Четвер
24-03-28
18:46

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Не життя, а чучхе

Не життя, а чучхе

Немає вже «старшого брата» - Радянського Союзу, безповоротно розпався соцтабір, а в окремо взятій Північної Кореї всі будують і будують комунізм з азіатським обличчям. Тільки ось поглянути на нього непросто - країна майже наглухо закрита для туристів. Але ми спробуємо: адже так іноді хочеться повернутися в піонерське дитинство!
Не життя, а чучхе Син за батька

Піонери в КНДР дійсно мають місце бути. Так само ходять строєм, складають речівки про улюбленого вождя Кім Ір Сена та сина його Кім Чен Іра, тільки краватки пов'язують не так, як ми свого часу. А ось аналога наших жовтенят в Північній Кореї немає. Юне покоління потрапляє відразу в піонерську організацію, потім до місцевого комсомол, а потім в комуністичну партію, якщо знаєш напам'ять ідеї «чучхе» і немає темних плям в біографії. Це по-російськи слово схоже на нісенітницю, а для кожного північного корейця чучхе - ідеологія, зведена в ранг святої істини, як Біблія для християнина, як Коран для мусульманина. Основних ідей дві, і вони прості і зрозумілі колишнім шанувальникам Конфуція - повна покора рідній державі і опора в усьому на власні сили. Нам, мовляв, чужого не треба, ми тут на чолі з великим вождем Кім Ір Сеном самі побудуємо комуністичний рай на землі.

Між тим, Кім Ір Сен дванадцять років як помер, але як і раніше офіційно займає пост «вічного президента», а заодно «сонця нації». По суті, особистість творця КНДР обожнений. Нинішній правитель країни, його син Кім Чен Ір, задовольняється статусом генерального секретаря партії, голови збройних сил і продовжувача справи тата. До слова сказати, Кім Ір Сена шанують не тільки на його історичній батьківщині. У ста кілометрах від Пхеньяну побудований величезний у стилі буддійського храму Палац дружби народів. Там зберігаються подарунки Кім Ір Сену з усього світу. Усього з 1945 року накопичилося 165 500 презентів, в тому числі мирно сусідять вагон від товариша Сталіна і ультрамодний офісний кабінет від відомого французького архітектора. Книжкові магазини та бібліотеки ломляться від праць «сонця нації», як колись у нас від томів Маркса, Енгельса і Леніна. Тільки вулиці північнокорейських міст і сіл не носять святе ім'я Кім Ір Сена: з тієї простої причини, що вони взагалі ніяких назв не мають. І вдома не пронумеровані. Чужі тут не ходять, а свої і так знайдуть ...

Син свого батька намагається тримати сімейну марку. День народження Кім Чен Іра в Північної Кореї вважається загальнонаціональним святом. Відправляються справжні народні паломництва місцями, пов'язаними з життям керівника. Влаштовуються наукові симпозіуми на тему, як краще вирощувати квітку під назвою «кімченірія». Електрика в країні процвітаючого соціалізму економлять до такого ступеня, що світлофори працюють тут від сили два місяці на рік, але 16 лютого всі навколо виблискує неонової ілюмінацією. Причому жителі КНДР впевнені, що «це радісна дата для всього прогресивного людства», адже так сурмлять місцеві ЗМІ.

У минулому році, наприклад, Центральне телеграфне агентство Північної Кореї заявило, що люди всієї Землі називають Кім Чен Іра «світочем керівництва», «генієм ідейної думки», та що там скромничати - «дороговказною зіркою XXI століття»! Ось тільки чомусь весь світ, і ми з вами в тому числі, не в курсі свого обожнювання північнокорейського комуніста. Поруч з батьковим палацом для подарунків зведено не менше помпезний будинок для спадкоємця. Однак поки у Кім Чен Іра накопичилося тільки сорок дві тисячі презентів, так що готуйтеся до дня народження «світової зірки» заздалегідь!

Поза зоною доступу

Чи варто засуджувати простих громадян Північної Кореї за те, що наївно вірять подібним сміховинним для нас заявами ЗМІ, які повністю підпорядковані компартії? Самі ще зовсім недавно жили в тоталітарному суспільстві, а північні корейці живуть в ньому і зараз - у XXI столітті. Повинні бути в людей хоч якісь радості в житті?

В армії тут служать аж шість років: а раптом завтра війна? І навіть цивільне населення живе, немов у стані облоги, ходить в більшості своїй у військовій або схожою на неї суворої уніформі. Саме ходить, тому що не те що особистих автомобілів не має, але й громадський транспорт навіть для столиці є розкішшю, а не звичайним засобом пересування. У магазинах на полицях не товари лежать, а суцільний дефіцит спостерігається.

Телевізор - недосяжне для абсолютної більшості диво, та й що там власне дивитися-то: скупі новини про чергові військових парадах на чолі зі «світочем керівництва», народні танці з елементами по-військовому чіткої акробатики і патріотичні фільми про війну ж, в тому числі радянські типу «ТАРС уповноважений заявити». Причому трансляція починається тільки після п'ятої вечора: а навіщо раніше, все ж на роботі. Кабельне телебачення доступне лише вищим партійним колам і рідкісним гостям столиці. Решта задовольняється радіоприймачами, але всі вони налаштовані лише на одну хвилю - офіційного пхеньянського радіо. Величезний світ з усіма своїми яндекса, мейла та іншої мобільним зв'язком для звичайного жителя КНДР знаходиться поза зоною доступу.

Продаж апаратури з вільною налаштуванням заборонена законом, та й одноканальні радіоприймачі, строго кажучи, не продаються, а видаються по талонах або даруються «особисто Великим Вождем» передовикам виробництва. Став щасливим володарем побутової техніки - чекай раптового рейду Управління громадської безпеки. Раптово увірвуться під дах будинку твого (що, до речі, простіше простого, адже дверні замки, як втім, і штори на вікнах, давно не в моді - в істинного комуніста не повинно бути секретів від народу!) Міцні хлопці в камуфляжі і перевірять: не ловиш чи ночами «ворожі голоси». Ризикнув відкрити для себе інформаційне віконце в Європу - ласкаво просимо на нари!

Особливі райони диктатури

Репресивний апарат - ось що розвинене в КНДР на вищому рівні. Офіційно все населення країни розділене на три шари - основний (робочі селяни, службовці), що коливається (торговці; ті, хто посмів сповідувати будь-яку релігію, а також сім'ї осіб, які втекли до Південної Кореї) і ворожий (ті нещасні, що вже за гратами). Скільки ув'язнених сидить у таборах і в'язницях (як тут кажуть, в «особливих районах диктатури»), точно не знає ніхто. Зате від «зрадників корейського народу», яким вдалося втекти на Південь або до Японії, достеменно стало відомо те, про що можна і самим здогадатися: працю ув'язнених у КНДР, як і в будь-якому тоталітарній державі в історії людства, інакше як рабською не назвеш. Головна форма покарання вже і так покараних - це голод. Добова норма трехсотграммовая зерна в день зменшується до дев'яноста при найменшій провини.

Судові процеси проводяться в дусі наших тридцятих років: у закритому порядку, без адвокатів і свідків. І тривають лічені хвилини, тобто той час, який необхідний для оголошення вироку. Зате страти північнокорейські власті вважають за краще проводити публічно, при всьому чесному народі корейському. До сімдесятих років минулого століття розстріли на стадіонах Пхеньяну були звичайним масовим заходом. Товариші по службі засудженого повинні були бути присутніми в обов'язковому порядку, щоб не повадно було. Школярів приводили цілими класами в тих же виховних цілях. В даний час подібні видовища - прерогатива провінції: у столиці дуже багато іноземних шпигунів, запевняє партія. Цікаво їм, як живе і процвітає «заповідник соціалізму». Корейці від природи народ доброзичливий і товариський і раді б поговорити з заморськими гостями, але навіть в радянські часи за це можна було жорстоко поплатитися. Класичний приклад: у 1977 році на алюмінієвому заводі, побудованому під керівництвом наших фахівців, молодий корейський інженер, комуніст, звичайно, і взагалі велика розумниця, мав необережність помітити, що «у СРСР треба вчитися». Він був публічно розстріляний за «низькопоклонство перед іноземщиною».

Керівництво КНДР заявляє, що завдяки злагодженій роботі місцеве МВС практично повністю викорінило в країні злочинність: немає ні хабарництва, ні шахрайства, ні тим більше грабежів та вбивств. Однак слід врахувати той історичний факт, що корейська нація взагалі мало схильна до протиправних діянь, і в Південній Кореї, наскрізь прогнилої від капіталізму, рівень злочинності не набагато вище. Фізичним ж знищенням буддистів і інших антиреволюційних елементів або висилкою до табору разом із засудженими всіх їхніх родичів, аж до немовлят, пишатися нема чого. Нам не знати. До речі, офіційно релігія не заборонена, але в масі своїй ніхто вже ні в що не вірить. Буддійські храми перетворені на музеї, присвячені Великому Вождеві - відчуваєте вплив «старшого брата»? Чучхе замінила Бога.

Втім, Кім Чен Іра і його наближених «істинних партійців» мало цікавить внутрішній світ їхніх громадян. Керівництво КНДР зараз повністю поглинена проблемою створення власної ядерної зброї. Страшно маленькому комуністичному державі жити в оточенні капіталістичних акул ...


[10-10-17][Все для туристів]
Стая (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
7 з 21. Чудеса по sms-ке. (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про заснування Ворохти (0)
[09-09-19][Яремче]
Яремча Ринки і "Прут". (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 1068 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: