Четвер
24-03-28
12:00

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Харчування в піст. Частина 3

Харчування в піст. Частина 3

Морква - відмінна основа для пісних страв, коли ще не настав час для інших свіжих овочів, ягід і фруктів. Приготувати з моркви і з морквою можна і перші, і другі страви, а можна і десерти. Наприклад, суфле з моркви дуже ніжне і корисне. Або з'їси морквяні котлети, і відчуття насичення прийде, і пост не порушиш. І в суп піде морквина, і в борщ, в салат і вінегрет.
Харчування в піст. Частина 3 Тушкована морква

Буде потрібно 5 середніх морквин, 1 склянка сухого гороху, 1 ріпчаста цибулина, 1 ріпа, 3 сухих гриба, 2 ст. ложки рубаної зелені, 2 ст. ложки рослинної олії, 3 склянки води.

Гриби замочити на 1 годину, потім їх дрібно порубати, а воду використовувати для приготування овочів.

Горох замочити на 2-3 години. Очищену моркву, ріпу і цибулину дрібно нарізати.

На дно каструлі покласти моркву, на неї гриби, горох і цибуля. До води, що залишилася від замочування грибів, додати потрібне до норми кількість води, закип'ятити. Залити цим окропом вміст каструлі, закрити кришкою і поставити на вогонь. Довести до кипіння, варити 8-10 хвилин на дуже маленькому вогні. Потім зняти з вогню і настояти 10-15 хвилин, не знімаючи кришку.

Подавати тушковану моркву в тому ж посуді, поливши її рослинним маслом, посоливши і посипавши рубаною зеленню.

Морква, смажена по-французьки

Буде потрібно 400 г моркви, 2 ст. ложки рослинної олії, кріп, петрушка.

Очищену моркву нарізати скибочками. Обсмажити злегка, кладучи в один ряд на велику сковороду, в кипляче масло. Перекласти на блюдо. Коли вся моркву злегка обсмажиться, покласти її на велику сковороду, в кипляче масло. Потряхивать і перевертати на розпеченій плиті до тих пір, поки вся морква не підрум'яниться.

Перед подачею на стіл посипати рубаним кропом і петрушкою.

Салати з моркви

Для салату моркву натерти на крупній тертці, змішати з іншими овочами, ягодами або фруктами, заправити соусом.

Цей салат можна приготувати в декількох варіантах:
- Морква, капуста свіжа, журавлина і рослинне масло;
- Морква, тертий хрін, приготований в оцті;
- Морква, яблука, протерта з цукром журавлина;
- Моркву і яблучне пюре;
- Морква, яблука, мед і лимонний сік;
- Морква, горіхи, цукор, лимонний або журавлинний сік, листок м'яти і рослинне масло.

Салат з кольорової капусти з морквою

Буде потрібно 1 невеликий качан цвітної капусти, 2-3 моркви, 1 ріпчаста цибулина, 1 огірок (краще свіжий), 1 ст. ложка рубаної зелені петрушки або кропу, 2-3 ст. ложки рослинної олії або салатної заправки, помідори, редис для прикраси салату.

Цвітну капусту відварити, розділити на дрібні суцвіття, кочережки натерти на крупній тертці разом з морквою і ріпчастою цибулею. Огірок нарізати на тонкі скибочки. Все змішати разом із зеленню і рослинним маслом або салатною заправкою.

Готовий салат прикрасити качанчики цвітної капусти, часточками червоних помідорів і редиски.

Горіхи - хороша добавка в пісні страви. Їх можна використовувати для приготування салатів і салатних заправок Ви можете також приготувати прості заправки для салатів, які можна якийсь час зберігати в холодильнику і використовувати в міру потреби. Цими заправками можна заправляти не лише салати та вінегрети, але й інші овочеві страви.

Заправка проста

Буде потрібно 1 склянка рослинного масла, 1 склянка 3%-ного оцту, 1 ст. ложка цукру, 1 г чорного меленого перцю, 10 г (1 ч. ложка) солі.

Змішати сіль, цукор і мелений перець з оцтом. В отриману суміш поступово влити рослинне масло і ретельно перемішати.

Заправка томатна із зеленню

Буде потрібно 4 ст. ложки рослинної олії, 1 ст. ложка лимонного соку, 2 ст. ложка дрібно нарубаної зелені петрушки і кропу, ½ склянки свіжого соку протертих помідорів (можна взяти і готовий томатний сік).

У всі часи відмінною підмогою в пост були боби, квасоля і горох. Сочевиця і кукурудза теж стояли не на останньому місці.

Поки не з'явилися свіжі зелені плоди, можна використовувати сухі бобові.

Боби з буряком

Буде потрібно 2 склянки бобів, 2-3 буряків середнього розміру, 2 ріпчасті цибулини, 5-6 ст. ложок рослинного масла, лавровий лист, сіль і перець за смаком.

Боби замочити, очистити, відварити, покласти в киплячу воду і відварити. Потім відкинути на друшляк і дати стекти воді.

Буряк відварити, очистити, нарізати кубиками й залити на 10 хвилин огірковим або капустяним розсолом, потім розсіл злити.

Цибулю дрібно нашаткувати, спасерувати на олії, викласти на гарячі боби, змішані з буряком, посолити, поперчити, додати лавровий лист і прогріти.

Готові боби укласти на блюдо, прикрасити зеленню.

Боби в стручках відварні

Буде потрібно 400 г бобів воскової стиглості в стручках, 3 ст. ложки олії.
Зняти зі стручків прожилки, перев'язати стручки пучками, відварити в підсоленому окропі, відкинути на друшляк. Зняти нитки, покласти стручки на блюдо пучками в двох протилежних напрямках. Полити олією. Окремо подати часниковий соус.

Пюре із квасолі

Буде потрібно 1 склянка квасолі, 2 середні ріпчасті цибулини, 2 ст. ложки рослинної олії, перець і сіль за смаком.

Квасоля промити, замочити на 10-12 годин, відварити, розім'яти. Дрібно нарізану цибулю спасерувати на олії, з'єднати з квасолею, поперчити і посолити і прогріти.

З квасолею відмінно поєднується хмелі-сунелі, Кидз, шафран і дуже підходять волоські горіхи.

Якщо не захочете робити пюре, можна відварну квасоля не розминати, а просто змішати її з пасерованою цибулею, додавши улюблені спеції та приправи.

Кукурудза протерта

З розрахунку на 1-2 порції потрібно 100 г вареної кукурудзи, 20 г ріпчастої цибулі, 10 г зеленої цибулі, 10 г рослинної олії, 10 г столового оцту, сіль і чорний мелений перець за смаком.

Варені зерна кукурудзи і частина нашаткованого ріпчастої цибулі спасерувати на олії і змішати з рештою сирим луком. Все це пропустити через м'ясорубку, заправити сіллю, перцем і оцтом.

При подачі на стіл протерту кукурудзу викласти в салатник і посипати дрібно нарізаною зеленою цибулею.

Салат із консервованої кукурудзи

Буде потрібно 1 банка консервованої кукурудзи, 1-2 яблука, ½ склянки родзинок, 2 моркви, 2-3 ст. ложки рослинної олії, 1-2 ст. ложки цукру, 1-2 ч. ложки лимонного соку.

Яблука нарізати кубиками, моркву - соломкою або натерти на крупній тертці. Змішати, додати кукурудзу, перебраний, промитий і відварений родзинки. Заправити цукром, олією, лимонним соком і перемішати.

Салат із сочевиці

Буде потрібно 150 г сухої сочевиці, 2 ріпчасті цибулини, 3-4 ст. ложки рослинної олії, оцет, зелений лук, цукор, сіль.

Сочевицю замочити на 5-7 годин у холодній воді, потім воду злити. Налити свіжу воду і варити у відкритій каструлі, не помішуючи, охолодити.

Цибулю нарізати півкільцями, залити окропом на 2-3 хвилини, охолодити. Сочевицю змішати з цибулею і заправити сіллю, цукром, оцтом і рослинним маслом.

Подати до столу, посипавши дрібно нарізаною зеленою цибулею.

Сочевиця з білими грибами

Буде потрібно 25 білих сушених грибів, 1 склянка сочевиці, 3 великих солоних огірка, 2 ст. ложки рослинної олії, зелень кропу і петрушки.

Білі сушені гриби замочити на 2-3 години, потім у тій же воді зварити, процідити і нашаткувати. Зварити солоні огірки, очистити і нарізати довгими скибочками.

Сочевицю залити водою на 5-6 годин, у цій же воді зварити. Додати огірки, гриби, огірковий і грибний відвари, масло. Прокип'ятити.

Подати до столу, посипавши рубаною зеленню.

Можна приготувати цю страву з ріпчастою цибулею, спасерувати його з вказаною кількістю масла та змішавши з іншими компонентами.

Сочевиця з солоними рижиками

Буде потрібно 1 склянка сочевиці, 1 склянка солоних рижиків, сік лимона Ѕ, 1-2 ст. ложки рослинної олії, зелень петрушки і кропу.

Сочевицю залити водою на 5-6 годин, у ній же зварити. Солоні молоденькі рижики змішати з сочевицею, додати рослинне масло і прокип'ятити.

Подати до столу, посипавши рубаною зеленню.

Вінегрет гарячий

Буде потрібно 300 г картоплі, 200 г ріпи, моркви, брукви, селери, горошку, 2 солоних огірки, 100 г солоних грибів.

Для соусу: 1,5 склянки овочевого відвару, 2,5 ч. ложки борошна, 1 ст. ложка рослинного масла, зелень кропу і петрушки.

Картопля, ріпу, моркву, селеру, брукву дрібно порізати і відварити разом з горошком у підсоленому окропі. Відкинути на друшляк.

До відварним овочів додати дрібно нарізані солоні огірки і добре промиті солоні гриби. Доварити вінегрет на вогні до готовності.

Приготувати соус: закип'ятити овочевий відвар і влити в нього розведену у невеликій кількості води або відвару борошно. Коли скипить і загустіє, додати масло, рубану зелень кропу і петрушки і знову закип'ятити.

Приготовленим соусом залити гарячий вінегрет. Такий вінегрет добре готувати в порціонних горщиках.

Морська капуста з зеленню та цибулею

Буде потрібно 2 банки консервованої морської капусти, 1-2 ст. ложки рису, 100 г зеленого горошку, 2 ріпчасті цибулини, зелений лук, зелень кропу або петрушки, сіль за смаком.

Рис зварити в підсоленій воді, промити, охолодити. Ріпчасту цибулю нарізати кільцями, зелений лук нашаткувати. Перемішати з морською капустою, посолити, додати зелений горошок.

Готову страву посипати дрібно нарізаною зеленню і зеленим луком.

Солодкий перець з соусом

Буде потрібно 500 г солодкого перцю, 3 ст. ложки рослинної олії, оцет, сіль за смаком.

Перець спекти, викласти в каструлю, посолити і залишити на 15 хвилин. Потім очистити його від шкірки.

Приготувати соус з рослинної олії, оцту і солі. Вмочити в соус перець і викласти його на блюдо.

До перцю можна подати овочеву ікру (баклажанну, кабачкову і т. д.).

Салати з перцю

Варіант № 1

Буде потрібно 100 г солодкого болгарського перцю, 2 помідори, 2 груші, 3-4 ст. ложки рослинної олії, оцет, цукор, сіль за смаком.

Зрізати верхівки стручків перцю, видалити насіння. Нарізати перець соломкою, помідори і груші - брусочками. Все перемішати з рослинним маслом, додавши за смаком сіль, цукор і оцет.

Варіант № 2

Буде потрібно 500 г солодкого перцю, 5-6 зубчиків часнику, 1 склянка чищених волоських горіхів, 4-5 ст. ложок рослинного масла, зелень петрушки, оцет, цукор, мелений чорний перець і сіль за смаком.

Перець спекти, очистити від шкірки, нарізати кільцями. Часник з горіхами потовкти, перемішати, додати рослинне масло, сіль, цукор, мелений перець і оцет. Все змішати.

Салат прикрасити дрібно рубаною зеленню петрушки.

Тепер ви бачите, що для приготування пісних страв не потрібні якісь певні знання та вміння. Достатньо іноді проаналізувати те, що добре вмієш робити і на основі цього приготувати потрібну страву в піст.

А наступного разу ми розглянемо, які пісні страви можна приготувати з картоплі.

Далі буде ...


[10-01-23][All for the tourists of]
Three days snow madness (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Абхазія - чи варто туди їхати цього літа (0)
[09-07-31][Відпочинок і поради]
Клятви дані, що далі? (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Буковель (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 1352 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: