пікам Сабах і Аксу.!» 2009 (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Великобританія: визначні пам'ятки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Гороскоп і імена тижн (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-09-18)
Переглядів: 1162 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: