Четвер
24-03-28
21:31

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Шенбрунн - прекрасне джерело

 Шенбрунн - прекрасне джерело

Раніше для того, щоб дістатися до зосередження культурного і світського життя могутньої Австрійської імперії, від центру Відня потрібно було від'їхати досить-таки пристойно: тут, за межею міста розкинулася літня резиденція Імператорського двору, замокнув Шенбрунн.
Нам сьогодні набагато простіше, ніж впливовим персонам часів монархії, всього лише за якихось 15 хвилин домчатися на U 4 (четвертій лінії метро) від Опери прямо до станції з назвою "Шенбрунн", а ще через пару хвилин будемо біля воріт палацово-паркового ансамблю!

Кайзерський розмах Шенбрунн за площею приблизно рівний всьому "внутрішньому місту". Колишні імператорські угіддя - це не просто палац з прилеглим до нього парком, сюди відносяться ще і декілька самостійних частин, зокрема Ботанічний сад і зоопарк.
Не відразу Шенбрунн став втіленням влади і гордості однієї з найбільших європейських монархій. Почалося все з того, що в 1569 році імператор Максиміліан II купив в цих місцях маленький, перебудований з млина замокнув, такий, що став для кайзера і придворної свити заміським мисливським маєтком. У 1619 році неподалеку знайшли прекрасне джерело (Шенбрунн), і стали так називати ці володіння. Під час турецької облоги 1683 року садиба в тому самому початковому вигляді була спалена. Кайзер Леопольд I виявив серйозну цікавість до живописних околиць "Прекрасного джерела", вирішивши відбудувати тут резиденцію для свого сина - майбутнього імператора Йосипа. За первинним проектом замокнув на вершині горба міг би стати справжнім шедевром чудового архітектора Бернхарда Фішера. Але, мабуть, навіть для кайзерської казни його втілення було б неприпустимою розкішшю, і архітекторові довелося спроектувати палац наново.
У 1695 році почалося будівництво замку Шенбрунн у підніжжя горба; одночасно біля нього розбивали сад. Фішер прагнув утілити ідею літньої резиденції: при всій її парадності вона повинна була вселяти відчуття свободи і невимушеності. У 1713 році, після не чужого і Імператорському двору довгобуду, замок був в основному закінчений. Проте до наших днів і цей задум Фішера дійшов спотвореним. Загальний план палацу, правда, залишився без змін, але центральна частина за часів імператриці Марії Терезії була сильно перебудована. Легендарна імператриця полюбила Шенбрунн, який став символом її епохи.
З 1744 по 1749 рік придворний архітектор імператриці Николаус Пакасси перебудував будівлю, тоді ж були оформлені в новому смаку інтер'єри (фасад палацу переробляли ще раз в 1816-1820 гг). У зовнішньому вигляді будівлі ще виразніше проступили риси класицизму; характер легкості, витонченість зник - принаймні з боку "парадного" двору - глядачів як би прагнуть уразити розмірами і офіційною строгістю цього дійсно величезного палацу. Садовий фасад Шенбрунна привабливіший. Та і жовтий з білими колонами палац виграє на тлі зелені газонів і яскравості квіткових клумб. З парку Шенбруннський палац бачиться швидше нарядним, ніж парадним.
Відпочинок у Карпатах

Людина + Природа Сам парк Шенбрунна, завдяки зусиллям людини і природи впродовж тих, що пройшли двохсот з гаком років, став досконалим витвором мистецтва. Планування алей і терас парку належить архітекторові Фердинанду Хоенбергу (1765); здійснював його задуми інший майстер - Адріан ван Стекховен. Численні статуї виконані, головним чином, в майстерні скульптора Бейера в 1773 - 1781 роках. Весь сад розпланований так, щоб на перехрестях алей виявлялися басейни, фонтани, а в перспективі був би видний або сам палац, або який-небудь з павільйонів, або пам'ятник. Плоско підстрижені зверху і з боків дерева алей, що йдуть в різні боки, підкреслюють геометрію простору. Над тим, що піднімається терасами парком, на вершині горба панує Глоріетта - павільйон, зведений в 1775 році Хоенбергом, - яка як би вінчає ансамбль своєю ажурною спорудою. Звідси відкривається чудовий вигляд в обидві сторони - і на місто, і на горби передмість. У 1997 році в приміщенні Глоріетти відкрився ще один віденський Кафе-хауз (кавовий будиночок).

Марія Терезія Величезний замок Шенбрунн налічує 1441 кімнату, з яких 45 круглий рік відкриті для відвідин. Художні інтер'єри палацу нерівноцінні. Внутрішнє убрання витримане в основному в стилі рококо. Відповідно моді епохи Марії Терезії представлені в палаці східна і азіатська культури. Найпросторіший зал і парадний центр замку - Велика галерея. Перебудовувавши Шенбрунн, Пакасси свого часу розділив середній зал на Велику і Малу галереї. Тут білі поверхні оброблені орнаментами з 14 каратного золота, а зведення стель прикрашають фрески італійського художника Грегоріо Гульельмі і богемські кришталеві люстри. Шенбруннський палац зберігає спогаду про довге (1740 - 1780) царювання Марії Терезії, благочестивої матері численного сімейства. Стіни палацових кімнат обвішані портретами самої імператриці, її чоловіка - герцога Лотарінгського і їх шістнадцяти дітей, зокрема Марії Антуанети, згодом французької королеви, страченої під час революції. Не перечитати знаменитостей, в різні часи що переступали поріг Шенбруннськой резиденції. Але, мабуть, самого незвичайного свого гостя приймала господиня Марія Терезія в жовтні 1762 року: перед нею виступав шестирічний Вольфганг Амадеус Моцарт.

Наполеон і спадкоємці На початку XIX століття Імператорський палац у Прекрасного джерела привернув до себе увагу всього світу: його двічі обирав своєю резиденцією Наполеон, чиї війська в 1805 і 1809 роках займали Відень. У 1809 році він уклав тут невигідний для Австрії Шенбруннський мир. Як відомо, незабаром після цього австрійські правителі поспішили вступити в союз з недавнім ворогом і видали за нього заміж принцесу Марію-Луїзу. Проте вже через декілька років ті ж політики танцювали на балах на честь Віденського конгресу, на якому переможці Наполеона, - і зокрема Австрія - ділили Європу. Син Наполеона від браку з Ерцгерцогинею Марією Луїзою Австрійською, Герцог фон Райхштадт, помер тут двадцятирічним хлопцем в кімнаті, де колись зупинявся його отець. У 1830 році в Шебрунне з'явився на світло майбутній Імператор Франц Йосип I, що правив Австрією в течії шістдесяти восьми років (1848 - 1916). Він, як і солдати його армії, жив спартанським життям і приблизно з початку XX століття перестав переїздити на зиму в Хофбург, а проводив весь свій час в літній резиденції Імператорського двору. Його спокої разюче відрізняються від приміщень попередніх епох своєю казенною безликістю.

Лакова кімната Наступник Франца Йосипа Кайзер Карл I в листопаді 1918 року в Лаковій кімнаті Шенбрунна підписав акт зречення від престолу. Історія Габсбургов відійшла в минуле, а палац Шенбрунн перейшов під управління Республіки і став музеєм. У 1945 році він сильно постраждав під час бомбардування - зокрема, були сильно пошкоджені фрески Великої галереї. А в 1955 році за старою традицією у відновленому палаці влаштували парадний прийом на честь підписання Державного договору.
Недалеко від палацу розташований так званий Вагенбург (дослівно - Каретний замок), де представлена багатюща колекція возів, карет, фіакрів, фаетонів і навіть дитячих колясок, вживаних в Імператорському дворі з 1690 по 1918 рік. Величезні простори палацово-паркового ансамблю привертають відвідувачів не тільки своїм історичним значенням. Шенбрунн - це немов казкове царство, як по велінню чарівної палички що виникає посеред нудно-сірих вулиць південно-західних районів Відня. І тому його люблять не тільки туристи. Сьогодні Шенбрунн - це і центр дозвілля, в якому легко провести цілий день. У будь-яку погоду ми зустрінемо тут невтомних бігунів, галасливі натовпи хлоп'ят або віденських стареньких, що чинно прогулюються.

Несподіванки 300 літній давності Шенбрунн повний сюрпризів. Гуляючи по парку, можна зовсім несподівано набрести на залишки таємничих римських руїн. А любителі фауни із задоволенням відвідають Ботанічний сад або Пальмовий будинок (Пальменхауз), недавно відреставровану дивно легку споруду з скла і сталі тридцятиметрової висоти. Тут вражає неймовірну кількість екзотичних, таких, що рідко зустрічаються рослин, що представляють самі різні куточки планети.
У самому ж серці палацово-паркового простору, між Глоріеттой і Пальмовим будинком розташований знаменитий віденський зоопарк (Тіргартен). Цей старий зоопарк в світі був закладений в 1752 році Імператором Францем Лотарінгським, чоловіком Марії Терезії. Що прийшли сюди відразу зустрічає Кайзерський павільйон для сніданку (Фрюштукспавільон), давно вже перетворений на кавовий будиночок. Затишно розташувавшись на його терасі за чашкою кави, можна спостерігати за буднями жирафів, зебр, слонів. І всяка людина, від малого до великого, знайде, чим зайнятися і захопитися в зоопарку Шенбрунн, адже і современнейшєє зміст тварин, і історично цінна архітектура, і ігрові майданчики для дітей, і верхова їзда, та і широкий вибір блюд гастрономів представлені тут сповна. Через те, напевно, і став віденський зоопарк улюбленим местомом відпочинку для всієї сім'ї.
Шенбрунн - це ціла імперія у Прекрасного джерела, вже більше 300 років гордість і одна з головних визначних пам'яток австрійської столиці.



[10-02-04][All for the tourists of]
How dzhypari Svydovets ob'yizhdzhaly (1)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда Гуцульщина (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Кращі шашлики для відпочинку на дачі (0)
[09-09-19][Карпати]
Карпатські Горгани. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 2123 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: