Субота
18-09-22
20:30

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Європейський день мов

Європейський день мов

26 вересня кожного року святкується Європейський день мов. Це свято молодий, йому немає і десяти років. Його виникнення пов'язане з тим, що нове тисячоліття ЮНЕСКО оголосило століттям поліглотів. І в перший рік 21 століття сталося і перше святкування «Європейського дня мов». Ініціаторами створення такого свята у свій час виступили Європейська комісія і Рада Європи.
Європейський день мов Не випадково саме зараз приділяється велика увага мовною різноманітності. Європейський союз об'єднує 27 держав. Але мов, на яких спілкуються європейці, значно більше. Так, в європейських інститутах рівноправно використовуються наступні мови: естонська, англійська, шведська, чеська, болгарська, французька, угорська, фінська, грецька, словенська, датська, словацька, ірландський, румунська, іспанська, португальська, італійська, польська, латиська, нідерландський, литовська, мальтійська, німецька. Тобто всього 23 офіційно визнаних мови. Але крім них існує ще близько 60 регіональних мов і мов національних меншин.

Це означає, що при зверненні в будь-яку організацію чи установу на одному з офіційно визнаних європейських мов громадянин ЄС має отримати допомогу чи консультацію. Всі рішення, які приймають в установах ЄС, повинні переводитися на всі 23 офіційно визнаних мови. А при проведенні будь-якого роду заходів всі звернення та заяви у міру можливості повинні так само доноситися на всіх вищевказаних мовами. Однак про інші 60 мов поступово забувають. Саме це і послужило ще одним вагомим мотивом для створення такого свята, як «Єдиний день мов».

До того ж в ЄС на практиці все більше приділяється уваги саме англійської мови. І знаючи англійську мову, можна домогтися набагато більших результатів, ніж якщо розраховувати тільки на французьку, німецьку та будь-який інший офіційно визнаний мову ЄС. І як би жителі Німеччини або Франції або будь-якого іншого держави ЄС не прагнули до поширення і популяризації своєї мови, все одно саме англійської приділяється більше уваги. До того ж все рідше можна почути мова на якому-небудь місцевому діалекті. Щороку зникає кілька національних мов. І таке свято як «Європейський день мов» зобов'язаний не просто привернути увагу до цієї проблеми, а й виховати повагу до інших мов, можливо, пробудити інтерес до вивчення різних мов упродовж усього життя, тим самим сприяти поширенню, а не поступового вимирання мов світу .

У рамках відзначення «Європейського дня мов» проходить ряд офіційних заходів. Європейський комісар у справах багатомовності Леонард Орбана проводить у цей день прес-конференцію. Проходять всілякі акції, присвячені багатомовності. Також відбудеться семінар "Мовне розмаїття», який присвячений, перш за все, ролі ЗМІ у поширенні мов. Крім того, у заходах, приурочених до цього дня, проходять акції з участю Генеральних директоратів Європейської комісії з питань освіти і культури. А також багато інших проектів, метою яких є залучення уваги до багатомовності.

Адже «Європейський день мов» не просто нагадує про те, що існує багато мов, але ще й спонукає громадян ЄС вивчати їх. Знати як мінімум ще одна мова - це не просто норма в сучасному світі, але й необхідність. У ряді держав ЄС вважається абсолютно нормальним явищем, коли діти в школах вивчають до 3 мов, причому на виході володіють ними майже досконало. Шкода тільки, що у нас довгий час вважалося нормою вчити мову протягом майже всього навчання в школі і знати при цьому, тільки як правильно сказати пару пропозицій, і то з жахливим вимовою.

Можливо, заходи в рамках «Європейського дня мов» привернуть увагу і в нашій країні. І вивчати іноземні мови будуть не тільки ті, кому це потрібно за службовим обов'язком, але і всі інші, причому заради однієї мети - щоб сприяти поширенню багатомовності. Адже саме таку мету ставили організатори цього свята на початку 21 століття.


[10-02-04][All for the tourists of]
Let us hold his feet in warm (0)

[09-09-18][Яремче]
Гірськолижний комплекс "БУКОВЕЛЬ" м. Яремче (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Проблеми і перспективи українського туризму (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Чим пригостить Доміникана? (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 877 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: