Четвер
24-04-25
07:35

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Острови в океані

Острови в океані

Крихітні острови дугою розтяглися від Біскайської затоки до самого Кей-Веста уздовж південного краю півострова Флорида. Цивілізація Штатів залишається в пафосно-молодецькому Майамі, а на цій косиці островів, що йде на 200 миль на південь, все по-іншому. Під розпеченим південним сонцем пісок здається білим, майже як кістка. У пристаней, поруч з риболовецькими катерами, очікувально погойдуються на воді пелікани. Гавань - улюблене їх місце. Як тільки помітять людини - зразу зашльопали по воді величезними крилами, підпливаючи до пірсу і заглядають вам в очі - просять частування. Повертаються з риболовлі човни, скоро будуть обробляти макрель, снепперов, спійманих вранці в Гольфстрімі, і значить, чекає пеліканів бенкет.

Острови в океані Колись і Хемінгуей відчалюй звідси, йдучи за великою рибою в Гольфстрім, щоб потім описати криваві поєдинки з акулами і всі прийоми риболовної майстерності у своїх книгах. Лише тут, в самій південній частині Америки, цивілізація немов втрачає свою владу над людиною, тут водний світ, світ нескінченного свята. Це ілюзія, - скажете ви. Ні, це Флоріда-Кіс, острови в океані.




Гольфстрім: дорога життя.

Задовго до того як Верхній морської хай-вей, що зв'язав воєдино всі південні острови Флориди, став тут головною дорогою, інший шлях грав вирішальну роль у долі островів: великий і могутній Гольфстрім.

Теплий Гольфстрім, температура води якого набагато вище морської,
протікає у північному напрямку між островами і Кубою потім нагору до північно-східного узбережжя Америки, потім повертає на схід, де перетинає Атлантичний Океан.

Течія в Гольфстрімі сильне, близько 4-х вузлів. Воно збиває судна, які проходили з рівного курсу. Ще одна особливість, вірніше серйозна небезпека для навігації, - ланцюжок коралів, що йде уздовж берегів Флорида-Кіш. Все це зробило ланцюг островів серйозною перешкодою на шляху іспанських кораблів, які поверталися до берегів старого світу з трюмами повними золота. Сотні галеонов так і не змогли вирватися з підводного капкана островів. Та й сьогодні нерідко морські капітани наскакують днищем своїх судів на причаїлися в море корали.



Дорога в море.

Знаменитий «морський хай-вей» стрілою проноситься над островами, пов'язуючи їх між собою 42 мосту, перекинулися білосніжними арками над морем утворюють разом з цією дорогою знамениту автостраду № 1.

Спочатку, кружляючи в лабіринтах хай-Вея, ви несете у напрямку від Майамі на південь, спостерігаючи за поступово змінюються пейзажем, а потім, ближче до Кей-Весту, дорога стає такою вузькою, що здається, ніби ви паріте над безкрайньої водної пустелею - з одного боку - синя гладь Атлантичного океану, з іншого - блискучі води Мексиканської затоки.


Від аеропорту Майамі до найбільшого з островів Кей-Ларго близько години їзди. Дорога тут дуже вузька і здебільшого проходить по болотах, зарослим мангровими деревами. Уздовж боліт на узбіччі попереджувальні знаки - не зупинятися і не виходити з машини, можливо напад крокодилів. Тут бували випадки, коли крокодили повністю зупиняли рух, перегородивши проїжджу смугу.

Вже на шляху до «знайдений рай» (так називають самі остров'яни Флорида - Кіш) дихання тропіків, кожну хвилину змінюється палітра моря, дають відчуття спокою і повного звільнення від кайданів цивілізації.



На варті глибин.


Самим своїм скарбом остров'яни вважають витягнувся майже на 192 милі від Вірджинія Кей в Біскайській затоці до Драй Тортугас в Мексиканській рифову систему живих коралів.

Третя в світі за довжиною коралова система приваблює дайверів і рибалок з усього світу. Свого часу Флорида заслужила право називатися «світовою столицею риболовлі». Серед американської аристократії вважалося в середині XX століття правилом хорошого тону провести пару тижнів, витягаючи з води марлинов і тарпунов. Проте охочих скоротити чисельність морських мешканців було стільки, що влада вирішила ситуацію взяти під контроль.

Щоб захистити і зберегти морську екосистему, Конгрес оголосив Флоріда-Кіс Національним морським заповідником в 1990 році.
2800 квадратних морських миль заповідника роблять його другим за величиною США. Для туристів же ця охороною зона створює ряд досить суворих обмежень. Тут потрібно забути про підводне полювання, встановлені сезони полювання на крабів, лобстерів.

Для видобутку лобстерів встановлений сезон, який починається в перших числах серпня і закінчується в кінці березня. Невдалий мисливець, знехтував закінчення сезону буде повинен заплатити штраф у розмірі від 500 доларів за кожного лобстера. Штрафи і покарання досить істотні. Наприклад якщо ви витягнете редснеппера, насамперед потрібно порівняти його розміри зі спеціальною шкалою. Морська поліція у разі порушення відбере у власника човна ліцензію на лов. Заходи, звичайно, жорсткі, але зате допомагають зберегти популяцію нечисленних видів.



Морські іграшки.

Море для людини завжди служило невичерпним джерелом натхнення, воно провокує людей створювати невероятное.На найбільшому з островів біля узбережжя Кей-Ларго на глибині 30 футів двоє вчених створили справжнє диво - підводний отель.Вернее сказати, переобладнали під нього науково-дослідну лабораторію. Названий готель на честь письменника-фантаста Жуля Верна, хто перший силою своєї фантазії заглянув на саме дно океану.

«Жюль» не дешевий готель. Провести ніч у підводному будинку коштує близько 300 доларів, а люкс обійдеться порядку 400. Максимальна кількість гостей у готелі - 10-12 чоловік. Кожен номер обладнаний кондиціонером, душем з гарячою і холодною водою, телевізором, міні-баром, є навіть бібліотека, хоча навряд чи хтось з постояльців вирішить нею скористатися. Чи не це привертає в глибину любителів гострих відчуттів, просто за вікном - ілюмінатором замість звичного земного пейзажу зовсім інший світ, світ морського безмовності. Для гостей створюються всі умови проживання в звичайному готелі, можна навіть замовити гарячу піцу зверху.

Найцікавіше запитання, як в готель потрапити. Гостям доведеться одягатися в підводне спорядження, якщо, звичайно, у вас є необхідний дайв-сертифікат. Входом служить залізний люк на верхньому поверсі готелю. Для людини, знайомого з підводним плаванням це маленька подорож не викличе утруднень.

Води морського заповідника Кей-Ларго приховують ще одне унікальне творіння людських рук. На глибині 25 футів статуя Ісуса Христа простягає руки підводним гостям. Ця скульптура була подарована підводному Товариству Америки італійським бізнесменом Еджідіо Кресси, найбільшим виробником устаткування для дайвінга. Скульптор Гуїдо Галетті виліпив фігуру Христа в бронзі, повністю повторивши іншу відому підводний скульптуру, встановлену в Генуї.

Є на островах якесь майже магічне прітяженіе.Здесь живуть люди, закохані в океан. Від нього залежить їхній життєвий цикл. Батько-океан щедро обдаровує остров'ян своїми милостями.

Третя в світі за довжиною система живих коралів привертає приголомшлива кількість ендемічних, ніде більше не зустрічаються видів морських тварин і рослин.

З глибин на поверхню час від часу піднімаються химерні морські корови або ламантини, схожі на неповоротких ведмедів.
А у своїх підводних печерах шкіряться зелені мурени, хоча насправді пащу свою вони розкривають не з бажання схопити здобич, просто таким чином мурени проціджують воду через зябра.

Тут кожен морський мешканець захищається від ворога як може, намагаючись пристосуватися і вижити. Ворогів багато. Наприклад, великі барракуди, що здаються з човна товстенними колодами-безстрашні і хитрі, завмираючі перед атакою для смертельного кидка. Купальщика тут радять знімати перед заходом у воду білі і блискучі речі, адже це вотчина інших сторожів Флоридський рифів - акул.

За статистикою, в рік у Флориді піддаються нападу 55 осіб. Тим не менш, остров'яни шанують їх майже як божества, в кожному ресторанчику, барі, магазині неодмінний зловісний сувенір посміхається на всю величезну пащу. Бичачі, плямисті, блакитні, акули-лисиці і мако, тигрові, молотоголових, - їхні щелепи, часто перевищують півметра в діаметрі-улюблений трофей місцевих рибалок, які виходять на полювання за ними далеко в море. Справа в тому, що біля берегів лов акул заборонена, так коралові рифи є частиною національного заповідника.

Коралові обмілини Флоріда-Кіс значно віддалені від берегів. Прибережна смуга суцільно покрита мангровими болотами і трав'янистими заплавами, які складають важливу частину місцевої екосистеми. Біля берегів рифи здіймаються з-під води величезними кораловими велетнями. У напрямку до глибоководним коралових рифів дно поступово опускається =, захоплюючи в підводні джунглі.

Швидко звикаєш до цього спокою, що порушується лише якимсь черговим чемпіонатом з гольфу або вейк-борду. І тільки стоячи біля стійки реєстрації в аеропорту, ви нарешті усвідомлюєте повернення до вічної метушні і гонці з часом ...

Бажання повернутися сюди надзвичайне, на залиті сонцем острова, до свята, яке завжди з тобою.


[11-01-16][Все для туристів]
ПЕРКАЛАБА і друзі (0)

[09-09-18][Відпочинок і поради]
Як зробити політ комфортним і приємним (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
ОРГАНІЗАЦІЯ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Чилі: національна кухня (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 4288 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: