П’ятниця
24-03-29
13:08

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Печера Єні-Сала 2 - давнє святилище таврів.

У декількох кілометрах від селища Перевальне, на відрогах Долгоруковской яйли, знаходиться дуже цікава печера, Ені-сала 2.
Відомий кримський археолог А. А. Щепінський вважав, що ця печера зацікавила людей ще 50 - 60 тис. років тому. У ході розкопок у печері були виявлені уламки кераміки різних епох - від енеоліту та епохи бронзи до пізньосередньовічного часу. Найбільшу активність виявляли в цих місцях представники кизил-кобінськой культури (IX - III ст. До н. Е..), Тобто північні таври, носії однієї з мов індоарійської групи.
Відкрита вона була в 1960 році двома школярами із Сімферополя, учасниками археологічного гуртка. Вхід в печеру не погано замаскований самою природою. Якщо не знаєш, де шукати, то ніколи не здогадаєшся, що знаходишся в декількох метрах від входу. Самій печері це пішло на користь, хоча не захистило від наших «горе-туристів». Багато природних прикраси безжально зламані і розтягнуті на сувеніри. Але скритність входу робить свою справу, і ви можете ще побачити загадкову красу цієї стародавньої карстової порожнини. Збереглися майже всі форми натічних утворень: сталактити, сталагміти, кам'яні драпірування, розгалужені дендрити, кам'яні квіти, печерні перли та інше.
І ось ми біля входу, який закриває кизильник. Через не дуже високий, але досить широкий портал проходимо вглиб печери. Позаду спекотний літній день, а перед нами непроглядна темрява загадкова, звідки віє холодом і вологою. Але очі потроху звикають до напівтемряви і озброївшись ліхтарями, ми спускаємося по слизькому і сирому підлозі в глибину першого залу.
Праворуч тягнеться стіна, покрита вишуканою в'яззю кальцитових драпіровок і декорована мініатюрними "балконами" з сидять на них кам'яними фігурками химер, а в лівій частині просторого підземелля височіє масивний колонновідний НАТЕК - сталагнат і, трохи далі, надзвичайно ефектний сталагміт - високий, стрункий і елегантний, він стоїть на своєрідному постаменті, як і личить статуї. У дальньому кутку залу піднімаємося застиглім кам'яного водоспаду. Очі вже звикли до темряви, в ліхтарі нові батарейки і обернувшись у бік входу, ми можемо окинути поглядом весь величний верхній зал Ені-Сали 2.
Обережно спускаємося по слизьких кам'яним каскадам і вирушаємо вздовж правої стіни до провалу, який веде нас в нижній, найзагадковіший зал печери. Спуск не дуже зручний, але не небезпечний. Забруднивши руки, можливо п'яту точку, ми опиняємося в святилище. Погляд приковує скульптурна група (інакше не назвеш) в центрі залу. Це три сталагміта варта тягнуться до стелі. Над ними чудова сталактитова гірлянда. У цьому залі збереглися фантастичні багатобарвні драпірування, кораліти, чарівної краси натічні освіти, в нішах залу можна побачити кристали кальциту, розміром до сантиметра. Якщо на них посвітити ліхтарем, то все це пишність виблискує і переливається, як дорогоцінні камені.
У 1960 році, коли археологи вперше спустилися в цю печеру, можна було побачити набагато більше. У верхньому залі численні ніші були вистелені черепами, рогами, кістьми домашніх і диких тварин. Причому всі черепа розташовувалися в бік входу в печеру.
В.І. Лебединський, у своїй книзі «Геологічні екскурсії по Криму» пише: "Посередині нижнього залу перш височів масивний сталагміт з химерною вершиною, схожою на голову незачесане бородатого чоловіка. На сталагміт був насаджений череп гірського козла, звернений до виходу. Череп покривали вапнякові натікання (отже , поставлений він був дуже давно). Перед ним стояли як правоохоронці ще три сталагміта ... " На жаль, цей сталагміт і череп були зруйновані вандалами, але сталагміти варти збереглися.
Перед входом до печери археологами було розкрито культурний шар із залишками вогнищ, роздробленими і обвугленими кістками і чорної лощеної кізілкобінской керамікою. Очевидно, печера представляла собою родове святилище первісних скотарів і мисливців, а ці знахідки - залишки їх жертовних трапез. Капище у печері Єні-Сала 2 було напевно головним, мало общеплеменное значення.
Відомих кримознавець А.А. Щепінський пише: "Ймовірно, в печері горів у певні дні і місяці священний вогонь, виконувалися культові обряди, в темних і важкодоступних підземеллях складалися жертовні дари, що призначалися божествам або духам ..."
А тепер уявіть ... Ви стоїте в цьому стародавньому святилищі, навколо в тремтячому полум'я факелів стоять одягнені в шкіряний одяг люди. Заквітчаний охрою шаман, з козячим черепом на голові, виконує свою давню пісню-молитву. В руках у нього ритуальний ніж, а біля ніг білосніжна коза, принесена в жертву язичницькому богові.
Ось до таких цікавих старожитностей ви можете доторкнутися, відвідавши цю печеру.

[10-01-23][Все для туристів]
Великдень (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Звіт по практиці (3)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Рідні Карпати (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Китай. Кухня, якої немає. (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-18)
Переглядів: 1162 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: