Четвер
24-04-25
11:24

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Екзотична кухня Китаю та Японії

Екзотична кухня Китаю та Японії

Східна кухня давно завоювала серця багатьох людей усього світу. Зараз повсюдно можна зустріти китайські і японські ресторанчики, де вам запропонують прекрасні зразки східної кулінарії. Назви багатьох страв складні для нашого сприйняття, але корінним жителям Китаю і Японії вони говорять багато про що.
Екзотична кухня Китаю і Японії Китайська кухня

У меню багатьох ресторанів ви зустрінете, наприклад, «цзюйхуа танцю юй» - хризантемовий короп в кисло-солодкому соусі, «танцю Жоу» - кисло-солодка свинина з ананасом, «дуньсунь жоуси» - яловичина з цибулею і паростками бамбука, «Готьє» - смажені пельмені і, звичайно ж, «бейцзін каоя» - добре відому у нас качку по-пекінськи.

Але особливо не спокушайтеся, тому що в більшості випадків вам запропонують всього лише сурогат цих дивовижних китайських страв, які не мають їх оригінального смаку. І все це завдяки розвитку цивілізації: виробництво продуктів швидкого приготування (популярні й у нас локшина та вермішель у пакетиках і контейнерах), які потрібно лише розчинити гарячою водою, щоб нагодувати численне корінне населення, затьмарило вишуканий смак натуральної китайської кухні.

Адже лише 10-20% китайців отримують щодня якісну їжу. Більшість жителів вважають за краще розведену у мисочці локшину, присмачену хімічними ароматами.

Якою вона буває

Найвідоміша, мабуть, сичуанская кухня, основними продуктами для приготування блюд якої служать рис і свинина. Також використовують багато приправ, соєвий соус і пекучий перець, так як страв сичуанской кухні характерний особливо гострий смак. І, якщо в японській кухні важливий оригінальний смак продукту, то для китайських кухарів вищою похвалою є той факт, що в «м'ясних нитках з рибним ароматом» ви не відчуєте смак м'яса, він повністю пропадає.

Пекінська кухня знаменита своїми виробами з тесту, оскільки основною зерновою культурою північної частини КНР є пшениця. Пекінські вироби з муки (локшина, булочки, пельмені) славляться не тільки в Китаї, але і по всьому світу.

У пекінській кухні велике значення приділяється солінням і маринадів. Пекінці щедро присмачують їжу часником, цибулею і гострим перцем, що служить прекрасним засобом профілактики різних захворювань в умовах жаркого літа і холодної зими. Нам, в основному, знайома «пекінська качка».

Шанхай, мабуть, завжди знаходився в привілейованому положенні в порівнянні з іншими регіонами. Близькість до моря дозволяла і в стародавні часи вести торгівлю, збагачуючи шанхайський стіл продуктами заморських країн. Саме цим шанхайська кухня відрізняється від кулінарії решти частин Китаю - вона різноманітніша.

Південна кантонська кухня - сама екзотична зі всіх традиційних кулінарних шкіл Китаю, крім того, вона найгостріша. Її особливістю є той факт, що смак більшості продуктів «забивається» спеціями.

Кантонскій кухарі використовують для приготування страв все: різні рослини, коників, скорпіонів, отруйні гриби і навіть ... тарганів. Мабуть тут важливе значення має той факт, що деякі народності цієї частини країни живуть поза цивілізацією. Там і зараз можна зустріти племена, ведучі первісний спосіб життя.

Якщо більшість китайських блюд володіють лікувально-профілактичними властивостями, то кантональних кухарів варто відзначити особливо - вони не тільки прекрасні кулінари, але і відмінні лікарі. Секрети багатьох лікувальних рецептів передаються століттями з покоління в покоління.

Довголіття китайців взагалі, а деяких правителів і політичних діячів, зокрема, є заслугою не тільки китайських лікарів, але і кулінарів.

Проте усвідомлення того, з чого готують деякі блюда, може просто звести з розуму європейців. Наприклад, одне з найдорожчих і популярних китайських блюд - «Битва тигра з драконом» - готується з кішки і змії, де кішка символізує «тигра», а змія (як правило, отруйна) - «дракона».

Каченя в яйці - ще один вишукування кантонской кухні. Ще не вилупилося з яйця пташеня з м'якими кісточками вважається делікатесом.

А що ви скажете про новонароджених мишенят, обпалених на свічці і опущених в окріп? За смаком вони нагадують дичину, а є їх треба цілком, кинувши на підлогу через ліве плече «на щастя» залишився хвостик.

Ось лише декілька найменувань страв Піднебесної: де-не-ю (риба з річки Янцзи на теппане), шо-ко-ян (баранина на теппане з фруктами - гостро-кисло-солодка), сем-бе (морські гребінці, засмажені зі спаржею, манго і динею), тін-ся (салат з м'яса рака з мигдалем, коренем лотоса і родзинками). Багато страви мають досить різкий запах.

Китайське застілля

Під час їжі китайці говорять багато і голосно, шум іноді стоїть такий, що неможливо почути свій власний голос, тим більше голос сусіда по столу. Під час прийому їжі все недоїдки і сміття кидають на підлогу, оскільки китайці вважають, що чим більше сміття залишається на підлозі після їжі, тим більша удача чекає їх у життя.

Їжа, що подається в ресторанах, завжди свіжа, щойно приготована. Заздалегідь нічого не готується і не розігрівається. Мабуть, це пов'язано з жарким кліматом і тим, що більшість ресторанів не мають холодильників.

Під час прийому їжі китайці п'ють міцні напої. Китайська рисова горілка набагато міцніше російської, прийом її під час трапези є прекрасним знезаражувальним засобом для організму. Крім того, жоден китайський кухар не дозволить собі брати їжу руками, лише паличками, які є першим столовим приладом давнини, не зазнало змін.

Китайська кухня незвична для розпещених європейців, і якщо ви, опинившись в Китаї, захочете уникнути шлункових захворювань, намагайтеся дотримуватися нехитрих правил:

- Пийте тільки чай і напої з пляшки (воду, колу і т.д.);
- Овочі і фрукти очищайте від шкірки;
- Уникайте їсти салати зі свіжих овочів у маленьких ресторанчиках.

При виборі місця їжі краще всього отримати пораду в живучих там європейців.

Японська кухня

Що стосується японської кухні, то тут не підкреслюються лікувально-профілактичні властивості приготування страв, як у Китаї. Сам по собі раціон японської кухні, в якому переважають дари моря, корисний для організму людини.

Японська кухня, поряд з китайською, займає почесне місце у світовому кулінарному мистецтві. Правда, ціни в японських ресторанах набагато вище. Багатьом відомі знамениті «суші», «які-торі» і «сусі» - рисові рулетики і шашлички з курячих грудок.

Особливе значення надається «адзі-но-мото» («корінь смаку») - порошку, який вважається символом філософії японської кулінарії. Щіпка «адзі-но-мото» не тільки підкреслює оригінальний смак продукту, а й посилює його.

Велику увагу японці приділяють сервіровці столу і застільні етикету.

Ось деякі з страв, які вам можуть запропонувати в японських ресторанах:

«Кайсен сарада» (салат з морепродуктів з овочами);
«Хотате Ебі кусі» (шашлички з креветок і морських гребінців);
«Сасимі моріавасе» (асорті з лосося, тунця, макрелі, морських гребінців, креветок, кальмарів, м'яса краба, восьминога і окуня);
«Чаванмусі» (крем-суп з креветками, м'ясом краба, морськими гребінцями, куркою, грибами сійтаке і солодким каштаном).

Японці - чи не єдина нація, найменше схильна до онкологічних захворювань і проблем серцево-судинної системи. Проте в даний час спостерігається зростання кількості людей з хворобами серця і проблемами ожиріння. І медики пов'язують це з проникненням у країну продуктів швидкого приготування.

Що і як п'ють на сході?

Хотілося б особливо відзначити ставлення китайців і японців до розпивання спиртних напоїв. У їх національної психології спостерігається терпимість до пияцтва оточуючих. Величезний вибір пропонованих спиртних напоїв. Крім традиційних китайської Маотай та японської саке, є багатий вибір місцевих вин і напоїв різної міцності і представлений широкий асортимент алкогольних напоїв різних країн світу.

Китайці п'ють мало - одну пляшку горілки розпивають 6-8 чоловіків. Основний принцип китайського застілля - напоїти сусіда, не втративши свого обличчя.

Особливе ставлення у китайців до іноземним гостям, до яких гостинні господарі підходять з келихом підігрітою китайської горілки і черговими тостами та пропонують випити до дна («ганьбей» по-китайськи). У результаті, господарі, випивши один-два рази, залишаються тверезими, а гості стають п'яними, добрими і готовими прийняти будь-яку пропозицію. Такий метод китайці застосовують на переговорах з іноземними делегаціями.

Пропозиція випити у японців (японський «Кампай», співзвучний китайському «Пий до дна!") Психологічно має трохи інше значення. Це скоріше данина поваги до партнера, ніж бажання вивідати у нього комерційну таємницю. Вважається, що чим більше випито, тим більше демонструється поваги. Тости вимовляють і за дорогих гостей, келихи піднімають за здоров'я імператора, своїх начальників і т.д.

Велике значення приділяється корпоративним вечіркам, які мають свій особливий етикет. Оплачуються ці вечірки господарями фірми. Проводять їх, як правило, один раз на квартал. Всі співробітники збираються разом за одним столом. Першим йде начальник, потім, в порядку підлеглості, його заступники. У результаті залишаються рядові співробітники фірми, які і приймають на себе весь «алкогольний удар». Після подібних вечірок п'яні чоловіки і жінки пізно ввечері повертаються додому.

На наступний день жоден начальник не стане лаяти своїх підлеглих за погану реакцію, неуважність і нерозторопність. Вони чудово розуміють, що працівник відчуває душевні і фізичні страждання через кохання до свого начальства, і можуть навіть запропонувати надбавку до зарплати.

Ну і на закінчення декілька цікавих фактів про східній кухні.

Дайкон - далекосхідний родич редьки й редису прийшов до нас з Японії. Люди похилого віку на питання про те, що дає їм молодість і силу, посміхаючись, відповідають, що треба їсти побільше «кимчи». А «кимчи» якраз і готують з дайкона, листової капусти і солодкого перцю.

Ці овочі чудово доповнюють один одного. Дайкон багатий мінеральними речовинами, перець - вітамінами, а листова капуста, крім усього іншого, містить велику кількість лізину - амінокислоти, незамінної для організму людини.

Лізин має здатність розчиняти чужорідні білки, які потрапляють в кров людини, і є основним очисником крові від шкідливих мікробів і вірусів. Таке унікальне поєднання біологічно активних речовин надає салату воістину цілющі властивості. Плоди дайкона соковиті, ніжні, практично позбавлені гострого смаку, властивого редьці.

Ще одним родичем редьки й редису, які прийшли з Японії, є лобо. Великий кілограмовий коренеплід має червону чи білу забарвлення і соковиту м'якоть. Лобо багатий вітаміном С, ферментами, ефірними маслами і мінеральними солями; допомагає обміну речовин в організмі.

У Китаї, Японії і Монголії з давніх часів відомо овочеве і лікарська рослина стахіс, бульби якого йдуть у їжу. За змістом солей калію, магнію, натрію, заліза і вітаміну С стахіс перевершує картопля. У ньому містяться і біологічно активні речовини (фенольні з'єднання, ефірні масла, алкалоїд стахідрін і т.д.). Клубеньки стахиса вживають у свіжому й вареному вигляді, для приготування перших і других страв. Їх солять, маринують, сушать, заморожують, а молоде листя, які зовні схожі на м'яту, використовують у салатах.

Пекінська капуста (листова) - ще один подарунок Сходу. У їжу вживаються листя і качани, що відрізняються соковитістю і високими смаковими якостями. Пекінська капуста містить вуглеводи, пектинові і азотисті речовини, але особливо багата вітамінами групи А, В1, В2 і РР1. За вмістом вітаміну С пекінська капуста вдвічі перевершує листовий салат. Вона має дієтичні і лікарськими властивостями.

Батьківщиною м'яти перцевої є Китай і Японія. М'ята перцева містить велику кількість ефірного масла, дубильних речовин, а також флавоніди, магнієві з'єднання. У її листі міститься вітамін С, каротин, рутин і інші вітаміни.

М'ята надає дезинфікуючу дію, сприяє виділенню жовчі, покращує дихання, помірно допомагає при діареї і спазмах. Застосовується при неврозах, як знеболюючий засіб. Зелене листя прикладають через полотняну ганчірку на опіки і нариви. При застуді роблять парові інгаляції, використовуючи сушену м'яту, листя якої повинні мати гарний зелений колір. Листя м'яти покращують смак печені. Її додають до тушкованої капусти, моркви, гороху і цибулі-порею.


[10-03-19][Все для туристів]
Треба їсти всім капусту... (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Тур-ресурсы Украины 2 (0)
[09-09-18][Яремче]
Карпати-Яремче Рафтінг (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Подарунок з Китаю - шовк (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1601 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: