П’ятниця
24-03-29
01:45

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Як вибрати намет

Як вибрати намет

На дворі весна і навіть найзапекліші домосіди, можливо, зберуться в похід!

Щоб ніщо не змогло затьмарити Ваш відпочинок ми представляємо матеріал, який допоможе Вам розібратися в такому найважливішому справі як вибір намети.

1. При виборі намету слід звернути увагу на позначення тканини тенту. Ось що можна зустріти в різних описах:

Як вибрати палаткуRip Stop Nylon 190T

210Т Rip Stop Nylon PU 3000

185Т Polyester Taffeta PU / Si

210Т Rip Stop Nylon PU

70D Polyester Ripstop W / R

75D Polyester Ripstop PU / SI

70D Nylon Taffeta 210T PU

75D Nylon Taffeta W / R

75D Poly Taffeta PU

Як у всьому цьому розібратися? Опис може містити відомості про наступні властивості тканини:

1. Щільність (міцність). Існують різні способи маркування щільності тканини:

Thread Count - це сумарна кількість ниток в квадратному дюймі в поздовжньому і поперечному напрямках (наприклад: 210Т - значить 210 ниток). Чим більше число, тим щільніше тканина.

Ден (Denie) - товщина ниток, що беруть участь в переплетенні (наприклад: 75D)

2. Хімічний склад ниток:

Polyester, Poly - поліестер

Nylon - нейлон (поліамід)

3. Вид плетіння тканини (наприклад: Rip Stop).

4. Tactel - тип спеціальних ниток (буває: Nylon 66, Dupon Nylon 66, Tactel і т.д); як правило, ім'я власне.

5. Вид обробки тканини (наприклад: PU 3000):

PU - поліуретанове покриття (як правило, наноситься на внутрішню частину тканини).

3000 - показник водонепроникності тканини в міліметрах водяного стовпа (до 1500мм - тканина не може вважатися вологонепроникною, при дощі вона почне протікати; 3000мм і більше - тканина тенту витримає практично будь-які погодні умови)

PU / SI - поліуретанове покриття плюс силікон, який може наноситися з внутрішньої або із зовнішнього боку тканини

W / R - водовідштовхувальне покриття зверху тканіПрімер повного опису матеріалу тенту намету:

70D/75D Nylon Taffeta 210T PU 3000 W / R - тканина зі спеціальних поліамідних ниток з видом переплетення Taffeta товщиною 70D в поздовжньому і 75D в поперечному напрямках, щільністю 210T, з поліуретановим покриттям, яке "тримає" 3000мм водяного стовпа. Тканина має верхню водовідштовхувальну обробку.

Короткі коментарі:

1. Товщина ниток відповідає за міцність. Більш товсті нитки дають і більшу вагу тканини.

2. Щільність переплетення ниток (Thread Count) - не менш важливий параметр. Пухка тканина - перекошується, сильно тягнеться і, як правило, не є міцною.

3. Polyester більш стійкий до впливу ультрафіолетового випромінювання, ніж Nylon, що дуже важливо для тентів. Крім того, тканина з волокон Nylon розтягується при намоканні і стискається при висиханні (тобто вам доведеться кожного разу знов натягувати тент з Nylon при зміні вологості і температури)

4. Водонепроникність (водостійкість - вимірюється в мм водяного стовпа), дуже важливий показник. Тентова тканина з показником 3000мм буде протистояти практично будь-якому дощу. Важливо, щоб зазначена в характеристиках намети значення водонепроникності відповідало дійсності (дуже у багатьох фірм це не так). Водостійкість 3000мм досягається за допомогою подвійного нанесення поліуретанової просочення, 5000мм - за допомогою потрійного нанесення. Зрозуміло, що кожне нанесення - це додатковий вага і ціна. Просочення PU наноситься з внутрішньої сторони матеріалу. На "правильних" фабриках її наносять таким чином, щоб вона не обсипалася, не розтріскувалася і служила довго.

5. Силіконова обробка зазвичай наноситься на верхній або нижній шар матеріалу (може наноситися і поверх просочення PU, але в цьому випадку не вдається проклеювати шви).

6. Більшість фірм, що випускають намети, зараз використовують тканину з силіконом, нанесеним зовні. Ця просочення дуже міцна і функціональна: силікон не дає волозі накопичитися у волокнах тканини. При цьому силіконове покриття істотно збільшує міцність тканини на розрив.

7. Якщо використовується плетіння Rip Stop, то така тканина буде більш міцною при незначному збільшенні у вазі.

8. Всі виробники наметів скорочують описову частину при вказівці характеристик матеріалів.

9. Якщо тент намети покликаний захистити вас від дощу, то у внутрішньому наметі вам належить жити. Як і улюблена кімната, внутрішній намет повинна бути зручною (додаткові кишені, міцні шви, великий житловий об'єм). Зверніть увагу і на колір внутрішнього намету: він повинен бути світлим, поєднуватися з кольором тенту. В іншому випадку ранок здасться вам безрадісним. Світло, проходячи через дві перешкоди, може змінити колір обличчя мешканців намету до невпізнанною. Не дуже-то приємно щоранку дивиться в глибоке або зелене обличчя сусіда.

Тканина, з якої зроблена внутрішній намет, повинна володіти наступними властивостями:

1.Бить легкої і міцної (переважно плетіння Rip Stop), тому що внутрішній намет приймає на себе значне навантаження при експлуатації.

2. Володіти хорошими "дихаючими" властивостями, але при цьому затримувати вітер.

3. Бажано, щоб внутрішня намет мав вологовідштовхувальним обробку W / R. Така просочення вбереже вас від крапель конденсату, які за певних погодних умовах виникають на внутрішній стороні тенту. Краплі скочуватимуться, не проникаючи в житловий об'єм. Обробка W / R не погіршує "дихаючих" властивостей внутрішнього намету.

4. Для внутрішнього намету краще підходить Nylon. Він м'якше і міцніше на розрив, ніж поліестер. Стійкість до ультрафіолетового випромінювання для внутрішнього намету не важлива.

5. Матеріал дна намету може бути виконаний з тканини або структурного поліетилену (як на сумках "човників", в яких вони перевозять свої вантажі). Поліетилен, як правило, використовується в дешевих наметах; тканина - в добрих.

При виборі намету зверніть увагу на такі особливості:

1. Тканина на дні намети повинна бути більш водонепроникною, ніж тент намету. 5000 - 10000мм достатньо, щоб вода не проникала всередину намету при сильному тиску. (Тканина статі з водонепроникністю 3000мм витримує тиск тіла; 5000мм - тиск ніг; 10000мм - тиск ліктя).

2. Перевірте, проварені чи шви дна намету; особливо зверніть увагу на кутові шви. Грамотно проклеїти їх не просто, багато фірм заощаджують на цій операції. Навіть якщо тканина досить вологонепроникна, вода може проникнути через отвори від швейних голок. У добрій наметі можна спати й у калюжі.

3. Важлива складова наметів - дуги. Дуги на наметах виготовляються з скловолокна та епоксидних смол (позначаються в описах як фіберглас або скловолокно) або з алюмінієвих сплавів різної якості. Найбільш поширені такі марки: 7075, 7001 з АМГ (алюмінієво-магнієвого сплаву) корейського виробництва, вони використовуються в якісних наметах; 7178, 6061 - вимагають анодування; Російські марки Д16Т і В95 не витримують конкуренції і поступово заміщуються іншими сплавами. Крім марки сплаву серйозні фірми вказують його "твердість". Позначення 7075-Т9 і 7075-Т6 розрізняються тим, що в першому випадку використовується більш міцний сплав: дуги з такого сплаву застосовують найвідоміші наметові фірми. Фіберглас важче алюмінієвих сплавів приблизно в 1,5 рази. Крім того, він не переносить великих перепадів температур і не підлягає ремонту. Якщо така дуга зламалася, потрібно шукати нову. Алюмінієві дуги можна відремонтувати в похідних умовах.

Зчленування дуг також бувають різні. Внутрішня втулка меншого діаметру може кріпитися до дуги за допомогою накерніванія або клеєм. Іноді зчленування дуг здійснюється шляхом развальцовиванія. Мінімальний люфт і максимальна міцність з'єднання у дуг з клеєного перехідником.

4. Але найголовніше в наметах, це дрібниці! Уявіть, що ваш намет розповзлася по швах вночі в сильний дощ. Або кілочки вирвало, а намет віднесло у прірву. Або ви померли від укусів комах. Тому:

1. Нитки повинні бути міцнішим тканини, не гнити і не руйнуватися під дією сонячних променів

2. Люверси повинні бути латунними, а не залізними (це місце в наметі завжди вологе)

3. Блискавки - вкрай надійними (довіртеся японської марки YKK) 4. Протимоскітна сітка - з маленькими осередками

5. Силова пластикова фурнітура - надійною (довіртеся Duraflex або Nexus)

6. Стропи - легкими і міцними. Вони повинні легко проходити через регулювальні пряжки

7. Шнури для штормових відтяжок - міцними і тонкими, а також помітними у темряві і вдень

8. Кілочки - легкими і міцними, не гнучкими. Бажано, щоб вони не проверталися в грунті, тобто мали б не круглий профіль

9. Шви на тенті і дні намети повинні бути якісно проварені (проклеєні). Це можна зробити тільки на дорогому обладнанні, правильно підбираючи температуру, тиск і швидкість проклеювання. Довіртеся відомим маркам

10. Купуйте намет, маючи при собі ваги. Вага, зазначений на упаковці, може бути невірним


[10-04-10][Все для туристів]
На Чорногорі (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Річка, народжена із ступні Вішну (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Маврикій: національні особливості (0)
[09-08-19][Відпочинок за кордоном.]
Дайвінг на Червоному морі (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 924 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: