Четвер
18-09-20
10:50

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Ого! Гість з далекого Сіріуса!

Ого! Гість з далекого Сіріуса!

Уявіть собі невелике плем'я, загублене в африканських нетрях у вигині річки Нігер. Мотики та стегнах пов'язки по буднях, ритуальні маски і всі ті ж на стегнах у свята. Нічого цікавого навіть для етнографів. А ось нобелівські лауреати з астрономії від заздрості до цих дикунів зеленіють!
Ого! Гість з далекого Сіріуса! Вогнища подібної примітивної культури все ще зустрічаються у наш час, коли космічні кораблі борознять вже нескінченні простори Всесвіту. Жителі цього племені не те що алфавіту не придумали, навіть наскального живописом цікавляться мало. Будують глинобитні хатини без жодних зручностей. Сіють просо, трясуть пальми - тим і живуть. Величають себе наздоженемо. Входять до складу держави Малі, що на заході «чорного» континенту, але, схоже, навіть не в курсі свого політичного статусу. І то правда - чи варто звертати увагу на такі життєві дрібниці, якщо найголовніше у житті догонів - це збереження і передача з покоління в покоління священних знань про самого Всесвіту. Навіть святкові танці племені присвячені не якогось там духу джунглів, як це в африканських жителів прийнято, і не Сонцю, культ якого є у всіх без винятку народів світу, а Сиріусу. Та не просто яскравою привабливою зірочці на нічному небосхилі, а потрійний зоряній системі, що складається з Сіріуса-А (Догони називають його зіркою Сігуа), Сіріуса-В (зірка За мовою догонів) і Сіріуса-С (Еммі Йа).

Єгипетський слід

Якщо б вчені виявили астрономічні пізнання такого рівня в Єгипті, питань би не виникло. Всім відомо, що Сіріус входив в божественний пантеон древніх єгиптян. Та й взагалі, ці хлопці в зоряних справах були самим підкованим для свого часу народом на світі. Тільки ось «Вісник астрономії» по території Африки вони ж не розсилали. Звідки ж примітивне плем'я догонів дізналося про їх наукові відкриття?

Допитливі дослідники з'ясували - плем'я догонів переселилося на захід Африки всього п'ять-шість століть тому, а до того часу цілком могло знаходити десь недалеко від Єгипту. Наприклад, величезні валуни для його пірамід постачати на власному горбі. А що з них, дикунів, ще взяти? А тим часом, можливо, наслухалися вони полум'яних промов давньоєгипетських жерців про могутнього Сиріусі. Мовляв, погано будеш працювати, Сіріус-А жорстоко покарає, та й Сіріус-В по голівці не погладить. Їм зверху видно все, ти так і знай.

Через століття на новому місці проживання у догонів свої священнослужителі з'явилися, які продовжили справу поклоніння далекої зірки. Тільки ось яка накладочки виходить: примітивне плем'я догонів добре поінформоване про вибух Сіріуса-В, що стався у II столітті нашої ери. А високорозвинена давньоєгипетська цивілізація нічогісінько про нього не знала. З тієї простої причини, що не дожила до цієї події всесвітнього масштабу.

І ще - навіть найбільш освічені єгипетські жерці не підозрювали про існування Сіріуса-С. Ще б пак - його тільки в наш час астрономи шляхом складних теоретичних вигадок вирахували. Цю зірку навіть в сучасні надпотужні телескопи не видно. Деякі вчені до цих пір сумніваються, а чи є у Сіріуса-А та Сіріуса-У ще один «зоряний братик».

Ну, критичні уми ще на початку XX століття і в Сіріус-В не вірили. Бачене чи справа, щоб найменша зірка важила більше, ніж найбільша! Сіріус-В був першої виявленої людством зіркою з неймовірно високою щільністю. Завдяки йому в астрономії з'явилося поняття «білий карлик». А наздоганяння, не змайструвати навіть збільшувального скла, споконвіку на ніч дітворі розповідали про «зірку За розміром з просяне зернятко, яка настільки важка, що найдрібніша її частка важить стільки ж, скільки чотиреста ослячих поклажі, і якщо б зібралися всі люди, вони не змогли б підняти навіть самий маленький її шматочок ».

Крізь терни до істини

Зірка По, тобто Сіріус-В, взагалі користується особливою любов'ю у догонів. Вся їх життя підпорядковане цьому небесному тілу. Святкові заходи змінюють їх робочі будні тільки тоді, коли на Сиріусі-У закінчується період обертання за незвичайно витягнутій орбіті. На далекій зірці спадає, нарешті, нестерпна спека, і маленьке плем'я на планеті Земля радіє цій обставині більше, ніж додатку у власних родинах. А так як трапляється це рідко - раз на п'ятдесят земних років, то святкові заходи розтягують аж до семи років. Щастя-то яке - на Сиріусі-В настала «Зона сутінків»!

Такий космічної солідарності так званим цивілізованим народам ще тільки належить вчитися. Однак не це хвилює вчений світ - звідки, ну звідки ці дикуни, Сіріус їх бери, могли дізнатися щільність полюбилася їм зірочки, як вони вирахували період її обертання і в якому підручнику астрономії прочитали про температуру її поверхні і витягнуту орбіту?! Якщо єгипетське вплив на пізнання догонів виключено, то всі ці питання залишаються відкритими.

Висунули було гіпотезу про контакт африканського племені з мусульманським університетом в Тімбукту, де зберігалися знання стародавніх шумерів, єгиптян і греків. Але і цей хибний слід: ні вчені давнини не мали настільки глибоких пізнань в астрономії, жоден наздоганяння в університетах не навчався.

Розробляли й ідею про якийсь місіонер, який нібито просвітив дикунів-язичників. Дійсно, у двадцяті роки минулого століття в племені догонів, як і в багатьох африканських селищах, з'явилися місіонери з католицького братства «Білі батьки». І якийсь начитаний священнослужитель міг звернути увагу на те, що міфологія аборигенів з незрозумілих причин надає великого значення зоряній системі Сіріуса. Для налагодження контактів з племенем він вирішив збагатити уявлення догонів про священному для них світилі і розповів їм усе, що знав про Сиріусі-В, замість того, щоб навчити читати Біблію. Історія, шита білими нитками. Етнографи, як не шукали, не знайшли в міфології догонів жодних новітніх запозичень, підігнаних під стародавні міфи. Кожен астрономічний факт у жителів племені прив'язаний до певних ритуалів, які простежуються як мінімум до XII століття.

Пригоди зоряного хлопчика

Зневірені астрономи припустили навіть, що етнографи, принесли звістку про дивовижний племені, просто-напросто їх ... розіграли. Вирушили вони на береги далекого Нігеру і допитали кожного наздоганяння особисто. А дружелюбні дикуни і не думали приховувати джерело своєї інформації. Слухайте, гості дорогі! Все просто, як чорна діра.

У незапам'ятні часи верховний бог Амма створив перше на світі жива істота на ім'я Номмо Анагонно. Той народив чотирьох синів, всі як один красені і розумниці, а ось меншенький, на ім'я Ого, підкачав. Не спитавши дозволу у Амми і не поставивши до відома батька, спорудив літаючий ковчег і пішов подорожувати по безкрайньому космосу. По дорозі молодик, загордившись себе богом, накоїв безліч нісенітниць, які Амме довелося виправляти. Розсерджений витівками Ого, верховний бог зібрав усе, що той створив, і склав у зерно По. А далі, щоб «очистити Всесвіт», відновити порядок і покарати недолугого Ого, Амма приніс в жертву його братів. Після чого, обертаючись, зерно За заново розповсюдило «всі речі по Всесвіту». А його порожня оболонка стала зіркою За - центром Всесвіту.

Ого між тим вирішив перепочити на приємною оку блакитний планетки Земля. Його ковчег, «обертаючись, дихаючи через сопла і піднявши хмару пилу», опустився прямісінько туди, де жили предки сучасних догонів. Космічний Робінзон зрадів можливості похвалитися своїми пригодами і розповів здивованим «п'ятницях»-наздоженемо про свою історичну батьківщину - Сиріусі-В - у всіх подробицях. А заодно і з питання облаштування Всесвіту в цілому пройшовся.

Чим більше вчені слухали догонскіх жерців, тим сильніше їм хотілося на весь голос закричати: «Ого!» Адже якщо перевести на сучасний науковий мова, блудний син зоряного Адама відкрив пересічному африканського племені фундаментальні основи космології: процес народження і розвитку Всесвіту і спіральних зоряних світів; роль інформації в замкнутій циклічної схемою руху матерії; механізм перетворення безладної матерії в так званих «чорні діри»; схему управління Всесвіту стаціонарними хвилями гравітації. Кращі уми людства б'ються над цими загадками, а їхні розгадки впали на голови догонів, як манна небесна.

Стоп! Невже все-таки доведеться повірити у прибульців з космосу? А де речові докази того, що космічний ковчег Ого здійснював посадку на планеті Земля? Невже навіть клаптика від скафандра не залишилося? Дайте помацати власними руками! У відповідь Догони лише хитро посміхаються і туманно натякають, що є у них заповітна печера, в якій цих речових доказів сила-силенна. І взагалі, з неї навіть Сіріус-С видно як на долоні. Тільки ось де вона, ця печерна обсерваторія, Догони сказати не можуть. Це велика таємниця. Сам Ого суворо заборонив її розкривати, тому як в нього вірити треба, а не докази збирати. А не можете - так будуйте свої космічні ковчеги і вирушайте на Сіріус. Там все особисто і помацати!


[10-03-04][All for the tourists of]
Roast (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Туризм в Білорусі (1)
[09-08-19][Відпочинок за кордоном.]
Дайвінг в Таїланді (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Кіпру (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 827 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: