П’ятниця
24-03-29
14:55

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Королевська паска з цукатами

Світле Воскресіння Христове

Христос воскрес! Христос воскрес! Як сонце блищить яскраво, Як неба глиб світла, Як весело і голосно Гудуть дзвони. Немолчно в Божих храмах Співають «Христос Воскрес!», І звуки чудової пісні Доходять до небес. О. Плещеєв.
Світле Воскресіння Христове Великдень - самий «смачний» свято року. І не тільки для тих, хто обмежував себе в їжі під час Великого посту, але і для тих, хто вважає себе атеїстами. Хоча других в наш час, на щастя, напевно, залишилося не так вже й багато. Принаймні, духовні цінності поступово повертаються до життя.

У суботу Світлої седмиці після заамвонної молитви читається молитва на роздроблення артоса, артос розбиває і в кінці Літургії при цілування Хреста лунає народу як святиня. Слово «артос» в перекладі з грецького означає «квасний хліб» - спільний всім членам Церкви освячений хліб, інакше - просфора всеціла. Доки йшла Світлої седмиці артос займає в храмі саме видне місце, разом з іконою Воскресіння Господнього, і на закінчення великодніх торжеств роздається віруючим.

На артос зображено хрест, на якому видно лише терновий вінець, але немає Розп'ятого - як знамення перемоги Христової над смертю, або Воскресіння Христове. Вживання артоса стоїть біля витоків християнства. У сороковий день по Воскресінні Господь Ісус Христос вознісся на небо.

«Учні і послідовники Христові знаходили розраду в молитовних спогадах про Господа, вони пригадували кожне Його слово, кожен крок і кожну дію. Коли сходилися на спільну молитву, вони, згадуючи Таємну Вечерю, причащалися Тіла і Крові Христових. Готуючи звичайну трапезу, вони перше місце за столом залишали невидимо присутньому Господу і клали на це місце хліб ».

Артос для нас є видимий вираз того, що постраждалий за нас Спаситель став нам істинним хлібом життя. Освячується артос особливою молитвою, окропленням святою водою і кадінням в перший день Святої Пасхи на Літургії після заамвонної молитви.

Частинки артоса, отримані в храмі, благоговійно зберігаються віруючими як духовне лікує від хвороб і немочі. Артос вживається в особливих випадках, наприклад, у хворобі, і завжди зі словами «Христос воскрес!»

Світле Воскресіння Христове починається для віруючих розговляння після Всеношної служби.

А господині готувалися до цього свята заздалегідь. Сім днів йшло приготування. У будинках влаштовувалися прибирання, білили стіни і стелі, прали, мили вікна. Зустрічали свято чистотою та порядком у будинку. Звичай наводити чистоту перед Великоднем зберігся і в наші дні. У четвер перед Воскресінням Христовим приступали до виготовлення паски і пасок, у п'ятницю фарбували яйця. Пасок пекли стільки, щоб вистачило не тільки членам сім'ї, а й на частування, та й залишилося б на те, щоб віднести їх на могилки покійних родичів.

Особлива увага приділялася оздобленню столу. Білосніжна скатертину (в деяких будинках існували навіть окремі скатертини, які стелилися тільки на свято Великодня), красивий посуд, живі та штучні квіти, на самому видному місці яскраві ритуальні страви зі всілякими прикрасами.

Для яєць використовувалися спеціальні страви. Була і спеціальний посуд з зображеннями сценок з Євангелія, які уособлювали це світле свято. Такий посуд дбайливо зберігалася в будинках і діставалася тільки на свято.

Кожна господиня прагне зробити свій стіл неповторним. Крім обов'язкових великодніх фарбованих яєць, сирною паски і пасок, що займають почесне місце, на столі різні страви: запечений окіст, смажена і відварна телятина, птиця. Адже пасхальний стіл не має заборон, ось, правда, рибні страви на ньому зазвичай не присутні.

Раніше пасхальний стіл накривали на весь день. За ним збиралася сім'я і друзі, які давно не бачилися, тому що в піст не прийнято було ходити в гості. Розсилалися листівки далеким родичам і знайомим. Пообідавши, люди сиділи за столами і грали в різні ігри, ходили на вулицю, вітали один одного. Проводили день весело і святково. Треба зазначити, що традиції ці відроджуються, особливо в селах, де радісну звістку про Воскресіння Христове несуть в будинку діти. Як не дивно, їх навіть будити не доводиться, самі встають дуже рано і відправляються з благою звісткою по домівках. Не безкорисливо, природно, адже натомість вони отримують від господинь «крашанки» і масу солодощів.

Сьогодні я теж поділюся з вами деякими великодніми рецептами. Дуже хочеться сподіватися на те, що вони вам сподобаються і ви обов'язково скористаєтеся ними в Світлу Пасху. Рецепти ці перевірені часом, і буде потрібно всього лише терпіння, щоб застосувати їх на практиці. А почнемо ми з страви, з якого в усі часи починалося Пасхальну Неділю.

Кутя пісна

Раніше та й тепер у селах кутя готувалася із зерен пшениці. Але можна приготувати її і з рису.

Візьмемо 2 склянки цільних зерен пшениці або рису, 1 / 2 склянки меду, сушені яблука чи груші за смаком, додамо родзинки і (або) сушеної малини, десь 1 / 4 склянки. Помиємо і переберемо пшеницю, скип'ятив 4 склянки води, додамо туди пшеницю і будемо варити 25 хвилин. Посолимо, додамо яблука і малину. Через 5-7 хвилин - родзинки. Всі поваримо ще хвилини дві. У остигнула масу додамо мед. Залишимо настоюватися на 1-2 години. Потім можна братися за їжу.

Дуже смачне, солодке, апетитна і в той же час малокалорійне блюдо (це якраз для тих, хто в звичайний час стежить за своєю вагою). Кутю готували також з гороху або інших бобових, наприклад, з квасолі або сої. А ось горіхи і насіннячка у Велику Седмицю їсти категорично забороняється.

Смачна сирна маса, яку ми з вами купуємо в магазинах. Але хіба може зрівнятися з нею великодня паска, яку споконвіку готували господині спеціально до Воскресіння Христового! А яких тільки видів паски не робили! Для початку я пропоную вам два старовинних рецепта, майже в оригіналі.

Великдень звичайна

На середньої величини форму взяти 7 фунтів (пам'ятаєте, що фунт дорівнює 409,5 г?) Мокрого свіжого сиру, покласти його на 10-12 годин під прес. Потім протерти крізь решето. Покласти в нього 1 склянку найсвіжішої сметани, 1 / 2 фунта самого свіжого вершкового масла, 2 ч. ложки солі. Змішати з 1 / 2 склянки і навіть більше, за смаком, цукру, перемішати все якомога краще, щоб не було ні одного грудки, скласти в дерев'яну форму, обкладену всередині чистої тонкої серветкою, накласти зверху дощечку і важкий камінь, через добу викласти обережно на блюдо. У сир можна класти або з цукром потовчену ваніль, або цедру лимонну, або дрібно стовчений мигдаль, або родзинки.

Великдень зі збитими вершками

Буде потрібно 7 фунтів сиру, 1 фунт цукру, 1 фунт масла, 2-3 жовтки, 1 / 2 пляшки збитих вершків (в старі часи пляшка містила 0,77 або 0,62 л), 1 паличка ванілі або цедра з 1 лимона.

Покласти під прес 7 фунтів свіжого, мокрого ще сиру, протертого потім крізь сито. Вершкове масло злегка розігріти, щоб можна було його розтерти в кам'яній чашці з жовтками і просіяним цукром, потовченим з ваніллю або лимонною цедрою. Змішати з сиром, додати збиті вершки густі, розмішати, перекласти в пасочніцу і далі по першому рецептом.

Ну а тепер більш сучасні рецепти приготування паски.

Великдень медова

Буде потрібно 1 кг сиру, 8 яєчних жовтків, 3 ст. ложки цукру, 150 г меду, 200 г вершкового масла.

Свіжий сир протерти через сито, додати яєчні жовтки (сирі), цукор, мед і розм'якшене вершкове масло. Все добре перемішати. Викласти масу у форму, застелену вологою марлею або серветкою, зверху покласти прес. Поставити в холодне місце на добу.

Великдень шоколадна

Буде потрібно 1 кг сиру, 100 г шоколаду, 100 г цукрової пудри, 100 г вершкового масла, 1 склянка сметани, 1 склянка цукатів.

Шоколад натерти на тертці й змішати з цукровою пудрою. Сир протерти через сито, змішати з вершковим маслом і сметаною. Додати нарізані цукати та шоколад, змішаний з цукровою пудрою. Все добре перемішати, щоб сирна маса була однорідною забарвлення, і викласти в пасочніцу.

Великдень з фісташками

1,2 кг сухого, протертого крізь сито сиру розтерти з 1 чашкою цукрового піску, додати трохи ваніліну, 4 сирих яйця, 200 г вершкового масла, 200 г подрібнених (не більше дрібної крупи) фісташок і ще раз ретельно розтерти. Потім влити 0,8 л вершків, перемішати, викласти в підготовлену форму і під гнітом поставити на холод, щоб стекла вся сироватка.

Великдень з арахісом

Буде потрібно 1,2 кг сиру, 1 склянка цукру, 4 яйця, 200 г вершкового масла, 200 г арахісу, 4 склянки густих вершків, ванільний цукор.

Свіжий сир протерти через сито, змішати з цукром і ваніліном. Додати яйця, вершкове масло, подрібнені земляні горіхи. Все ретельно розмішати. Вершки влити в сир, ще раз перемішати масу і викласти її у форму, застелену вологою серветкою. Покласти зверху гніт і поставити в холодне місце на добу.

Мигдальний паска

(Старовинний рецепт)

Взяти 3 фунти доброго, свіжого, з-під преса, сиру, протерти його крізь часте сито. На цю порцію сиру покласти 2 пляшки густих вершків, розмішати гарненько, перекласти в серветку і дати стекти сироватці.

Очистити 2 чашки солодкого мигдалю, 10 штук гіркого, стовкти його як можна дрібніше, щоб зовсім не було крупинок, додаючи потроху води, щоб мигдалю не замаслилися. Коли мигдаль абсолютно істолчется, щось додати до нього 1 склянку дрібного цукру і знову розтерти гарненько. Цукор можна класти на смак більш-менш, тоді всю цю масу скласти в пасочную форму, під прес, і на інший же день можна вживати.

Великдень зі згущеним молоком

Буде потрібно 1,25 кг сиру, 300 г вершкового масла, 250 г сметани, 400 г згущеного молока або вершків, 1 / 2 склянки цукру, 1 склянка родзинок, щіпка ваніліну.

Сир протерти через сито, додати протерті через сито вершкове масло і цукровий пісок. Все ретельно розтерти, додати сметану, згущене молоко або вершки, вимитий і просушений родзинки. Масу ретельно перемішати, покласти в пасочніцу, застелену вологою марлею, зверху покласти гніт і поставити в холодне місце на добу.

А наступні два рецепти - паска заварна.

Великдень царська

2 кг свіжого сиру протерти крізь сито, змішати з 10 сирими яйцями, 400 г несолоного вершкового масла, 800 г свіжої сметани. Скласти в каструлю і, безперервно помішуючи, щоб не пригоріла, довести до кипіння, але не кип'ятити. Негайно зняти з вогню, поставити на лід (або в таз з холодною водою) і заважати дерев'яною лопаткою до тих пір, поки суміш абсолютно не охолоне.

Додати 2-4 склянки цукрового піску (за смаком), трохи ваніліну, трохи менше 1 / 2 склянки подрібненого мигдалю і стільки ж родзинок, ретельно розмішати, викласти в підготовлену форму і помістити в холодне місце, наклавши гніт, на добу.

Королевська паска з цукатами

Буде потрібно 2 кг сиру, 800 г вершкового масла, 10 яєчних жовтків, 1 кг цукру, 200 г горіхів (фундук або мигдаль), 150 г цукатів з апельсинових кірок.

На ніч покласти сир під гніт, щоб стекла вся зайва рідина. Вранці пропустити сир через м'ясорубку або протерти крізь сито, добре перемішати з цукром і жовтками і поставити на дуже маленький вогонь. Постійно заважати дерев'яною лопаткою. Довести до кипіння, зняти з вогню, додати горіхи, цукати, ванілін (за бажанням). Розкласти у форми.

Звичайно, неможливо відразу переглянути і використовувати всі рецепти, які існують в російської кулінарії століттями. Але ви завжди зможете вибрати із запропонованих рецептів, а то й приготувати свою неповторну паску до Світлого Воскресіння Христового.

А наступного разу ми будемо пекти паски.

[11-01-16][Все для туристів]
Допоки гуде рахманський дзвін (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Ретроспективний аналіз розвитку туризму в Україні (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
З глибини століть. Кухня Киргизстана (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Індонезія: храм тисячі Будд (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 1775 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: