П’ятниця
24-04-19
16:21

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

АФРИКАНСЬКЕ САФАРІ

АФРИКАНСЬКЕ САФАРІ.

«У Африці акули, в Африці горили

У Африці великі, злі крокодили.

Не ходите діти до Африки гуляти!!!»

Але навіть улюблені дитячі вірші Корнія Чуковського не змогли зупинити нас. Ми - це група професіоналів турбізнесу, які відправилися в ЮАР для вивчення і розробки нових туристичних маршрутів. Шлях не близький. Тільки чистого часу авіаперельотів по всьому маршруту близько 35 годин. Наш маршрут такий: Київ - Стамбул - Йоханнесбург - Кейптаун - Дурбан - заповідник Крюгера - Замбія (водопад Вікторія) - Сан-ситі - і з Йоханнесбурга назад додому.

Перша велика зупинка в ЮАР це морське місто Кейптаун. Зовсім недавно в Ялті був представник цієї південноафриканської країни і в інтерв'ю ялтинським кореспондентам сказав, що наші міста дуже схожі. На мій погляд природа Південного берега Криму набагато красивіша. Правда Кейптаун набагато чистіший, добре продумана архітектура міста, особливо красиві удома у Вікторіанському стилі. Основна мета наший поїздки - це інспекція готелів, де зупиняються туристи і знайомство з визначними пам'ятками країни. Звичайно, нам показували найкраще, розміщували в найдорожчих елітних готелях. Простому смертному такі готелі не по кишені. У них живуть президенти, зірки Голлівуду, мільйонери. Але є і готелі нормального туристичного класу. Наші гостинні господарі зацікавлені в розвитку туризму в ЮАР, грошей для гостей з турфірм України не жаліють, селять в найдорожчих готелях. Так в Кейптауне, ми зупинилися в готелі «Тейбел бий»(Table Bay). Тут зупинявся Володимир Путін, Майкл Джексон і багато інших, чиї імена відомі всім, через їх суспільне положення, популярність і фінансове багатство. Природно, готель відповідного рівня. Прекрасні номери, вишколений персонал, високий рівень секьюріті. Вранці в номері свіжа преса, увечері обов'язковий «комплімент» за рахунок готелю ( фрукти, шоколад, мінеральна вода), обов'язковий прогноз погоди на завтра. Радує і живлення в ресторанах готелю. Подорожуючи по Туреччині, Єгипту і іншим країнам, наш клієнт вже звик до зручності «шведського столу». Але де Вам на сніданок по системі «шведський стіл» подають устриць, фуагру, суші і інші делікатеси, про які багато хто з нас тільки чув? Ну та Бог з ними, буржуїнамі, нам в першу чергу цікава сама, ця далека від нас країна. Відпочинок у Карпатах

Місто Кейптаун було засноване голландськими мореплавцями більше трьох з половиною століть назад, як перевалочна база до Індії, де можна було поповнити запас прісної води і продуктів. Саме місто розташувалося в живописній бухті у підніжжя Столової (Тable) гори. Звідси і його назва, що в перекладі означає «Місто на мису». Кейптаун найстаріший гордий Південної Африки і тому його ще називають «Материнське місто». Сьогодні це одна з трьох столиць ЮАР. Місто називають парламентською столицею країни. Тут засідає парламент, поряд з ним розташована одна з президентських резиденцій. І ще Кейптаун визнаний як місто популярної міжнародної тусовки «золотої молоді» і столиця гей і лесбіянка тусовки. Життя в місті кипить цілий доба. Вдень турист голубиться на пляжі, катається на яхтах, займається дайвінгом, фотографує морських котиків, які ставно загоряють в центрі міста на пірсах Вікторії і Альфреда Вотерфранта. Можна зробити вертолітні прогулянки, відвідати ботанічний сад, піднятися на канатній дорозі на Столову гору, відвідати знаменитий винний тур. Завжди багатолюдна вулиця Грін Маркет Ськве (Green Market Square), аналог наший набережній, з її численними сувенірними лавками, торговим центром. Увечері місто наповнює музика численних кафе і ресторанів. Особливі багато туристів там, де дають безкоштовні музичні концерти вуличні «джаз-бенди», відбуваються театральні уявлення. Нудьгувати в Кейптауне ніколи, та і немає чого, ні вдень ні вночі.

Залишивши гостинний Кейптаун, ми рухаємося на схід. У 12 км. від Кейпа в океані розташований острів Роббен Айленд (Robben Island). Невеликий острів відомий тим, що багато років на його території розташовувалася в'язниця. 18 років в цій в'язниці провів борець за права чорного населення ЮАР Нельсон Мандела. У путівниках по ЮАР, можна прочитати такі рядки: «У роки апартеїду острів став в'язницею, що прославилася жорстокими поводженнями з увязненими». Наш гід по країні, колишній москвич Іван Здерський, відкрито сміється:«Ну якщо вважати, що чорному ув'язненому на сніданок подали чай без молока, або охоронець відмовився перекинути тенісний м'яч що відлетів за огорожу, то дійсно, звернення було украй жорстоким».

Далі наш шлях лежить до мису Доброї Надії. Мис був відкритий в 1486 році відважним португальським мореплавцем Бартоломео Діашем, який за дорученням короля шукав загадкову країну Індію, з її незчисленними багатствами. Діаш назвав це місце «Мис Бурь». Проте, португальський король Жуан 2 наказав мис перейменувати. Сподіваючись відкрити шлях до Індії, це місце назвали Мисом Доброї Надії. Мрії португальців збулися. У 1497 році великий мореплавець Васько де Гамору обігнув Мис Доброї Надії, а 20 травня 1498 року, вперше нога європейця ступила на південно-західне побережжя Індії. Недалеко від мису з'єднуються в єдине ціле води двох океанів - суворого і холодного Атлантичного і так коханого туристами, теплого Індійського. На самому мису в 1860 встановили маяк на висоті трохи більш 200 метрів. Як з'ясувалося пізніше, маяк встановили украй невдало. Низька хмарність закривала маяк від моряків. Знаючи, що тут маяк, і не бачивши його із-за хмар, багато мореплавців терпіли корабельну аварію. Пізніше маяк перенесли вниз, ближче до моря. Старий маяк став пам'ятником історії, з його видового майданчика відкривається прекрасний вигляд.

Покинувши Мис, ми їдемо в невелике прибережне містечко під назвою Саймонстаун. Тут розташувалася колонія пінгвінів Болдерс (Boulders). Пінгвіни з'явилися на місцевому міському пляжі не так давно. Радості місцевого населення не було межі. Такі милі, незграбні тварини! Але радість швидко пройшла. «Милі» пінгвіни паскудили скрізь. Не тільки на пляжі, але і на вулицях, в дворах і басейнах городян. Народ збунтувався. «Давайте відселяти пінгвінів!». Але власті ухвалили рішення зовсім не на користь городян. Захист навколишнього середовища, захист тварин в першу чергу. Так у міста відняли частину пляжу, обгородили його і з'явилася величезна, більше 1000 особин, колонії пінгвінів. Місто змирилося, особливо після того, як сюди повалив веселого туристського люду з тугими гаманцями.

Далі, між Кейпом і мисом Голковим малося в своєму розпорядженні ще одне невелике містечко Херманус (Hermanus). Життя тут тече мирно і спокійно, але тільки до липня місяця. З липня по кінець жовтня місто не дізнатися. У цей період з Антарктиди сюди для вирощування потомства мігрує величезна кількість китів. Всього у берегів ЮАР можна зустріти 29 видів китів, включаючи і кита-вбивцю. Найпопулярніші горбаті або «правильні» кити. «Правильними» їх назвали сторіччя тому китобои. Якщо решта видів китів, після того, як їх гарпунили і вбивали, опускалися на дно морське, то туші «правильних» китів залишалися на плаву, витягнути їх на борт китобоа було набагато простіше. Звідси і така назва.

Щоб побачити китів, краще всього приїжджати в ЮАР у вересні, на «Фестиваль китів». У цей період їх можна спостерігати навіть з берега, але наша група, отримавши рятувальні жилети і водовідштовхувальні куртки, виходить на катері в океан. Всього у декількох сотнях метрах від берега, на невеликому острівці, розташувалася величезна колонія морських котиків. Частина з них гріється на скелях, інша, велика частина, підпливає до нашого катера, вивчає непроханих прибульців. Котики звичайно добре, але наша головна мета - кити. Ми рухаємося далі, углиб океану. З правого борту лунають крики «Ось вони !!!». Видовище вражаюче. Їх багато і ми підходимо зовсім близько. Видно величезні туші ( набагато більше нашого катера), мелькають плавники, хвости китів. Зрідка з води виглядають і китові морди. Навколо клацають затвори фотоапаратів і кінокамер. Здається тварини спеціально позують нам. І вже під кінець прогулянки, молодий кит просто виплигує з води, як би ставлячи логічне завершення шикарного виступу всієї групи китів.

Повертаючись до берега, ми зустріли ще один катер в океані. На його палубі група туристів-екстремальних, що здійснюють занурення в океан до акул. Йде підгодівля хижаків, видно акулячі плавники. З борту катера спускається в океан залізна клітка з першим туристом. Останні з нетерпінням чекають своєї черги. Обмінявшись вітаннями і побажаннями успіху, ми поспішаємо до берега.

Закінчилася перша частина нашої подорожі. Ми летимо до Дурбан, щоб продовжити подорож вже углиб країни.

Місто Дурбан розташоване на південному сході країни в провінції Квазулу-натал. Є інші назви провінції - край «Тисячі горбів» або «Королівство зулусів». Назви говорять самі за себе. Про дивовижне і казкове місто Дурбане, багато хто з нас читав і не один раз. Правда знали ми його з дитинства, як місто Зурбаган. Так назвав своє чарівне місто Олександр Грін, а описував він його із справжнього міста Дурбана. Первинна, зулуська назва міста звучала як Теквені (Tekweni). Першим європейцем, який побачив ці місця, швидше за все був Васько де Гамору. Сучасна назва міста дана на честь губернатора, сера Бенджамина Д,урбана в 1835 році. Окрім корінного населення, зулусів, тут живуть нащадки голландських і англійських колонізаторів і індійських торговців.

Сьогодні Дурбан - це третє по величині місто ЮАР і найбільший порт країни. У світовому рейтингу портів він займає почесне 9 місце. Славиться Дурбан і як популярний міжнародний курорт. Уподовж завжди теплих вод Індійського океану на шість кілометрів протягнулася низка комфортабельних готелів і казино із зухвалою загальною назвою - «Золота миля». На жаль, останнім часом, це красиве місце втратило свій первинний імідж. В кращому разі «Мідна миля», а то і «Дерев'яна миля» говорять місцеві жителі. Ні, прекрасні готелі і казино залишилися, але увечері гуляти по пляжах не безпечно. Зв'язано це із зростанням злочинності в країні, проблемами взаємовідношення білого і чорного населення, збільшення чисельності емігрантів з сусідніх країн. Про всі ці проблеми я розповім декілька пізніше, а зараз нас чекає справжнє сафарі в старому національному парку Африки - Крюгер Парку.

Парк був заснований ще в 1898 році по вказівці тодішнього президента країни Пола Крюгера. На честь його і назвали парк. Навіть коли, во-время англо-бурської війни, Крюгер біг до Європи, нові власті назву парку не поміняли, пам'ятаючи заслуги колишнього президента в створенні національного парку ЮАР.

Наш шлях в Крюгер Парк лежав через Драконові гори, там де в єдине ціле зливаються річка Печалі і річка Радості. Справді це одне з найживописніших місць ЮАР яке ми побачили. Сам парк розташувався на території двох провінцій - Мпумаланга і Лімпопо, які у свою чергу граничать на півночі і північному сході із Зімбабве і Мозамбіком. Кажучи сухими цифрами статистики - парк займає 2 млн. гектарів. На його території проживають 33 види земноводних, 114 видів рептилій, 147 тварин і 507 птахів. Звичайно, сьогодні парк Крюгера - це гордість ЮАР. Велика частина туристів що відправляються в цю далеку африканську країну, ставлять основною за мету перебування, побувати на сафарі. Охота в ЮАР стала частиною світової мисливської культури. Справжнє полювання з рушницею в національному парку не дозволене. Поряд з ним розташована велика кількість приватних парків, які спеціально вирощують диких звірів для забави мисливців. Поповнюється поголів'я диких тварин і за рахунок національного парку. В основному тих тварин, кількість яких надмірна. Більш того, придбати допустимо слона, для свого парку, Ви можете чисто за символічну оплату. Основні витрати пов'язані з транспортуванням тварини. Фанати полювання мріють поповнити колекції своїх трофеїв так званою «Великою африканською п'ятіркою». У неї входять: лев, леопард, слон, буйвол і носоріг. Розцінки на полювання - космічні. Так, охота на лева, може дорівнювати вартості нового престижного автомобіля, може бути ще вище. Але є азартні люди, які за один приїзд на сафарі ставлять перед собою завдання уразити відразу всю Велику п'ятірку.

Ми ж приїхали на мирне, але не менш азартне фото полювання. І нам повезло: за два сафарі, вечірні і уранішні, ми побачили всю п'ятірку. Навіть бувалі рейнджери, які супроводжували нас під час фото полювання, сказали, що це великий успіх. Ми змогли зробити не тільки величезну безліч фото трофеїв, але і почули багато інтересного про африканських тварин. Так, африканський слон живе 60 років. Кожні 10 років у нього з'являються нові зуби. Але нові зуби зростаю тільки шість разів. Коли стираються останні, ці гіганти просто вмирають голодною смертю. Всі розповіді про слонячі кладовища, куди тварини приходять нібито спеціально вмирати, це байки. Просто тварини шукають місця, де є м'якша і легша для пережовування їжа. У цих місцях вони і вмирають. Виявляється, не менш сумна доля і пануючи звірів - могутнього лева. Немає сильнішого і владного хижака в савані, чим лев. Він командує своїм прайдом, охороняє територію від суперників, отримує першим кращі шматки здобичі, яку добули леви. Але все це триває поки лев молодий і повний сил. Із старістю на його місце приходить молодший і сильніший лев. Старий ватажок вимушений просто покинути прайд. І тут наступає трагедія всього левового життя. Старі леви вмирають з голоду. Вони просо не уміють полювати, у них немає ніяких навиків, все життя за них це робили леви.

Африканське сафарі справило на нас незабутнє враження. Якщо Ви самі збираєтеся до Африки на сафарі, то краще всього це зробити восени ( африканська весна) або весною (африканська осінь), коли не багато зелені і добре видно тварин. На території парку побудована величезна кількість лоджей (готелів) самого різного рівня комфортності. Ми розмістилися в лодже Тінга (Tinga), відділення «Легенда». Рівень розміщення - п'ятизірковий готель високого класу. Кожен номер-лодж має свій басейн з джакузі. Увечері гостей чекає уявлення і дегустація блюд з африканської дичини. Номери устроєнни так, що буквально в 10-20 метрах за загородкою, можна побачити імпалу, жирафа, зебру або слона. Увечері, в номер гостя проводжає озброєний рейнджер, адже тварини все-таки дикі. Розлучатися з парком Крюгера і його гостинними господарями дуже не хотілося. Але попереду нас чекала ще одна чудова частина нашої подорожі - водопад Вікторія.

Побачити водопад Вікторію можна або з території Замбії або Зімбабве. Тому ми здійснюємо переліт з ЮАР в місто Лівінгстон, колишню столицю Замбії. Летимо не випадково. Водопад Вікторія включений в одне з семи природних чудес світу, внесений ЮНЕСЬКО в список «Світової спадщини». Водопад Вікторія - одна з головних туристичних визначних пам'яток Африки. Місцеві жителі лозі, називають це диво африканської природи «Мосио-ао-тунья», що в переводиться, як «Гримлячий Дим». Люди племені тонга вірять: постоявши декілька хвилин під веселками, що народжуються над водопадом, можна вилікуватися від найнебезпечніших недуг і позбавитися від найзліших ворогів. Для європейців водопад відкрив відомий шотландський мандрівник Давид Лівінгстон в 1855 році і назвав його на честь королеви Вікторії. Водопад так зачарував мандрівника, що нам про побачене видовище, він залишив наступні рядки: «На місця, такі прекрасні, повинно бути дивилися ангели у польоті». Висота падаючої в ущелині води води більше 100 метрів, протяжність водопаду біля 2-х кілометрів. Особливо прекрасний водопад в лютому - березні місяці, коли річка повна води і кожну секунду більше 5 млн. літрів води з гуркотом обрушуються вниз. Стенів ущелини не видно. Лише суцільна стіна води і що закриває все пелена з водних бризок, схожих на дим. Дуже точну назву дали місцеві племена - «Гримлячий Дим».

На жаль, ми були на водопаді у вересні. Води було немає так багато і водопад «працював» не в повну потужність. Ми були на території Замбії, найбільш ефектні місця знаходилися на стороні Зімбабве. Тому і народилося рішення облетіти водопад на вертольоті над територією двох держав. Рішення виявилося правильним. Ми побачили і могутні струмені водопаду, і «гримлячий дим». А як красиві веселки над водопадом! Цей політ залишиться в пам'яті як прекрасні миті на все життя. Запам'яталася і подорож на екскурсійному кораблі по річці Замбезі. Тихі води річки в якій і зліва і справа періодично видно бегемоти, пливуть по своїх справах крокодили. Це дика Африка. У променях що заходить над саваною і річкою сонця ми прощаємося із Замбієй.

У наший програмі по ЮАР ще дві зупинки - Йоханнесбург і знаменита столиця казино і місце розваг Сан-ситі.

У 1886 році золотошукач з Австралії Джордж Гаррісон виявив у віддаленому куточку Трансвааля найбільшу в милі золоту жилу. Тут і утворилося селище золотошукачів, яке вже через три роки зайняв місце найголовнішого міста ЮАР. Місто назвали на честь двох інженерів-золотошукачів з однаковим ім'ям - Йоханн. Сьогодні Йоханнесбург, це економічна столиця країни. Тут зосереджено величезна кількість банків, торгових і промислових фірм. Але багато людей жити в цьому місті не хочуть, вважають за краще приїжджати або навіть прилітати сюди тільки на роботу з інших міст. Деякі невеликі фірми вважали за краще теж перевести всю свою діяльність в інші міста країни. У Йоханнесбурге залишилися тільки дуже крупні підприємства. Для туристів і бізнесменів місто стало лише перевалочною базою, зупиняються в середньому тут на один або два дні - в місті дуже складна криміногенна обстановка. Багато білих жителів, які не встигли продати свої фешенебельні квартири і удома, просто покидали їх. Удома зайняли бомжі, нелегальні емігранти, деколи просто злочинці. Величезні сучасні квартали в центрі міста краще обходити або об'їжджати стороною. Вечірньої пори жоден водій не зупиниться у світлофорів на червоний колір - на машину у цей момент можуть зробити бандитський наліт. У дорогущих квартирах де живуть бомжі немає ні води, ні електрики, ні світла. Шахти ліфтів 30-ти поверхових красенів будинків використовуються як сміттєві бачки, набиваються відходами від першого до останнього поверху. Росте злочинність. Громадськість міста, украй стурбована положенням у фінансовій столиці, звернулася до мера міста з вимогою вирішити питання по ліквідації злочинності. І були прийняті безпрецедентні заходи. По наказу мерії один з будинків-примар, вночі був оточений військами, з вертольотів на дах був скинутий десант. Почалася облава, в результаті якої було затримано близько 400 нелегалів і злочинців. На ранок мер з гордістю рапортував громадськості, що таким чином він очистить все місто від злочинності і Йоханнесбург знов стане привабливим і безпечним центром туризму. Але знов обурилася громадськість. «Як так!!! Не можна виселяти людей таким чином з будинків, адже їм же треба десь жити!» Дії мера були визнані не демократичними і як результат, будинок-примара знову окуповували нелегали і злочинці. Тому питання безпеки жителі фінансової столиці вирішують самостійно. У місті образованни цілі квартали - гетто, де живе біле населення. Вони оточені огорожами, наймається озброєна охорона, яка використовує сучасні засоби спостереження і захисту житла. У разі надходження сигналу проникнення в будинок непроханих гостей, приватна охорона буде на місці через 1-2 хвилини. У цих кварталах є все - прекрасні розважальні і торгові центри, ресторани, дискотеки, кінотеатри і все інше необхідне для комфортабельного життя. Разом з тим треба відзначити абсолютну безпеку туристичних маршрутів і місць мешкання туристичних груп. Є в місті і багато інтересного, що привертає туристів. Так ми відвідали колишнє селище перших золотошукачів. Сьогодні це музей просто неба. Можна спуститься в шахту по здобичі золота, побачити цікавий етнографічний музей, зануритися в атмосферу часів «золотої лихоманки», весь день провести на прекрасних атракціонах. Право, Йоханнесбург - це місто контрастів.

Наша подорож наближається до кінця. Залишилося подивитися тільки знаменитий Сан Ситі - «Місто Сонця». Колись в ЮАР заборонялися казино і тому був створений південноафриканський аналог Лас-Вегаса. При будівництві цього розважального комплексу грошей не вважали, всі будували і робили по кращих світових стандартах. Так виникло ціле місто - новий Голлівуд і одночасно Лас-Вегас в 200 км. від Йоханнесбурга. Територія Сан Ситі 150 кв. км. Тут є свої ліси, озера, водопади, скелі. Місто ніколи не спить, життя в нім вирує цілий доба. Для любителів азарту працюють казино, є свої гольф поля, проводяться рок-концерти і чемпіонати по боксу. Охочі спокійнішого відпочинку можуть відвідати «Міст Часу», зануритися в світ первозданної природи в численних парках, з'їздити на сафарі, провести день в «Долині Хвиль» - штучній лагуні де періодично піднімається хвиля до двох метрів. Тут є чим зайнятися і дорослим і дітям. Сюди можна приїхати на декілька днів ( комплекс приймає одночасно більше 2500 туристів), можна приїхати на один день не зупиняючись в готелях. Жодна людина не виїде з «Міста Сонця» байдужим, жодна людина не залишить мрії побувати тут хоч би ще один раз.

Наш літак злітає в небо, за бортом залишається дивовижна країна - Південноафриканська республіка. Прощай, далека і вже улюблена Африка.



[10-02-04][Все для туристів]
Тримаймо ноги в теплі (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Карпати влітку! Семінар-презентація (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Камбоджа: корисні ради (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Бірма: національна кухня (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (09-09-01)
Переглядів: 2045 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: