Четвер
24-03-28
18:55

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Нова Зеландія. Життя в раю

Нова Зеландія. Життя в раю

Якщо тобі захочеться пожити в раю, але тільки не на небесному а на цьому світі - будь ласка. Найбільш відповідною для цього країною можна назвати Нову Зеландію. Я б ніколи не повірила, що на Землі існує райське містечко, якби не переконалася в цьому на власному досвіді.
Нова Зеландія. Будиночки

Для довідки.
Розташована всього в 1500 кілометрах від Австралії, неподалік від островів французької Полінезії і островами Фіджі і Кука, Нова Зеландія притягує туристів з різних куточків світу. Притягає своєю багатою і різноманітною природою - гейзерами, горами й озерами, лісами і гротами, льодовиками і пляжами. Нова Зеландія складається з двох островів: Північного і Південного, а також ще декількох маленьких острівців. Південний острів переважно характеризується гірськими пейзажами, дивовижними фіордами і незліченними можливостями для активного відпочинку.

Північний острів за розміром менше, ніж Південний острів, але щільність населення на ньому значно більше. На Північному острові проживає 74% від 3.66 мільйонного населення країни. Середня щільність населення - близько 13 чоловік на квадратний кілометр. Основні етнічні групи: європейці (в основному британці) - 88%, маорі (Полінезія, чиї предки мігрували до Нової Зеландії в XIV столітті) - 8,9%. Дві державні мови: англійська і маорі. Історично склалося так, що головою держави тут явялется королева Великобританії Єлизавета II. Представляє її генерал-губернатор Майкл Харді Бойз. Глава уряду - прем'єр-міністр Хелен Кларк. Столиця Нової Зеландії - місто Велінгтон, розташовується на Північному острові.

Середня тривалість життя (на 1998 рік): 73 роки - чоловіки, 79 років - жінки.

Знамениті камені "Moeraki Boulders" недалеко від селища Moeraki.Прірода Нової Зеландії дуже багата: більше 2 тисяч видів рослин, 1,5 тисячі з яких виростають тільки в Новій Зеландії. Однак більшість ссавців країни були сюди завезені. У країні немає змій і досить невелика кількість комах. А ось птахів в Новій Зеландії 23 види, включаючи таких екзотичних, як ківі (цей птах є неофіційним символом НЗ), какапо (совиний папуга) і пастушок такахе. Серед визначних пам'яток - картинна галерея в Окленді, там же музей транспорту і техніки, Рожевий сад Парнелл, а також столична Національна галерея мистецтв і Національний музей з прекрасними колекціями експонатів з області етнографії та природної історії.

Можливість перебратися в НЗ з'явилася на моєму життєвому горизонті абсолютно несподівано. По Інтернету я познайомилася з жителем НЗ, голландцем за походженням, Мартіном. Після тривалого листування ми зустрілися, виникло взаємне почуття. І через кілька місяців боїнг 676 уже ніс мене до берегів Нової Зеландії. Позаду залишалися рідні, друзі і улюблена робота на радіо. Попереду - невідомість.

Потрібно відзначити, що я була далеко не першою російською в НЗ. Перші російські іммігранти з'явилися в Новій Зеландії ще на початку ХХ століття. Однак більше 90% новозеландських російських іммігрувало в країну наприкінці 90-х років. Саме велике поселення росіян - більше 5 000 чоловік - знаходиться в першому за величиною місті НЗ - Окленді. Мене доля закинула на Південний острів, у місто Крайсчеч. Місто за російськими мірками невеликий: населення ледь перевалює за триста тисяч чоловік. Російських мало. За п'ять місяців перебування в цій країні я говорила рідною мовою всього п'ять разів: з тими, хто відвідує курс з вивчення російської мови і з російської вчителькою Євгенією. Перед поїздкою до Нової Зеландії мені здавалося, що з англійською мовою в мене проблем не буде. Але я, як та собака, в перші тижні все розуміла, але сказати нічого не могла, не було мовної практики. Та й новозеландський варіант англійської мови залишає бажати кращого: враження таке, ніби новозеландці (або ківі, як вони самі себе називають) під час розмови їдять кашу.

З російської зими в Зеландскую осеньМоя адаптація до країни ківі сталася непомітно. Не було проблем зі зміною часового поясу на 6 годин, із зміною клімату. Прикро було одне: приїхати в НЗ з російської зими в зеландскую осінь, так і не побачивши літа. Літо тут настає лише у листопаді-грудні. Правда, зеландская осінь і зима дуже нагадують серпень в Магнітці, звідки я родом, також холодно і дощитиме, вітер до кісточок проймає. У будинках, природно, немає центрального опалення. Доводиться використовувати численні обігрівачі. До речі, іноземця в цій країні можна визначити по відношенню до холоду: ківі в будь-який мороз ходять в шортах та футболках. Я до місцевого холоду адаптуватися не можу. Місцевий люд дивується: треба ж з Росії, а холоду боїться, хоча адже на вулиці навіть не 0 градусів?

А ще ківі люблять ходити по місту босоніж. Найчастіше це молоді люди і діти. Даний факт відмінно поєднується зі стилем одягу і поведінки в підлітковому середовищі - стилем бомжа: багато одягнені неохайно, волосся не розчесане, у кожного в кишені пачка дешевого тютюну. Заради істини варто зазначити, що мита на цигарки та алкоголь тут досить високі. Невеликий пакет тютюну і сигаретного паперу коштує 8 доларів НЗ (або 4 долари США). Це дешевий, а тому самий популярний вид сигарет.

Робота
Я ще в Росії зацікавилася тим, які вимоги пред'являються в НЗ для прийому на роботу і чи легко знайти цю саму роботу. Проблем з пошуком роботи тут немає. У газетах і по інтернету дуже багато пропозицій від роботодавців. Російським фахівцям з технічною освітою легко: підтвердив свою кваліфікацію, склав CV (короткий опис спеціальності, життєвих прагнень, природно, злегка підлаштовано під вимоги роботодавця), пройшов інтерв'ю, після енної спроби отримав роботу. Мені ж із моїм журналістською освітою на багато що розраховувати не доводилося. Перша ж спроба - я претендувала на посаду шкільного бібліотекаря - закінчилася невдачею. Але я не сумувала. З дня мого приїзду в НЗ минуло лише п'ять днів.

Наступного разу я вступила розумніший. Ми з Мартіном шукали некваліфіковану роботу вже для двох. Так зручніше, оскільки в нас лише одна машина на двох, а громадського транспорту як такого в НЗ не існує. Зупинилися на сортуванні цибулі за 10 доларів НЗ на годину. Оплачували нашу нелегку працю тижні, видаючи чеки, а пізніше переказуючи гроші на наші рахунки в банку. Взагалі, тижнева оплата - стандартний термін видачі зарплати в НЗ.

Нелегким для мене справою виявилося відкриття рахунку в банку. Російський закордонний паспорт ніякого враження на банківських службовців не зробив. Для відкриття рахунку вони почали просити водійські права і папір про реєстрацію в Міністерстві праці НЗ. Відкривши, нарешті, рахунок і отримавши пластикову картку, я відчула себе справжньою людиною. Карткою в НЗ, як і в усьому цивілізованому світі, можна користуватися скрізь, та й роботодавцю легко по інтернету переводити гроші зі свого рахунку.



[11-01-16][Все для туристів]
Скала-Подільська: замок, місто і легенди (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Маврикій: острівні визначні пам'ятки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Білорусі (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Ніагара: водопад і вино (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1633 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: