Четвер
18-09-20
11:33

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Екотопія: інший формат туризму

Екотопія: інший формат туризму


Екотопія - це такий пристрій суспільства, яке передбачає життя в гармонії з навколишнім середовищем. Подібний формат життя виключає забруднення природи і припускає використання екологічно чистих видів транспорту, харчування натуральними продуктами без ГМО, використання альтернативних видів генерації енергії (сонця, вітру) і т.д.
Екотопія: інший формат туризму Ідея екотовариства не нова. На сьогоднішній день вона вже реалізована в ряді екомісто, за якими екожітелі пересуваються або пішки, або на велосипедах, зберігаючи тим самим своє повітря чистим від вихлопів переробленого автопалива. Комфорт Екодома забезпечують сонячні батареї. Екожітелі трепетно ставляться до сортування та переробки сміття. Ви скажете, що все це здорово, але при чому тут туризм? Дуже навіть при чому! Зараз поясню.

Ідея екотовариства закладена в основу щорічного туристичного екотабір під відкритим небом під назвою Екотопія. Якщо Вам не пощастило отримати прописку в цьому екомісто, то табір "Екотопія" дасть Вам можливість пожити в гармонії з навколишнім середовищем протягом двох тижнів. Саме така тривалість згаданого заходу. Ось уже протягом двох десятиліть щороку місцем його проведення є різні країни. У свій час "Екотопія" брали Словаччина, Франція, Угорщина, Голландія, Німеччина, Шотландія, Фінляндія, Болгарія, Ірландія, Україна, Молдова, Нідерланди та ін

Організатор міжнародного табору "Екотопія" - мережа European Youth for Action (EYFA), яка має свої підрозділи практично у всіх країнах Європи. EYFA - це європейське співтовариство активістів та неурядових організацій, які стурбовані екологічними і соціальними проблемами суспільства, займаються популяризацією альтернативних способів життя, в основі яких - захист навколишнього середовища і соціальна справедливість. "Екотопія" була задумана членами EYFA як можливість зібрати разом активних молодих європейців для реалізації та популяризації серед них ідей екотовариства, вироблення та обміну ідеями щодо впровадження екологічних принципів у повсякденному житті.

"Екотопія" - це поселення-мрія, живе за екозаконам. Так, у таборі використовуються компостні туалети, глинобитні або сонячні кухні, сонячні сушарки для фруктів, овочів та хліба, сонячні батареї для зігрівання води в душі та інших потреб, а сміття ретельно сортується в розкладаються пакети.

Екотопія: інший формат турізмаЕкотопія: інший формат туризму


Всі учасники "Екотопія" рівноправні, і рішення приймаються колегіально на так званому ранковому колі. Тут анонсуються намічені на поточний день заходу табору: семінари, майстер-класи, нюанси життєзабезпечення екотабір, розподіл обов'язків і т.д.

Екотопія: інший формат турізмаЕкотопія: інший формат туризму


Учасники туристичного табору "Екотопія" - це дуже активні молоді люди з різних країн, яким не чужий пошук рішень екологічних та соціальних проблем.

Кухня "Екотопія" вегетаріанська, так як гармонійне екотовариством виключає вживання в їжу м'яса убитих тварин. День табору насичений не тільки приготуванням їжі та будівництвом, але і самими різними освітніми заходами: презентаціями моделей альтернативних джерел енергії, курсами іноземних мов, експедиціями, інтелектуальними іграми, дискусіями, семінарами, тренінгами з проблем глобалізації, ГМО, креативними протестами, воркшопу на теми театру , музики, рукоділля, хенд-мейд технік, кампейнінга, кукловодства, пермакультури і багатьма іншими.

Екотопія: інший формат турізмаЕкотопія: інший формат туризму


"Екотопія" - це не тільки туристичний табір та освітні заходи, це ще й прибирання території, прилеглої до стоянки, вироблення заходів по екологічному розвитку регіону, організація ринку для місцевих жителів, де останні можуть запропонувати на продаж для потреб табору натуральні продукти, вирощені на власних присадибних господарствах.

"Екотопія" для невеликого регіону - це приблизно те ж саме, що чемпіонат світу з футболу для країни. Як не крути, а півтисячі екологічно дисциплінованих туристів самі по собі вже забезпечують розвиток зеленого туризму в місцевості. Адже учасники не тільки з задоволенням закуповують у місцевих жителів продукти, але й готові на платній основі користуватися нічлігом в будинках аборигенів, ніж здорово підтримують сімейний бюджет останніх.

Безумовно, "Екотопія" - це, крім усього іншого, унікальна можливість познайомитися з місцевістю, її визначними пам'ятками, місцевими жителями, традиціями.

Кількість учасників організатори не обмежують. Як правило, з'їжджається до 300-500 осіб. Часто "Екотопія" передує велобросок частини учасників до місця проведення заходу. Відмова добиратися до еколагаря за допомогою авто або іншого неекологічні транспорту - це найкращий спосіб продемонструвати своє прагнення до екотовариством.

Екотопія: інший формат туризму


Також організатори завжди просять потенційних учасників завчасно реєструватися і вносити свої пропозиції про допомогу в організації роботи табору (проведення майстер-класів, семінарів тощо). До речі, якщо ви грамотно обгрунтуєте свою важливість і користь для "Екотопія", організатори можуть відшкодувати вам до 70% вартості проїзду до екостоянкі. При цьому проживання в таборі не безоплатне. Зібрані гроші йдуть на погашення організаційних витрат, проведення різних акцій, харчування, оренду місць під намети.

На території "Екотопія" діє своя грошова система Ecorate, грошовою одиницею якої є еко. Еко - альтернативна валюта. Вона не має стандартного обмінного курсу і конвертується таким чином, що люди з різних країн платять за продукти та проживання, як у себе на батьківщині.

"Екотопія" - це ЗАВЖДИ територія, вільна від алкоголю, наркотиків, політики, сексизму, расизму, гомофобії та інших форм дискримінації особи.

Вирішіть Чи ви долучитися до "Екотопія" або віддасте перевагу більш традиційні різновиди туризму, справа суто особиста. Але деякі кроки до екотовариством ви можете зробити прямо зараз. Еколюді рекомендують:

- Закривати кран, коли Ви чистите зуби;
- Користуватися душем замість ванної і при цьому скоротити водні процедури до 5 хвилин з метою економії водних ресурсів;
- Помістити бутель з водою в зливний бак туалету, що дозволить заощадити воду в момент змиву;
- Повністю завантажувати пральну машину-автомат і прати при температурі 40 градусів замість 90, що забезпечить економію електроенергії;
- Вимикати побутові прилади з розеток навіть в сплячому режимі;
- Не залишати включеними зарядні пристрої, якщо вони не використовуються за призначенням;
- Використовувати енергозберігаючі лампи;
- Додатково утеплювати стіни, підлоги, щоб заощадити в холодну пору року на обігріві;
- Зливати використане мастило не в раковину, а у відро для сміття;
- Під час приготування їжі закривати каструлю кришкою;
- Користуватися трамваями і тролейбусами, оскільки вони забруднюють навколишнє середовище менше, ніж автобуси, потяги або особисті авто;
- По можливості частіше ходити пішки або їздити на велосипеді;
- Якщо місце дозволяє, то завжди слід брати попутників, тобто замість двох одиниць транспорту використовувати одну.

А головне, пам'ятайте: Екотопія - це не тільки і не стільки спосіб врятувати планету, це культурна дисципліна, привчивши себе до якої, ви зробите життя навколо себе естетичніше і здоровіше!


[11-01-16][Все для туристів]
До Петроса навесні (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Місто-примара Кіпру - Фамагуста (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Майже колиска цивілізації - Італія, визначні пам'ятки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Білорусь: походження назв білоруських селищ (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 604 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: