Неділя
18-09-23
15:10

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Арборістіка: професія або новий вид екстремального туризму?

Арборістіка: професія або новий вид екстремального туризму?

У класичному розумінні арборістіка - це догляд за деревами. Арборісти - це люди, які рятують дерева від різних хвороб, шкідників, виконують ландшафтну підрізування, обрізку сухих гілок, формування і зміцнення крони, грозозахист наших зелених друзів. У випадку ж, коли дерево врятувати не представляється можливим, арборісти можуть виконати його спіл, розпилювання на дрова, викорчовування пнів та вивезення за собою утворився сміття. Але, виявляється, все вищеописане більше підходить під поняття промислової арборістікі. Останнім же часом все більш популярною стає рекреативная арборістіка.
Арборістіка: професія або новий вид екстремального туризму? Любителі рекреативної арборістікі - це, поза всяким сумнівом, величезні шанувальники природи і екстриму. Таке незвичайне поєднання виливається в пристрасть до лазіння по деревах, проникненню в їх верхні шари і навіть життя на кронах дерев. Рекреативні арборісти чимось схожі з альпіністами. Тільки сходження в арборістіке пов'язане з підкоренням вершин дерев, а не гір.

Спорядження у арборістов спеціальне. Звичайне альпіністське для верхолазанія по кронах дерев не підходить. Професійні арборісти зізнаються, що хобі їх - недешеве задоволення. Спорядження часом коштує дорожче амуніції альпіністів або спелеологів. Тому не дивно, що провідні виробники спорядження для класичного верхолазанія вже зорієнтували своє виробництво на випуск пристосувань для арборістов.

Сьогодні популярність рекреативної арборістікі набирає обертів. Арборісти-професіонали об'єднуються в громадські організації, навчальні центри, випускають спеціальну літературу, регулярно проводять змагання та виїзди.

Наприклад, група дніпропетровських арборістов дуже незвичайним чином зустріла минулий Новий рік. Хлопці залізли на верхівку 30-метрової сосни недалеко від міста! А цього літа збираються у піший похід по Криму, і нічліг планують влаштувати на верхівках сосен, які нависають над кручею в Балаклаві.

Молоді арборісти зізнаються, що на верхівках деревах дуже зручно і спокійно вчити екзаменаційні квитки. А вночі спати на дереві дуже затишно, особливо якщо піднімається невеликий вітер: тебе заколисує, немов у колисці.

Іноді до арборістам надходять не зовсім звичайні прохання: наприклад, зняти переляканого до смерті кошеня з високого дерева. Звичайно, завдання це не зовсім за профілем, але любов до природи у арборістов поширюється на всіх її мешканців. Тому вони охоче відгукуються на ці прохання.

Відрізнити ж цього арборіста дуже легко: він ніколи не кинеться з ентузіазмом спилювати дерево заради матеріальної вигоди. Для нього первинне завдання - врятувати зеленого друга, допомогти йому, зміцнити або підлікувати. І тільки в крайньому випадку, за наявності загрози для життя людини, арборіст піде на розпил дерева. Арборіст - свого роду деревне хірург. Його завдання - вилікувати хворого, а не знищити його.

Ось така ось нова ідея для любителів природи та гострих відчуттів. Приєднуйтесь!


[10-02-16][All for the tourists of]
A piece of the Carpathians in Kyiv (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Казахстанський Алтай (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Європейське + арабське = ліванська кухня (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Пісня про Довбуша (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 557 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: