Четвер
24-04-25
02:30

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Китай. Погляд з-за стіни. Даремні поради виїжджають

Китай. Погляд з-за стіни. Даремні поради виїжджають

Зазвичай, коли люди відвідують якусь країну, а потім намагаються писати про неї, їхні відгуки відрізняються райдужними вигуками, типу: «їдьте туди щоб стати задоволеними і щасливими, як я!». Можливо, якщо б я їздила в Китай відпочивати як всі, моя стаття мало, чим відрізнялася б від усього, що ви читали до цього. Але так як мені довелося там попрацювати (в загальній складності рік), мій погляд на цю країну може здатися дещо ... неординарним. Якщо не сказати більше. Якщо ви хочете дізнатися, як виглядає Китай «зсередини», ця стаття для вас!
Китай. Погляд з-за стіни. Даремні поради виїжджають Китай - як багато в цьому слові ...

Якщо ви вирішили вибрати такий екзотичний вид транспорту як поїзд, раджу приготуватися до не менш екзотичним розваг в ньому. Увечері, сівши в такий звичний всім вагон міжнародного поїзда в Алмати, надається типовим занять мандрівників: поїв - пограв в карти - поспав - поїв - ... На ранок прибуваємо на "Дружбу" - прикордонний пункт між Китаєм і Казахстаном. Спочатку всіх намагаються зігнати з насиджених купе, щоб поміняти поїзду колеса (втім, як з'ясовується, більшість пасажирів залишили поїзд задовго до кордону). Тим, хто залишати вагон не збирається, нав'язливо розповідають про відсутність можливості сходити в туалет в найближчі п'ять годин - страшне діло!

Після цього вагони, один за іншим, піднімають на кілька метрів над землею, і вийти, відповідно, можна тільки зістрибнувши з півтораметрової висоти. Коли це процедура, нарешті, закінчується, і стомлені сонцем чи ще якийсь нуждою пасажири розслабляються на своїх жорстких полицях, починається найцікавіше: прикордонний контроль. Заходять казахські прикордонники, перевіряють документи, просять по 5-10 баксів з носа - так званий, неофіційний збір. Грошей краще дати, тому як військові - народ упертий і терплячий. Можуть запросто зсадити з поїзда, і нікому буде доводити у великій казахському степу, що ти не верблюд.

Потім приходять митники і теж починають просити грошей - ті ж 10 баксів ..., краще дати .... Мимохідь молоді солдатики розкручують стеля у вашому купе і заглядають у всі дірочки. Потім приходить суворий дядечко і просить відкрити сумки, копається в них, втім, не дуже завзято, якщо грошей ви все ж таки дали. Якщо зверху в сумку покласти які-небудь інтимні речі - спідня білизна там, тампони-прокладки - вашій сумці приділять саме мінімальна увага. Краще зайвих питань не ставити, мило посміхатися, з усім погоджуватися, і Вищезазначена процедура не займе багато часу. До речі, під час усіх цих перевірок, народ в туалет теж не пускають, просять залишатися в купе. Є ще дядечко лікар, який перевіряє довідки про СНІД, цей грошей не просить, ну хіба що ви забули цю довідку зробити зовсім.

Поїзд рушить тільки після того, як всі пасажири будуть оглянуті, всі стелі розкручені - закручені і всі гроші отримані.

Втім, шлях його буде недовгим - кілька кілометрів по нейтральній території до китайського кордону. Там все повториться знову, тільки за участю китайців. Вони грошей не просять зовсім, просять тільки заповнити декларації англійською або китайською мовою, але огляд проведуть повний з відкручуванням стель і перевіркою сум (трюк з інтимними речами на них діє ще краще!). Вас можуть запитати ламаною англійською про мету вашої поїздки - можна говорити все, що вам в голову прийде, а можна і взагалі розводити руками і робити круглі очі - мовляв, по-англійськи я «пумемба» («не розумію» (кит.) ). Вам ввічливо усміхнулася і відпустять із миром.

Після того як ви перетнете офіційну китайську кордон, вам урочисто програють китайський гімн.

Китай. Погляд з-за стіни. Даремні поради виезжающімНаутро, після прибуття в Урумчі, поїзд буде довго і повільно їхати по околицях, і в'їжджати в місто. Вас, безумовно, вразить велика кількість страшних маленьких будиночків, зібраних казна-як з підручних матеріалів - картонних коробок, глини і соломи. Хоча, може бути на той час, коли ви зберетеся відвідати Піднебесну, в ній вже все буде по-іншому - Китай - сама швидко розвивається країна у світі.

Китайські вокзали - випробування не для слабких духом і тілом. Вам доведеться, попередньо відбившись від групи нав'язливих носіїв, тягти свої сумки по довгих переходах, щоб вийти з будівлі вокзалу. На виході у вас можуть зажадати квиток, так що краще його зберегти.

Китайські носильники - окрема історія. Ці тендітні на вигляд чоловічки здивує будь-якого! Вантажопідйомність одного такого носія практично необмежена - не важливо, скільки у вас сумок і якого вони розміру - вони постараються взяти їх усі, і будуть тягти, куди ви вкажете. Обійдеться вам це задоволення 20-40 юанів, в залежності від Вашого вміння торгуватися. Але про це пізніше.

Тепер про гроші. Юані краще придбати ще до кордону, так як поміняти гроші на території Китаю, особливо, якщо ви збираєтеся від'їжджати на якусь відстань від прикордонних міст, практично нереально. Можна поміняти тільки долари на юані (не навпаки!) В деяких (!) Банках і те, якщо вам вдасться пояснити службовцям, що ви хочете. Китайці по-англійськи не говорять в принципі (чесно сказати, в них і з китайським-то проблеми - китайці з різних провінцій насилу розуміють один одного).

Єдине слово, яке знають по-англійськи ВСІ китайці - це "Hello". І не дивуйтеся, якщо з вами будуть вітатися саме таким чином, для них все Некитайців - «олус» - тобто «росіяни» та, мабуть, саме з цієї причини, повинні розуміти англійське вітання. Втім, зустрічаються іноді і поліглоти, які знають ще пару слів, типу «здрастуйте» і «товариш». Особливо охочі виділитися, будуть красуватися перед вами вимовою звуку «р», а так як в китайській мові такого звуку немає, від вас будуть чекати вираження усіляких похвал і захоплень.

Взагалі, китайці своєю манерою поведінки більше всього нагадують дітей, та ж відкритість, усмішливість, збентеження з найменшого приводу, та ж безпосередність у всьому. Про те, що можна зустріти писали і (перепрошую) какао людей прямо посередині людній вулиці, напевно, говорити не потрібно. Не дивуйтеся, якщо вас постійно будуть розглядати і тикати в вас пальцями, так, як ніби у вас на голові світяться антенкі, а на лобі три очі. Просто, з якихось причин, китайці ніяк не можуть звикнути, що є на землі люди, які від них. Навіть у містах, що буяють туристами. Навіть у Пекіні. Навіть в готелі, в якому ви зупинитеся, потрібно буде прожити як мінімум зо два тижні, щоб персонал готелю не завмирав статуєю при кожному вашому появі. Ви будете завжди оточені невідступним увагою до своєї персони. З цим нічого не поробиш. Змиріться. Насолоджуйтеся цим. Відчуйте себе зіркою! А якщо з вами захочуть сфотографуватися, просите грошей. Грошей, швидше за все не дадуть, зате відстануть. Після того як знімуть вас таємно здалеку.

Спілкування без кордонів!

Китай. Погляд з-за стіни. Даремні поради виезжающімКак сказав один малознайомий російська молодий чоловік, з яким ми зустрілися в Китаї, щоб тебе зрозуміли китайці, краще за все «експресивно говорити по-російськи». Не соромтеся в виразах, пам'ятаєте - ця культура ДУЖЕ сильно відрізняється від нашої. Наприклад, якщо ви бачите, як двоє людей з перекошеними фізіономіями кричать один на одного, не подумайте, що вони лаються - це вони так розмовляють. Якщо китаєць телефонує - про це будуть знати все в радіусі трьох кілометрів. Так прийнято. Люблять вони все гучне, яскраве і велике. Тому, якщо хочете щось пояснити - попросити - сказати - говоріть голосно, чітко, відчайдушно жестикулюйте і тикайте пальцем на жаданий предмет. Повторити при цьому доведеться як мінімум три рази, навіть якщо ви говорите по-китайськи. Навіть якщо володієте китайським на рівні - дай - хочу - один, два, три - де туалет? ..- Вам доведеться повторювати свої тиради (ось тоді ви і згадайте як великий і могутня російська мова). Втім, цифри краще вивчити, значно полегшить життя, особливо в процесі покупок товарів і послуг. Але про це знову-таки пізніше.

Як не загубитися в місті

Китай. Погляд з-за стіни. Даремні поради виезжающімОчень просто. Йдучи з готелю, обов'язково візьміть з собою візитку або буклет, попередньо переконавшись, що на них є адреса готелю, написаний на китайській мові. Йти можна в будь-яку сторону, нескінченно довго, в більшості міст дійсно є на що подивитися не з вікон котився автобуса, а з близької відстані. Досить часто зустрічаються парки або паркові зони з лавочками, деревами, доріжками-стежками, всякими феншуйскімі штучками і альтанками-пагодкамі різних конфігурацій. Приємно побродити, посидіти в тіні і сфотографуватися на пам'ять для нащадків. Щоправда, від невідступного уваги місцевих жителів позбутися там теж не вдасться.

Поряд з більшістю більш менш великих готелів обов'язково знайдеться великий супермаркет, речовий ринок, Макдоналдс, КФС (KFC - теж, що і Макдоналдс, тільки там всі з курки), маса дрібних магазинчиків з усім, чого душа може побажати в Китаї, і інші крамнички , що пропонують всі можливі послуги, починаючи від пірсингу, закінчуючи всіма виду масажу. Коли стомитеся, просто підійдіть до дороги і підніміть руку, до вас тут же підрулить десяток таксі. Таксі в Китаї стандартні, вони однакового кольору в одному й тому ж місті, але можуть відрізнятися в різних містах. У таксі обов'язково стоїть лічильник, простежте, щоб таксист його включив, інакше з вас можуть попросити більше грошей. Вартість проїзду починається з 3х юанів, але коливається від міста до міста. У Пекіні, наприклад, вона починається з 10 юанів. Покажіть таксистові заготовлену візитку місця вашого проживання і насолоджуйтеся поїздкою. Не факт, що вас повезуть найкоротшою дорогою, адже гроші ви платите в залежності від довжини шляху. Так що якщо ви точно пам'ятаєте дорогу, краще вказувати її по дорозі, а не довірятися китайської навігації. Є ще вело-і моторикші. Задоволення від поїздки на них сумнівне, але заради екзотики можна і покататися. У них лічильників, природно, немає, тому про ціну краще домовитися заздалегідь.

Як купити

Супермаркет - це дуже великий магазин, мінімум в 3 поверхи. На самому нижньому - першому або під землею - знаходиться все їстівне - в китайському розумінні цього слова. Наступний поверх - напої, там же може бути косметика, парфуми від китайських виробників та зроблений в китайських філіях відомих косметичних фірм - L'Oreal, Maxfactor, Avon, Maybeline, Christian Dior і т.д. Це не підробки - в супермаркетах узагалі всі товари від виробників, так що їх якості можна довіряти, роблячи знижку на те, що ВСІ китайські товари, скільки б вони не коштували, можуть мати вада. Вище можна знайти одяг, взуття, аксесуари, диски, книги, все для дому, побутову техніку і навіть тренажери. Щоб купити, треба просто переконатися, що на потрібному вам товар є штрих-код, і пройти до каси. Все що продається на вагу, зважується продавцями-консультантами тут же на місці, і на товар обов'язково прикріплюється наклейка зі штрих-кодом і ціною.

Пам'ятайте! У магазині, де на товарах є цінники, ціна не може бути змінена за вашим бажанням, але там часто бувають серйозні знижки до 70-80%. Зазвичай про це десь написано - часто на аркуші ватману поруч з товаром або на іншому видному місці, причому знижка позначається не «50%», а «0.5», тобто ціну товару треба помножити на 0,5 щоб отримати ціну зі знижкою .

Якщо ви купуєте речі на ринку або в магазинчику, де ціна на товар не вказана, то можна торгуватися. За вашу європейську зовнішність вам запропонують потрійну ціну, як мінімум. Називайте свою ціну і йдіть. Вас будуть хапати за руки і вмовляти. Тут хто кого піддати. А для китайця немає нічого гіршого, ніж залежаний товар, тому вони готові продати все, якщо це у них куплять.

Їжа

Якщо ви є шанувальником китайської кухні, це ще не означає, що вам сподобається те, чим вас пригощатимуть в Китаї. Китайська кухня в Китаї разюче відрізняється від того, що пропонують китайські ресторани у нас. Китайська кухня дуже специфічна. Найважливіше її відмінність полягає в тому, що якість їжі ніяк не залежить від її ціни. Не важливо де ви їсте - у вуличній чіфалке - так росіяни називають кафе в Китаї (від китайського «чіфань» - їсти) або в дорогому ресторані - їжа скрізь буде однаково добре приготовленою, а столи та офіціанти однаково брудні. Таке вже у них поняття про санітарію, точніше про її відсутність.

Офіціант в будь-якому ресторані може запросто пролити на вас чай, і не думайте, що після цього він кинеться прати вашу одяг або хоча б запропонує серветку, немає ..., він просто цього не помітить. До речі, шкірку від фруктів, використані серветки прийнято кидати прямо на підлогу. Найскладніше - замовити їжу, не знаючи назви страви, ви будете змушені просто тикати пальцем в меню навмання. Якщо ви не любите екзотику, моя вам порада - харчуйтеся в Макдоналдсі або КФС. Інакше ризикуєте з'їсти собаку або кішку. У прямому сенсі.

Для любителів всілякої морської живності в Китаї роздолля. Безліч ресторанів запропонують вам не тільки поласувати морськими делікатесами, але і самому вибрати їх прямо з знаходиться в акваріумах асортименту. Не звертаючи уваги на те, що деяка живність вже трохи того. Дохла.

Розваги

Китай. Погляд з-за стіни. Даремні поради виезжающімАквапаркі, дельфінарії, океанаріум і інші парки розваг, екскурсії по Великій китайській та іншим стародавнім руїн.
Доступно - від 40 юанів (1 долар = 8 юанів), досить цікаво, як раз там і можна відчути місцеву екзотику.

Клуби - дискотеки: плюси - вхід майже на всі дискотеки безкоштовний для всіх. Платити треба тільки за бар. Мінуси: музика там китайська, щось середнє між Crazy Frog і Глюкозою. Ходять туди теж китайці, так що приготуйтеся до того, що ви знову опинитеся в центрі уваги. Виключення становлять тільки дискотеки, на які ходять іноземці - там і ді-джеї європейські зазвичай і музика, до якої так звик наш розпещений слух. Де знайти? Місця треба знати!

Шоу-програми плюс караоке

Цього добра вистачає. Практично на кожному розі стоять такі заклади, де є кабінети для караоке (в особливо просунутих навіть з піснями російською мовою) - затишні кімнатки з величезними екранами, обладнаними за останнім словом китайської техніки. Туди вам піднесуть спиртні напої в будь-яких кількостях і закуски. Також часто в таких закладах трапляються шоу. Вони проходять ввечері і тривають від 2-х до 4-х годин. Для любителів гучної китайської музики і сентиментальних сценок вони можуть здатися цікавими. Крім більш-менш популярних місцевих співаків, там зазвичай виступає танцювальна група і показують невеликі театралізовані вистави. Щоб вибити сльозу у глядачів, артисти не скупляться на кошти - якщо для цього треба героя побити чи вбити, вони це зроблять в жорстокій і збоченій формі.

Досить часто на таких виставах можна споглядати дітей-циркачів і всіляких виробляли неймовірні трюки йогів-ченців, ковтають нестравний предмети і пропускають через себе електричний струм. А дітки-артисти, до речі, часто живуть при тому ж закладі в кімнатах без жодних зручностей, сплять на циновках і подорожують по містах практично без супроводу дорослих.

Хоча стриптиз у Китаї заборонено, в деяких закладах його знайти можна. Найчастіше його показують трансвестити або транссексуали - переодягнені або «перероблені» чоловіки, яких можна дізнатися за розкішним вбранням і безсоромно виставляється на показ принад (ну, звичайно, якщо є що виставляти). Вони або співають під фонограму, або просто ходять по сцені під музику. Справжні китайські дівчата танцюють стриптиз рідко і невміло.

Правопорядок

Як відомо, за крадіжку в Китаї відрубували руку. Про сьогоднішній день нічого говорити не буду - не знаю законів, але, мабуть, пам'ять про це ще міцна у свідомості народу. Якщо до вас на вулиці підійде який-небудь людина і почне, указуя на вашу сумку, щось вам говорити, швидше за все, він вас попереджає, що у вас визирає гаманець і слід вам його заховати трохи краще. Але з великою вправністю у вас цей же, навіть глибоко захований гаманець, й стягнуть. Пам'ятається, у нашого китайського менеджера пропала сотка прямо в автобусі. До нього на деякий час підсів інший китаєць, а потім десь вийшов. Напевно, він був чарівник, інакше як ще можна витягти сотку з нагрудної кишені піджака, розрізавши нижню кишеню? А ще один знайомий з Нігерії розповідав, як сам спостерігав випадок, коли вкрав де-то что-то китаєць, кинувся з усіх ніг по вулиці, тікаючи від поліції, а потім узяв та й сів на бордюр тротуару - він, бачте, втомився !

Ось такі історії і ще тисячу дрібних анекдотів можна розповідати нескінченно довго. Але, ніж сто разів почути, краще самі знаєте що. Якщо вас не налякало все вищеперелічене, сміливо вирушайте в Китай, незручності і тяготи подорожі з лишком окупляться захоплюючими переживаннями і прилученням до великої й древньої культури.


[10-01-10][Все для туристів]
Зимовий фрістайл (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канадські види: визначні пам'ятки (1)
[09-09-19][Карпати]
Панорами Карпатських Гір (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Бродіння «блакитної» крові. Їдемо відпочивати. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1131 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: