Понеділок
18-09-24
05:23

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Новий Єрусалим

Новий Єрусалим


У півсотні кілометрів від Москви, в закруті річки Істри, на насипному пагорбі стоїть монастир, один з багатьох православних монастирів Росії, один з багатьох і все ж особливий, унікальний. Пам'ятник архітектури і пам'ятник грандіозним задумам. Воскресенський Ново-Єрусалимський чоловічий монастир.
Новий Єрусалим Заснований патріархом Никоном в 1656 році, монастир є зримим втіленням претензій самого патріарха, російської церкви і династії Романових на головні ролі в європейській і світовій політиці.

Новий Єрусалим

Новий Єрусалим

У 1453 році під ударами міцніючих турків-османів упав Константинополь, столиця не тільки Східної Римської Імперії, але і православного світу. Православні європейські держави одне за іншим переходили під владу мусульманської Османської Імперії, а на північному сході набирало силу і міцніло спочатку Московське Князівство, а потім і царство. Племінниця останнього візантійського імператора Костянтина, Софія Палеолог, стала дружиною великого князя московського Івана III, передавши тому імперські реліквії.

Через два століття нащадок князя Івана, цар Олексій Михайлович буде активно сприяти покликанням на патріарший престол Никона, який мріяв про єднання світового православ'я та затвердження російської держави його центром.

Одним із втілень цієї мрії стало будівництво на території країни монастирів, воспроизводивших монастирі Афона та Палестини, які перебували у той час на землях, підвладних войовничим туркам. Іверський Богородицький монастир на озері Валдай, Хрещений монастир на острові Кий в Білому морі і Воскресенський Ново-Єрусалимський під Москвою.

Воскресенський монастир повинен був стати релігійним центром всього православного світу. За задумом, він повинен був бути подібним святинь Палестини, а головний собор - храм Гробу Господнього в Єрусалимі. Річку Істру перейменували на Йордан, навколишні пагорби і села отримали біблійні назви: Віфанія, гори Фавор і Елеон, потік Кедрон. У Палестину був відряджений чернець, який справив обміри і склав креслення храмів. Масштаби Нового Єрусалиму були навмисно зменшені у порівнянні зі справжнім Єрусалимом, так що монастир був саме образ Святої Землі.

Новий ІерусалімРоссійскім жителям двадцять першого століття нескладно побачити Єрусалим та його святині. Основним ускладненням будуть гроші на таку поїздку. У сімнадцятому столітті подорож до Палестини було серйозним і небезпечним підприємством, нерідко закінчується полоном, розоренням або смертю паломника. І схожий на палестинську святиню монастир був можливістю побачити місця земного шляху Христа на власні очі.


Новий ІерусалімВ центрі монастиря знаходиться Воскресенський собор, що будувався з 1658 по 1685 рік. Його планування досить точно відповідає прототипу - храму Гробу Господнього в Єрусалимі. Внутрішня і зовнішня обробка, придумані особисто Никоном, навпаки, зовсім інші.

У 1658 році Никон через розбіжності з царем Олексієм Михайловичем оголосив, що складає з себе патріарший сан, і до 1664 року жив в скиту в Воскресенському монастирі. Потім він все ж таки повернувся до Москви, в 1666 році рішенням церковного собору був позбавлений сану і засланий. Вже при новому царі в 1681 році Никон отримав дозвіл повернутися в Новий Єрусалим, але помер по дорозі. Похований Никон у Воскресенському соборі монастиря.

Після опали і смерті Никона Воскресенський монастир не був покинутий. Будівництво відновили і продовжили. До початку вісімнадцятого століття Воскресенський монастир був одним із самих багатих і відомих російських монастирів.

У першій половині вісімнадцятого століття в зв'язку з церковними реформами Петра I монастир пережив занепад, але пізніше поступово перетворився на впливовий релігійний та культурний центр. Наприклад, в ньому була одна з найбагатших у країні бібліотек. А в дев'ятнадцятому і початку двадцятого століть Воскресенський монастир - один із центрів паломництва.


Новий ІерусалімПосле революції монастир був закритий і в 1921 році перетворено в музей. У роки Великої Вітчизняної війни фашисти окупували і розорили його. Відступаючи, німці заклали вибухівку в усі споруди. Так було знищено дзвіниця, згорів верх Воскресенського собору, обрушилася надбрамна церква, зникли намети веж. На щастя, музейні фонди були хоча б частково вивезені в евакуацію. Відновлення почалося ще під час війни, але, на жаль, не закінчено до цього дня. Відреставрували практично всі, крім дзвіниці, від якої до цих пір залишається лише низ першого ярусу і внутрішньої обробки собору.

У 1994 р. відродженої монастирської громаді було передано частину будівель Нового Єрусалиму. Зараз у старовинних стінах співіснують монастир і музей.


Новий ІерусалімСейчас золоті куполи знаменитого монастиря ми можемо побачити з вікон електричок і поїздів ризького напрямку або з вікна машини, проїжджаючи по Волоколамському шосе. Воскресенський монастир - пам'ятка архітектури, грандіозний задум однією з найбільш неоднозначних особистостей в історії Росії - патріарха Никона.


[09-10-23][Все для туристів]
Банки міста Яремча – Гроші? (0)

[09-08-19][Відпочинок і поради]
Сім пивних чудес світу (0)
[09-09-19][Яремче]
Стрибок над Водоспадом ПРобій в Яремче р. Прут. (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Тур в Середній Азії (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 896 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: