Четвер
24-03-28
15:53

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Яремче, туризм, наш регіон.

Королівство Дністер

Королівство Дністер

Павло РУДЕНКО

Як провести вихідні? За програмою «диван — телевізор — холодильник — диван»? У кожного свій смак. Дивитися або читати про те, де були та що бачили інші, звичайно, цікаво. А може краще зробити це самому? І зовсім не обов'язково зриватися кудись світ-за-очі — Україна велика та різноманітна. Сьогодні вашій увазі пропонується Дністровський каньйон — один з найцікавіших «турпродуктів» західного регіону.

Швидка вода

Долина Дністра була заселена людьми ще з часів раннього палеоліту. Цьому сприяв чудовий, майже середземноморський клімат, родючі землі, багата рибою ріка. З кінця XIX сторіччя й до вересня 1939 року тут із задоволенням відпочивало шляхетне панство з Австрії та Польщі. В радянські часи Дністер був відомий, як водний туристичний маршрут всесоюзного значення.

Сучасна назва другої за величиною ріки України виникла в часи Київської Русі і перекладається як « швидка вода». Дністер має довжину 1362 км (600 км з них він тече Молдавією), починається на Львівщині та впадає у Дністровський лиман на південному заході від Одеси. Найбільші притоки: Стрий, Домниця, Свіча, Бистриця, Стрипа, Серет, Збруч та Смотрич, а всього їх кількість сягає 380-ти.

Швидкість течії — від 4 м/сек. (верхів'я) до 0,7 м/сек. біля гирла. Вода у Дністрі не дуже прозора, а чистота її залежить від опадів. Якщо у Карпатах падають потужні дощі, то все, що вода змиває з гір, потрапляє у ріку, яка за один-два дні швиденько виносить " сміття" подалі.

Довжина самого каньйону — приблизно 250 км. Історичних пам'яток на берегах Дністра значно більше, ніж на багатьох європейських річках. Замки, монастирі, церкви, костьоли, скелі, гроти і печери сторіччями спостерігають за зеленуватою дністровською водою. Ніби чекають когось, хто приїде, прийде, припливе, щоб відкрити йому все, що знають.

Збори

За останні роки маршрут по Дністровському каньйону набуває все більшої популярності серед туристів і, що природньо, туроператорів. Вибираєте одну з багатьох фірм, які займаються рафтингом (сплавом) по Дністру, а далі — справа техніки. Звичайно, можна влаштувати водний похід і самотужки, але варто врахувати, що новий катамаран коштує 700-800 у.о., плюс рятівні жилети, палатки, продукти, спорядження і т д. Краще, все ж таки, спочатку спробувати довіритися спеціалістам, а вже потім, якщо сподобається, зробити рафтинг своїм улюбленим відпочинком.

Українські туроператори пропонують 2-5-7-9 та 10-денні мандрівки. Легкий дводенний екстрім на воді обійдеться туристу приблизно у 150-300 грн., залежно від програми. До цієї суми ще треба додати вартість проїзду до місця зустрічі з представниками фірми (ж/д вокзал Тернополя, Чернівців або Івано-Франківська).

Збираючись у похід, з собою треба мати: КЛМН (кружку, ложку, миску, ніж), одяг від дощу, засоби гігієни, щось на голову та окуляри від сонця. Не завадить і взуття « на воду» — щоб ходити по кам'янистому дну, кросівки навряд чи підійдуть. Хоча декому подобається й босоніж.

Сплав

Тернопіль, вокзал, зустріч, мікроавтобус — їдемо. Кількість осіб у групі залежить від того, скільки плавзасобів має фірма (на різних катамаранах можуть розміститися від 4 до 10 сплавників). У селі Лука переїжджаємо міст і прибуваємо до місця відплиття.

Всіх розділяють на екіпажі і рівномірно розсаджують за розмірами і вагою, проводять інструктаж. На кожному катамарані пливе капітан — хтось із досвідчених працівників турфірми. Виконувати його вказівки на воді — обов'язково. Алкоголь на ріку брати не можна (це не тільки традиція, але й закон), спиртне « поїде» сушею до місця ночівлі.

Весла легкі, зі спеціальною ручкою для « верхньої» руки. Навчитись веслувати зовсім не важко, головне тримати весло майже вертикально й відчувати ритм. Якщо всі будуть працювати веслами в різнобій, то капітану не вдасться тримати плавзасіб рівно. Перекинути катамаран майже неможливо, а щоби окремі сплавники у запалі не повипадали з нього, на ногу кожному чіпляється спеціальна лямка-страхівка. Першим невеличким екзаменом стає спуск на воду і проходження під мостом.

Вже за 15 хвилин починаєш відчувати справжню насолоду від руху, ритму, ріки. Перед самим катамараном, немов би навмисно, швидко пропливає гусак — грається водоплаваючий. Поспішати нам нікуди, все за графіком, і якщо втомився гребти, можна відпочити. Але вперед штовхає вічний дух суперництва — конче треба перегнати перших та якомога далі відірватись від тих, хто позаду!

Корови та коні ніякої уваги на нас не звертають, а ось зграйка дітей на березі так відчайдушно замахала руками, що в декого з екіпажу виникло питання: « Що це вони так хвилюються? Може попереду водоспад?». Капітан запевнив, що нічого небезпечного нас чекати не може, а малі " аборигени" нам просто радіють.

Русло Дністра дуже звивисте, постійно трапляються повороти, які ми (вже вважаємо себе спеціалістами рафтингу!) пропонуємо проходити по « малому» колу ближче до берега. Адже за всіма законами геометрії так коротше. Але виявляється, що течія в окремих місцях дуже відрізняється, і можна пройти більшу відстань значно легше і швидше. Наприклад, невеличкий острівець, за яким вимальовується крутий віраж вліво, краще і скоріше обходити справа, по « великому» колу, бо з того боку вода чомусь набирає швидкість. Так і робимо.

Підпливаємо до Красної гори. Цю частку каньйону називають дністровськими субтропіками. Гора справді має дещо червоний колір. Взимку сніг на ній не лежить більше двох днів. У цьому районі завжди тепліше, ніж навкруги, добре ростуть овочі, а раніше були великі виноградники. З ріки каньойн красивий, але особливої величі не відчуваєш. А ось якщо піднятись на крутий правий берег (150-200 м), то від краєвиду аж перехоплює подих.

Руки не болять, десь години через дві почала нагадувати про себе спина, але і це минулося. Веслувати навіть приємно. Подивимось, що буде завтра. Попереду — зупинка, вечеря, шашлик, гітара. Що ще треба нормальному міському мешканцю? Завтра — ріка, екскурсії (печера відлюдника, знаменитий Джуринський водоспад). Кажуть, ранок на Дністрі завжди добрий.

 

Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"



[09-10-14][Все для туристів]
Ворохта? (0)

[09-09-18][Яремче]
Мекка українського туризму Яремче (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мадагаскар - острівні визначні пам'ятки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Замокнув Монсоро: сльози і любов (0)

Категорія: Яремче, туризм, наш регіон. | Додав: vechervkarpatah (10-02-01)
Переглядів: 1307 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: