Субота
18-09-22
17:26

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Чоловічий день, або 23 лютого

Чоловічий день, або 23 лютого

Нинішнє покоління не пам'ятає той час, коли з'явилася традиція святкування 23 лютого. Так і є така традиція тільки в країнах колишнього СРСР. Зараз це для багатьох «чоловічий день», коли всі разом і кожен по-своєму вітає своїх захисників з їх святом. Причому під поздоровлення потрапляють усі, навіть ті, хто ніколи ніякого відношення не мав до армії. А почалося все в 1918 році.
Чоловічий день, або 23 лютого Саме в тому році, в кінці січня, були підписані декрети про створення РСЧФ (робітничо-селянського Червоного Флоту) і РККА (робітничо-селянської Червоної Армії). Сталося це 15 і 29 січня або 28 січня і 11 лютого відповідно у зв'язку з розбіжностями старого і нового календаря. Але ці події були лише першими ластівками, і дати не збиралися святкувати як загальнозначущі. Швидше навпаки, планувалося на початку лютого провести одиничну акцію, нібито щоб привернути увагу народу до того, що у молодої держави вже є свої армія і флот. Але 23 лютого цього ж року Червона армія змогла дати відсіч наступам німецьких військ. Тому тодішній уряд вирішив поєднати ці дві події (перемогу і створення Червоної армії), призначивши 23 лютого Днем перемоги Червоної Армії над кайзерівськими військами Німеччини.

Правда, перемога була затьмарена вже 28 лютого, коли німцям все-таки вдалося повернути втрачені позиції, та ще й просунутися за Псков. Напевно тому в наступний 1919 і аж до 1922 року цей день ніяк не святкувався. Зате 23 лютого 1922 за цим днем був офіційно закріплений свято «День Червоної армії». Пізніше за часів СРСР цей день називався «День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту».

Багато років саме 23 лютого було прийнято згадувати ті дні, коли вся країна вставала на захист батьківщини. Природно, вітали чоловіків, які служили в радянській армії, і тих, хто воював в гарячих точках, а також ветеранів. Цікаво, що тоді особливу шану надавали дійсно тим, хто був пов'язаний з армією.

З розвалом Союзу і саме свято став носити зовсім інший характер. Перш за все, його перейменували в «День захисника Вітчизни». Протягом декількох років його робили те робочим, то знову вихідним днем. А на пострадянському просторі і зовсім до нього ставлення своєрідне. Десь це святковий і вихідний день. Але в основному, цей день проводять на роботі, вітаючи чоловіків зі святом. Це пов'язано з тим, що за довгі роки традиція святкування «23 лютого» залишилася, а день давно вже не святковий.

Але якою б це не був день, робочий чи вихідний, чоловіки «23-е лютого» сприймають як своє свято. Навіть якщо вони жодного разу не тримали в руках автомат і не одягали військових чобіт, це їхній день по праву. Деякі навіть порівнюють його з чоловічим восьмим березня. Нехай буде так, в будь-якому разі, саме в цей день сильна половина людства приймає поздоровлення від самої прекрасної половини людства. Жінки багатьох країн вітають своїх захисників з їх професійним святом. Адже якщо пригадати, скільки займав славний СРСР, то вийде пристойний шматок Євразії. І як би не намагалися політики нав'язати нові правила життя нині сущим, «23 лютого» залишиться чоловічим днем, і неважливо, як його при цьому називати.


[10-01-20][Все для туристов]
На конях (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Дайвінг у В'єтнамі (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Подарунок з Китаю - шовк (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Всім, хто їде до Литви. Корисні дрібниці (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 594 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: