Четвер
24-03-28
13:39

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Кращі напої для вогкої осені

Кращі напої для вогкої осені

У вогку дощову погоду, як тільки виходиш на вулицю, тягне скоріше повернутися і випити гарячого чаю, додавши в нього каплю-другую трав'яного бальзаму або лікеру. Щоб зігрітися, та і для здоров'я зайвим не виявиться. Якщо, звичайно, не пити зайвого.
Спочатку трав'яні бальзами і лікери виготовлялися суто в медичних цілях, оскільки були унікальним поєднанням різних спиртних настоїв лікарських рослин. Ще в XIII столітті ченці і алхіміки створювали гіркі настоянки на травах і використовували їх в лікувальній меті. В кінці XVII століття лікери були офіційно визнані і подавалися при королівських дворах. А в XIX столітті були створені лікери, відомі у всьому світі і у наш час, такі як Бенедектін, Шартрез, «Кампарі». Технологічно подібні напої отримують двома способами - вимочуючи трави, прянощі і ягоди в чистому спирті або бренді декілька місяців, фільтруючи суміш, додають в неї воду, що дистилює, інгредієнти, які прагнуть тримати в секреті, і мед або цукор, щоб пом'якшити гіркоту смаку. Другий спосіб полягає в тому, що після вимочування інгредієнтовіногда біттери в професійному середовищі ще називають гречамі в спирті суміш фільтрують і дистилюють, відбираючи «серце» напою і додаючи в нього воду і цукор для зниження фортеці і пом'якшення смаку. Зазвичай фортеця таких настоянок варіюється від 6 до 50%.
Трав'яні лікери - як правило, найстародавніші зі всієї когорти відомих у наш час лікерів. Саме їх

створювали у вікопомних часу ченці, алхіміки, кондитери і аптекарі, використовуючи рослини, спеції, шкірку цитрусових і ароматичні речовини. Склад їх ретельно ховався від конкурентів, і таким напоям приписувалися (і до цих пір приписуються) справді чудодійні лікарські властивості. Як правило, трав'яні лікери мають гіркий смак і виготовляються за допомогою наполягання. Деякі з трав'яних лікерів носять назву «біттер». Само назва біттер походить від англійського «bitter», що означає «гіркий». Французький варіант цієї назви - amer, італійський, - amaro. Іноді біттери в професійному середовищі ще називають гречамі.
Як найпоширеніші інгредієнти в їх склад входять полин, тирлич, перець, шкірка апельсина, хіна, імбир, аніс і інші лікарські рослини і прянощі. Причому існують такі марки, які можна вживати лише в мізерних кількостях, буквальні декілька крапель. Це пов'язано з сильною дією вхідних в їх склад компонентів, наприклад лікарських трав. Проте іноді біттери п'ють і в чистому вигляді. Відмічений їх відмінний вплив на травлення, а також «антипохмільні» властивості.

Від бальзамов, в яких зазвичай входить декілька десятків різних компонентів, біттери відрізняються простішим складом. І якщо перші відвіку уживалися більше як лікарські засоби, то біттери

є напоями в тому сенсі, який ми звикли вкладати в це слово.
В світі сьогодні проводиться безліч видів біттеров. Але існує декілька відомих марок, створення яких відноситься до далекого минулого.
Серед них гірка настоянка «Ангостура», що народилася в 1824 році на острові Тринідад. Вона виробляється на основі рому, в її склад входить безліч компонентів: екстракт шкірки апельсина, коріння тирличу, дягеля, гвоздики і так далі
Широку популярність ця настоянка завоювала завдяки своїм лікувальним властивостям - наприклад, вона є відмінною жарознижуючою. Із-за виняткової гіркоти «Ангостуру» прийнято вживати в дуже малих дозах.
Біттер «Пікон» носить ім'я, точніше, прізвище свого автора. Він також проводиться з середини XIX століття. Його батьківщина - Алжір, а країна, що дала йому «нове життя», - Франція. Своїм успіхом у французів «Пікон» зобов'язаний не стільки смаковим якостям, скільки капризу моди: на початку XX століття закінчилася епоха абсента, що був до того улюбленим напоєм богеми, і його місце спробував зайняти «Пікон». Якщо і не зайняв, то знаменитий все-таки став.
Ще один знаменитий французький біттер - це «Сюз». Він менш міцний, чим багато його побратимів, - всього лише 16 градусів - і трохи солодший.
Трав'яні лікери «Кампарі» і «Ферне Бранка» - земляки, обидва родом з Італії. Перший відоміший, в усякому разі, в наший країні. «Кампарі» створений на основі вина, а своїм різким ароматом зобов'язаний тій, що зберігається в строгій таємниці суміші трав. Існує безліч коктейлів з використанням «Кампарі», що стали класикою барменського мистецтва. При цьому в рецептах зазвичай пишуть не просто «додайте біттер», а саме «додайте Campari».
«Ферне Бранка», крім всього іншого, цікавий тим, що в минулому столітті він вважався незамінним засобом проти холери. Італійці люблять додавати його в каві, а німці в пиво.

Інші знамениті трав'яні лікери-біттери:
Benedictine D.o.m. (Бенедиктин Д.О.М.). Цей всесвітньо відомий лікер проводиться в Нормандії на рослинній основі з додаванням ароматизуючих речовин. Подають Бенедиктин з льодом або в коктейлях. Процес виробництва лікеру триває три роки, і в його склад входять 27 рослин (зокрема кориця, коріандр, чебрець). Букви D.o.m. у назві означають «Deo Optimo Maximo», що переводиться «божественний, кращий, найбільший» і є свого роду подякою ченцям-бенедиктинцям, що створили цей лікер. Франція, фортеця - 40%.
Chartreuse (Шартрез). Цей лікер був створений в одному з французьких монастирів, недалеко від Гренобля. У міцному спиртному, отримуваному з вина, вимочують більше 130 рослин. Жовтий Шартрез - це найм'якший зі всіх лікерів групи Шартрез, фортеця - 40%. Зелений Шартрез, фортеця - 55%. Вони уживаються в чистому вигляді або з льодом. Напис VEP (Vieillissement Exceptionnellement Prolonge) на етикетці свідчить про особливо тривалу витримку. Витримують їх в дубових бочках. Ви також можете зустріти лікер Grande Chartreuse (Гран-шартрез), створений спеціально з нагоди 900-ліття підстави монастиря Гран Шартрез. Фортеця - 47%.
Chartreuseizarra (Ізарра). Проводиться у Франції на рослинній основі. Жовтий - 40%, зелений - 48%. Слово «Izarra» на мові басків означає «зірка». До складу жовтого лікеру входить 32 рослини, зеленої, - 48. Ці рослини перегоняться разом з базовим спиртним. Отримуваний результат додається в арманьяк, що наполіг на сливах. Уживається на діжестів.
Jagermeister (Егермайстер). Назва цього лікеру, що існує з 1935 року, переводиться як «майстер-мисливець», і на його етикетці зображений святий Убер, покровитель мисливців. Цей напій отримують шляхом мацерації 56 компонентів - рослин, коріння, кірок - і витримують 12 місяців, шість з яких - в дубових бочках. Цей лікер добре допомагає травленню, п'ється охолодженим в чистому вигляді залпом, в коктейлях, угамовує спрагу з тоніком. Німеччина, фортеця - 35%.
З бальзамов, які прийнято в невеликій кількості додавати в гарячі напої, широко відомі:


Becherovka - чеський трав'яний лікер-настоянка фортецею в 38 оборотів, з яскраво вираженим смаком полину. Бехеровка створена не пияцтва ради, а задоволення для, і пити її треба дуже помалу і маленькими ковточками. Чехи упевнені: щоб не захворіти, досить випивати пару ложок бехеровки в день - і жодна зараза не торкнеться.
Чорний ризький бальзам - цей 45-градусний напій є візитною карткою і самої Риги, і всієї Латвії. Говорять, що появі «чорного бальзаму» передували спроби алхіміків провести якийсь еліксир вічної молодості. Спроби ці, судячи з усього, так і не були реалізовані, проте в середині XVIII сторіччя ризький аптекар Абрам Кунце заявив про створення нового лікувального бальзаму, а російський купець Семен Лелюхин, виклопотавши високого благословення, відкрив в Ризі перше виробництво «бальзаму Кунца». У бальзам входять 24 трави як з Латвії, так і зі всього світу.
Бальзам Біттнера, який був винайдений в XVI столітті в австрійській сім'ї Біттнер і рецептура якого передавалася з покоління в покоління. Це екстракт 24 лікарських рослин, що відвіку застосовувалися в народній медицині.



[10-02-09][All for the tourists of]
And small fish - big fun (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Чилі: визначні пам'ятки (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Туристичний гороскоп. Де і як відпочити 10-16 березня (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Всім, хто їде до Литви. Корисні дрібниці (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-08-20)
Переглядів: 1883 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: