П’ятниця
24-03-29
09:44

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Харчування в піст. Частина 2

Харчування в піст. Частина 2

У Петрівський піст постараємося використовувати свіжу і квашену капусту, гриби (сухі, мариновані та солоні), консервовані овочі та багато іншого. Для початку приготуємо перші страви.
Харчування в піст. Частина 2 Щи із квашеної капусти

Буде потрібно 500-700 г (це десь пів-літрова банка) квашеної капусти, 1 велика морква, 1 корінь петрушки, 1 ріпчаста цибулина, 2 ст. ложки томатної пасти, 2 ст. ложки рослинного масла або маргарину, 1 пучок зелені (петрушка або кріп), 1 лавровий лист, сіль і перець за смаком.

Квашену капусту віджати і нашаткувати, покласти її у сотейник або каструлю, додати ложку томатної пасти, влити склянку води і тушкувати при закритій кришці протягом 1-2 годин.

Як тільки капуста прогріється, додати в капусту обсмажені на олії коріння і ріпчасту цибулю. Додати гарячу воду до потрібної консистенції щей і варити до готовності 30-40 хвилин. За 15 хвилин до закінчення варіння опустити лавровий лист і поперчити за смаком. Сіль може не знадобитися.

Можна додати і 2-3 зубчики часнику, розтертого з сіллю до кашоподібного стану. Кожну порцію щей посипати рубаною зеленню.

Борщ з грибами

Буде потрібно 50 г сухих грибів, близько 2 л грибного бульйону, 2 буряки, ј качана белокочанной капусти, 2 моркви, 2 ріпчасті цибулини, 30 г кореня петрушки, 80 г томату-пюре або 1-2 червоних помідора.

Крім того, потрібно взяти 1-2 ст. ложки рослинного масла або маргарину, 1 ст. ложку борошна, 1 ст. ложку цукру, лавровий лист, кілька горошин чорного перцю, сіль за смаком.

Сушені гриби залити водою і залишити на 10-15 хвилин. Потім їх промити, залити 2 л холодної води і залишити на 3-4 години для набухання. Зварити в цій же воді до готовності, поклавши 1 цибулину і посоливши за смаком, при слабкому кипінні. Зварені гриби промити теплою водою, нарізати соломкою, а бульйон відстояти і процідити.

Капусту, моркву, корінь петрушки і цибулю нарізати соломкою. Спасерувати на маслі моркву з петрушкою. Окремо спасерувати цибулю, додати до нього гриби і разом обсмажити.

Буряк відварити цілком, очищену - з додаванням оцту, неочищену - без нього. Потім нарізати її соломкою або кубиками.

У киплячий грибний бульйон покласти нарізану капусту, довести бульйон до кипіння, додати варений буряк, томат-пюре і пасерують з грибами овочі. Варити до готовності.

За 3-5 хвилин до закінчення варіння в борщ ввести пасероване борошно, цукор, сіль і спеції.

Суп збірний селянський

Буде потрібно 1,5 л води, коріння (петрушка, селера), шматочок брукви, Ѕ моркви, 2 картоплини, ½ склянки консервованого зеленого горошку, 1 ріпчаста цибулина, 2 ст. ложки рослинної олії, 1 ч. ложка кмину, зелень і сіль за смаком.

Очищену моркву і брукву натерти на тертці стружкою, зварити в грибному бульйоні або воді, додати сіль, коріння петрушки і селери, проварити до напівготовності. Потім додати нарізану кубиками картоплю. Коли всі овочі будуть готові, додати в суп зелений горошок, обсмажений разом з нашаткованим цибулею, і змелений в порошок кмин.

При подачі на стіл посипати суп дрібно нарізаною зеленню.

Суп сільський пісний

Буде потрібно 2-3 картоплини, 3-4 ст. ложки ячної крупи, 50 г консервованої кукурудзи, 100 г консервованого зеленого горошку, 1 помідор або 1 ложка томату-пюре, 50 г селери, Ѕ моркви, 1 ріпчаста цибулина, 1 ст. ложка рослинного масла, 1 лавровий лист, кілька горошин запашного перцю і сіль за смаком.

У каструлю налити рослинне масло і припустити в ньому нашатковану моркву, цибулю і селеру, додати 4-5 склянок гарячої води, опустити нарізану кубиками картоплю і варити на повільному вогні до напівготовності картоплі. Потім опустити в суп ячну крупу, нарізаний помідор або томат-пюре, лавровий лист і перець, посолити за смаком. За 5 хвилин до закінчення варіння додати в суп зелений горошок і кукурудзу.

Окрошка

Буде потрібно 1,5 л хлібного квасу, 2 середніх картоплини, 1 огірок (краще свіжий, але можна і консервований або солоний), 1 невелика редька, зелений лук, сіль, цукор за смаком.

Дрібно покришити кубиками варену картоплю і огірок. Подрібнити зелену цибулю. Редьку натерти на крупній тертці. Все змішати, додати за смаком цукор і сіль, заправити невеликою кількістю рослинної олії і залити квасом. Замість редьки можна використовувати готовий хрін.

В якості других або самостійних страв можна приготувати різноманітні каші, овочеві голубці, котлети, зрази і запіканки.

Голубці, фаршировані рисом і свіжими грибами

Буде потрібно 2 склянки рису, 400 г свіжих грибів (білих або красноголовців, в крайньому випадку, шампіньйонів), 1 ріпчаста цибулина, 1 качан капусти, 2 ст. ложки рослинної олії, 50 г борошна.

Очищені і вимиті гриби дрібно нашаткувати, посолити і обсмажити в 1 ст. ложці олії разом з нашаткованим цибулею.

Зварити розсипчастий рис, посолити, влити в нього 1 ст. ложку масла, змішати з грибами.

Капустяні листи відварити до напівготовності, на кожен лист укласти фарш і скрутити. Обв'язати голубці ниткою, обваляти в борошні й обсмажити. Готові голубці укласти в глибоке вогнетривке блюдо, змастити маслом і прогріти в духовці до готовності.

Голубці, фаршировані гречаною кашею та цибулею

Буде потрібно ½ склянки ядриці, 1 качан капусти, 1 ріпчаста цибулина, олія, зелень петрушки, кропу.

Ядрицю перебрати, злегка підсушити на сковороді і зварити розсипчасту гречану кашу.

Цибулю нашаткувати, злегка обсмажити в олії, додати в кашу, влити 1 ст. ложку масла і перемішати.

Капустяні листи відварити до напівготовності. Розкласти кашу на капустяні листи, згорнути голубці, обваляти їх у борошні і обсмажити в олії. Покласти голубці в вогнетривке блюдо, змащене маслом, і підрум'янити в духовці. Готові голубці посипати рубаною зеленню петрушки і кропу.

Вівсяні котлети

Буде потрібно 1,5 склянки вівсяної крупи, 1 ріпчаста цибулина, 1 морква, 3 ст. ложки рослинної олії, сіль та спеції за смаком.

Вівсяну крупу промити, замочити на 5-6 годин в прохолодній воді. Розбухлу крупу пропустити через м'ясорубку.

Моркву і ріпчасту цибулю злегка підсмажити на олії і теж пропустити через м'ясорубку. Додати за смаком сіль і спеції. Все ретельно перемішати. Довести фарш до консистенції густої сметани і розливати столовою ложкою на сковороду з розігрітим маслом. Обсмажувати на повільному вогні.

Подавати котлети гарячими або холодними з квашеною капустою, солоними або свіжими огірками.

Запіканка зі свіжої капусти з яблуками

Буде потрібно 1 качан капусти, 5 ст. ложок рослинного масла, 8 великих яблук, 2 ч. ложки борошна, панірувальні сухарі.

Капусту нашаткувати і згасити в 3 ст. ложках рослинного масла, додаючи окріп. У готову капусту додати очищені від серцевини і порізані скибочками яблука. Додати борошно, розведене маслом, що залишилося, переміщати. Підготовлену масу викласти в сковороду, змащену маслом, посипати панірувальними сухарями і запекти в духовці.

Капуста цвітна, смажена в клярі

Буде потрібно 1 качан цвітної капусти, 1,5 склянки борошна, 1,5 склянки води, 1 ст. ложка рослинного масла, олія для смаження.

Підготувати кляр: розвести борошно з водою і олією, посолити за смаком.

Цвітну капусту надрізати хрестоподібно по стрижні, відварити до готовності в підсоленій воді, процідити, нарізати довгими скибками.
Скибки капусти вмочати в кляр і обсмажувати їх в олії до рум'яності.

Великою підмогою в пост є не тільки капуста, а й буряк з морквою. З них можна приготувати безліч смачних пісних страв.

Страви з буряком

Буряк, тушкована з цибулею і квашеною капустою

Потрібно 3 буряків, 3 ст. ложки рослинної олії, 1 ст. ложка дрібно нарізаної зелені, 1 ріпчаста цибулина, 1 склянка овочевого відвару, ½ склянки квашеної капусти.

Очищений буряк нарізати тонкими скибочками або брусочками і злегка обсмажити в рослинному маслі. На дно каструлі покласти квашену капусту з розсолом, на капусту - підсмажені шматочки буряків, потім рубаний лук. Залити гарячим овочевим відваром (його можна приготувати з тієї ж буряків, картоплі, моркви або з овочевої суміші). Посуд з овочами поставити на вогонь, нагрівати, не перемішуючи, до кипіння, щоб закипіло тільки в центрі каструлі. Варити буряк 5-7 хвилин, наполягати без нагрівання і перемішування 10-15 хвилин.

Подати на стіл у тому ж посуді, посипавши рубаною зеленню.

Буряк фарширована

Буде потрібно 4 великі буряків, ½ склянки рису, 2 яблука, 3 ст. ложки цукру, 1-2 ст. ложки рослинної олії, сіль за смаком.

Буряк, бажано одного розміру, зварити, очистити від шкірки, вирізати серцевину.

Зварити розсипчасту рисову кашу і змішати її з подрібненими яблуками і серцевиною буряків, цукром, олією. Присолити по смаку. Цією начинкою наповнити буряк, покласти її в змащену маслом глибоку сковороду і запекти в духовці.

Салати з буряка

№ 1. Буде потрібно 2-3 буряка, 2 ст. ложки рослинної олії, оцет, зелень петрушки або кропу, перець і сіль за смаком.

Буряк зварити, очистити, нарізати соломкою, посолити і поперчити за смаком. Заправити рослинним маслом і оцтом. Посипати дрібно рубаною зеленню.

№ 2. Буде потрібно 2 буряки, 150 г хрону, 5 ст. ложок рослинного масла, цукор, оцет, кориця, лавровий лист, перець, лимон, гвоздика, сіль.

Буряк відварити, нарізати, скласти в банку, пересипаючи тертим хріном, залити маринадом і поставити на холод.

Для приготування маринаду всі спеції і прянощі, крім масла, залити водою, закип'ятити і охолодити.

Перед подачею на стіл полити буряк рослинним маслом і лимонним соком.

№ 3. Буде потрібно 2 великі буряка, 2 яблука, 4-5 ст. ложок рослинного масла, зелень петрушки, лимонна кислота, цукор, сіль за смаком.

Приготувати заправку з рослинної олії, цукру, солі та лимонної кислоти (замість лимонної кислоти можна взяти лимонний сік).

Буряк зварити, очистити і нарізати соломкою, яблука - кубиками. Все змішати разом із заправкою, укласти в салатник.

Прикрасити салат гілочками зелені, скибочками буряка і часточками яблук. У салат можна додати чорну смородину, журавлину, родзинки, товчені горіхи.

Далі буде ...


[10-03-13][All for the tourists of]
Travel torch (0)

[09-09-19][Карпати]
Карпатські Горгани. (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про с. Вороненко (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Середня Азія! (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 1255 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: