Неділя
18-09-23
23:50

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Гіон Мацурі

Гіон Мацурі

Свята Японії виділяються серед свят інших країн Сходу своєю специфічністю і оригінальністю. Викликано це особливим менталітетом японського народу, його вірністю традиціям, повагою своїх «коренів». Японія - країна, що поєднує в собі все хороше, що було в неї за колишні «самітницький» століття, і те краще, що запозичене за останнє сторіччя в інших країн. У відношенні свят країна до цих пір вірна своїм віруванням і традицій, багато національні свята не схожі на європейські, вони дивують своєю тематикою і захоплюють одночасно. Приклад тому - свято Gion, що проходить щороку в липні.
Гіон Мацурі Його проводять на вулицях району Гіон стародавньої столиці Кіото, що розташовується в 200 милях від сучасної столиці Токіо. Саме в Кіото знаходиться древнє синтоїстське святилище Ясак. Коріння традиції йдуть до 869 року, коли в столиці вибухнула страшна чума. Щоб зупинити заразу, гонець імператора вирушив до храму ясак - храм бога Сусаноо (тоді храм носив іншу назву - Гіоня). За указом імператора перед храмом було встановлено 66 алебард - стільки, скільки було провінцій Японії в той час. Мешканці міста теж молилися богам про зцілення. Імператор і народ вірили, що алебарди мають магічне значення і позбавлять від епідемії. Що й сталося. З тих пір Гіон Мацурі відзначається вдячними жителями Кіото щорічно, до цієї пори. Відзначають його 17 і 24 липня, коли проходить парад возів і палантинів. Готуються до його зустрічі цілий місяць. За тривалістю Гіон можна порівняти з святкуванням в нас нового року!

Без колісниць і палантинів неможливо уявити свято. Тому їх дбайливо зберігають з колишнього року, збирають, реставрують, виготовляють нові. Багато з них - справжні шедеври мистецтва в традиційному японському стилі оформлення. Різноманіття форм і фарб дозволяють захоплюватися, вражають і розміри - вози Хоко більше двадцяти метрів у довжину і вагою до 12 тонн. Розташовані на платформах каркаси з балок скріплені канатами. Багато двоповерхові з характерними для Японії дахами - прообраз пагод. Висота возів досягає 24 метрів. Музиканти, гості, актори в білих кімоно розташовуються на другому ярусі, що нагадує відкриту веранду і навіть на дахах. Декорують колісниці найкращими тканинами - гобеленами, шовками, парчею, багато тканини привозять із сусідніх країн - Індії, Китаю, Ірану та Кореї, що надає Гіхону якийсь інтернаціоналізм.

У момент просування колісниць чоловіки в білому одязі з опахалами за традицією стоять нагорі і розкидають людям навколо символічні священні Тімаков - запорука здоров'я на рік. Виготовляють Тімаков з бамбукового листя і загорнутих всередину пучків соломи. Найважчі колісниці просувають уперед за канати кілька десятків людей. Їх підбадьорює величезна кількість вдячних глядачів, які щорічно приїжджають в Кіото: ні багато ні мало 800 000 чоловік. Процесію супроводжують звуки живої японської музики, яку виконують музиканти, що сидять на других поверхах Хоко.

Темами прикраси возів-яма (паланкінів) є сюжети з притч, легенд і оповідей. Паланкіни мають вигляд коробок, переносяться на плечах двох-трьох десятків людей. Вага їх досягає 3 тонн. На даху такого вагомого чотирикутного споруди стоять прикраси у вигляді героїв японського епосу, національна лялька в червоному кімоно або просто люди. За традицією в цьому параді задіяні 25 возів яма і 7 колісниць Хоко.

Завжди є традиційною для свята головна очолює фестивальну процесію віз, на якій сидить маленький хлопчик - символ божества храму Ясак, який за віруванням японців і послав звільнення від чуми в 869 році. Грандіозне видовище! Свято не забутий, але ж минуло вже більше 1000 років.

Гіон відзначається і в інших містах і селищах країни. Примітно те, що в ряді місць назву «Алея» збереглося. Японці обожнюють свята, особливо люблять до них готуватися, адже свято - завжди привід для веселощів і відпочинку, пам'ять про те, що було в історії їхніх предків. Величезна любов японців до свят - врівноважує додаток до їхнього традиційному самовідданій праці, адже праця японці до цих пір вважають великої привілеєм. Воістину загадкова і чарівна країна Вранішнього Сонця.


[09-11-01][All for the tourists of]
How to reach to us - All are possible variants! (0)

[09-09-18][Яремче]
Яремче + Івано-Франківськ. (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Екскурсія в зниклий світ (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Пляжна мода-2008: все повинно бути видно (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 659 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: