П’ятниця
24-03-29
15:31

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Чорна кров турок- чи корисна вона?

Чорна кров турок- чи корисна вона?

Кавові історії
Стародавня легенда свідчить, що кава подарувала нам кози. Пастух побачив, як, стомлені довгим переходом, вони покуштували листя невідомого дерева, і втоми як не бувало. Люди пішли прикладу тварин - в хід спочатку йшло листя, і лише набагато пізніше здогадалися використовувати зерна.
Європейці багато століть з побоюванням відносилися до арабського «напою з сажі», і розкуштували його лише до XVII століття. Тільки з того часу повсюдно відкриваються кав'ярні, що стали чимось на зразок клубів: тут можна було не тільки випити чашку кави, але і зустрітися з друзями, укласти операцію, дізнатися останні новини.

Спори про користь кави велися з моменту його появи. Справжню рекламну кампанію розвернув Людовик XIV, він навіть написав трактат про 24 способи заварювання. Король вважав, що каві можна зробити альтернативою провину: прості люди, забувши про алкоголь, перестануть п'янствувати. Шведський король Густав III, вирішивши покласти край дискусіям, запропонував провести експеримент над двома засудженими до страти братами-близнятами. Одному з них повинні були щодня давати порцію сподіваючись, іншого поїти каву. Короля убили, вчені мужі, що спостерігали за досвідом, померли від старості, а брати продовжували жити. Перший помер лише в 83 роки, другі, - ще через декілька років. Наскільки правдива ця історична байка, невідомо, але прихильники кави постійно пригадують її, коли супротивники напою говорять про шкоду кофеїну.
На Русі «чорну кров турок», як і багато інших «європейських штучок», пропагував Петро I: кава пригощала кожного відвідувача кунсткамери, обов'язково подавали напій на асамблеях, а вельможі почали заводити спеціальний посуд і навіть будувати в будинках кавові кімнати. Кава дійсно стала популярна, але культуру пиття прищепити так і не вдалося - впродовж століть в Росії 
отдавали переваги сподіваюся.

Всі зерна миру
Існують два основні різновиди кави - арабіка і робуста. Перша - пріхотлівєє, арістократічнєє і дорожче, друга простіше і дешевше. Технологи сперечаються про ідеальні пропорції: одні вважають, що нічого не може бути краще арабіки, інші стверджують, що без деякої частки робусти кави втрачає «тіло»

стає менш насиченим і приємним. Тим часом, по визнанню фахівців, навіть якщо на пачці вказаний 100-процентний зміст арабіки, без робусти справа не обійшлася, але «її там так мало, що і говорити не варто». Співвідношення і точний рецепт сумішей виробники тримають в строгому секреті. У купажах бере участь кава зі всього світу, адже смак і аромат зерен, вирощених в різних куточках земної кулі, відрізняється не менше, ніж провина з Австрії и Чилі < >: цитрусова кислинка кенійських сортів не схожа на пряний смак спецій зерен з Суматри, квітковий букет з Ефіопії важко сплутати з кавою з легким присмаком диму з вулканічних схилів Гватемали. Важливо все: грунти, клімат, вологість. Фахівці влаштовують справжні дегустації, описуючи кожен нюанс напою не менш докладний і детально, чим це роблять енологи. А ми просто йдемо в магазин і купуємо готовий бленд. Хоча останнім часом з'являється все більше кофеманов, що відносяться до улюбленого напою як до вина. Визначившись з пристрастями, вони купують зерна моносортів і створюють власні купажі.

Правила кофеваров
найстародавніший метод: у прогрітий кавник засинає кава, заливають його гарячою водою і доводять майже до кипіння. Різниця між хорошою кавою і сумнівним напоєм полягає в цьому «майже» - при температурі кипіння напій помре. Трохи почекавши, можна нагрівати ще 2-3 рази. Але ні в до

їм випадку не можна розігрівати каву, що остигнула, - він позбудеться смаку.
У стародавні часи в арабських країнах кави варили в кавниках-глеках, які заривали в розігрітий на спеціальному підносі пісок. Такий посуд можна зустріти в арабських будинках і до цього дня. Але якщо раніше піднос ставився на тліюче вугілля, то зараз він підігрівається електрикою. Приблизно так само, на піску, варять каву в невеликих джезвах (турках) - їх вузьке горло і піна, що утворилася, не дають випаруватися чудовому аромату, напій тужить усередині, повільніше остигає, смак стає насиченим.
Європейські поклонники кави не могли змиритися з осадом, і тому вже з XVIII століття намагалися створити ідеальну кавоварку. На самому початку XIX століття Жан Батіст де Бела винайшов капел

ьную машину, засновану на фільтруванні: гаряча вода крапля за краплею проходить через шар меленої кави, і вже готовий напій стікає в судину. Трохи пізніше з'явилися гейзерні кавоварки - кипляча вода з нижньої судини по внутрішній трубці піднімається і потрапляє вгору, де знаходиться фільтр з кавовим порошком. Через отвори у фільтрі вже готовий напій без осаду потрапляє в іншу ємність. Сьогодні гейзерні кавоварки, схожі на подовжені чайники, - це непогана альтернатива дорогій сучасній каві-машині. Напій виходить ароматний, з дійсним характерним смаком.
Справжня революція відбулася в середині минулого століття, коли італійський баріста винайшов кавоварку-еспрессо: кипляча вода під тиском потрапляє на порошок, проходить через нього, перетворюючись на каву, і крапля за краплею стікає в розташовану під фільтром чашку. На дегустаціях частіше використовується френч-прес - кавник з поршнем, що буквально віджимає осад. Кава, виготовлена у такий спосіб, майже без змін зберігає первозданний смак. Потрібно лише залити порошок гарячою водою, почекати 4-5 хвилин і поволі, акуратно опустити поршень.
Вибираючи в магазині каву, слід заздалегідь вирішити, як його готувати: для френч-преса підходить крупний помел, для еспрессо-машини трохи подрібніше, а в джезву засипають порошок, схожий на пил.



[10-02-18][Все для туристів]
В теплі та затишку: вибираємо спальники (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Бродіння «блакитної» крові. Їдемо відпочивати.2 (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Витончена кухня В'єтнаму (1)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Екскурсії далекі і близькі (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-08-22)
Переглядів: 1180 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: