Четвер
18-09-20
14:35

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Новий рік - свято бога Януса?

Новий рік - свято бога Януса?

Указ Петра I ввести в Росії святкування Нового року в багатьох його підданих викликав негативну реакцію. Чому? Справа в тому, що традиція прийшла з Рима, де новорічні урочистості присвячували богу Янусу. Нещодавно поголити бороду бояри справедливо вважали, що 1 січня - це свято на честь язичницького ідола!
Новий рік - свято бога Януса? Бог все

Що ж ми знаємо про це таємниче дволиким божество, імовірно дав назву місяця січня? Стародавні римляни, у свою чергу, запозичили його у етрусків. Колись Янус зображувався навіть не з двома, а чотирма ликами, за кількістю сторін світу. Адже у нього безліч «функцій»: йому, вірили древні, підкорялися і час, і шляхи людські, і хаос ... Самий древній бог на землі, він навчив людей кораблебудування, землеробства і багатьом іншим ремеслам. Саме Янус вів облік днів, місяців і років. Тому на його правій руці були написані трьом латинським символам З (300), а на лівій - цифри LXV (65). Всі разом позначало кількість днів у році. На деяких зображеннях у Януса навіть 365 пальців. Але в руках його незмінно золоті та срібні ключі, відповідно символізують зиму і літо.

Найчастіше зустрічаються зображення Януса у вигляді бородатого чоловіка чи юнака, але на деяких одна з осіб - жіноче. Адже Янус символізував в тому числі і зв'язок чоловічого і жіночого начал.

Храм війни і миру

Чомусь у Давньому Римі існував тільки один храм, присвячений Янусу. Він являв собою дві великі арки, з'єднані поперечними стінами, з двома воротами один проти одного. В середині стояла статуя бога, в якого було два обличчя, звернених у протилежні сторони. Сучасні тлумачі вважають, що одна особа звернене в минуле, а інше в майбутнє, але це виглядає сильним спрощенням, так як Янус - бог особливий, який вітав єднання та взаємозв'язок ... В руці у божества був ключ, яким він відкривав і закривав небесні ворота.

Все, що пов'язано з ім'ям цього бога, має пряме відношення до соціального життя римлян. Так, наприклад, у храмі Януса існувала вхідні двері, вела безпосередньо на римський форум. У центрі арки височіла зображення дволикого божества. Янусу було присвячено дванадцять вівтарів, за числом місяців року.

Особливу роль відігравав храм Януса грав у військових справах. За переказами, він був споруджений Нумой Помпілія як показник миру і війни: у мирний час арка закривалася, у воєнний дверей її залишалися відкритими. Так, храм простояв замкненим 43 роки, що символізувало тривале мирне правління. Доки йшла війна ворота храму стояли відкритими, і звідти вирушали в дорогу військові обози ... Коли укладався мир, то прикрашені золотом і слоновою кісткою стулки зачинялися на ключ.

За іншими відомостями, перший храм Януса був побудований на виконання обітниці, даного Гаєм Дуіліем в битві при Мілах. Вважається, що тоді статуя Януса була замінена зображенням Дволикого Гермеса. Пізніше, за часів імператора Доміціана, було споруджено святилище чотириликого Януса, статую якого вилучили у етрусків у черговому переможному поході.

Свято хаосу

До Нового року римляни кожний вхід у будинок прикрашали вінком. Вважалося, що Янус може зазирнути як у палати вельможі, так і халупу бідняка. Всі чекали дива. За звичаєм, цього дня перевертав життя Риму, повертав його жителів у золотий вік ... Це був єдиний день у році, коли слуги і панове не лише куштували разом рясну їжу, але і панове навіть прислуговували тим, кого в інший день прогнали б від будинку з допомогою варти ... Адже Янус ще й тотожний хаосу! Римляни поспішали один до одного з привітаннями, обмінювалися монетами із зображенням дволикого бога, збирали багаті дари імператору ...

Новий рік тільки відкривав низку свят. Найближчий, падаючий на 9 січня свято агонії, також присвячувався Янусу. Але, на відміну від Нового Року - свята всезагального - Агонія були насамперед царським торжеством, під час якого жрець Януса, який мав велику владу, здійснював жертвопринесення. Жертвою повинен був стати білий бик без єдиної вади. Люди похилого віку при цьому згадували, що коли-то в жертву приносили не тварин, а людей. Вони щиро шкодували, що звичаї йдуть, а з ними і сила Риму ... Адже де не пролилася людська кров, там може бути сили. Втім, говорили про це напівголосно, не тільки боячись донощиків, але й тому, що свято Нового року вважався тихим і благопристойним. У ці дні заборонялося голосно розмовляти, а з усіх гріхів можна було вдаватися лише обжерливості - благо, тепла Італія постачала багате місто всіма дарами своєї землі. Сварки також заборонялися - адже через це Янус міг наслати на всіх поганий рік ... Вогні в будинках, згідно з традицією, були погашені. Темрява приховувала обличчя і прислужували панів, і наїдаються про запас слуг ... А далі чекав традиційне свято дружини Януса - Ютурни, здатної зцілювати багато захворювань у вклоняється їй. Словом, для римлян січень перетворювався в один довгий, здавалося, майже нескінченне свято. Так що і ми отримали довгі новорічні канікули завдяки Янусу!

[10-03-29][Все для туристів]
Від світла до світла (0)

[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Новий рік по-східному.! (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Побут визначає їжу - національна кухня Казахстану (0)
[09-09-01][Відпочинок і поради]
Гудлайн: роумінг в 10 разів дешевше (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 574 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: