П’ятниця
24-03-29
03:03

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Bella figura Італії

Bella figura Італії

Італія хоч і виглядає на карті світу чобіт чоботом, у поданні нашої людини заселена особистостями винятковими: мафіозі, акторами, співаками. Софі Лорен або Адріано Челентано взагалі улюблені в Росії як рідні. А от від простого італійського народу ми страшно далекі ...
Bella figura Італії Повна хата людей

Тим часом бувалі мандрівники стверджують, що такої нації, як «італійці», білий світ не бачив. У прямому сенсі. Апеннінський півострів населяють римляни, міланці, флорентійці, неаполітанці і так далі. І всі вони різні.

Римляни, наприклад, як і належить спадкоємцям великої імперії, поважні і гордовито, а безтурботним неаполітанцям тільки б пісеньки співати. Міланці біляві і блакитноокі, а на острові Сицилія проживають пекучі брюнети. Жителі північної частини країни дивляться на жителів півдня як на полуарабом, неотесаних селюків, у яких одна дорога - в мафіозні угруповання. Ті, у свою чергу, вважають сіверян полуавстрійцамі-полуфранцузом і зневажають їх за багатство і снобізм. Народжений в Турині гордий цим фактом, як нічим більше в житті, і навіть будучи назавжди забраних у віці дванадцяти років батьками з рідного містечка, до недавніх олімпійських ігор нічим не примітного, на казкову Венецію, людина буде величати себе Туріну. Сучасні помпейци, що живуть буквально на пороховій бочці (адже знаменитий Везувій швидше живий, ніж мертвий), і не думають переїжджати.

У будь-якій італійської селі можна почути скаргу на те, що послала же Санта Марія сусідів - найзапекліших ледарів і нехлюїв в світі! І як добре було б в Італії без «gli altri italiani» - без тих інших італійців. Американських або аргентинських громадян італійського походження продовжують вважати італійцями, а не американцями або аргентинцями, особливо якщо вони досягли успіху. Френка Сінатру, Роберта Де Ніро чи Сильвестра Сталлоне кожен італієць вважає мало не своїм далеким родичем.

Містечковий націоналізм - ось, мабуть, те єдине, що на перший погляд об'єднує всіх громадян Італії. І не дивно, адже це держава з'явилася на політичній арені всього лише в 1861 році, а до того на півострові більш-менш мирно сусідили десятки незалежних графств, герцогств і навіть комун. Лідер тодішнього процесу Рісорджіменто (чи то пак національного об'єднання) Кавур зітхнув тяжко: «Італію ми, так чи інакше, зліпили, тепер давайте зліпимо італійців». Давайте! Спробуємо виділити ті загальні риси, які, можливо, самі італійці не помічають, а іноземцям вони буквально в очі кидаються.

Сім'я - сімдесят сім «я»

Сім'я майже для всіх на землі є великою цінністю, але для італійця - з якого б куточка країни він не був родом - особливо. З властивою йому пристрасністю натури він включає в своє ближнє коло не тільки дружину, дітей, своїх батьків, тестя з тещею, а й інших родичів: численних дядьків, тіток, братів, сестер та їх дітей і онуків - загалом, усіх, з ким тільки зможе виявити кровноспоріднених зв'язок. І кожному з них надається допомога, щедро даруються любов і турбота, і не тільки у важку хвилину, а завжди. Це священний обов'язок кожного італійця. А головні божества в його великою галасливою сім'ї - діти. Їх пестять, плекають і балують, що є сил. При всій своїй експресивності, якщо не сказати гарячковість і крикливості, італійські тата і мами ніколи не підвищать голос на сина - це ж майбутній чоловік, глава сім'ї, годувальник, і його слід поважати змалечку, і вже тим більше, навіть у пориві праведного гніву, не піднімуть руку на дочку - майбутню жінку і матір.

Англієць або американець, німець чи російська, попри різницю культур у хвилину душевного розпачу або ж коли просто стукнеться ліктем об гострий кут, ні-ні та й налає нецензурно. А бувалий італійський дядечко в серцях вигукне: «Mamma mia!», Чи то пак «матуся моя!». Прихильність місцевого чоловічого населення до матері безпрецедентна. Італієць намагається якомога довше жити під її крилом і не одружуватися. Хіба хтось зможе піклуватися про нього краще, ніж обожнювана мамуля?

Та й так багато в Італії квітучих красунь, що вибрати майбутню дружину італійському нареченому дуже і дуже важко! Чоловіки тут легко закохуються і швидко остигають до предмета жадання. Сьогодні вони галантно залицяються до однієї володаркою пишного бюста і чорних, мов маслини, очей, завтра кидають гроші направо і наліво через іншу. У Європі італійці славляться навіть більш майстерними коханцями, ніж французи, хоча давно вже не співають серенади під вікнами коханих і навіть рідко дарують їм квіти - просто тому, що це не прийнято. Зате прийнято говорити такі квітчасті компліменти, за які в інших штатах Америки можна і за грати потрапити за статтею "сексуальне домагання".

Тільки бажання завести власних «Бамбіна» примушує місцевих ловеласів ганятися за кожною спідницею і відправитися під вінець. Але якщо вже італієць нарешті поєднався законним шлюбом, то навряд чи вже коли його розірве. Заборона на розлучення в Італії, не дивлячись на опір могутньої католицької церкви, все-таки скасували, але вони як і раніше вкрай рідкісні. Кинути сім'ю і дітей для італійського чоловіки традиційно вважається страшним ганьбою.

Свято кожен день

Жителі Італії дуже життєлюбні і товариські люди. Напевно, теплий благодатний клімат так діє. Навіть має найбільшу кепським характером місцевий зануда у момент щастя освітить усе навколо своєю позитивною енергією, немов ласкаве сонечко його батьківщини. За найменший знак уваги на його адресу він вигукне стільки щирих «Граціє!» («Дякую»), що більш стримані іноземці втомляться відповідати «будь ласка».

Коли два симпатизують один одному уродженця Італії зустрічаються після розлуки, чи то роки вимушеної розлуки, літню відпустку або обідню перерву, вони обнімаються і цілуються, немов хочуть на радощах задушити один одного. Від «Бон Джорн!» («Добрий день»), «Чао!» І «Сальве!» («Привіт») буде дзвеніти у вухах. Так, прижилося в Росії «чао», яке ми вимовляємо при прощанні, італійці використовують і як вітання. А ось інше знайоме нам італійське слівце - «Аріведерчі» («до побачення») поступово йде з повсякденного життя простих італійців. Його частіше можна зустріти в офіційних документах, ніж на вулицях італійських міст, де його замінили панібратськи «чі ведьямо» («побачимося») або просто побажанням доброго вечора («Буоно сірка»).

Причому «Буоно сірка» італійці, віддають перевагу роботі відпочинок у колі сім'ї та друзів, починають вимовляти годині о другій дня, натякаючи на те, що пора б справи закінчувати. Втім, і до цього моменту вони не сильно перепрацьовують. Відкрившись о дев'ятій ранку, місцеві установи та офіси буквально через годину порожніють. Тільки страшенний трудоголік не забіжить в цей час в кафе чи бар за рогом, а значить, не дізнається свіжі новини і останні плітки. Одинадцять годин - час пити каву, ну а в дванадцять - обід чітко за розкладом і обов'язково з пляшкою вина на столі. І, звичайно ж, не забувайте про знаменитої італійської сієсти. Приблизно з 14.00 до 15.30 ні зробити покупки в магазині, ні потрапити на прийом до потрібного фахівця неможливо. Вся країна в єдиному пориві відпочиває від трудів праведних. Врахуйте ще один нюанс - абсолютна більшість магазинчиків і лавок, кафе і ресторанів - приватні, а, значить, час роботи і перерви на обід у них «плаваючі». Тобто якщо сьогодні у господаря просто немає настрою обслуговувати клієнтів або ж у нього в родині сталася подія, яка потребує його особистої участі (наприклад, день ангела внучатого племінника), то ви ні за що не достукаєтеся. Ні кар'єра, ні гроші, ні тим більше праця сам по собі не можуть переважити для типового італійця те, що називається отриманням задоволення від життя. У це поняття для них входять прості і зрозумілі будь-якою мовою речі: хороше вино, смачна їжа, спілкування з близькими, сімейні свята.

А справжні італійці здатні перетворити на феєричне свято навіть щовечірню прогулянку перед вечерею. Звичайне місце дії цього шоу - центральна вулиця чи площа міста, яка до такої міри наповнюється народом, що автомобільний рух зупиняється. Нічого особливого начебто не відбувається, просто громадяни - і чоловіки, і жінки - одягають найкращі вбрання (як тут виражаються, підкреслюють «bella figura», навіть якщо вона не дуже-то «bella») і прогулюються туди-сюди. Елегантні подружжя під ручку, вгодовані діти слідом, вельмишановне старше покоління розташовується у відкритих кафе, щоб як слід розгледіти всіх і кожного. Сердечно привітавшись навіть із малознайомими і гарненько розглянувши, хто в чому прийшов, потік людей розбивається на окремі групки.

Незабаром для того, щоб на ваше блискуче зауваження з приводу вирішального гола на чемпіонаті світу з футболу звернули гідну увагу, доведеться підвищити голос і зажестікуліровать ще більш запекло, ніж зазвичай. Футбол тут люблять усі, від малого до великого, від глав сімейства до їх благовірних. Збірна Італії - символ того, що мешканців різних куточків цієї країни все ж таки можна об'єднати під одним прапором і це принесе перемогу всім. А значить, буде привід для нового свята!


[09-10-29][Все для туристів]
Екскурсії, походи – Всі можливі варіанти екскурсій в нашому регіоні. (1)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Кухня «смарагдового острова» (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Говерлу исходные пункты. 1 (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Звідки взялися писанки (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 734 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: