П’ятниця
24-03-29
10:26

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Морські круїзи знову в моді

Морські круїзи знову в моді

Круїзи - один з самих елітних і своєрідних видів відпочинку. Туристи, що хоч раз скуштували всю їх привабливість, вважають за краще відкривати для себе нові і нові тури. А туристичні компанії, відповідно, намагаються зацікавити участю в круїзах як можна більше число учасників. З цією метою вони розробляють нові круїзні маршрути, підвищують рівень сервісу на вже існуючих маршрутах, вводять в програми круїзів нові, не охоплені раніше визначні пам'ятки...

Щоб привернути клієнта

Практика показує, що більшість туристів, які хоч раз побували в круїзах, прагнуть і далі вибирати такий вид відпочинку. Зрозуміло, вибір нового маршруту визначається багато в чому під впливом вражень, отриманих в круїзі, що відбувся. У тому числі і від якості сервісу на борту лайнера, чіткості організації круїзу, відповідності фактично виконаної заявленої програми... Тобто якщо туристична компанія - організатор круїзів або його агент - добре себе зарекомендувала по відношенню до даного туриста, останній, безумовно, звернеться знов саме до неї.

Зрозуміло, перше, що цікавить туриста - потенційного учасника круїзу - вибір програми. Як правило, відвідувачі туристичних компаній ще на етапі планування візиту в офіс ставлять собі одвічні питання: які міста і країни відвідати, який теплохід пропонується, на скільки днів розрахований круїз? Ці ж питання вони в більшості випадків задають і турагентам. На етапі відвідин офісу круїзної компанії або її агента турист знайомиться з ціновими розцінками на різні пропозиції по круїзах. А також дізнається про додаткові вимоги, яким повинен задовольняти турист, щоб його участь в круїзі була успішною і безпроблемною. Наприклад, персоні, якою заборонений в'їзд в США, навряд чи вдасться прийняти участь в морському круїзі по Карібському басейну із заходом в Майамі. Тому турагенту (і всьому агентству) необхідно володіти можливо ширшою інформацією по круїзних пропозиціях і, зрозуміло, знайомити в міру необхідності з нею потенційного клієнта.

Для більшості туристів визначальним чинником для ухвалення рішення про участь в круїзі є вартість туру. Адже не так вже рідко зустрічаються випадки, коли мрії туриста про казково-романтичний відпочинок на борту, наприклад, такого круїзного лайнера, як Queen Elizabeth, розбивається об сувору реальність астрономічної вартості такого круїзу. Таким чином, круїзним компаніям і їх агентам для залучення можливо більшої кількості клієнтів необхідно розташовувати якомога ширшим спектром пропозицій - від круїзів класу «економ» до VIP або «люкса». Втім, завдання вибору маршруту виходячи з інтересів, фінансових і інших можливостей потенційного туриста (і, відповідно, пробудження у потенційного клієнта стійкого інтересу до пропонованих туристичних продуктів) для турагента істотно спрощується завдяки класифікації круїзів, що склалася.

«Старі» морські маршрути

Круїзи з чорноморських портів (зокрема, з Одеси) у напрямі Середземномор'я - зокрема, Туреччини і Єгипту - були популярні і 10, і 20, і навіть 30 років тому. Заслуженою популярністю користуються вони і сьогодні, більш того, впродовж останніх років спостерігається стабільне підвищення попиту на тури. Головним чином, завдяки невисокій вартості, великій різноманітності пропозицій і послуг, а також достатньо високому рівню сервісу. В результаті для переважної більшості громадян України і інших пострадянських держав цей напрям є доступним, а значить, затребуваним. Відповідно, для туристичних компаній України і інших країн СНД цей напрям є добре розкрученим, а значить, сегмент, що легко продається, на ринку туристичних послуг, який має попит в основному у категорії, яку прийнято називати «середнім класом».

Круїзи з відвідинами Греції і Кіпру є дорожчими за вартістю, що, втім, нітрохи не зменшує їх популярність. Її збільшенню в останню чергу посприяла публікація виводів Єврокомісії, відповідно до яких кращих в Європі пляжів розташовує саме Греція. До того ж, практично всі з них омиваються найбільш чистими водами Європи. Більше 2000 островів, що належать тій же Греції, лише підвищують і так значний потенціал цієї країни в організації як вже «уторованих», так і нових круїзних маршрутів.

Останніми роками гідну конкуренцію Греції і Кіпру складає Італія. П'ять Морея, що омиває її береги, величезну кількість історичних і культурних пам'ятників і визначних пам'яток, відома на весь світ індустрія моди і, звичайно ж,, кухня привертають велику кількість туристів саме на круїзи в італійському напрямі. Тим паче, що Італія здатна запропонувати відпочинок і розваги учасникам практично всіх круїзів: від щодо недорогих до люксових. Туристів чекає все побережжя Італії - від фешенебельної Сардінії і витонченої Лігурії ка демократичної Сіцілії. Насичені туристичні і розважальні програми, дегустація вин і блюд італійської кухні у всій її різноманітності, нарешті, шоппінг - все це робить Італію вельми і вельми привабливою для широкого круга учасників морських круїзів.

Традиційними для туристів, а значить, і для туроператорів, є круїзи по Балтійському і Північному морях, у тому числі і із заходом в норвезькі фіорди. Так, заходи в Ставангер, Флом, Хел-лесит, Гейраген, Ейдфіорд, а також до найпівнічнішої точки континентальної Європи - мису Нордкап - привертають досить велику кількість туристів. Правда, економними такі круїзи назвати важко: залежно від маршруту і класу кают подорож уздовж побережжя Норвегії обійдеться від 1100 до 2500 євро.

Втім, і в північних морях не виключаються приємні для гаманця вітчизняних туристів новації. А значить, розширюються і можливості для вітчизняних туроператорів. З розвитком поромного повідомлення в Балтійськом і Северном морях, загостренням конкуренції між поромними лініями за пасажирів, а також входженням країн балтії в Шен-генськую зону, для українських туристів відкриваються небувалі можливості для круїзів на поромах - того, до чого громадяни країн Північної Європи і Скандинавії звикли вже в течію мінімум 30 років. Так, вартість разового проїзду на поромі з Риги або Клайпеди ка Стокгольма починається від 30 євро (т. наз. палубний квиток). Для груп пасажирів, кільцевих маршрутів, а також залежно від сезону поромні лінії представляють істотні знижки. Отже, цілком реальним виглядає круїз економ-класса, тобто вартістю 500-600 євро, по маршруту Таллінн-хельсинки-турку-аландськие Острова-Стокгольм-Рига.

Перлини круїзів

В першу чергу до цієї категорії слід віднести круїзи по Карібському морю, а також тихоокеанські маршрути із заходом на гаваї. Такі круїзи стали звичайними для громадян Європи і США, проте для багатьох українців вони ще в новинку. Проте, працювати вітчизняним туроператорам тут є над чим: скажімо, як гаваї, так і більшість острівних держав Карібського басейну надають туристам високий рівень сервісу, прекрасні екскурсійні можливості, відпочинок на пляжах, дайвінг... Все це разом з відсутністю якої-небудь політичної нестабільності, міжнаціональних конфліктів, небезпечних інфекційних захворювань, а для більшості острівних держав - ще і строгих візових вимог, приводить до того, що популярність даного напряму для українських громадян і жителів інших країн СНД незмінно росте. Хоча, звичайно, такі круїзи доступні далеко не кожному мешканцеві пострадянського простору: їх вартість виражається четирех-, а то і п'ятизначними цифрами. Втім, любителів вишуканого відпочинку висока його вартість не дуже-то і відлякує, навіть не дивлячись на те, що в 2008 році вартість таких турів збільшилася в середньому на 10% - завдяки подорожчанню палива, нестабільності світових валют і іншим макроекономічним чинникам.

Все перераховане вище відноситься також і до морських круїзів із заходом на Канари, Багами, до Таїланду, а також VIP-круизов на яхтах по островах Греції. Характерною особливістю «перлового» напряму є їх круглогодічность і незалежність від пір року.

По річках

Все більш масовими стають річкові круїзи по основній водній артерії Європи - Дунаю. У зв'язку з розширенням Шенгенського простору. Тому флотилія річкових круїзних судів на Дунаї останнім часом істотно поповнилася - сьогодні їх близько 110, тоді як в 2005 році було лише 75. Окрім загальних круїзів, серед туристів росте попит і на тематичних, такі, як «Німецька кухня і винні льохи», «Австрійська футбольна лихоманка», «Угорський ренесанс» і подібні до них. Наявність каналу Дунай-Рейн, прохідного для більшості круїзних теплоходів, робить в перспективі можливими трансев-ропейськие річкові і комбіновані круїзи, наприклад, Північне Море-Амстердам-Рейн-Дунай-черное море. На Дунай доводиться близько 30% круїзного ринку Європи. Втім, і по інших великих річках Європейського субконтинента ходять круїзні лайнери. Так, по Дніпру регулярно курсують судна типу «річка-море» по маршруту Київ-Одеса, в Росії популярними є круїзи по Волзі з відвідинами міст Золотого Кільця. В порівнянні з морськими і, тим більше, океанськими, річкові круїзи відносно недорогі, а значить, доступні досить-таки великій кількості точником доходу і надійним способом залучення нових клієнтів.

Зрозуміло, круїзи - це окрема спеціалізація на ринку туристичних послуг, і для її успішного освоєння протязі довгого часу. А отже, при організації круїзного відділу або спеціалізованої компанії більш, ніж де б то не було, необхідні ретельне планування бізнесу і можливо ширша база пропозицій цих туристичних продуктів.

Для учасників морських круїзів Україна до недавнього часу була своєрідною terra incognita. Проте останнім часом туроператори, що спеціалізуються на морських круїзах, почали включати в круїзні програми і порти наший країни. В першу чергу, звичайно, Одесу, що володіє значною культурною різноманітністю, а також цілком сучасним морським пасажирським вокзалом, і Ялту. Так, начальник Одеського морвокзала Микола Маковецкий під час зустрічі з представниками туроператорів і агентів, а також Госпогранслужби і митниці, повідомив, що в 2008 році підтверджені заходи в Одеський порт круїзних лайнерів під прапорами Німеччини, Італії, Португалії, Туреччини, Фінляндії і деяких інших країн. Зокрема, 24 вересня Одеський порт відвідає самій велике в Європі круїзне судно «QUEEN Victoria-2», недавно спущене із стапелів. Його висота 294 метри - такі судна ще ніколи не швартувалися в Одеському порту. Тому, за словами Миколи Маковецкого, захід «Королеви Вікторії-2» до Одеси стане, без сумніву, найбільш яскравою подією круїзного сезону-2008.



[10-02-04][All for the tourists of]
How dzhypari Svydovets ob'yizhdzhaly (1)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що поїсти туристові в Єгипті? (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Дайвінг - що це таке?! (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Всім, хто їде до Литви. Корисні дрібниці (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (09-08-31)
Переглядів: 3813 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: