Четвер
24-03-28
18:50

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

ДОРОГАМИ АВРАМА, ДАВИДА І ХРИСТА

ДОРОГАМИ АВРАМА, ДАВИДА І ХРИСТА

 

Зустріч з Тель-Авівом

Комфортабельний «Боїнг-737» наближався до середземноморського побережжя Ізраїлю, обходячи стороною недружні території. Борт почав зниження, і в нічному небі показалася яскраво освітлена стрічка побережжя з добре помітними контурами Тель-Авіва і вогнями, що наближаються, Бен Гуріона. У покоління, вихованого на фільмах про Велику Вітчизняну війну, яскраві вогні нічних міст якось не ув'язуються з уявленням про Ізраїль як про державу, що знаходиться у стані війни. Нічний Тель-Авів теж не справив тривожного враження: триповерхові будиночки та тихі залиті світлом ліхтарів вулиці. Відпочинок у Карпатах

До речі, ви були в Одесі на Молдавії? Бачили невисокі споруди з вапняку? Невизначеного такого кольору, особливо після дощу? Ось приблизно так виглядає діловий центр країни -- Тель-Авів. «Горб Весни» -- так переводиться його назва. Цікаво, що цей стиль «бай хауз», що народився в 30-х роках минулого століття, практично ніде в світі не зберігся. Ізраїльтяни довели, що це історичний артефакт; відповідно, квартали міста знаходяться під егідою ЮНЕСЬКО. А ось в Одесі до такого поки не додумалися.

Стара частина Тель-Авіва -- Яффа. Тут типова для середземноморських міст архітектура з мощеними булижником вузькими вулицями в арабському стилі. Любителям східної екзотики покажуть блошиний ринок -- справжню барахолку. Продавці -- як правило, поважного віку євреї і араби -- торгують всім, від стародавніх меблів і що зноситься двічі ще в минулому столітті одягу до велосипедних запчастин.
Хайфа і її сади

Хайфа -- крупне портове місто проводить яскраве враження. Тут знаходиться одне з чудес світу -- Бахайськие сади, де розташована святиня молодої віри бахаєв -- Святилище Бахаулли. Баб, він же Сейід Алі Мухаммад, персидський купець, проголосив в 1844 році, що посланий Богом, щоб підготувати людство до настання нової епохи. Британські власті, що у той час правили в Палестині, за крамольні вислови страчували Баба в 1853 році. Бахайськие сади -- це якийсь символ, що втілює прагнення бахайцев зробити мир краще, - прекрасним, як сад. Принципи бахайськой релігії полягають у визнанні єдиного витоку для всіх релігій миру, рівноправ'ї чоловіків і жінок, миру без меж. Свого роду демократія, пацифізм і космополітизм разом узяті. У релігії немає священиків. Управління здійснюється на підставі вирішень дорадчих рад, що формуються на виборчій основі. До речі, недалеко від садів, на горі Кармель знаходиться церква католицького ордена Кармелітів, місце, звідки відбувся відомий однойменний орден.

Акко -- оплот хрестоносців.

Акко наскрізь просочений духом старовини. Та що тут говорити, якщо перші згадки про місто відноситься до 1800 року до наший ери -- тобто ще до епохи єгипетського владицтва. Згадується він і в Біблії. Сюди перебралися військові загони захисників віри після узяття Єрусалиму в 1187 році султаном Саладіном. Прибулий з місією відплати Річард Левове Сердце, що очолив третій хрестовий похід, могутнім натиском узяв Акко в 1191 році. Хрестоносці втратили місто лише опісля сто років, в результаті облоги його мамлюкамі, бойовими загонами єгипетського ісламу.

При мечателен виявлений недавно під фортецею тамплієрів тунель, що дозволяє проїхати на возі, запряженому кіньми, прямо в порт. Ось він, прообраз сучасних офшорів. Звідси, як свідчать легенди, минувши королівську митницю, йшли кораблі святої церкви, завантажені награбованим під час походів добром. Як відомо, долею багатства тамплієрів занепокоїлася французька казна, що убожіла, і в 1307 році Королівську раду приймає рішення заарештувати всі тамплієри на території Франції. Сумно відомі арешти і погроми так і не наповнили казну, але пролили немало крові, наклавши друк ще більшої таємничості на скарби захисників віри Хрістової.

Акко - город-крепость, місто-в'язниця, неприступний бастіон, ключ в Близькому Сходу, яким так і не оволодів Наполеон. Тривала облога не допомогла великому полководцеві, і він вимушений був повернутися в Египет,залишивши свої плани завоювання. Сьогодні туристичному центру доводиться важко: до Лівану рукою подати, а літня військова кампанія відлякала туристів -- єдине джерело доходу місцевих жителів. І хоча до Лівану давно введені війська ООН, і пострілів не чутно, туристична галузь страждає.
З глибин

У Ізраїлі знаходяться іудейські, християнські і мусульманські святині. Гідно цитування вислів, що «4000 років тому тут ходив Аврам, 3000 років тому -- цар Давид, 2000 -- Христос, 1000 -- хрестоносці». Паломники, мабуть -- основна категорія відвідуючих цю країну мандрівників. Ним дійсно є до чого доторкнутися на Святій Землі. Мабуть, в одній статті і не розповіси всього.

Попро буєм же налагодити місток між матеріальним і духовним сприйняттям. І почнемо з першоджерела: у книзі Іова описується створення світу (розділ 12, стих 22): «Він відкриває глибоке з середовища тьми, і виводить на світло тінь смертну» (варіант -- «темні глибини»). Як вважають дослідники, часи книги Іова відповідають кінцю останніх геологічних періодів в історії Землі, коли проходили гігантські тектонічні процеси: переміщалися материки, занурювалася одна суша, підіймалася з глибин землі інша. Стих 15: «Зупинить води, і все висохне; пустить їх, і перетворять землю». Земна кора була буквально розірвана, а місце розлому пройшло якраз під територією Палестини, утворивши так званий Сірійсько-африканський розлом. Наявністю це геомагнітній аномалії і пояснюють сучасні учені особливість Святої Землі. Недаремно в Храмі Тіла Господнього окрім плити всесвіту знайшлося місце сучасному пам'ятнику. Це пуп землі, вузол розлому.

 

Єрусалим -- перехрестя світів

У Єрусалимському повітрі змішується бій дзвонів християнських церков, на який накладається глибокий голос мулли, що доноситься з динаміків мечетей, і білий пил білокам'яного міста. У єврейському кварталі чутний тихий гул -- люди висипали з синагоги і випромінюють піднесений настрій. Світлі, але відчужені від світу цього обличчя дійсних охоронців стародавньої віри. Як уживається на одному клаптику землі стільки народів, релігій? Якщо врахувати, що навіть усередині одного віросповідання немає єдності поглядів і існують межконфессионниє конфлікти? Ті ж іудеї бувають ортодоксальними, консервативними, прогресивними, класичними і хасидамі. А християни? Один тільки Храм Тіла Господнього поділений між поряд церков і конфесій. Приклад -- відома суперечка між патріархами Вірменської апостольської церкви Торкомом II і греко-православной церкві Ірінєєм I за право винесення Благодатного вогню і права одночасно молитися в Кувуклії. Тепер пригадаємо, що в ізраїльському релігійно-міжнаціональному коктейлі присутні араби-християни і араби-мусульмани, не кажучи про менш нечисленні народності і віру.

Прощання зі Святою Землею

У Єрусалимі пізній вечір. Включаєш телевізор -- провідні західні новинні канали, як би змагавшись, показують чорноволосих хлопців в арафатках, що розмахують автоматами. Чутні постріли, когось відносять. Відкриваєш вікно готелю з виглядом на кріпосні стіни стародавнього Єрусалиму -- тиша. Беру фотокамеру і йду в місто, адже невідомо, коли ще доля занесе на Святу Землю. Привітний власник кафе готовий вижати гранатовий фреш для того, що забрів вночі в арабський квартал іноземця. Вірменський квартал спить. Єврейський -- тихо гуде -- Шаббат, субота. На лицях людей -- свято. Біля синагоги людно, біля Стіни Плакавши -- теж. Ніч, люди гуляють.

Утро , готель, телевізор. Черговий репортаж: показують, як одні араби вбивають інших -- «Фатх» не домовився з «Хамасом». Палестинський чиновник звинувачує в цьому, природно, євреїв. Мовляв, коли б не вони, ми б, араби, не сварилися один з одним. Єрусалим відгородився від Палестинської автономії стіною безпеки -- ізраїльський варіант Великої Китайською стіни. Говорять, так простіше контролювати територію від проникнення терористів. Правда, кожен ранок в стіні відкриваються ворота і до Єрусалиму на роботу їдуть палестинські жителі. Увечері -- назад. Коли оголошувалася антіфада, ворота не відкривалися. Правило просте: є антіфада -- немає роботи.

автра виліт до України. Сьогодні є ще шанс потрапити до Віфлєєм, Палестини. Приймаюча сторона безпека не гарантує, мовляв, не контролює ситуацію на території Палестинської автономії (що де-юре входить до складу Ізраїлю). Але під натиском журналістів знайшли з ким зв'язатися «на тій стороні», щоб прийняти і повернути назад групу. Правда, не склалося. Думки в групі розділилися, і авантюрне крило не набрало потрібна кількість голосів.



[10-04-10][All for the tourists of]
In Montenegro (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
На рибалку ставай! (0)
[09-08-15][Відпочинок і поради]
Пам'ятка туристові (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Сінгапуру (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (09-10-24)
Переглядів: 726 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: