Субота
24-04-20
11:48

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Харчування в піст. Частина 1

Харчування в піст. Частина 1

Пости, які дотримуються віруючі, діляться на багатоденні і одноденні. Багатоденних постів чотири. Це Великий піст, або Свята Чотиридесятниця, Петрівський піст, Успенський піст і Різдвяний піст.
Харчування в піст. Частина 1 Одноденні пости дотримуються в середу і п'ятницю щотижня в пам'ять зради і в пам'ять страждань і смерті Спасителя. Але в середи і п'ятниці деяких тижнів посту немає. Це пасхальний тиждень, що шанується як би за один світлий день; тиждень після Трійці; так звані Святки, тобто час від Різдва до Водохреща (крім останнього перед Водохрещем дня - водохресного святвечора); тиждень Митаря і Фарисея перед Великим постом; масниця, хоча під час неї діє заборона на м'ясо.

Одноденні пости дотримуються і в деякі церковні свята: свято Воздвиження Хреста Господнього 27 вересня; пост в день усікновення глави Іоанна Предтечі 11 вересня; водохресний святвечір, тобто день напередодні Водохреща, 18 січня.

Сьогодні ми поговоримо про літні постах. Їх два, і належать вони до багатоденних. Літні пости - Петрівський піст і Успенський пост.

Петрівський піст інакше називається Апостольським. Це третій з чотирьох багатоденних постів. У народі він зветься «Петрівки», «Петрове говейно». Встановлений у пам'ять святих апостолів Петра і Павла, які постили, готуючи себе для Євангельської проповіді. Початок цього посту залежить від часу святкування Пасхи, і тому він буває то коротшим, то довшим.

Пост починається через тиждень після Трійці, в дев'яту неділю після Пасхи, і завжди закінчується святом первоверховних апостолів Петра і Павла 29 іюня/12 липня, коли Церква оспівує «Петрову твердість і Павлов розум». Найбільша можлива тривалість Петрівського посту - шість тижнів, найменша - вісім днів.

Початок Петрівського посту йде з глибокої старовини, він заповідав ще в апостольських постановах, але особливо часто згадується з IV століття.

За церковним статутом, рибу дозволяється їсти в суботу та неділю. У понеділок, вівторок і четвер її можна їсти лише в тому випадку, якщо на них припадає свято з великим гімни; в середу і п'ятницю - тільки на свято з чуванням і храмові свята. Якщо ж день Петра і Павла потрапляє на середу і п'ятницю, то пост зберігається, тобто м'ясне, яйця і молочне їсти не треба, але можна їсти рибу і рослинне масло. Петрову посаді, як і всім іншим постам, передує заговини.

14 серпня починається другий літній піст - Успенський. Це один з найкоротших за тривалістю і один з найсуворіших за ступенем стриманості пост. Він триває до 28 серпня, коли церква відзначає свято Успіння Пресвятої Богородиці. У народі він носить назви «Госпожінкі», «Оспожінкі», «Спожинки».

Два тижні віруючі повинні утримуватися від прийняття їжі тваринного походження, розваг. Поряд з утриманням від їжі протягом посту в церквах не відбуваються таїнства шлюбу. Так як цей пост вважається строгим, протягом нього не рекомендується їсти навіть рибу, а рослинне масло дозволяється тільки у вихідні дні, в середу і п'ятницю - сухоїдіння. Послаблення дозволяються також у свято Преображення Господнього 19 серпня, коли можна їсти рибу, рослинне масло і пити вино. У вівторок і четвер їдять без олії; в понеділок, середу і п'ятницю - сухоїдіння. Успенському посаді передує заговини.

У народі Успенський піст називають «Спасівка-ласун, а Петрівка (Петрівський піст) - голодування». У перший літній піст - Петровський - крім цибулі, майже немає ніякої зелені, а до Успенського вже з'являються свої огірки, помідори, зростає врожай кавунів, динь, баклажанів, редиски, різних ягід, фруктів та меду.

У древній Церкві Успенський пост називався осіннім. Були розбіжності з приводу його тривалості, деякі дозволяли собі вже на Преображення вживати в їжу м'ясо. Але діючі з ХІІ століття церковні правила не дозволяють цього.

14 серпня (початок Успенського посту) - перший з трьох свят Всемилостивому Спасу, як би зв'язують весь Успенський піст.

Перший Спас встановлений з нагоди знамень від ікон Спасителя, Богородиці і Чесного Хреста під час боїв з волзькими булгарами. Перший Спас називається медовий - в цей час пасічники подрезивают соти. Суворим охоронцям народних звичаїв і Постник дозволялося їсти мед тільки після освячення першого медового збору. Від цього перший Спас і називається медовий.

Другий Спас - яблучний. Він пов'язаний зі святом Преображення Господнього. До цього часу вже зривають перший стиглі яблука і також разом з медом освячують їх у церкві.

Третій Спас - горіховий - припадає на 29 серпня, саме на наступний день, коли закінчується Успенський піст. Це свято Спаса Нерукотворного. До цього дня встигають горіхи, які віруючі також для освячення несуть в храм.

У будь-який пост, як і у Великий піст, головним є духовна зосередженість: не можна вдаватися до галасливим розвагам, співати; не можна сваритися, це вважається аморальним.

У піст віруючі намагаються вживати тільки пісну їжу. Але буває, що навіть щиро віруючі плутають її з вегетаріанської. Не можна поставити знак рівності між вегетаріанської і пісною їжею. Вегетаріанці виключають зі свого раціону лише м'ясо, решта їдять. Пісна ж їжа за суворим релігійним правилам включає тільки рослинні страви. У неї не входять ні молоко, ні яйця, ні тим більше м'ясо.

Я хочу ще раз підкреслити, що піст - це не дієта, спрямована на підтримку організму в потрібній формі і сприяє хорошій роботі всіх її органів. Піст - це, перш за все, очищення душі. Істинно віруючі люди під час посту багато часу приділяють молитвам, щоб спокутувати свої і чужі гріхи, щоб стати чистішим морально, а значить, щоб стати ближче до Всевишнього.

Дотримуватися посту нескладно, якщо є певні знання. Сумніви і страхи завжди бувають в перший раз. І якщо ви ніколи раніше не дотримували поста, але вирішили постити, порадьтеся з духовним батьком, який підкаже, які саме послаблення можна зробити саме вам.

Ті, хто постить не в перший раз, напевно знають, які страви можна готувати, щоб пост не перетворився у виснажливу голодування, а допоміг організму внутрішньому очищенню і зосередженості. Адже навіть у Петрівський піст, який називають у народі «голодуванням», можна використовувати дари природи. Та що там говорити, у наш час не проблема і купити необхідні продукти рослинного походження в будь-який час року.

Під час першого літнього посту використовуйте запаси квашеної капусти, консервовані овочі і фрукти, солоні та сухі гриби. Стільки корисних страв можна з ними приготувати. Це супи, борщі й щи, різні овочеві та грибні бульйони і пюре, всілякі другі страви.

Не нехтуйте і дикорослими рослинами. Робіть салати з кульбаби, подорожника, грициків. Скільки смачних страв можна приготувати з тим же лопухом! У нас з вами була маса рецептів страв з травами. Використовуйте їх, заправляючи страви рослинним маслом, коли це дозволено церковними правилами. А якщо немає, можна приготувати заправки і без олії, я підкажу, як це зробити.

Свіжа зелень може стати основою пісного харчування. Петрушка, кріп, селера і багато інших пряні рослини можна використовувати для приготування пісних страв. А морква, буряк, капуста стануть справжньою підмогою для пісного харчування.

І, звичайно ж, дозволені крупи, які також прийдуть вам на допомогу під час посту. Це і різноманітні каші (адже їх можна приготувати з сухофруктами, з ріпчастою цибулею, з грибами, морквою і т.д.), і добавка в супи і юшки.

У дні посту можна готувати всілякі окрошки, юшки, салати та вінегрети, використовуючи ті овочі, які є на даний момент часу.

Набагато легше дотримувати другий літній піст - Успенський. Сама природа приходить на допомогу, надаючи свіжі овочі, ягоди і фрукти.

Якщо ви вирішили дотримати пост, від усієї душі бажаю вам з честю виконати дану собі обіцянку. А наступного разу я розповім про те, які страви можна приготувати в піст.

Далі буде ...


[11-01-16][Все для туристів]
Не бійся, туристе, ні вітру, ні дощу (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
День бабака (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Ядерний туризм України (0)
[09-09-19][Карпати]
МОї Карпати. (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 2791 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: