Четвер
24-04-25
12:00

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Католицьке різдво

Католицьке різдво

Пелюстками білих небесних троянд падає сніг. Навколо розливається невимовна благодать. Навіть міське повітря, просочений бензином та іншими дарами цивілізації, в цей день пахне особливою, неповторною свіжістю. Душа наповнюється ніжністю до всього сущого і спокоєм, який швидше можна назвати вірою у безсмертя. Католицьке Різдво ...
Католицьке різдво Різдво Христове є державним святом у 145 країнах світу. Католики Західної Європи, Австралії, країн Азії, Африки, Північної та Південної Америки відзначають його 25 грудня. Свято Різдва в цей день відзначають і протестанти, а також всі релігійні напрями, такі в церковній хронології за Григоріанським календарем.

Різдво дісталося сучасному світу від стародавніх дохристиянських культів - в дні зимового сонцестояння в Римській імперії і в країнах стародавнього Сходу святкувався день бога Мітри. Саме з цим днем на честь великого сонця з'єднався християнське свято.

За однією з сучасних гіпотез, вибір дати Різдва стався з причини одночасного святкування ранніми християнами Боговтілення (зачаття Христа) і Пасхи; відповідно, в результаті додавання до цієї дати (25 березня) 9 місяців Різдво довелося на день зимового сонцестояння.

Свято Різдва Христового триває п'ять днів до (з 20 по 24 грудня) і шість днів після. Напередодні, або в день надвечір'я свята (24 грудня), дотримується суворий піст, іменований святвечором, тому що в цей день уживається в їжу сочиво - зварені з медом пшеничні або ячмінні зерна. За традицією піст святвечора закінчується з появою на небі першої вечірньої зірки.

У навечір'я празника згадуються старозавітні пророцтва і події, пов'язані з Різдва Спасителя. Різдвяні богослужіння відбуваються три рази: опівночі, на зорі й удень, що символізує Різдво Христове в лоні Бога Отця, в череві Богоматері й у душі кожного християнина.

У цей день у будинках ставиться вічнозелене дерево за традицією, що прийшла від древніх німецьких племен. Це символ життя і родючості. Ялина прикрашається різнокольоровими кульками і як би уособлює собою райське достаток.

Католицьке Різдво є тихим сімейним святом, як правило, в цей день намагаються зібратися разом всі родичі, забуваються сварки і образи. Люди заздалегідь готують один одному подарунки.

За різдвяним столом першого подається варена пшениця (кутя), яка нагадує той достаток в раю, при якому жили Адам і Єва. Потім на столі з'являється вівсяний кисіль, який своїм сірим кольором і особливим смаком символізує Старий Заповіт, час, наповнений сірістю і нудьгою від наслідків первородного гріха. Кисіль заливається медової водою, що означає солодку надію, яку приніс Христос, наповнюючи світ радістю.

Наступне блюдо рибне - символ самого Христа, який прийшов у цей світ. Потім іде солодкий кисіль з журавлини, нагадуючи віруючим, що Кров Христа знищила гіркоту гріха. Завершується усе сім'ю сортами солодощів - булочками, печивом та іншими борошняними виробами, службовцями нагадуємо про сім святих Таїнствах.

У кожній країні свої традиції по прикрасі різдвяного столу.

У Великобританії головним є різдвяний пиріг. Його прикрашають гілочками ялини. Здавна в пиріг кладуть різні предмети, кожен з яких має своє тлумачення. Наприклад, якщо комусь за святковим столом у шматку пирога попадається кільце - це до весілля, невелика підкова - до удачі, монета - природно, до багатства.

В Англії, Німеччині, США символом Різдва так само є індичка.

Ось два нескладних рецепту приготування індички:

Різдвяна індичка № 1. Індичка з чорносливом


Для рецепту Вам будуть потрібні:
- Індичка - 5-6 кг
- Сіль - 1 ст. л.
- Перець - 1 / 2 ч. л.
- Чорнослив (без кісточок) - 500 г
- Вода - 1 стакан
- Яблука - 4 склянки
- Панірувальні сухарі - 1 стакан
- Лимонний сік - 2 ч. л.
- Цукор - 1 ст. л.
- Кориця - 1 ч. л.

Індичку розпатрати, промити, натерти корицею і сіллю з перцем. Чорнослив промити, залити окропом і залишити на півгодини. Потім воду злити і додати нарізані часточками яблука, сухарі, лимонний сік, цукор, корицю, обережно перемішати і нафарширувати цією сумішшю індичку. Отвір зашити. Смажити в духовці на середньому вогні 3-4 години до повної готовності.

Різдвяна індичка № 2


Для рецепту Вам будуть потрібні:
- Індичка - 5-6 кг
- Чорнослив без кісточок - 0,5 кг
- Горіхи волоські очищені - 2 склянки
- Яблука - 0,5 кг
- 1-1,5 склянки рису (хто любить цілі зернятка - пропареного)
- 4 столові ложки майонезу
- 50 г вершкового масла
- 1 склянка сметани
- Сіль, перець, кориця.

З індички вийняти мішечок з тельбухами, промити. Приготувати начинку з 0,5 кг горіхів, 0,5 кг чорносливу, попередньо замоченого в гарячій воді, 0,5 кг яблук, 1,5 склянки рису, солі, перцю, кориці. Начинку набити в тушку індички і зашити її. Змастити 1 склянкою сметани, 50 г масла вершкового, 50 г майонезу. Поставити в духовку на деко. Смажити 2-3 години на середньому вогні, поливаючи витопився жиром.

На стіл індичку подають цілою. Розрізає її зазвичай глава сім'ї за різдвяним столом. В Англії до індички подається соус з агрусу, у США - з журавлини. У Франції індичку запікають у білому вині.

До речі, у шведів Різдво триває цілих 20 днів. У цей час стіл ломиться від різноманітних страв - холодець, шинка, ковбаси, паштети, риба, сир ... У Скандинавських країнах готують кров'яну ковбасу з поросят, солять і коптять її. У Данії смажать качку або гусака, фаршированого яблуками, рисовий пудинг і солодку рисову кашу з корицею і родзинками. До речі, в Китаї, де чимало християн, готують качку по-пекінськи.

Просте блюдо із смаженої качки


Качку краще купити на ринку потрошеную. Вимити. Натерти сіллю, заповнити сумішшю з чорносливу, яблук, кориці. Зашити. Покласти на деко в розігріту духовку. Стежити за тим, щоб не пригорало жир. Качка покривається рівною підсмаженої скориночкою і добре прожарюється.

Приблизно так само готується гусак. У начинку додається рис. А зверху гусак поливається сметаною.

У католицьких країнах діти та молодь колядують, ходять по хатах з піснями й добрими побажаннями, отримуючи від господарів різні дари: ковбасу, смажені каштани, фрукти, яйця, пиріжки, солодощі. Над скупими господарями сміються і загрожують їм бідами в новому році.

Церква цей звичай вважає язичницьким і засуджує його, але люди в усьому світі продовжують ходити з колядками до родичів, сусідів і друзів.

Італійці обожнюють різдвяні феєрверки. Згідно з історичними хроніками, перший в Європі феєрверк з'явився саме в Італії - у місті Віченці У 1379 р.

Ну, що ж, порадіємо свята разом з католицьким світом і приготуємось зустріти православне Різдво.

Тихо падає з неба пелюстками білих троянд чистий-пречистий сніг, і благодать розливається в усьому світі.

Щасливого вам свята!


[10-10-10][Все для туристів]
Бринзя (0)

[09-09-19][Карпати]
МОї Карпати. (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Звідки взялися писанки (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Зберігати гроші можна не тільки в ощадній касі (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 1583 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: