Вівторок
18-09-25
16:39

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Хеллоуїн - веселися, щоб не було страшно!

Хеллоуїн - веселися, щоб не було страшно!

Хеллоуїн - переддень Дня всіх святих, який святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада в США і деяких інших країнах Заходу, а з деяких пір і в Росії, як відомо, присвячений усьому окультного, надприродного і жахливого. У цей вечір всюди бродять ряджені в карнавальних масках чудовиськ, чортів і відьом ... Звідки ж родом дана традиція?
Хеллоуїн - веселися, щоб не було страшно! Кельтський Новий рік

Це свято черпає свої витоки в європейському середньовічному готичному фольклорі, що представляє собою суміш християнства і язичництва, білої та чорної магії, теології та демонології, міфології американських індіанців і негрів. 1 листопада було початком Нового року у стародавніх кельтів, від них цю традицію успадкували ірландці, в середині ХІХ століття переселилися до Нової Англії. Кельтський Новий рік носив назву Сауін. У цей день закінчувався збір урожаю, наступала зима, у північних народів асоціювалася зі смертю. Тому, за повір'ям, у ніч на 1 листопада відкривалися двері в царство мертвих. Душі тих, хто помер в минулому році, поверталися на землю, щоб вселятися в живих людей.

Щоб відлякати мерців, кельти вбиралися в звірині шкури і костюми чудовиськ, в той же час виставляли на поріг будинку частування для голодних духів, сподіваючись, що ті змилостивився. Збиралися біля вогнищ і слухали передбачення друїдів, за наказом яких у жертву приносили тварин, а деколи людей ... Іскри полум'я ритуального багаття несли додому, щоб запалити ними вогнище ...

Римляни, що захопили кельтські землі, додали до своїх традицій святкування Сауіна. Наприкінці жовтня вони відзначали день поминання покійних - Фералія і свято на честь богині фруктів і дерев Помони. Саме завдяки їй на Хеллоуїн стали влаштовувати ігри з яблуками.


День святих і мертвих

Церква не схвалювала язичницьких свят і спробувала замінити їх християнськими. У VII столітті 1 листопада оголосили Днем Всіх Святих, в який належало поминати святих і мучеників - «Олл-Хеллоус», ніч напередодні його отримала назву «Олл-Хеллоус Ів», від цього і пішла скорочене «Хелловін». 2 листопада стало Днем душ - поминання простих мертвих. Всі три дати об'єднали в одне свято - Хеллоумас. Поминаючи покійних, жителі Заходу влаштовували вогнища, ходи, переодягалися чортами і ангелами. Таким чином, в християнських обрядах зберігся елемент містики.

Найкраще містична традиція Хеллоуїна прижилася в Америці, де європейські звичаї змішалися з забобонами аборигенів - індіанців. У минулому столітті напередодні Дня Всіх Святих було прийнято розігрувати вистави, танцювати, гадати, розповідати страшні історії ... Американці ввели звичай «trick-or-treat!» - «Почастуй, а то напакощу!» Ряджені в костюмах ходили по сусідських будинках, випрошуючи підношення - гостинці і гроші. Якщо хтось скупився, відмовляючи в подарунку, йому могли "напакостити» - наприклад, зірвати хвіртку або зламати паркан. Існувало також повір'я, що, якщо цієї ночі вийти на дорогу в одязі навиворіт, то можна зустріти відьму.


Гарбуз диявола

Як відомо, важливим символом Хеллоуїна є гарбуз. Чому ж саме цей овоч, який називають «Джек-ліхтар»?

Одного разу, напередодні Дня Всіх Святих, до ірландський коваль Джек, що сидів в трактирі, підійшов сам диявол. Диявол запропонував продати йому свою душу. Коваль погодився, але в якості плати зажадав купити йому кухоль доброго елю. Грошей у диявола, звичайно, при собі не було, і, щоб купити ель, він перетворився на шестіпенсовую монету ... Але, замість того, щоб віддати її шинкар, Джек сунув грошики в кишеню, де лежав срібний хрест. Диявол не міг довго знаходитися поблизу від хреста і запросив пощади. П'яниця погодився випустити його, але з умовою, що протягом десяти років він не помре, а коли помре, то його душа так і не потрапить у пекло.

Минуло десять років, і Джек помер. Його відправили в пекло ... Але диявол відмовився забирати його душу. Видавши ірландцеві тліючий вугілля з пекельного багаття, щоб той міг грітися і освітлювати собі дорогу, він відправив його поневірятися по світу. Ірландець взяв гарбуз, вирізав в ній серцевину і вставив туди уголек, щоб вогонь не задуло вітром ... З того часу він так і бродить в очікуванні Страшного Суду. І ліхтар його відлякує інші мертві душі ...


Повеселимося в піку нечисті?

За переказами, ніч з 31 жовтня на 1 листопада - це час, коли темні сили виходять з-під контролю і рвуться на свободу. Причому мова йде не тільки про привидів, а й про будь-якої іншої нечисті, начебто будинкових та чортів ... Людям страшно, і, щоб подолати цей страх, вони запалюють і ставлять на вікна гарбуза зі свічкою всередині, співають і танцюють ... Ще в древніх карнавальних містеріях сміх являв собою зворотний бік смерті ... Так будемо ж веселитися! - Міркують святкують Хеллоуін.

У нас в Росії до святкування Хеллоуїна ставляться по-різному. Одні вважають, що його треба заборонити як «чужий» свято, до того ж, прославляє темні сили. Для інших же це просто привід зайвий раз полоскотати нерви і «відірватися» по повній в хороводі екзотичних масок.


[11-01-16][Все для туристів]
Ковальський букет (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Екскурсії далекі і близькі (0)
[09-09-18][Відпочинок і поради]
Гольф в Україні є.... (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Йорданія: поїсти від душі (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 610 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: