Четвер
24-04-25
11:07

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Як зробити годівницю для птахів?

Ви, сподіваюся, не забули? На початку листопада прийшов час подбати про наших менших братів - птахів, і зробити для них годівницю. Звичайно, можна узяти порожній молочний пакет або пластикову пляшку і швидко спорудити щось схоже, та пернаті, боюся, образяться. Між тим, зробити годівницю для птахів своїми руками зовсім не важко, і служити вона буде не один сезон.

Найпростіша у виготовленні дерев'яна годівниця складається з фанерного дна з бортиками і жорстких опор, на яких кріпиться дах. Бортики нехай будуть досить високими, щоб поривами вітру не здувало пшоно або насіння. А дах у саморобній годівниці - елемент обов'язковий, вона захищає корм від дощу і снігу. Зробити таку просту годівницю під силу кожному.

Якщо підключити фантазію, то можна спорудити і щось більш оригінальне, наприклад, хатинку на курячих ніжках, ротонду з колонами або будинок-телефон. Основою такої конструкції буде каркас з рейок. Каркас обшивають водостійкою фанерою, кріпимо дно і накриваємо дахом. У стінах робимо отвори у вигляді високих вікон, дверей або у формі арок. Заздалегідь прикиньте їх розміри. Чим вони більші, тим крупніше пташки будуть прилітати до годівниці.

Якщо є ймовірність, що косі дощові струменя будуть потрапляти на дно годівниці, зробіть в ньому кілька маленьких отворів.

Всі деталі годівниці перед складанням офарблюємо. Для фарбування можна використовувати колеруют антисептики різних кольорів. Проведіть експеримент: зробіть дві годівниці, одну пофарбовану в яскравий колір, іншу - в монохромний і повісьте поруч. Поспостерігайте, яка з них більше сподобається птахам.
Способи кріплення «пташиною їдальні» різні. Годівницю можна повісити на гілку дерева або закріпити на стіні будинку. Головне, вибрати таке місце, щоб воно було закрите від вітру і недоступно для кішок.

Кожна пташок зі своїми звичками. Ось, наприклад, наш частий гість - великий строкатий дятел. Поцупить з годівниці насіннячко або шматочок хліба і летить до уподобаного наперед дереву. Засуне видобуток у щілину і поїдає, обробляючи її дзьобом. Так йому зручніше. Дятли не схильні до переміщень, мешкають на своїх ділянках, а чужинців залітних проганяють.
(Фото: Ольга Ліпатова) Синиці і всюдисущі горобці тримаються зграйками і постійно перелітають в пошуках корму з місця на місце. Так їм легше прогодуватися в холодну пору року. Сьогодні птиці навідаються до вашої годівниці, а завтра - до іншої.

Годівниці особливо потрібні в зимовий час, у період сильних морозів і снігопадів, коли знайти корм птахам значно важче, ніж влітку. Зимова їдальня буде працювати і навесні, до тих пір, поки не проклюнеться перша зелень. Зерна, насіння і горіхи слід підсипати регулярно, інакше, виявивши кілька разів годівницю порожній, птиці полетять в інше місце.

Традиційний корм для птахів у зимовий час - овес, насіння соняшнику, насіння гарбуза, крихти пшеничного хліба, пшоно, сушені ягоди, шматочки фруктів і навіть несолоне сало. А ось житній хліб, шкірку бананів і цитрусових птахам краще не давати - це небезпечно для їхнього здоров'я.

До годівниці, в залежності від «меню», навідуються різні пернаті. Дятли, повзики і синиці воліють насіння гарбуза і соняшника, шматочки сала. Щиглики, зеленушки і горобці - просо, овес і пшоно. А ось омелюхи і наші зимові гості - снігурі, люблять поласувати гронами ягід горобини, бузини та калини. Шишкар і дятли з задоволенням клюють жолуді, шишки й горіхи.
У кожного птаха свої переваги. Головне - не дати їм загинути в зимову холоднечу від голоду. А вони будуть нам за це вдячні і очистять наші сади навесні від шкідників.

Спорудити годівницю для птахів не складно, беріть пилу і молоток, і - за справу! ..

[10-02-09][Все для туристов]
На ней рыба - большая радость (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Африканські традиції. Кухня Мадагаскару (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Як не впасти в грязь особою. Ради мандрівникові в Малайзії (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Білорусь: резиденція Діда Морозу (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-17)
Переглядів: 2577 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: