П’ятниця
24-04-26
00:38

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Як винайти сноуборд?

Як винайти сноуборд?


Є така чудова наука - історія. Дуже вже хочеться цікавому людству точно знати як, що і коли відбулося в нашому світі.

Як винайти сноуборд? Сьогодні ми спробуємо розібратися в історії появи і розвитку відносно молодого виду спорту і активного відпочинку. Звичайно, мова йде про сноуборді. Як була придумана сніжна дошка? Хто її винахідник? Чи давно це сталося? Сьогодні, коли на будь-якому сніжному схилі можна зустріти хлопців на дошках, а сноубординг став олімпійською дисципліною, коли власники гірськолижних курортів констатують постійне зростання числа сноубордистів на своїх підйомниках при майже незмінній загальній відвідуваності, а сноуборд-парки стали невід'ємною частиною гірськолижного господарства, важко собі уявити , наскільки коротке історія сноубордіческой індустрії. Інакше і не назвеш цей величезний механізм, який розвинувся з геніальної ідеї звичайного інженера за якісь два десятиліття.

 Історія сноуборду - це класичний приклад реалізації американської мрії. А ще це ідеальний приклад роботи маркетологів, роботи, як помилковою, так і неймовірно успішною. Історію сноуборду вивчають студенти американських університетів! Зрозуміло, про все це абсолютно не замислювався Шерман Поппен, інженер-конструктор газового обладнання, коли на Різдво 1965 вирішив порадувати своїх діточок нової забавою. Він поєднав дерев'яними перемичками пару дитячих лиж, переставивши на них ремінці кріплень. Так вперше була реалізована проста ідея - дати людині можливість ковзати по снігу боком, як це робили серфери на хвилях і скейтбордисти на асфальті.

Дружина Поппен навіть придумала снаряду назва - снерф, від слів сніг та серф. Іграшка мала успіх у місцевої дітвори, і Шерманові довелося повторити маніпуляції з лижами для сусідських дітлахів. Дивлячись на ігри дітей, він подумав і про батьків. І пішов він у Гудвіл, де відірвані хлопці торгували травичкою і каталися влітку на водних лижах. Він купив у них старе обладнання, і засніжені піщані дюни узбережжя стали першим місцем катання на водній монолижі по снігу. Шерм змайстрував певний інструмент і став експериментувати з канавками на нижній поверхні лиж, адже тоді всі лижі мали такі канавки.

Як винайти сноуборд? Так вийшов справжній снерф - досить довгий і важкий. А так як кромки снаряда постійно сточувалися, довелося зміцнювати їх смужками металу. З тих пір кант дійсно став тримати. Ідея була запатентована. Так що був час, коли Шерман Поппен мав авторські права на будь-який пристрій для спуску, оснащене кантом! Втім, він ніколи не піднімав це питання - ні коли кант стали використовувати Rossignol та Kneissl, ні пізніше, коли гірськолижне обладнання без канта просто зникло з ринку. Чи був Поппен єдиною людиною, відчув широкі можливості снігової дошки? Ні, свої спроби створення такого снаряда робив ще один американець - Том Сімс, мав досвід виробництва скейтборду. Але він запізнився. Менше, ніж через рік після створення снерфа Поппен продав права на його виробництво корпорації Brunswick. Снерф, в промисловому варіанті представляв собою формованні дошку з ламінованої багатошарової фанери з рифленими майданчиками для ніг, роздвоєним хвостом і мотузкою на носі (ніяких кріплень!) Став бестселером - дошки продавалися сотнями тисяч. Управління снарядом було вельми проблематичним, падіння - швидше нормою, ніж винятком, але число шанувальників зростала.

У 1968 році, 18 лютого, на гірськолижному курорті Блокхаус Хілл в Маскегоне, Мічиган, пройшли перші в історії змагання в новому виді спорту - тоді ще снерф. Спортсмени спускалися по прямій, змагаючись на швидкість. Але головне змагання почалося між виробниками обладнання. Brunswick створив відділення Jem, єдиним напрямом діяльності якого став снерф. Але й це не врятувало корпорацію від загибелі - ринок не пробачив її керівникам грубих маркетингових прорахунків. Потужні рекламні заходи не підкріплювалися збільшенням обсягів виробництва, повністю були відсутні можливості навчання. Складність катання відлякувала нових покупців, бум пішов на спад. На ринку активізувалися конкуренти - конструктивно дуже близькі до снерф продукти вийшли під торговими марками Уінтерстік і Скібоард. І все ж, розвиток був мінімальним.

Як і раніше проводилися змагання, як і раніше біля снігової дошки були вірні шанувальники, але для решти всього світу - і, особливо, для гірськолижників - снерф залишався все тієї ж різдвяної забавою. Так тривало до 1979 року, коли на чергових змаганнях снерфери з'явилися хлопці з Вермонта на модернізованих дошках. Новий снаряд був довшим і ширше, і, що найголовніше, був забезпечений кріпленнями! Автором модернізацій і кращим райдером команди був Джейк (Карпентер) Бертон, випускник економічного факультету нью-йоркського університету. Вже в 1977 він організував власну компанію з виробництва снігових дощок Burton, взявши за основу снерф.

Переконавшись в недоліках цієї моделі - ціною зламаного пальця - він серйозно працював над її поліпшенням, експериментуючи з розмірами, формою бічного вирізу і матеріалами. І все ж, ключовим внеском Бертона у розвиток сноуборду стали кріплення - фіксація ніг на дошці в корені змінила ситуацію з керованістю снігових дощок. Виграв чи Джейк ті змагання? Звичайно, адже нова дошка була легко керована, говорять його співробітники і демонструють підтверджує цей факт статтю в газеті двадцятирічної давності, яка прикрашає сьогодні офіс Бертона. Звичайно ні, каже Шерман Поппен, адже спортсмени їхали по прямій, а дошка Джейка була більше і повільніше. Важко сказати, хто тут правий, але ж в кожній історії повинні бути загадки ... Так чи інакше, але з цього моменту розвиток сноуборду увійшло в еволюційну фазу. Всі основні елементи снаряда були винайдені і справа була тільки за їх вдосконаленням.

Джейк Бертон не повторив помилок виробників снерфа. Він робив невеликі, але дуже впевнені кроки вперед, заручився підтримкою декількох гірськолижних курортів і магазинів, вів справи дуже обережно, наймаючи помічників тільки за потребою і розмістивши виробництво прямо в своєму будинку. "Дошки робилися в сараї, їдальня була офісом, на другому поверсі був склад, а вітальня стала демонстраційним залом. Дзвінки покупців лунали в моїй спальні далеко після опівночі, і я відповідав." Так описує перші кроки свого бізнесу сам Джейк. Це тривало до 1983 року, коли Бертон одружився. Неухильне зростання виробництва дозволив залучити кредити як від банків, так і від приватних осіб - наприклад, у фінансуванні взяла участь родина дружини Джейка Донни. Фірма росла стрімко, разом з інтересом покупців до сноуборду.

А чому сноуборду, а не снерф? Справа в тому, що Шерман Поппен був вкрай незадоволений, дізнавшись, що для нового продукту використовується запатентоване їм назву і звернувся до Джейка з відповідним офіційним листом. Якби опинився тоді трохи далекогляднішим - і на Олімпіаді проводилися б змагання з снерф, а всі ми до цих пір були б снерфери. Але дошки під маркою Бертон стали називатися сноубордами і конструктивно аналогічні творіння конкурентів все без сумніву стали називати так само.

А конкуренти не дрімали. Спробувати себе у виробництві дощок вирішили багато. А здорова конкуренція не могла не призвести до подальшого вдосконалення конструкції. Майк Олсон створив на північний захід Америки виробництво під торговими марками Gnu і Lib Tech, у майстернях якого з'явилося дуже багато розробок, що стосуються форми і конструктивних елементів дощок для карвінга і швидкісного спуску. Стів Дерра організував Flite Snowboards, першу фірму, яка поставила на потік виробництво кріплень з хайбек - високим задником, закріпленим на платформі. Також, він першим інтегрував сталевий кант в корпус дошки на стадії формування - до цього канти кріпили шурупами. Кріс Сандерс відкрив фірму Avalanche Snowboards і вперше застосував на своїх дошках радіуси бічних вирізів, близькі до аналогічних на коротких лижах і ваговий прогин - по ефективності ці моделі були вже близькі до сучасних.

Потужне виробництво організував на своєму підприємстві Sims Том Сімс - старі напрацювання дозволили йому випустити досить конкурентноздатні дошки і зібрати під свої прапори дуже сильну команду райдерів. Випуском дощок зацікавилися і гранди світової лижної індустрії. Це була середина вісімдесятих, час нового буму сноуборду. Змагання стали набагато серйозніше і різноманітніше, з'явилися халфпайп і трампліни. Роль кумира стала дуже велика, і лідери не забарилися з'явитися. Першою зіркою нового виду спорту став Террі Кідвелл. Гонщик команди Сімса, він привніс в катання на сноуборді ідеологію фрістайлу і став чемпіоном у халфпайпе не на один рік. Саме його ім'я стояло на першій в історії сноуборду так званої про-моделі - дошці, випущеної Сімсом спеціально під Террі. Втім, спортивна історія сноуборду - тема для окремої великої розмови. Інтерес до сноуборду неухильно зростав.

Задовольнити цікавість обивателя взялися відразу кілька спеціалізованих журналів - спочатку International Snowboarding Magazine (спочатку називався Absolutely Radical), потім Snowboarder і Transworld Snowboarding. Удосконалення техніки дозволило райдерам виконувати видовищні трюки і забиратися в найнеймовірніші місця для екстремальних спусків. З'явилися фотографи, активно катаються на дошках і спеціалізуються на зйомці райдерів. Фотографії, зроблені Бадом Фосетт і скальпа з'явилися не тільки в спеціалізованій пресі, а й у виданнях, дуже далеких від гірськолижної індустрії - адже новий вид спорту був неймовірно красивий!

Що ж було далі? А це ми бачимо на наших схилах сьогодні, коли хвиля захоплення сноубордом докотилася до Росії, коли кататися на дошці стало дуже модно, коли кожна російська домогосподарка щовечора спостерігає, як Майк Ренкуіт зістрибує з вертольота на дошці і мчить вниз по схилу в пошуках автомата зі спрайтом . Загальний інтерес до нового виду спорту та масового відпочинку привів до багаторазового збільшення обсягів виробництва, та й самих виробників стало набагато більше. Виріс рівень технологій, конструкції багаторазово ускладнилися і, здається, наблизилися до досконалості. А лідирують як і раніше піонери. Джейк Бертон на викупленій у 1992-му в неї Локхід заводі неподалік від Берлінгтона, де збиралися авіаційні гармати Гатлінг, випускає сьогодні майже 40% сноубордів у світі. Найближчі конкуренти не роблять і десяти, не дивлячись на те, що лінії з виробництва дощок є навіть у Китаї. А як же Шерман Поппен? Талановитий винахідник, він багато років віддав газової промисловості, а потім створив передову технологію зварювання в середовищі аерозолів і став співвласником компанії Grand Cayman. Він не шкодує про зроблене багато років тому виборі і каже, що вдячний Бертону за розвиток його ідей. За чутками, його можна зустріти на схилах Стімбот Спрінгс. Довгий час залишаючись прихильником гірських лиж, він, все ж, освоїв сноуборд. Він катається на дошці Burton.


[10-01-18][Все для туристов]
Время зимних праздников (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Єгипет: за історією до Каїра! (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Казахстанський Алтай (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Марді Гра (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 759 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: