Неділя
18-09-23
22:11

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Диво на ім'я обрієти (Aubrieta)

Опис: якщо в середині весни ви, потрапивши на свою ділянку, побачите серед торішньої рудої трави лише порожні місця або перші паростки багаторічників, згадайте, що є на світі диво на ім'я обрієта.

Aubrieta х cultorum 'Argenteovariegata'

Розведіть її в саду, і тоді перед вами відкриється воістину казкова картина - яскравий барвистий килим з рожевих, малинових, фіолетових квітів. З-за великої кількості їх не розглянути жодного листочка. Рід налічує 12 видів, що походять з Південної Європи і Малої Азії.

Приземкуваті багаторічні, трав'янисті рослини. Вегетативні стебла сланкі, генеративні - висхідні, 10-15 см заввишки, утворюють ефектні напівкулясті куртінкі. Листя дрібне, еліптичні або оберненояйцевидні, прості, цільні або зубчасті, опушені. Квітки дрібні, четирехлепестной, до 1 см в діаметрі, в малоквіткових гроновидних суцвіттях, фіолетові, пурпурові, рожево-червоні, сині, рідше білі. Цвітіння рясне і тривале. Плід - стручок, насіння плоскі, коричневі. У 1 г до 2000 насіння. Види обрієти відрізняються один від одного, головним чином, будовою плоду і довжиною маточки.

Одне з найбільших достоїнств обрієти - те, що вона зимує з листям. Незвичайно гарні вже ранньою весною, коли зійде сніг, її сизі витончені куртінкі. Листя зберігають своє забарвлення і після поздневесенніх і ранніх осінніх заморозків, не ушкоджуються навіть сильними морозами.

Обрієта культурна - Aubrieta х cultorum Bergmans

Під цією назвою об'єднують численні гібридні форми і сорти, зазвичай відрізняються забарвленням квіток.

Рослини утворюють красиві сизуваті куртінкі до 20 см заввишки, зимуючі під снігом. Листя дрібне, довгасто-лопатоподібні, з зазубреними краями. Квітки до 1 см в діаметрі, пурпурові, лілові. Вся рослина дуже декоративно в пору цвітіння, коли листя майже не видно з-за маси квітів. Цвіте з травня до 40 днів.

Селекція культури має давню історію. До цього дня в аматорських садах за кордоном збереглися давні сорти, виведені ще в кінці XIX століття. Для них характерні сильний розвиток рослин, чудова форма килима і рясні, але дрібні квітки. Прикладом може служити 'Таурікола' (1899 р.), висотою всього 5 см з чарівними лавандовими пелюстками.

Сучасні сорти мають великі, нерідко махрові або напівмахрові квітки, добре розмножуються насінням. У деяких висота стебел дозволяє вести вирощування в горщиках і навіть на зрізання. Але є і мелкоцветковиє культивари. Ось кілька відомих сортів:

'Аргентео-Варієгата' ('Argenteo-variegata'). Яскраво-пурпурні квітки, щільні кущики, листя з чітко вираженою білою облямівкою і білими плямами.

'Ауреа-Варієгата (' Aureo-variegata '). Яскраві лавандові квіти, листя з жовтими плямами.

'Баркерс Дабл' ('Barkers Double'). Рожевий махровий.

'Блю Кінг' - квітки темно-блакитні.

'Боршіз Уайт' ('Borschys White'). Можливо, єдиний сорт з великими білими-квітками.

'Ванда' ('Wanda'). Чудовий, світло-червоний махровий.

`Гердждайк '(Gurgedyke') Старий улюбленець садівників з темно-пурпуровими великими квітками.

'Глоріоза' - рожеві.

'Грінкорт Пурпл' ('Greencourt Purple'). Махровий, блакитнувато-пурпурний.

'Даун' - квітки рожеві.

'Джой' ('Joy'). Сильний, ампельні. Квітки махрові, м'якого рожево-бузкового опенька, висота 10 см.

'Доктор Мьюлз' ('Doctor Mules'). Самий популярний сорт, висотою близько 15 см, з превос Ходна темно-синьо-фіолетовими квітками.

'Карнавал' ('Carnival'). Квітконоси короткі, пелюстки пурпурово-лілові, листя дрібне, висота 10 см.

'Крімсон Беддер' ('Crimson Bedder'). Малиновий.

'Куїн' Квітки вишнево-червоні.

'Новаліс-Блау'. Дуже великі квіти майже блакитного кольору.

'Ріверслеа' - квітки рожево-лілові.

'Ройял Кескейд' ('Royal Cascade'). Ніжно-рожеві квітки на звисаючих стеблах. Особливо гарно виглядає по краю стіни. Є червона колерні лінія 'Ред Кескейд' ('Red Cascade').

'Тріумфатори' ('Triumphant'). Синій.

'X. Маршалл 'Квітки яскраво-фіолетові.

Обрієта дельтовидная - Aubrieta deltoidea (L.) DC.

Батьківщина - Балкани, Греція, Мала Азія.

Багаторічна трав'яниста рослина до 15 см заввишки. Листя дельтовидні з одним-двома зубцями на кожній стороні, сіро-зелені. Квітки лілові або пурпурово-сині до 1 см в діаметрі, зібрані в пухке кистевидное суцвіття. Цвіте з травня 30-35 днів. Плодоносить. У культурі з 1710 року. Всі сортові, або гібридні обрієти походять від цього виду. Вони відрізняються більш кавалками листям і багатоквітковими суцвіттями, сильно піднімаються над листям.

Має різновид бугенвіллія (A. d. var. Bougainvillei hort.) - Рослина до 20 см заввишки, квітки до 1 см в діаметрі, світло-лілові з помаранчевим центром, зібрані в рихлу кисть, цвіте з травня 25-30 днів.

Обрієта витончена - Aubrieta gracilis.

Одна з найкрасивіших. Висотою до 10 см. Стебла слабкі, розпростерті, тонкі, формують покрив і купину. Листя вузько-ланцетні (до 1см завдовжки), цільні. Квітки дрібні (1,5 см), чашка мішкоподібну за рахунок зрощених чашолистків. Маточка до 0,5 см завдовжки.

Обрієта Колумка - Aubrieta columnea.

Висотою до 12 см. дернисто до розповзаються Листя подовжено-лопатоподібні, неуважно-опушені. Маточка однакової довжини із зав'яззю Квітки великі (до 4,5 см) блідо-пурпурні. Короткі кольорово ніжки однієї висоти з листям

Обрієта кроатская - Aubrieta croatica.

Відрізняється формою листя-оберненояйцеподібні до ромбічні-кленовідной. Квітконоси не перевищують листя. Маточка становить менше половини довжини зав'язі
Місце розташування: тільки сонячне, навіть в півтіні обрієта витягується і практично не цвіте. Проте рослина краще росте й розвивається там, де літо помірно жарке.

Aubrieta deltoides 'Bessinghem Pink'

Грунт: культура віддає перевагу легким, не надто родючі грунти з додаванням вапна або крейди. Вона абсолютно не виносить закисають важких перезволожених глин, а також жирної землі, яка містить торф. Особливо згубна волога в зимовий період, тому садять рослини на кам'янистих гірках, на піднесених або добре дренованих ділянках. У середній смузі полив потрібно тільки молодим посадкам або у вкрай посушливий час, а на півдні він обов'язковий.

Догляд: дуже чуйна обрієта на поверхневе внесення піску (навіть якщо за механічним складом грунт досить легка). Рекомендується 2-3 рази на сезон подібне мульчування шаром 3-5 см. Після травневого цвітіння рослини відразу обрізають, що сприяє новому швидкому і більше компактному зростання. Восени спостерігається повторне цвітіння. Зимостійкі, але в суворі зими затяжні з різкими коливаннями температур деякі сорти можуть випадати. Тому в північних районах необхідно легке укриття сухим листом.

Розмноження: зрізані частини рослин використовують на держаки. Їх висаджують у парник, у суміш рівних частин річкового піску і торфу. В умовах штучного туману укореняемость видів досить висока - до 95%. У сортів ж вона часом становить не більше 25% (особливо, якщо установка не відрегульована і йде сильне перезволоження зверху). Вкорінені черешки наприкінці серпня можна висадити на постійне місце, щоб вони встигли прижитися, зміцніти і добре підготуватися до зими. Відстань при посадці 10-15 см. Найбільш цінні екземпляри доцільно залишити в парнику до весни. Рекомендується кожен рік перечеренковивать всі сорти, щоб уникнути їх втрати, так як вони з віком стають більш примхливими, а в перший рік життя стійкі і чудово зимують.

Aubrieta deltoides 'Red Carpet'

Обрієта легко розмножується у відкритому грунті насінням, але гатунку при цьому розщеплюються. Сіємо під зиму в гряди, так як сходи досить ніжні і на необмеженому просторі легко можуть загубитися серед бур'янів. Мульчування піском обов'язково. Сіянці зацвітають на другий рік.

Обрієти розмножують також діленням куща весною і навіть восени. До даного способу варто вдаватися лише в крайньому випадку (не встигли вчасно зрізати черешки або терміново треба переносити рослини з незалежних від вас причин на нове місце). Обрієта, особливо сортовий, болісно реагує на цю операцію. Необхідно розподіл і посадку вести дуже акуратно. Взагалі, культура не любить "поганих рук", тому навіть досвідчені люди такі обережні з нею.

Використання: обрієти садять на кам'янистих гірках і альпінаріях середнього розміру, на передньому краї бордюру. У міксбордере вона, така маленька і елегантна, зазвичай втрачається і насилу конкурує із сусідами. Обрієта може гарно спускатися каскадом по скелях, особливо добре вона виглядає по краю стіни. Іноді культуру використовують на клумбах навесні, коли примули вже відцвіли, а розсаду летников ризиковано садити через небезпечні поздневесенніх заморозків. Чому обрієта не отримала широкого поширення в озелененні? Це не те рослина, яку можна посадити - і забути. Воно вимагає постійної уваги та любові, інакше якось непомітно і безслідно зникне. Наша героїня, безперечно, підходить тільки для садів з індивідуальним доглядом і для дійсних квітникарів-любителів.

Партнери: красива в поєднанні з жовтими аліссума, білими Ипомея, флоксів шиловидним.

[09-11-01][Все для туристов]
Как доехать к нам - Все возможны варианты! (0)

[09-09-18][Відпочинок і поради]
Рейтинг небезпеки країн (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Бразилія: кухня (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: чим погодують? (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-17)
Переглядів: 1486 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: