Четвер
24-04-25
16:13

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Казань - місто двох культур

Казань - місто двох культур

На лівому високому березі річки Волги розкинувся чудовий древнє місто - Казань. Це, безперечно, дивовижне місце. Адже протягом багатьох століть культури різних народів чинили на нього вплив, формуючи тим самим неповторний вигляд сьогоднішньої Казані.
Казань - місто двох культур Культура вчора і сьогодні

Татари - корінна національність Середнього Поволжя. Їхні предки - давні булгари, що сформували в IX-X ст. на території сучасного Татарстану одне з найбільш ранніх феодальних держав - волзьких булгар. Вигідне положення і близькість торгових шляхів дозволили Булгарії придбати велику політичну силу, розширити торговельні зв'язки і здобути популярність в Середній Азії, Київської Русі, Західній Європі. У 922 році посли з Багдада привезли на Поволжі іслам, який з того моменту став державною релігією. Іслам створив і зміцнив головні традиції татаро-булгарської культури.

Вплив Сходу відбилося і на роботі зодчих того періоду. Дійшли до наших днів стародавні споруди багато в чому копіюють східні мінарети. Знайти тому підтвердження можна, відвідавши древній місто - Великий Булгар, розташований в 140 км від Казані на березі Волги. Це був добре укріплений політичний, економічний і культурний центр Волзької Булгарії. Від колишньої пишноти збереглися тільки руїни і білокам'яні побудови: Соборна мечеть, Північний і Східний мавзолеї, Ханська усипальниця. Зараз все це - мусульманські святині. Але людей, які сповідують інші релігії, даний комплекс також не залишить байдужими.

Казань - місто двох культурВозвращаясь до історії цього краю, варто згадати, що в 1236 році Булгарія увійшла до складу Золотої Орди, а після її розпаду з XIV століття стала виступати як самостійна держава - Казанське Ханство. У 1445 році Казань стає столицею держави. І вже в 1552 році відбулося остаточне приєднання цих територій до Російської імперії після взяття штурмом Казані військом Івана Грозного. Тому-то поряд з будівлями XII-XIV століть є сусідами православна церква Успіння, збудована на кошти купця Міхляева. Мені здається, що таке поєднання ісламу та православ'я надає цьому місцю особливий філософський сенс. Треба сказати, що мирне сусідство різних конфесій на території Татарстану - досить звичайна справа.

Казань - вируючий казан

Казань - столиця Татарстану - місто-мільйонник, з гордістю називає себе «столицею всіх татар світу». Назва міста («казан» - «котел») відповідає вируючому ритму життя цього дивно красивого міста. 40% жителів міста - це молодь не старше 30 років.

Історично через Казань проходили торгові Великий Волзький шлях і Північний хутровий шлях. Тому не дивно, що і до цього дня Казань - великий залізничний, автодорожній і авіаційний вузол, найбільший на Волзі річковий порт.

За історико-культурної цінності та збереження спадщини Казань, як Москва і Санкт-Петербург, відноситься до класу «А». На території міста розташовані 759 пам'ятників історії. Найдавніші з них відносяться до XVI століття. У їх числі ансамбль Казанського кремля, що у 2000 році увійшов до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Казань - місто двох культурКазанскій Кремль - це унікальний пам'ятник історії і культури, що зберіг сліди трьох містобудівних епох: татарської, російської дорегулярной та європейської регулярною. Тут переплетені архітектурні та зодческим традиції болгарської, золотоординської, середньовічної казано-татарської, італійської і російської культур. Кам'яно-цегляні стіни Казанського кремля вважалися одними з найбільш неприступних в Росії. Стіни і башти кремля побудовані в 1556-1562 рр.. за указом Івана Грозного псковскими майстрами на чолі з Іваном Ширяєвим і Постніков Яковлєвим. Цілком у камені і цеглі кремль був відбудований до кінця XVIII століття. З 13 фортечних веж кремля до наших днів збереглися тільки вісім. Як і у Великому Булгар, в архітектурі Казанського кремля представлено унікальне поєднання багатоконфесійності регіону - історичне сусідство двох основних віросповідань: ісламу та православ'я. З православних пам'яток збереглися Благовіщенський собор і Палацова церква, з мусульманських - відновлена в 2005 році мечеть Кул-Шаріф.

Казань - місто двох культурБлаговещенскій собор був головним собором Казанського кремля. Храм був заснований в 1552 році за наказом Івана Грозного. Собор неодноразово горів і свій нинішній вигляд набув лише в 80-і роки 20 століття. Але до цих пір в соборі ведуться реставраційні роботи. Служби тут проводяться лише кілька разів на рік. Решту часу собор відкритий для всіх бажаючих.

Казань - місто двох культурМечеть Кул-Шаріф будувалася 8 років (з 1997 по 2005 рік) і була названа на честь мусульманського богослова і просвітителя епохи Казанського Ханства. За переказами війська Івана Грозного при взятті Казані зруйнували однойменну мечеть. Архітектура нової мечеті відтворює зруйновану багато років тому мечеть Аль-Кабір у м. Булгар - символ поволзького ісламу.



Казань - місто двох культурБашня Сююмбіке є перлиною ансамблю Казанського кремля. Це одна з «падаючих» веж світу. На сьогоднішній день її нахил складає 1,8 м. З появою вежі пов'язано безліч переказів. Одне з них стверджує, що після підкорення Казані Іваном Грозним цар побачив казанську царицю Сююмбіке, був вражений її красою і захотів взяти її за дружину. Але підступна Сююмбіке виставила зустрічну умову - побудувати в семиденний термін семиярусним вежу, якій досі не бачив місто. Викликав тоді цар самих майстрів і каменярів, і побудували вони башту. І ось, в розпал весільного святкування, піднялася Сююмбіке на самий верх башти і кинулася з неї. Висота цієї башти складає 58 метрів, тому не важко здогадатися, що сталося з гордою царицею.

Казань - місто двох культурОбязательно відвідаєте головну пішохідну, культурну і торгову артерію міста - вулицю Баумана. Друга назва цього місця - «Казанський Арбат». Вона починається у підніжжя кремля і тягнеться до площі Г. Тукая. Життя тут не затихає навіть вночі: кафе, ресторани, магазини ваблять відвідувачів яскравими вогнями. Але не тільки цим знаменита вулиця Баумана. Саме тут розташована Дзвіниця церкви Богоявлення, яка добре видна з будь-якої точки вулиці. Ця 62-метрова дзвіниця у псевдо-руському стилі - одне з найбільш пам'ятних будівель старого міста. Крім того, прогулюючись по «Казанському Арбату», можна побачити кам'яний покажчик, за допомогою якого легко визначити відстань у кілометрах від Казані до інших міст. А також тут знаходяться красивий фонтан у вигляді голубів, які п'ють воду, і карета, в якій можна сфотографуватися.

Раіфскій Богородицький чоловічий монастир

Казань - місто двох культурВ 30 км від Казані на березі прекрасного озера, серед лісів, за білокамінними стінами розташувався Раіфскій монастир. Свою історію монастир веде з 1613 року, коли чернець Філарет побудував на березі тихого і віддаленого озера хатину і залишився в ній жити. Після смерті ченця на цьому місці почалося капітальне будівництво та облаштування обителі. З часом Раїфського (від древнєєвр. «Раіфа» - богом збережена) стали називати озеро, ліс і найближче селище. У 1670-і рр.. у обителі з'явилася головна святиня - Чудотворний образ Грузинської ікони Божої матері, перед якою можна помолитися і сьогодні. Після революції 1917 року почалася чорна смуга в історії монастиря. Тут розташовувалися і трудова колонія, і в'язниця. Відродження Раїфського Богородицького чоловічого монастиря почалося в 1995 році.

Говорячи про архітектуру обителі, варто відзначити, що це єдиний в Татарстані монастирський комплекс, витриманий у стилі бароко. Сучасний ансамбль склався в кінці 17 - початку 18 століть. На вході до монастиря паломників зустрічає статуя Благодатна Господь з Тобою. Центральним входом служать Святі врата з дзвіницею. На території монастиря до наших днів збереглися собор Грузинської Божої Матері, Троїцький собор, церква в ім'я Святих Отців у Раїфі і Синаї вбитих, церква на честь Мучениць Віри, Надії, Любові та Матері їх Софії. І це лише мала частина споруд, що дійшли до наших днів. У середині 18 століття комплекс налічував до 15 церков, вважаючи боковий вівтар.

Казань - місто двох культурної території монастиря розташовані також святе джерело і каплиця над ним. Існує навіть торгова марка «Раіфскій джерело». Виробництво з розливу води знаходиться поруч з монастирем. Крім того, дуже цікаві діючі сонячний годинник, вдало вписалися в комплекс будівель. При монастирі працюють два готелі - для священнослужителів і для мирян. Монастир приймає паломників цілодобово, термін перебування - три дні. Багато хто з них приїжджають спеціально в січні, до свята Хрещення Господнього. До цього дня на льоду Раїфського озера зводиться льодове містечко зі скульптурами на біблійні теми.

Настійно раджу купити в Раїфського монастирі випічку. Особисто мені здалося, що нічого смачнішого булочки з Раіфа я ніколи не їла. І на закінчення пропоную вашій увазі притчу про Раїфського жабах. Народна поголоска стверджує, що в озері біля стін Раіфа здавна водилося безліч жаб. І вони так голосно квакали, що заважали ченцям молитися. Тоді один з ченців, звали його Федул, помолився Богу і попросив, щоб жаби перестали квакати. І з тих пір ніхто ніколи не чув, як квакають жаби в Раїфського озері.

Я розповіла лише про невелику частину тих дивовижних місць, які можна відвідати в Казані і її околицях. Це те, що вдалося побачити мені самій. І з особистого досвіду можу сказати, що це один з найбільш красивих і добрих міст, які я коли-небудь бачила в житті. Переконайтеся в цьому і Ви!


[09-10-14][All for the tourists of]
Bukovel'? (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Ісландія і її фантастичні визначні пам'ятки (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Що їдять данці? (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Навіщо ми їдемо у відпустку? (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1004 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: