Середа
24-04-24
18:07

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

На вихідні - до Латвії

На вихідні - до Латвії

У цій маленькій прибалтійській країні можна не замовляти спеціальні екскурсії - повз пам'яток ви все одно не пройдете! За одні вихідні запросто встигнете помилуватися усіма принадами крихти-Латвії.
На вихідні - до Латвії «Розплідник» царських наречених

Всі пам'ятають, що Латвія - колишня радянська республіка, однак забувають, що на її території побували непрохані гості з різних куточків Європи: і німецькі лицарі, і польські, і шведські завойовники. Країна входила до складу Російської імперії, вважалася одним з найулюбленіших місць відпочинку наших правителів і навіть називалася «розплідником» царських наречених, перша з яких імператриця Катерина I. Відповідно, і архітектура тут розкішна: палаци, собори та замки. І якщо ви думаєте, що оглядати їх - нудне заняття, то сильно помиляєтеся. Відвідаємо для початку столицю Ригу.

Маленький Париж

Так стареньку-Ригу називають не заради красного слівця. Основний її пам'яткою вважається невеликий район «Вецрига» (Стара Рига) з десятками старовинних будинків - справжній пам'ятник історії під відкритим небом. Його перлиною є знаменитий Домський собор XIII століття з третім за величиною органом у світі. Тут же знаходиться найвища і дуже красива вежа Вецрига, де влаштований оглядовий майданчик, з якого все старе місто видно як на долоні. Ось на Малій Замковій вулиці вишикувалися в ряд шестівековие будинку під назвою «Три брати». Поруч причаїлася церква Святого Якоба - одна з найдавніших в Ризі. Її дзвін розташовується зовні, а не всередині. Мало того, у нього є своє власне ім'я - «Дзвін нещасних грішників». Місцеві стверджують, його винесли назовні на вимогу незадоволених громадян міста, тому як він мав дурну звичку самостійно дзвонити кожен раз, коли мимо проходила чиясь невірна дружина ...

А ще, подібно столиці Франції, Рига - дуже зелене місто. У центрі по обидві сторони від міського каналу розкинулися парки: Бастіонна гірка, сквер біля Опери, парк Кронвалда, Еспланада. На кожному кроці влаштовані затишні куточки, що розділяють ділянки доглянутої зелені: невеликі водоспади та фонтани, гірки, доглянуті доріжки. А на численних містках висять замки і замочки - їх залишають молодята у день весілля як символ вірності і вічності любові, а ключі викидають у воду.

Хто в замках живе?

Головний замок Риги так і називається - Ризький. Він був закладений в 1330 році. За часів царської Росії замок перебудовувався для потреб генерал-губернаторів, а потім його інтер'єри перетворили для латвійського уряду. Зараз Ризький замок є резиденцією президента Латвії. Однак замки зовсім не прерогатива столиці - неподалік від Риги, в Рундале, обов'язково відвідайте розкішний замок-палац роботи знаменитого італійського архітектора Растреллі. Тут в Білому залі з концертним роялем проводяться виступи кращих камерних оркестрів світу, але і нашому братові-туристу теж дозволяють доторкнутися до унікального інструмента. Не дивуйтеся, якщо Білий зал здасться вам знайомим - він являє собою маленьку копію імператорського залу в Зимовому палаці Санкт-Петербурга.

Винахідливі латиські хлопці

Навряд чи когось з відвідали Ригу залишило байдужим будівля, на даху якого красуються дві величезні кішки. Згідно з міською легендою, заможний торговець, якого не хотіли приймати в Гільдію купців, побудував в 1910 році цей великий будинок і встановив на його даху котів, звернених до будівлі Гільдії ... задом. Колеги подали на нього до суду, але їх кривдник домігся-таки свого: після довгих розглядів його наказали прийняти в «професійний клуб» за умови, що котів він поверне в «більш дипломатичному напрямі».

Ще раніше, в 1689 році, виявив «винахідливість» Інший багатий ризький купець. Переказ свідчить, що йому набридло постійно сплачувати податки при ввезенні товарів в місто, і він узяв та й прорубав собі особистий проїзд у фортечної стіни. Так і з'явилися Шведські ворота, які зараз вважаються місцевою визначною пам'яткою. Тим більше, що це єдині міські ворота Риги, що збереглися до наших днів у первісному вигляді.

На чашечку кави

Коли ви, стомлені переглядом місцевих красот, заходьте відпочити, місцеві жителі обов'язково запропонують зайти на чашку кави з вершками і мініатюрними тістечками в численні вуличні кафе. Щоб зробити замовлення, необов'язково знати латиську мову. Як правило, місцеві продавці та офіціанти знають кілька мов. Серед основних - англійська та російська, що не дивно для колишньої союзної республіки. Обов'язково загляньте в ресторанчик під назвою «Відьомська шинок», що в Сигулде.

Колись в цих місцях не було ніяких розважальних закладів, і одна заповзятлива особа відкрила бар. Природно, всі чоловіки стали проводити тут весь свій вільний час, а їхні дружини обурюватися - вони ж і затаврували бар «Відьмина шинком». З тих пір інтер'єр закладу прикрашають манекени відьом, мітли, гострі капелюхи, інша атрибутика нечистої сили. Перед входом сидять солом'яні поросята, поруч гойдається на гойдалках великий плетений заєць, варто дерев'яний віз, запряжений дерев'яною ж конем, а в ній сидить нібито та сама «відьма» - засновниця шинку.

«Місто, яке ніколи не засинає»

Так ще називають Ригу. Нічне життя починається годині о дев'ятій вечора, коли мешканці та гості столиці стікаються в коктейль-бари. Через годину відкривають свої двері для відвідувачів нічні клуби. Спочатку в них збираються дівчата, для яких вхід у багатьох закладах безкоштовний або з великими знижками, а потім розважальна програма набирає повні оберти.

Якщо ви не любитель галасливих вечірок, вас гостинно приймуть тихі вулички Старої Риги. У теплі дні навіть в чотири ночі на її вулицях багатолюдно, як вдень, а на площі перед Собором Домським в літніх кафе іноді не можна знайти вільного місця. Але випити чого-небудь «гарячливого» не вийде - продаж алкогольних напоїв у Латвії після десятої вечора заборонена.

У тюремних мережах

Найбезстрашнішим мандрівникам радимо відправитися на південний захід країни, в Лієпаї. За указом російського царя Олександра III тут був закладений морський порт. До цих пір тут стоять столітній сталевий розвідний міст, вражаючий православний собор Святого Миколая, чекають своїх дослідників занедбані російські форти. Відчайдушні голови ризикують провести ніч в місцевої військової в'язниці. Її першими в'язнями були матроси, що прийняли участь в революції 1905 року. Братське кладовище навпаки стало місцем їхнього останнього притулку. Словом, містечко мрачноватое, і при цьому у в'язниці є свій сайт в Інтернеті, де барвисто розповідається про її зловісному минулому і сьогоденні. Ні, його роблять не укладені, зараз це всього лише музей. Однак у камерах все обставлено так, наче тут ще містяться в'язні: брудні матраци, металеві кухлі, а в кабінетах конвою - портрети Леніна.

Там, де «Голосящий КіВіН»

Найбільшу популярність Латвія за кордоном набула завдяки Юрмалі. На тлі інших міст-курортів Балтії вона унікальна з'єднанням трьох зон відпочинку - морський, лісової і культурної. Це вам і здоровий клімат, прохолодне море, 32 кілометри золотого піску, дюни і сосни, і безліч басейнів та тенісних кортів, музеїв і виставкових залів, розважальних закладів та ресторанів. «Морський курорт» (так перекладається Юрмала з латиського) славиться ще й цілющими мінеральними джерелами. Але для нас, росіян, Юрмала - це перш за все місто фестивалів «Голосящий КіВіН» і «Нова хвиля». Тож ласкаво просимо на латиську «Морський курорт», адже, як кажуть, краще один раз побачити своїми очима, ніж сто разів по телевізору!

Довідкова

- Для в'їзду до Латвії громадянам Росії потрібно шенгенська віза. Підставою для її оформлення можуть бути: запрошення від приватної особи, фірми чи підприємства, а також заявка турфірми. Вартість візи становить 35 євро.

- Вартість проїзду до Риги на залізничному транспорті (наприклад, потяг «Рига-Москва», плацкарт) - від півтора тисяч рублів, один авіаквиток обійдеться в середньому в 180 доларів.

- Помандрувати по Латвії протягом п'яти днів можна приблизно за 300 доларів (у кожного туроператора свої розцінки).

- Щоб самостійно дістатися до будь-якої точки на карті Латвії, туристам пропонується оренда автомобілів. Можна взяти машину напрокат на будь-який час, ціна в середньому складе 18-40 лат (один лат дорівнює приблизно 50 російським рублям) залежно від типу машини. Орендовану машину потім можна залишити в аеропорту і навіть в інших країнах Балтії.

- Вартість проживання в готелях та гостьових будиночках (залежно від комфортабельності) коливається від 30 до 200 і вище лат.

- Найпопулярніші латвійські сувеніри - як і раніше цукерки фабрики «Лайма» і знаменитий ризький чорний бальзам. У Ризі також роблять дуже красиве тиснення на шкірі, з якої виходять відмінні сувенірні ремені, гаманці, обкладинки, закладки - все з видами на місцеві визначні пам'ятки. Все так само затребувані туристами плоскі баночки з латвійськими шпротами і копчена скумбрія.


[10-01-23][Все для туристів]
«Європа-Центр» (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Індонезія: що привезти в подарунок (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Домініканські сигари (0)
[09-07-31][Відпочинок і поради]
Сонце або сніг? Що вибрати? (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-18)
Переглядів: 1235 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: