Неділя
18-09-23
10:36

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Квіти. Ефектний родич аралії

Витончені чагарники роду Полісціас (Polyscias) сімейства аралієвих (Araliaceae) зростають в Південно-Східній Азії і на островах Індійського і Тихого океанів. Своє ім'я рід отримав шляхом злиття грецьких слів "polys" - багато і "skias" - тінь.

Витончені чагарники роду Полісціас (Polyscias) сімейства аралієвих (Araliaceae) зростають в Південно-Східній Азії і на островах Індійського і Тихого океанів. Своє ім'я рід отримав шляхом злиття грецьких слів "polys" - багато і "skias" - тінь. Ця назва має два тлумачення. Перше вказує на густу крону, що дає багато тіні. Друге - на виростання у вологих тінистих лісах. Обидва вони відображають особливості цієї рослини. У себе на батьківщині полісціаси цвітуть зонтиковидних суцвіттями, що складаються з дрібних непоказних квіток. Ці рослини відомі, головним чином, своїми виключно декоративними листами, які в різних видів дуже відрізняються за формою і розмірами. Особливо цінуються види з листям, багаторазово кавалками на дрібні частки або лопати. Можливо, тому вони часто виглядають як тонке зелене мереживо, тремтяче від найменшого подиху вітру. Зрідка зустрічаються садові форми, листя яких покриті мармуровими розводами або нерівномірними жовтими плямами.

У магазинах полісціас часто можна зустріти серед голландських рослин у вигляді невеликого деревця, стилізованого під псевдопальму, з товстим обрізаним стволом і декількома розкрився нирками, з яких почали зростати пишні листя.

У кімнатному квітникарстві активно культивують 5 видів полісціасов. Особливо красивий полісціас чагарниковий (P. fruticosa). На відміну від рослин, які розростаються в ширину, це росте вертикально і являє собою високий чагарник з двічі-і тріждиперістие листям. Сегменти листа від округлої форми до узколанцентной, з зубчастим краєм. Цей вид полісціаса відмінно формується. Після прищіпки стебла гілкуються, утворюючи щільну крону. З віком нижні гілки обпадають, оголюючи красивий, кольору засмаги, корковий стовбур. Полісціас чагарниковий дуже добре підходить для вирощування бонсай. Його можна сформувати у вигляді невеликого деревця або виростити близько двох метрів заввишки. Культивар 'Elegans' (P. fruticosa 'Elegans'), або полісціас петрушковий (званий так за кучеряві листя, що мають схожість з петрушкою), можна вирощувати в маленькому горщику, і протягом десяти років він не зросте вище 30 см. Цей же культивар можна виростити і до двох метрів заввишки. Такий екземпляр чудово підійде для оформлення будь-якого приміщення. Він прекрасно росте і в світлій кімнаті, і на північному вікні.

Ряд інших сортів, як старих, так і нових різновидів можуть істотно урізноманітнити вибір кімнатних рослин для будинку. На жаль, одні й ті ж сорти і види мають багато різних назв, тому при покупці будьте дуже уважні, щоб не купити два однакових рослини.

Полісціас Бальфура (P. balfouriana) на думку фахівців повинен правильно називатися полісціас шлемніковий (P. scutellaria). Також у квіткових салонах його можна знайти під назвою Aralia 'Dinner Plate' через круглих 10-сантиметрових злегка чашоподібних листя з дрібними щербинами по краях. У культивари 'Marginata' по краю листа проходить нерівномірна біла смуга. Часто цей полісціас називають гераніелістим. Ще один сорт цього виду 'Pennockii' відрізняється великими листям з білими і сіро-зеленими жилками. Цей сорт вимагає дуже високої вологості і яскравого освітлення, тому дуже складний для вирощування в кімнатних умовах.

Можна також зустріти так звану розолістную аралію (Roseleaf Aralia), яка в різних джерелах позначається як полісціас метельчатий (P. paniculata) або полісціас Гулфоля (P. guilfoylei). У цього виду довгочерешкові складні листя з п'ятьма різьбленими листовими пластинами. Молоде деревце з довгими гілками не дуже привабливо, але дорослі рослини виглядають дуже ефектно. Краї листя полісціаса Гулфоля 'Victoriae' прикрашені білими зубчиками. Здається, що він повинен бути достатньо капризний, але насправді це не так - ряболисті рослина легко вирощується в кімнатних умовах. Ще один вид - полісціас туполистяний (P. оbtusa), або аралія дуболістная (Oakleaf Aralia) має складні листя з закругленими трилопатевими листовими пластинами, що нагадують листя дуба. Цей полісціас не створює жодних проблем при утриманні в кімнаті, тому його легко можна віднести до нечисленних невибагливим вічнозеленим рослинам з ажурними листками.

Догляд

У колекціях кімнатних рослин полісціаси зустрічаються досить рідко. Чомусь існує думка про зайвої складності вирощування їх в квартирах. Наприклад, у своїй дуже популярній книзі про кімнатні рослини Хессайон пише: "На жаль, у звичайних кімнатних умовах полісціас зростає з працею, тому що при найменшому порушенні умов утримання скидає листя". Але досвід показує, що це зовсім не так, і багато видів полісціасов ростуть в квартирах не менш успішно, ніж досить поширені диффенбахии. Звичайно, у вологому повітрі оранжерей вони розвиваються значно швидше, але і будинки можна виростити дуже симпатичне вічнозелене дерево середніх розмірів. Так що з боку Хессайона - це просто "брудна інсинуація".

Хоча деякі неприємності з "голландським" полісціасом статися можуть, втім, як і з іншими рослинами з Голландії. Їх вирощують при високій вологості повітря, забезпечують хороше природне освітлення, рясно годують добривами. За таких умов рослини ростуть дуже швидко, що вигідно продавцям. У випадку з полісціасом, після попадання з оранжереї в звичайні кімнатні умови відбувалася практично повна втрата листя рослиною. Звичайно ж, рослина зазнавало стрес при зниженні освітленості до півтіні, зменшення стабільних підгодівель також призводило до "листопаду". Крім того, у обкормленних рослин була дуже слабка коренева система, покупці скаржилися, що у рослини майже немає коренів. Більшість клієнтів просто не мали достатньо знань, щоб купити здорова рослина і мінімізувати для нього стрес.

При покупці полісціаса потрібно усвідомлювати, що висока ціна рослини не свідчить про його якість. Рослина сумнівної якості легко визначити, якщо раніше ви мали справу хоча б з одним здоровим полісціасом. У порівнянні зі здоровим зразком, в ослабленої рослини тьмяні, вицвілі листя, тонше за структурою. Стебла - слабкі та м'які на дотик, пухкі, вітки - надто довгі. Земляний кому може бути при цьому дуже сирим.

Якщо ви придбали рослину в магазині, відведіть йому добре освітлене (без прямих сонячних променів) місце. Якщо в квартирі сухе повітря, помістіть його під пакет, обприскуйте Епін. Не забудьте перевірити кореневу систему. Потреби у догляді здорового полісціаса мінімальні. Головне - потрібно пам'ятати, що ці рослини не люблять "мокрих ніг" і вважають за краще невелике підсушування земляного кома між поливами. Сам полив повинен бути рясним - потрібно переконатися що вся коренева система отримала свою порцію води.

У літній час рослині чудово підійде і кімната з вікнами північної орієнтації. На зиму бажано перемістити полісціас в світліше місце, але подалі від працюючих опалювальних приладів і регулярно обприскувати теплою кип'яченою водою, тому що він страждає від сухого повітря. Полісціаси - рослини тропічні, потребують цілорічної температурі навколишнього повітря не нижче +18 ° С. Особливо неприпустимо тривале охолодження вологого земляного кома. Якщо в квартирі з якої-небудь причини знизилася температура, краще утриматися від поливу. Вплив протягів призводить до осипання великої кількості листя і втрати декоративності. Найкращий грунт для вирощування полісціасов - легка родюча суміш з компостної або парникової землі, торфу й крупного річкового піску (2:2:1). Посуд - не дуже вільна, з отвором для стоку зайвої води, над яким - високий дренажний шар з дрібних камінчиків або керамзиту.

Полісціас бажано пересаджувати щороку, тому що він негативно ставиться до накопичилася солям в грунті. Перед поливом, коли земляний кому досить підсушений, рослина виймають з горщика і оглядають кореневу систему. Якщо всі корені білі і здорові, то просто видаліть вільно прилеглу частину грунту, не зачіпаючи коріння рослини. Посадіть полісціас в цей же горщик, досипавши свіжої землі. Якщо коріння повністю обплели весь земляний кому, то горщик доведеться вибрати трохи більше. Якщо ж ви виявили коричневі, підгниваючий коріння, значить, швидше за все, рослина була "залито". Потрібно терміново видалити всі пошкоджені корені, вибрати горщик за розміром і посадити рослину, використовуючи свіжу земляну суміш. Для запобігання подальшого гниття можна додати в грунт шматочки деревного вугілля.

Полісціаси чуйні на підгодівлю, але захоплюватися ними не варто. Рослини, які отримують надлишок азоту, набувають пухку форму, значно втрачаючи в декоративності. Для нормального розвитку з березня по серпень один раз на місяць полісціасам слід давати збалансоване мінеральне добриво (використовувати концентрацію в два рази слабкіше зазначеної на упаковці). На початку і середині сезону вегетації бажано дати позакореневе підживлення повним набором мікроелементів. В осінній і зимовий час підгодівлі не виробляють.

Розмноження

Полісціас розмножують живцюванням. Можна використовувати ті живці, які залишаються після Формування рослини. Найкраще укореняти їх в літній час при температурі не нижче +22 ° С. Видалите з живців нижнє листя. Якщо верхні листки дуже великі, укоротіть їх наполовину. Умочіть нижній кінець держака в порошок, стимулюючий коренеутворення, і посадіть його в маленький горщик. Акуратно полийте висаджені черешки і накрийте їх зверху пакетом. Поява коренів, достатніх для самостійного росту, зазвичай займає 4-5 тижнів.

Можливі проблеми

Практика показує, що полісціаси рідко уражуються шкідниками, навіть якщо "сусіди" буквально всипані ними.

Раптове опадання листя. Якщо ви давно вирощуєте це рослина в кімнатних умовах, то ймовірні три причини події: протяг, надмірний полив або стара, потребує заміни грунт. Якщо рослина було куплено недавно, перевірте кореневу систему. Якщо є необхідність - пересадите рослина в свіжий грунт. Поставте його під пакет і обприскуйте Епін щотижня.

[10-03-13][Все для туристів]
на Шпицях (0)

[09-08-22][Відпочинок за кордоном.]
Чорногорія: морська і гірська (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Чим пригостить Доміникана? (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Витончена кухня В'єтнаму (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-17)
Переглядів: 778 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: