П’ятниця
24-03-29
11:06

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Княже місто

Княже місто

Закінчився сезон літніх відпусток, підходить до кінця «оксамитовий сезон», а відпочити ви так і не встигли? Ще не пізно «вскочити в останній вагон» і з'їздити в подорож на один-два дні. Прекрасним вибором місця призначення такої подорожі може бути одне з міст Золотого кільця Росії, цього сузір'я давньоруської культури.
Княже місто Яке місто в Росії найдавніший? На це питання неможливо дати точну відповідь. Але Суздаль - невелике містечко у Володимирській області - безумовно, один з найстаріших міст нашої країни. Перша згадка Суздаля зустрічається в літописах вже в 1024 році у зв'язку з селянським повстанням. А в 1096 році про Суздалі літописці пишуть уже як про місто. Розкопки в околицях Суздаля дозволяють зробити висновок, що стародавні поселення не було загумінковому. Вони мали розгалужені торговельні зв'язки з далекими державами Півночі та Середньої Азії.

Суздаль - це самий справжній середньовічний архітектурний ансамбль, що дійшов до наших днів. Важко уявити, що його Кремль і храми були збудовані майстрами, яких немає в живих вже 700 років! Але ми можемо торкнутися того, чого торкалися їх вмілі, працьовиті руки. Історія Суздаля пов'язана з іменами князів Володимира Мономаха, Юрія Долгорукого, інших не менш знаменитих князів.

Перше, що варто оглянути в місті, - звичайно, Кремль. Будівництво фортеці відноситься до XIII століття. Так про безпеку міста подбав князь Всеволод III і, може бути, багато в чому завдяки цьому заслужив своє оригінальне прізвисько - Всеволод Велике гніздо. П'ятнадцять веж охороняли стіни міста. Вали й рови, які захищали місто від ворогів, збереглися до цих пір. Не помітити їх неможливо: 17 метрів висоти, а довжина - 1400 метрів!

Княже місто


Самий головний собор Кремля - Різдвяний. Храм складний з нерівних плит білого туфу. Стіни його багато прикрашені витонченою кам'яною різьбою. Красива будівля так швидко не побудуєш, ось і це, величезне і по тих, і за теперішніх часів споруда будувалася більше 300 років - з XIII по XVI століття. Збереглися в соборі і фрагменти фресок XIII століття. Обов'язково як слід розглянете в соборі західні «Золоті ворота» - їх викарбували в 1233 році!

Княже місто


Поруч із собором знаходиться шедевр цивільної архітектури - Архієрейські палати. Початок їх будівництва - XV століття. Зараз у палатах розташувався музей, де можна подивитися рідкісні зразки лиття, карбування, різьблення по дереву, вишивки. Гордість музею - приголомшлива уяву колекція стародавніх ікон. У XIII столітті в Суздалі була створена власна іконописна школа. Кращі зразки цієї манери відрізняє особлива співучість листи, м'який колорит, глибока одухотвореність образів. І в Третьяковській галереї, і в Російському музеї зразки суздальської іконопису є безцінними експонатами. А тут в одному місці їх безліч!

Княже місто


Суздаль - місто невелике, тому ви легко знайдете недалеко від центру Музей дерев'яного зодчества та селянського побуту. Суздальські різьбярі створювали з дерева справжні мережива. Око не відірвати від наличників, прічельніков (різьблена дошка на «чолі» будинку), що прикрашали хати не лише заможних громадян, а й зовсім простих селян. У музеї під відкритим небом зібрані дерев'яні церковці, млини, будинки, спрацьовані теслями без єдиного цвяха, з допомогою простих інструментів: сокири, долота, Скобелєв.

Княже місто


Гуляючи по місту, ви будете раз у раз натикатися на архітектурні перлини, щедро розсипані по центру Суздаля і його околицях. Варто знайти і помилуватися будинком архімандрита (XVI століття), Успенською церквою (1525 рік), Борисоглібської та Микільської церквами (початок XVIII століття).

Ну, а якщо ви мандрівник невтомний, то після обіду в одному з численних ресторанчиків, покуштувавши страв російської кухні, встигнете подивитися ще й Спасо-Євфімієвському монастир. Це ще одна найбільша пам'ятка Суздаля. Стіни монастиря - справжня фортеця. Їхня висота досягає 8,5 метрів, а товщина - 6 метрів! Збереглися всі 12 веж.

Княже місто


Центром монастиря є Спасо-Преображенський собор (1564 рік), прикрашений рідкісними фресками. Вражає і будівля Братських келій (XVII століття). Був у монастирі колись і Тюремний корпус, створений за указом Катерини II в 1766 році. Сюди укладали вільнодумців, супротивників церкви і самодержавства. Одна з камер навіть призначалася для Льва Толстого, якого збиралися заслати сюди після відлучення від церкви.

Вийшовши з монастиря, побувайте на оглядовому майданчику. Звідси відкривається приголомшливий вид на Покровський жіночий монастир, заснований ще в 1364 році.

А взагалі, краси Суздаля можна перераховувати до безкінечності і дивуватися все новим і новим, воістину «музейним», шедеврів, що знаходяться на його вулицях. Обов'язково візьміть із собою фотоапарат. Вам неодмінно захочеться закарбувати вузькі тихі вулички, дерев'яні похилені хатинки, величезна кількість монастирів і церков, бабусь, які торгують на вулицях медовухою і солоними огірками. І не забудьте взяти в поїздку дітей. Поїздка до древнього міста - відмінний привід показати підростаючому поколінню красу Стародавньої Русі.


[10-01-23][Все для туристов]
«Европа-Центр» (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Поля Елісейськие - висохлий рукав Сени (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Тур-ресурсы Украины 1 (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Великі солі (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 1275 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: