Вівторок
24-04-23
08:36

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Непал

Непал


Непал Непал - країна стародавньої культури, екзотики і Гімалаїв!

· Є різні етимологічні тлумачення слова "Непал". Оскільки цю країну населяють багато народів, то у різних народів є свої пояснювальні версії. Усього таких версій вже понад двадцять.

· За тибетської версії, Непал означає "будинок шерсті" (НЕ - будинок, ПАЛ - шерсть). Народ лепча розшифровує Непал як "священна печера", а лімбу - як "рівна земля".

· Якщо спиратися на древній санскрит, то пояснення вже інше - "земля біля підніжжя гір" ». А якщо взяти неварское і кіратское (кірати - найдавніші жителі Непалу) тлумачення, то Непал - "серединна земля" (НЕ - середина, ПАЛ - земля).

· Багато вчених вважають, що країна отримала свою назву від її стародавніх жителів. Мається на увазі скотарське плем'я "НІП" або "НЕП", звідси і НЕПАЛ. (НІП - скотар, АЛ - край). Можливо, що сучасні невар є нащадками цього племені. Адже не дарма топонім співзвучний з етнонімом: Непал - невар.

· Звичайно ж є і гарні народні пояснення назви, в яких виражалися мрії і сподівання людей. Найпоширеніша легенда розповідає про те, що колись цією країною правил відлюдник на ім'я - НЕ. Він був дуже справедливий чоловік і тому країну стали іменувати НЕПАЛ, що означає "Край, де справедливо правил Не".

Столиця: Катманду.

Час: Випереджає московське час на 2 години 45 хвилин (при переході на літній час в Росії на 1 годину 45 хвилин).

Населення: Чисельність населення Непалу становить 22,1 мільйонів чоловік. Воно представлено різними етнічними групами, що включають в себе: бхотіі (сюди входять і шерпи), кха, кіратов, магарцев, невари, Тхара, тамонгов і тибетців.

Географія: Королівство Непал лежить між двома найбільшими азіатськими країнами - Індією і Китаєм. Воно розташоване на південних схилах найвищої в світі Гімалайського хребта. Площа країни - 147,2 тис. кв. км.

Клімат: У діапазоні від тропічного поясу на півдні країни, до арктичного у високогір'ї. Прохолодний і сухий період: грудень-березень, середня температура - 21-22 градуси С. Жаркий і вологий: травень - вересень, середня температура 29 градусів С. Жаркий і сухий: жовтень - листопад, середня температура 28 градусів С.

Мова: Державна мова Королівства Непал - непали, але в основних туристичних центрах поширена англійська мова.

Релігія: Релігія - це невід'ємна частина життя всіх непальців. У цій країні на кожному кроці ви можете побачити храми, зображення богів і священні малюнки. Основна маса населення Непалу - це індуїсти, але буддизм теж відіграє велику роль у житті країни. Тут індуїзм і буддизм тісно переплетені між собою.

Свята і неробочі дні: Державні і багато інших офіси працюють шість днів на тиждень. Субота - офіційний вихідний день. Непал знаменитий постійно змінюють один одного святами. Кажуть, що у непальців свят більше, ніж днів у році.

Політичний стан: Конституційна монархія. Глава держави - король. Законодавча влада - двопалатний Парламент (тимчасово розпущено 22 травня 2002), що складається з Національної Ради ("Раштрія Сабха", 60 місць, з яких 35 призначаються Палатою представників, 10 - королем і 15 - обираються колегією виборців) і Палата Представників (" Пратініті Сабха ", 205 місць, депутати вибираються на п'ятирічний термін). Уряд призначається монархом за рекомендацією прем'єр-міністра. Адміністративно країна розділена на 14 зон ("Анча"), які в свою чергу складаються з 75 районів ("дистрикт").

Митниця: Весь багаж підлягає митному огляду в пункті в'їзду. Персональне майно ввозиться безмитно. Податок на ввезені речі варіюється в залежності від розміру і цінністю речей. Ввезення міні-комп'ютера, аудіо-і відеотехніки декларується. Особливу дозвіл необхідно отримати в Департаменті археології при вивозі з країни предметів, що мають будь-яку історичну або художню цінність. Обмежено безмитне ввезення алкогольних і тютюнових виробів. Перевезення наркотиків, зброї та боєприпасів суворо заборонено.

Віза: Для відвідування країни громадянам Росії необхідна віза. Віза в Непал оформляється або через посольство Непалу в Москві, або по прибуттю в аеропорт Трібуван в Катманду. Для цього потрібно фотографія 3х4 см., діючий закордонний паспорт і 30 доларів США. Мінімальний термін оформлення - два дні. Для оформлення візи в аеропорту заповнюються відповідні папери на англійській мові. Перебуваючи в країні, можна продовжити візу в Імміграційному департаменті. При виїзді з Непалу необхідно оплачувати аеропортовий збір у розмірі 400 рупій.

Валюта: Грошова одиниця - непальська рупія. Існують три діючі обмінні курси в Непалі: один - офіційно встановлений Державним растра Банком, інший, трохи більше щадний (але визнаний) - курс приватних банків, і третій, ще більш прийнятний, - курс крамарів і туристичних агентів.

Щоденна газета "Райзінг Непал" публікує курс, що встановлюється растра Банком, що є гарною довідковою інформацією. Обмінні курси і стягується при цьому комісія можуть змінюватись, так що шукайте, де вони вигідніше.

Чайові: Прийнято давати чайові екскурсоводам, водіям таксі і в ресторанах.

Визначні пам'ятки: Катманду

Площа Дурбар вважається центром старого Катманду. На ній нагромаджуються храми і усипальні з тонкою різь-бій на дахах, дверях і вікнах. Добре почати вивчення міста з бувалого Кастамандап - найдавнішого споруди, побудованої в долині.

Поруч розташований Мау Деваль - Храм Бога Шиви з широкими сходами, з яких зручно спостерігати за лоточникам, рикші та продавцями сувенірів, що пропонують будь-які послуги щедрим туристам.

Великий Дзвін, дзвін якого, як вірять, відганяє злих духів.

Храм Йяганат відомий своєю вводить в фарбу еротичної різьбленням.

Страхітлива кам'яна скульптура шестирукого Кала Байраба.

Храм Талеа - найчарівніший з усіх храмів на площі. Він, на жаль, закритий для публіки, і навіть непальцам не дозволяється в нього входити, окрім як у свято Дасайн.

Хануман Дока (Старовинний Королівський Палац). Власне сам Палац був закладений за часів династії Ліккхаві, але більша частина його була побудована в XVII столітті. На вході стоїть статуя Хануман (1672) - пам'ятник Богу Мавп, відважному помічникові бога Рами за часів Рамаяни. Особа статуї, розташованій під навісом, вимазані червоним. Це знаки чемності, завдані вірними шанувальниками. По обидва боки палацових воріт встановлені кам'яні статуї левів: на одному верхи їздив Шива, на іншому - його дружина Парваті. Над головою статуї - яскраво розмальована ніша з зображенням лютої тантричної богині.

Усередині Палацу є декілька "чоков" (площ), і серед них - площа Наза. За часів династії Рана на цій площі проводилися церемонії коронації - традиція, що продовжується і в наші дні. Площа Мул - місце жертвоприношень богині королівської династії Мулла Талеа Бавані під час свята Дасайн.

У західній частині Палацу, яка підноситься над Майданом Дурбар, розташовується цікавий музей, присвячений подіям успішного військового перевороту, зробленого царем Трібхуваном проти династії Рана. Вой-дитя всередину, і ви отримаєте уявлення про його життя: безліч особистих речей, велика колекція фотографій і вирізок з газет, розкішні меблі і прикраси.

Фрік Стріт - найвідоміша в Катманду вулиця з часів всесвітнього руху хіпі 60-х і 70-х років - іде на південь від площі Базантапур. Вулиця Макан Толі напхана магазинчиками, що продають начиння, картини та одяг.

Усипальницями, пам'ятниками і храмами разом з продавцями квітів відома площа Індри; нічними музикантами - Кель Толі; поїдають дітей чудовиськом - площа Йітум Бахаль.

Не менш цікавий район прямо на південь від Тамела. Тут безліч храмів, усипальниць на додаток до вулиць з посудній лавці, озером Рані Покар, школам і стоматологічним кабінетами, фруктовим і овочевим ринків і древньої статуї Будди у храмі Ікха Нарайян.

Для заспокоєння і заспокоєння гарні прогулянки в пішохідній частині міста на захід від мосту Патан. Тут багато храмів, поряд з Кальмошаном, Тіндевалем і Нава Дурга, пишно в'януть, як, втім, і сама вулиця.


[10-10-10][Все для туристів]
Міжнародний День гір (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Безпечні автобусні подорожі (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Юаньсяоцзе - свято Ліхтарів (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Майже колиска цивілізації - Італія, визначні пам'ятки (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-18)
Переглядів: 965 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: