Четвер
24-04-25
01:34

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Мадагаскар - острівні визначні пам'ятки

Мадагаскар - острівні визначні пам'ятки

Мадагаскар вражає своїм зовнішнім виглядом - яскраво-червоні латеритні землі служать "фундаментом" яскраво-зеленої рослинності, утворені стародавніми породами гірські вершини, вулканічні масиви і озера перемежаються пустинними ділянками, багатокілометрові пляжі обмежені з суші масивами реліктових лісів, а велика кількість повноводних річок і ерозійних форм додає місцевому рельєфу ще більшу різноманітність. А якщо додати до цього ще і унікальну флору і фауну, аналогів яким немає на планеті, а також колоритне місцеве населення, що є унікальною "сумішшю" народів малазійського і африканського походження, то вийде якраз те, що і створює славу Мадагаскару, як одному з "реліктових" місць планети.

Центральна частина
Центр острова розташований в зоні Високого плато (Центральне нагір'я, 700-1500 м над рівнем морить) і є одна з найрізноманітніших по рельєфу ділянок країни - для цих місць характерні протяжні гірські ланцюги, обширні ділянки вирівняних плато, широкі долини і велика кількість озер. Тому недивно, що саме тут в XVIII в. виникло королівство Андріанампуйнімеріна, яке стало центром об'єднання держави Малаги. Тут же розташована і столиця країни.

Антананаріву
Антананаріву ("місто тисячі воїнів"), або як його часто називають тут - Тана, найбільший і колорітнейший місто острова. Місто розташоване на висотах від 1240 до 1470 м в долині між двох горбів, і невисокі будинки ступенями піднімаються по їх схилах, утворюючи справжній лабіринт з провулків, арок, терас, балконів і сходів. Головна визначна пам'ятка столиці - прекрасний монументальний ансамбль палаців Рува Амбухиманга: "подвійний палац" Мандзакаміадана (XVII в.), Махицилафандзака, Транавалуна, Манампісоа (1866 р.) і усипальні мадагаскарських монархів. Також цікаві Президентський палац і комплекс міністерських будівель, Палац прем'єр-міністра, будівлі Національної бібліотеки, МВС і МЗС країни в кварталі Ануси, "район каналів" Антухумадіника (тут також розташовані мечеть і католицька церква), Муніципальний театр Ізутрі на вулиці Ракетаманга, стадіон Махамасина, парк Цимбазаза з розкішним Ботанічним садом, Музеями археології і палеонтології, колоритний сад Бесареті в кварталі Андравуханги, Центр звірівництва Мазуреву-фарм в районі Фіадамана, озеро Ануси з пам'ятником учасникам Першої світової війни і Крок-фарм недалеко від аеропорту Іват

у - краща на Мадагаскарі ферма по розведенню крокодилів.
У місті величезна кількість торгових крапок, торгуючих всіма мислимими видами товарів, але найбільшою популярністю, поза сумнівом, користується знаменитий ринок Зума ("п'ятниця") на проспекті Незалежності - один з найбільших в світі ринків просто неба. Не менш цікаві весь торговий квартал Аналакелі, квітковий ринок на Проспекті 26 червня, галерея Йерден, величезний ринок ремісничих виробів в кварталі Андрувуханги (Андра-нуаханги) і Національний центр художніх промислів малаги.

Народне явище
Неодмінно варто побувати на представленні народного театру "Хира гаси". Це унікальне, чисто малага явище - самодіяльні народні трупи збираються в якому-небудь місці (народний театр, стадіон, ринок і т. д.) і змагаються в мистецтві поезії, музиці, танці і елегантності костюмів. Глядач на таких уявленнях найдемократичніший - селяни, безробітні, робочі, поети... Тому ці дивовижні спектаклі продовжуються цілими днями до вящему задоволення тих, що оточують.

Житниця і культурний центр
Околиці столиці, стародавня земля Імеріни, достатньо колоритна - величезні рисові поля змінялися обширними пустинними просторами необробленої землі на півночі, горби розділяються глибокими ущелинами, а священні озера обрамлені гаями фруктових дерев. Це житниця, історичний, культурний і економічний центр країни. Тут цікаві руїни замку короля Раламбу (XVI в.) на горбі Амбухидрабібі, фортеця і палац (XVIII в.) короля Андріанампуйнемеріна на горбі Амбухиманга, ринок зебу в Мандрасуа, термальний курорт Анцирабе (цікаво, що це "найхолодніше" місто країни, що славиться також мистецтвом своїх вишивальниць, - місцевий Будинок художніх промислів поставляє полотна вишивок на експорт), вулканічні озера Андрайкиба і Трітріва, водопади Антафуфу і вулканічне озеро Татамаріна недалеко від Бефату, Амбуситра - визнаний центр "маркетрі", живописний дачний район навколо штучного озера Мантасуа, заповідник Перині, а також красиві озера Ітаси і Кавітаха.

Район для відпочинку
На південний схід від столиці лежить живописний гірський масив Л`анкаратра, що є

прекрасний район для активного відпочинку і пішого туризму. У Мураманга, на півдорозі між столицею і східним побережжям, знаходиться украй оригінальний Музей національної жандармерії (військовій історії). Поряд з Анцирабе знаходиться одне з чудес Мадагаскару - Мертве озеро, що є невеликим (близько 50 на 100 м.) водоймищем з майже чорною водою, затиснутим між гранітних скель. Глибина кристально-чистого озера близько 400 м., але в нім немає абсолютно ніякої живності, і ще ніхто не зміг його перепливти. Відпочинок у Карпатах

Високе плато
Цікаві і комплекси гребель в гірських районах на Високому плато. Поверхня таких басейнів пронизана густою мережею каналів з численними шлюзами, греблями і маленькими містками. Повноводні місцеві річки, розмиваючи гірські породи, відкладають в своєму руслі мул, поступово

піднімаючи тим самим долини вище за рівень навколишньої місцевості. Тому захисні греблі, стримуючі їх, нітрохи не поступаються по розмірах і інженерних рішеннях знаменитим греблям в Голландії. З боку це дуже нагадує терасні рисові поля в Південно-східній Азії. Найбільш колоритні ділянки гребель знаходяться на гірських схилах Бецилеу в околицях міст Амбуситра і Фіанаранцуа.

Схід країни
Омиваний Індійським океаном, поріс залишками "великого лісу", який раніше покривав весь острів. Зелені масиви пересічені численними річками, що розрізають невеликі скельні ділянки. Берегова низовина є вузькою (середня ширина 55 км.) смугою рівнини, облямованою лісами з одного боку і морем, - з іншою. Клімат тут дуже вологий, дощі йдуть майже безперервно круглий рік. Тому на сході сформувався унікальний біоценоз вологих тропічних лісів. Від Туамасини до Манакари на 700 км. тягнеться канал Пангалан - житло мільйонів птахів і риб, а навколишні ліси заселені десятками видів реліктових тварин.

Туамасина
Туамасина - найкрупніший порт Мадагаскару і друге за величиною місто країни. Вічно вируючий діловою активністю порт, в якому зустрічаються кораблі зі всього світла, місто особняків в колоніальному стилі і численних базарів, Туамасина привертає до себе тисячі гостей. Визначними пам'ятками міста вважаються величезний центральний ринок ("базар-бе") і крупний ринок Колі, Ратуша на проспекті Незалежності, площа Колони, "чудотворна гробниця" Беласеті, Палац Дітей, Університетський музей і старі колоніальні квартали. Але найбільший інтерес викликають околиці міста - в 11 км. від Туамасини розташований зоопарк Івулуїна з прекрасним ботанічним садом, в Махавелуна і Вухимасина

розташовані королівські фортеці, в Амбалатрану - священний грот Андавакандрехи з некрополем бецимісарака, а у Фарафаті - руїни найбільшого в регіоні форту. В околицях міста немало і чудових рекреаційних зон - бальнеологічний курорт Фульпуент (Махавелуна), морські курорти Манда-бич і Махамбу. А в океані недалеко від побережжя лежать острови Нуси-ілайнцамбу (Нуси-акуху), Іль-о-прюн, Нуси-бураха (Сент-мари або "Острів жінок"), Мадам, Іль-о-натт та інші, що є чудовими пляжними курортами. Унікальний і природний комплекс в районі мису Сент-мари, де під впливом сильних вітрів деревна рослинність утворила щільний наземний килим з мільйонів горизонтально розташованих переплетених стовбурів.

Не менш хороші бухта Антунгила і півострів Масуала, в районі яких зосереджені найгустіші ліси Мадагаскару, що вважаються одними з останніх первісних дощових лісів на планеті, Самбава і Анталаха, - центри по виробництву ванілі і прянощів, "мисливський рай" - озеро Ампахана, заповідник Марудзелі і так далі На південь від Туамасини лежить "водний край", навколишній канал Пангалан - ціла система

 

річок, озер, боліт і інших водоймищ, об'єднаних водотокамі з самим каналом. Реліктовий дощовий ліс, населений міріадами живих мешканців, покриває цей район майже цілком, що дозволяє організовувати сюди регулярні екологічні тури.

Південь країни

Декілька посушливіший, ніж решта території країни, і це помітно здалеку - південні провінції зайняті безкрайніми просторами буша і редколесий, саме тут впадає в очі червоний колір місцевих грунтів, саме в цих краях проживає менше всього людей і саме тут можна відмітити схожість природи острова з сусідньою Африкою.

Фіанаранцуа
"Коміра півдня" і столиця народу бецилеу - Фіанаранцуа, знаходиться в 400 км. на південь від Антананаріву. З 1830 р.

 

місто було адміністративним центром колоніального Мадагаскару. Амфітеатром піднімаючись по схилах навколишніх горбів до стін королівської резиденції Рува, місто славиться своїм католицьким Собором (XIX в.) і декількома десятками інших церков, численними старими будинками і звивистими вулицями в районі Хат-віль, діловим центром в Нувель-віль і, звичайно, своїх ринках. У цих краях ще можна зустріти рисові поля і зарослі лісом горби, але вже культивуються виноград і чай.

Тауланару

 

Тауланару (Форт-Дофін) лежить біля підніжжя піку Сен-луї на крайньому південному сході країни. Із-за особливостей рельєфу в Тауланару спостерігається три достатньо яскраво виражені мікрокліматичні зони, що дозволяє бути сусідами на цьому невеликій ділянці суші декільком природним комплексам. Варто відвідати прекрасний Ботанічний сад Тауланару, старий форт (1504 р.) на острові Португальців, численні могильні пам'ятники, прекрасне озеро Ануні, заповідники Беренті і Мандуна, а також живописну ущелину Ранупісу. У районі чудово розвинені умови для водного відпочинку - прекрасні пляжі в Лукару, Лібануна, Сент-люс (Манафіафі), в бухті Талі і лагуні Еватраха привертають сюди тисячі туристів, в лагуні Вінані-бе знаходиться центр водного спорту, а в Лафіцинана і Амбінанібе - риболовецькі і мисливські центри.

Туліара
Туліара - велике портове місто на березі Мозамбікського протоки, в 950 км. на південний захід від столиці. Це одне з самих сонячних і зелених міст країни, забудований невисокими будинками з оригінальним

 

декором. Цікаві Музей культури народів махафалі і сакалава, Океанографічна станція з музеєм, величні гробниці монархів махафалі в районі Бетіоки, Ампаніхи, Андруки і Анкирікиріки, священний фікус в Міарі, священний грот Сарудрану, знаменита бухта Анацуну (Сент-огюстен) - "героїня" багатьох романів Д. Дефо, бальнеологічні курорти в Іфаті і Мангилі, а також прекрасні пляжі Батрі і Анакау. Також варто відвідати заповідники Безаха-махафалі, Беренті і Амбуасарі.

Західне побережжя
Омиване Мозамбікським протокою західне побережжя країни, що протягнулося від островів Радама на півночі до мису Таназуна-вухимена на півдні, є найменш доступною областю Мадагаскару - нескінченна низка піщаних пляжів, що чергуються з дельтами річок, болотами, перехідними в зелені мангрові чагарники, і скельними масивами. У глибину острова йдуть неосяжні савани з самотніми величними баобабами і напівпустинний буш. Клімат тут, як і на півдні, достатньо сухий.

Махадзанга
Махадзанга, розташована в 560 км. на північний захід від столиці, на березі Мозамбікського протоки - одне з найстаріших міст країни і колишня столиця королівства Буйна. В наші дні це другий за величиною порт Мадагаскару і один з найбільших торгових центрів з цікавою архітектурою, а також один з кращих курортів країни. У місті привабливі будівлі колоніальної епохи, мечеть і арабські торгові ряди в Старому місті, дві мечеті на вулиці Махабібу (всього їх тут близько 20), священний горб Дуані (на нім розташований релікварій чотирьох королів Буйна), лікарня Андрува, старовинна пошта, колишня Резиденція губернатора (в наші дні Муніципалітет), залишки королівської фортеці Рува, величезний баобаб віком близько 500 років напроти оглядового майданчика, "кладовище судів" в старому порту, краєзнавчий музей Акиба, Будинок ремесел, Обласний центр художніх ремесел малаги, колоритні ринки Махабібу і Царамандрузу, а також квартали розваг Манга і Анбуавуаланана.
В околицях Махадзанги цікаві природний цирк (3 км. від міста), заповідники Марутандрану

 

Амбухидзанахарі, Бемаріву, Анкарафанцика і Намурука, а також дослідна лісова станція Ампідзуруа і священні озера Равелубе і Мангаца. У 80 км. від Махадзанги знаходяться гроти Андзухибе і водопади Махафаніна. Для відпочинку хороші також острів Радама, пляжі Гран-гавуа-д'амбуруві (8 км. на північ від міста), Кацепі і бухта Буені.
Заповідник Цинги-де-бемараха (площа 152 тис. га - найкрупніша територія Мадагаскару, що охороняється) тягнеться від плато Бемараха до річки Манамбулу. Заповідник охоплює комплекс карстових порід сіро-синього кольору і ланцюг піків, що химерно оброблених вітром і водою, піднімаються на висоту до 30 м. Круті скелі утворюють свого роду стіни, що підносяться над долиною річки Манамбулу на висоту більше 400 м. У південній частині масиву листопадний ліс тягнеться до центральної частини вапнякового плато Цинги, південна частина якого закінчується глибокими ущелинами, проритими річкою Манамбулу, з каньйонами і гротами. На території заповідника є і савана, характерна для західного Мадагаскару.

Мурундавa
В Мурундаве (700 км. від столиці) заслуговують уваги ринок, мечеть, пляжі в Бетанія, Бешкетуй і Анкеву

 

реліктові ліси Андранумена, Манамбі і "швейцарський ліс" в Кирінді. Недалеко від Мурундави знаходиться вапняковий масив, занесений в список Усесвітньої спадщини ЮНЕСЬКО, а також ліси баобабів. Тут же по побережжю протягнулася ціла низка коралових рифів і прекрасних лагун з дивовижним підводним світом. На південь від Майнтірану в морі розкиданий ланцюжок відокремлених островів Нуси-андрута, Нуси-лава, Нуси-мару та інші, оточених прекрасними кораловими рифами.

Північним побережжям

Є величезний вулканічний масив Царатанана з найвищими вершинами Мадагаскару. Це справжня "земля контрастів" - природа і рослинність тут різко розрізняються навіть в довколишніх крапках.

 

Анциранана
Анциранана (Дієго-суарес), розташована на крайній півночі країни, на березі другої за величиною в світі бухти. Крупний порт і один з промислових центрів країни, місто малоцікаве, привертають увагу тільки анфілада колонад на вулиці Кольбера, ряд будинків колоніального стилю, площа Адмірала Ронарша з пам'ятником маршалові Жоффру і безліч барів і нічних клубів. Основні визначні пам'ятки розташовані за межею міста - Центр водного спорту Рамена-біч, прекрасні піщані пляжі по всьому побережжю, "Гора Французів" з пам'ятником загиблим в боях за звільнення міста в 1942 р., Національний парк Амбр (Монтань-д'амбр) і найпівнічніша точка острова - мис Амбр, дачний район Амбухитра (Жоффрвіль), увінчана укріпленим замком скеля Віндзор-касл, священне озеро Анівурану, величезні плантації шоколадних і кавових дерев навколо Анкифі і так далі

Острів Нуси-бі
"Візитна картка" курортного Мадагаскару - лежачий в 150 км. південно-західно Анциранана острів Нуси-бі ("великий острів"), один з визнаних центрів міжнародного туризму. Космополітичний острів золотих пляжів, кокосових пальм, розкішних готелів і нічних клубів, Нуси-бе вічно заповнений відпочиваючими і вже зовсім не схожий на решту Мадагаскару.
У столиці острова - Андуані (Ельвіль), заслуговують уваги Центр океанографічних досліджень, пам'ятник російським солдатам, колоритний ринок, мусульманське і християнське кладовища. Не менш цікаві Центр підводного плавання "Оушен-дрім" і водопад в Амбатулуаке, містечко Дзамандзарі, в якому з 1900 року проводять першокласний ром, заповідник Лукубе, священні вулканічні озера Андзавібе, Ампаріхимірахававі, Бемапаза, Анцахаманавака, Анцидіхи, Ампаріхибе і Маїнтімасу у

 

підніжжя гори Пассо, "Срібний водопад", заповідник острова Нуси-кумба і Національний підводний парк острова Нуси-таникелі.

Водопади
Незліченні водопади і пороги - це справді перлини мадагаскарського пейзажу. У районі порогів на річці Бецибука поблизу міста Маеватанана води, червоні від зважених в них мулистих частинок, з такою швидкістю скидаються з висот скельних порогів, що водний пил піднімається вище за найвищі дерева, що ростуть на березі. Заслуженою популярністю користуються водопади на річці Махававі біля міста Амбілубе, а також великий каскад в районі Національного парку Монтань-д'амбр і водопади на річці Мандріанампуци. Найбільший в країні водопад розташований на річці Сакалеуна (висота близько 200 м) недалеко від міста Нусиваріка.



[10-12-28][Все для туристів]
«Колійовий автобус» до Ворохти (0)

[09-09-19][Яремче]
Дизель поїзд в Яремчі на Вокзалі. (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: що подивитися (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Високий сезон на Мальдівах (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 2534 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: