Вівторок
18-09-25
17:22

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Лики історії: Стара Рязань

Лики історії: Стара Рязань

Зовсім недалеко від Рязані - в 60 км - знаходиться маленьке місто Спаськ-Рязанський, в якому зовсім забуваєш про сучасне життя. Це місце, де не відчувається плин часу, очевидно, ще й тому, що поруч знаходиться велика історична цінність - Стара Рязань. Це найстаріше городище називають еталонним давньоруським пам'яткою археології домонгольського періоду.
Лики історії: Стара Рязань Перша згадка про стародавнє місто зафіксовано в літописі 1096 з нагоди війни Олега Святославича з Володимиром Мономахом, але за археологічними даними, він існував і раніше. Місто було засноване на найвищому, важкодоступному мисі між річками Окою та Сріблянкою на місці язичницького святилища. Достоїнствами цього розташування були зручність оборони і можливість розширювати місто при збереженні стратегічних переваг.

У XII-XIII століттях Рязань - столиця Рязанського князівства - стала одним з найбільших економічних, політичних і культурних центрів Київської Русі. За однією версією в грудні 1237 р. Рязань була зруйнована військами Батия. За іншою - не все населення Старої Рязані загинуло. Про це говорять деякі історичні факти, наприклад, тут знайдена розкішна, виконана на високому технічному рівні (наведення золотом на мідній платині) частину царських воріт храму, на якій зображено Хрещення Господнє. Ця річ датується XIV століттям, що означає, що знамениті рязанські храми стояли і після Батия! Передбачається, що не війни підкосили могутність Рязані, а політичні інтриги і зміну торговельних шляхів. Саме внаслідок цього в середині XIV століття Переславль-Рязанський - сучасна Рязань - поступово стає столицею.

Сьогодні Стара Рязань - це широке поле, оточене величезними валами. Загальна площа старого городища - близько 70 га. Незвичайно мальовнича природа цих місць. Археологічні дослідження почалися тут, можна сказати, випадково: в 1822 році саме на місці старого городища був знайдений знаменитий скарб, що складається з великої кількості золотих ювелірних прикрас з дорогоцінними каменями і емаллю. З тих пір скарби дорогоцінних ювелірних виробів, зариті мешканцями приреченого міста напередодні його падіння, регулярно виявляються на території городища.

Серед давньоруських міст лише Київ перевершує Стару Рязань за кількістю подібних скарбів. Перші розкопки тут були зроблені в 1836 році любителем старовини, якимось купцем Тихомирова, який провів кампанію на власні кошти. Після розкопок Тихомирова дослідження городища на кілька десятків років припинилося, але в ці роки були все ж таки виявлено окремі знахідки і навіть кілька скарбів. В даний час число скарбів, знайдених в цьому історичному місці, становить 16, останній з них був знайдено 31 липня 2005 року. 16-й скарб срібних жіночих прикрас XII століття - найповніший з усіх попередніх і включає в себе комплект ювелірних виробів: бус, підвісок, традиційних круглих колтів, трехбусінних кілець, медальйонів з християнськими і язичницькими сюжетами. Він нараховує близько ста двадцяти предметів і відрізняється гарною схоронністю.

Ось таким було місто за припущенням істориків. На задньому плані - Борисоглібський собор, на передньому - Спаський. Наступна фотографія - це те, що залишилося від Борисоглібського собору. Від Спаського залишилися одні руїни, вірніше, їх залишки. За свідченням археологів, Рязанське Городище являє собою ні з чим не порівнянний археологічний інтерес. «Рязань - насправді, східне місто, він скроєний за цією моделлю». До речі, старовина руїн оманлива - це залишки храму початку 20-го століття, побудованого на честь, як було тоді модно, зруйнованих древніх храмів ...

Звичайно ж, в таке місце цікаво їхати з істориком-екскурсоводом, тому що інформації про Старому Місті приголомшливо багато, а людина, що не має відношення до історії, мало що зможе побачити і зрозуміти в цьому дивовижному місці. Наприклад, цікавий той факт, що підвали будинків в Старій Рязані були чи не менше їх надземних частин. У них зберігалися значні припаси, сімейства перечікували самі люті морози і ... в цих підвалах тримали полонених! Про це говорять результати численних розкопок на цій території. Ще вони підтверджують той факт, що стародавні рязанці були торговцями, майстрами, аграріями та грамотіями.

Вражає уяву і те, що Стара Рязань розташована на широкому плато з трьома обривистими сторонами: західна звернена до Оці, південна і північна відокремлені величезними ярами, східна сторона відкрита в поле, там стародавні рязанці побудували найбільшу потужну стіну протягом усіх трьох з половиною кілометрів.

Сучасна Рязань зберегла набагато більше історичних та архітектурних пам'яток - вона була краще укріплена, і чисельність міста була набагато більше. Але всі пам'ятники датовані вже XVI-XVIII століттями. Таких археологічних нонсенсов, як Стара Рязань, на території області більше немає.


[10-01-23][Все для туристов]
Новый год на Говерле (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Легенда Прута та Говерли (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Своя Індія в «Буймеровке» (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
На рибалку ставай! (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 571 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: