Вівторок
18-09-25
13:06

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Каченя на початку

При наявності у мисливця працює по качках собаки ні відсидітися, ні непомітно втекти птахам зазвичай не вдається
Полювання на качок

Коли підходить термін відкриття полювання по перу, молоді, ще толком не стали на крило, також і дорослі, які закінчують линьку птахи тримаються в основному в заростях очерету або іншої водної рослинності. Вони поки не сильно покладаються на фортецю крил і швидкість свого польоту, і тому, у разі небезпеки намагаються ховатися, а не летіти. Тільки в крайньому випадку, коли виходу вже немає, вони злітають або пускаються в біг по водній поверхні. Буває, що вранці і ввечері птахи здійснюють невеликі, пробні польоти, але на велику відстань від місць гніздування не відлітають.
Те, що в ці перші тижні сезону більшість качок схильне до затаювання, а отже, підпускають нас близько і злітають мало не з-під ніг, створює ідеальні умови для полювання з підходу, яка і практикується в цей час найбільш часто. Техніка її, здавалося б, гранично проста: йди туди, де є надія знайти качок, і стріляй за тими, яких вдалося підняти. Однак ця простота лише удавана. Справа в тому, що змусити злетіти таящуюся в затоплених кущах, залитих водою кочкарніках або частіше прибережних очеретів качку аж ніяк не легко. Вона западає дуже міцно або, користуючись захистом рослинності, прихована нею від наших очей, крадькома відпливає в сторону.
При наявності у мисливця працює по качках собаки ні відсидітися, ні непомітно втекти птахам зазвичай не вдається. Але тим з нас, хто полює самотопом, без "полазістості" і завзятості не обійтися. Ця необхідність посилюється тим, що майже на кожній водоймі зазвичай є одна-дві, а то й більшу кількість крижнів, чирков або інших представників качиного племені, не схильних до затаювання. Помітивши наближення мисливця, вони вважають за краще відразу ж забратися куди-небудь подалі. Їх злети для недосвідченої людини створюють ілюзію марності подальших пошуків дичини. "Відлетіли", - сумно констатує він і відправляється шукати щастя в іншому місці, залишаючи позаду тих птахів, які запали в укриттях і підпустили б його близько.
Тому, хто хоче постріляти з підходу, без ретельного обстеження всіх міцних і затишних містечок водно-болотних угідь не обійтися. Часто буває так: вже майже пройдено покрите суцільною зеленою щіткою хвоща озерце, до берега залишаються лічені метри - і ми розчаровано вішаємо рушницю на плече. І ось тут-то, мало не з сухого важко піднімається крякуха, відразу ж зникає за гілками прибережних кущів.
Після відкриття полювання вигнані з споконвічних місць проживання багато качки пробують сховатися в самих, здавалося б, непридатних для цього місцях. Вузька, майже позбавлена води канава, калюжа дощової води серед поля, а то й на дорозі, нікчемні струмочок або ставок можуть подарувати нам несподівану удачу і добре, якщо ми буваємо готові нею скористатися.
Знаючи про ранкову і вечірньої активності качок, можна на світанку або заході сонця постояти зорьку на якому-небудь водоймі, де явно тримаються виводки. Це не буде полюванням на перельотах, так як перельотів фактично ще немає, але ця обставина ніяк не применшує задоволення від пострілу.
Проходять тижні, багато разів лякали і не раз обстріляні качки "набираються розуму" і вже рідко підпускають мисливця "в міру". Крім того, птахи вже зміцніли і в переважній своїй кількості починають перекочовувати з зарослих мілководь на чисті плеса. Тільки слабкі каченята пізніх виводків, всілякі інваліди та затрималися з линянням самки продовжують ховатися в крепях. Інші ж, проводячи день на чистій воді або в місцях, недоступних практично мисливцеві, ввечері регулярно перелітають на місця жіровок, а вранці повертаються назад. Полювання з підходу практично закінчується. Тільки в непогожі, особливо вітряні дні, коли качки ховаються від негоди і погано чують наближення мисливця, чи там, де до птахів можна наблизитися через якого-небудь укриття, її проведення буває можливо. Зате умови для стрілянини на перельотах помітно поліпшуються.
Знаючи, куди і яким шляхом зграйки водоплавних летять ввечері (на поля зернових або багаті кормом ділянки водойм), коли і звідки вони повертаються вранці для денного відпочинку, можна успішно постріляти по них. Тут вже зовсім не обов'язково ставати там, де птахи перебувають в даний час. Набагато вигідніше вартувати їх там, куди вони повинні прилетіти (ввечері біля місць жіровок, вранці в місцях днювання). Можна влаштуватися і прямо на шляху літа, якщо дичину проходить там на висоті, що допускає вірний постріл.
В організованих мисливських господарствах єгеря, звичайно, знають (або, у всякому разі, повинні знати) місця, найбільш зручні для полювання на перельотах. Там же, де єгерів немає, доводиться самому шукати і виглядати, де качки проводять день і куди відлітають ввечері. Якщо вдень з будь-якого озера вдається підняти багато дичини, то є всі підстави назавтра прийти туди до світанку, щоб постріляти по повертаються на днювання качках. Якщо під час денної полювання трапиться потрапити на ділянку поля, засіяного пшеницею, просом, горохом або гречкою, де рослини прим'яті, колосся общипаний і всюди видно качиний послід, можна привітати себе з виявленням місця жирування і сподіватися, що вечірня полювання буде вдалою. Настільки ж перспективні мілководні кочкарніковие водойми і Болотіна, де бруд поцяткована слідами перетинчастих лап, а качині послід і пір'я там і тут покривають витоптану осоку. Нехай вдень тут не зустрінеться жодного чирка, але ввечері полювання може виявитися дуже багатою. Само собою зрозуміло, що ранкове і вечірнє спостереження за напрямком польоту дичини так само необхідні і допомагають відшукати зручне для полювання містечко.
При полюванні на перельотах немає ні найменшої потреби влаштовувати для себе яке-небудь спеціальне укриття. У світанкових і вечірніх сутінках качки погано бачать людину і, якщо він до пояса укритий рослинністю або стоїть біля окремого куща, копиці сіна або купи соломи, спокійно налітають на постріл. Той же, хто пробує засісти в хащі очерету або під захистом високих кущів, тільки обмежить собі огляд і можливість пострілу в будь-яку сторону.
З ходом часу качині перельоти набувають все більшої масовість і регулярність. У них беруть участь вже не тільки місцеві качки, а й дичину, починаюча підходити з півночі. Проте умови для полювання краще не стають. Справа в тому, що всяке переслідування з боку мисливців викликає і відповідну реакцію з боку об'єктів полювання. Качки, звичайно, не можуть відмовитися від вечірнього переміщення до місць жіровок і ранкового повернення в стації днювання, але, неодноразово зустрічаються і там і тут пострілами, вони приймають свої заходи. Перш за все перельоти вони починають здійснювати майже в повній темряві, через багато часу після заходу і задовго до сходу сонця. При цьому вони відразу з підйому набирають висоту, летять високо, а до місць посадки спускаються мало не вертикально. Над кущами, куртинами очеретів, які можуть послужити укриттям мисливцеві, вони або набирають висоту, або старанно їх облітають. Чим більше в даній місцевості полюють на перельотах, тим чіткіше помітні ці особливості в поведінці водоплавних. Місцями стрілянина на вечірніх зорях взагалі стає неможливою, оскільки птахи прилітають на жирування вже вночі, коли їх абсолютно не видно. Та й вранці велика їх частина приходить на чисті плеса ще по темному. Таким чином, полювання на перельотах сама себе зживає і тільки в глухих, мало відвідуваних мисливцями угіддях вона можлива до самого відльоту дичини.

[09-10-14][Все для туристів]
Яблучниця? (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що робити у разі відмови у видачі візи (5)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Латвія: коли туди поїхати (0)
[09-09-18][Яремче]
Карпати-Яремче Рафтінг (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-17)
Переглядів: 667 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: