П’ятниця
24-03-29
09:51

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Визначні пам'ятки, головні місця Латвії

Визначні пам'ятки, головні місця Латвії

Cамиє значущі визначні пам'ятки Латвії сконцентровані в Ризі. За бажання їх можна оглянути навіть протягом одного дня, оскільки багато хто з них знаходиться в Старому місті і в межах історичного центру Риги.
За межами столиці Латвії найбільш популярними є Рундальський Палац і Турайдський замокнув.

Ризький замок (Стара Рига)
Ризький замок - закладений в 1330 році, після руйнування старого замку (див. Конвенту Сету). У 1642 році, коли Рига перейшла під владицтво Швеції, до замку з боку Даугави було прибудовано нове крило - передзамок, яке збереглося в первозданному вигляді до наших днів. За часів царської Росії замок перебудовувався для потреб губернських установ і генерал-губернатора. У 1938 році інтер'єри замку були перетворені для потреб латвійського уряду. Зараз замокнув - резиденція Президента Латвії. Над ним завжди ріже прапор Латвійської республіки, а в ті дні, коли Президент знаходиться в країні, і прапор Президента. Крім того, в замку знаходиться декілька музеїв: Зарубіжного мистецтва, Історії Латвії, Літератури, театру і музики

"Три брати" (Стара Рига)

Три будинки по вулиці Мазу Пілс (Мала Замкова). Зразок житлової архітектури середньовічної Риги. Старий з "братів" крайній правий в ряду, якщо стояти до будинків особою (він видно на нашому знімку - справа) був побудований в кінці XV століття.

Домський собор (Стара Рига)
Строїтельство Домського собору і монастиря почалося в 1211 році і продовжувалося багато століть. Остаточно свої барочні контури 90-метрова башта придбала в 1766 р. У соборі знаходиться орган - один з найбільших в світі. Він був побудований в 80-і роки XIX століття. Спеціальні твори для органу Домського собору писав Ференц Лист.
Сучасний вид Домськая площа придбала в 1935 році. Були знесені малоцінні споруди навколо Собору, і утворилася простора площа. Тут часто проводяться ярмарки, концерти і інші заходи.
Відпочинок у Карпатах

Шведські ворота (Стара Рига)
Шведські ворота прорубані в ризькій кріпосній стіні в 1689 році. Легенда свідчить, що

будівля, де зараз знаходяться ворота, належала багатому ризькому купцеві. Щоб не платити постійно, податі при ввезенні товарів в місто, він узяв, та і прорубав цей проїзд. Це єдині міські ворота Клуні, що збереглися в первинному вигляді.

Порохова башта (Стара Рига)
Єдина башта ризької кріпосної стіни, що збереглася. Побудована в XIII столітті, вона була найбільшою і до XVII століття захищала головний сухопутний в'їзд до міста. Пороховий вона почала називатися з XVII століття, коли в ній почали зберігати порох. Зараз тут розташований Військовий музей.

Будинок котів (Стара Рига)
Будівля побудована в 1910 році. Згідно легенді багатий купець, латиш за національністю, якого не хотіли приймати в Гільдію, де заправляли німці, побудував цей будинок і встановив на нім котів, задом звернених до будівлі Гільдії.
Після довгих судових розглядів, поділа купця, начебто, були улагоджені, а коти повернені в більш дипломатичному напрямі.

Мала гільдія (Стара Рига)
Гільдії - союзи городян і об'єднання по роду занять, почали створюватися з 1221 р. Мала гільдія утворилася в XIII столітті. Перша будівля була побудована в XIV столітті і неодноразово перебудовувалося. Нинішня будівля побудована в 1864-1866 рр. і було останній раз відреставровано в 2000 р. Інтер'єр будівлі багато оброблений: вікна прикрашені вітражами з цеховими гербами, портретами старшин ремесел і гільдії, в приміщеннях люстри, настінний живопис з видами міста

Пам'ятник свободи (Центр Риги)

 

Пам'ятник Свободи - символ незалежної Латвії. З моменту отримання незалежності почалися пошуки відповідного художнього рішення, і був організований збір пожертвувань. У 1931-35 роках монумент був споруджений, його автором є знаменитий латиський архітектор Карліс Залі. Статуя свободи (ськульпотор Р. Мірсмеден) тримає в руках три зірочки - символи історичних областей Латвії: Курземе, Відземе, Латгале.
У постаменту скульптурні композиції "Варти Вітчизни", "Мати-Латвія", "Праця, Сім'я" і ін. Монумент обернений на захід, - туди дивиться скульптура Свободи, туди ж обернені фігури інших скульптурних композицій, що гордо випрямилися. На схід же дивляться ті, що зігнули голову в уклоні фігури в ланцюгах.
Цікаво, що символ незалежної Латвії уцілів і за радянських часів. Згідно легенді, після війни Сталін мав намір його висадити, але за монумент заступилася Вера Мухина (автор "культового" радянського пам'ятника "Робочий і колгоспниця"), яка народилася в Ризі і була ученицею До. Залі. Пам'ятник, як що має художню цінність, залишили, але він був відданий забуттю. Через 100 метрів на іншій стороні бульвару строго спиною до "Свободи" і особою на схід був споруджений пам'ятник Леніну.
Природно, що під час перебудови, Пам'ятник Свободи став головним местомом мітингів і пікетів. Тут же, вже в 1994 році, Біл клінтон оголосив про підтримку Америкою незалежної балтії. Широку популярність пам'ятник здобув також завдяки сумно знаменитим маршам ветеранів латвійського легіону СС в 90-х роках, які завершувалися покладенням квітів до його підніжжя (у останні два роки під різними приводами влади Риги не допускають проведення цих маршів.
У 2001 році була проведена повна реконструкція пам'ятника. Тут встановлена почесна варта, проводяться урочисті заходи.

Конвенту сету (Стара Рига)
З 1202 р. поряд з цим местомом стояв замок Ордена Мечоносців. Що примикали до нього удома і

двори отримали ім'я "дворик конвенту" по назві типу забудови.
Громадяни Риги, намагаючись звільнитися від влади Ордена в кінці XIII століття, зруйнували замок і споруди, що примикають до нього. Але в 1330 р. місто потерпіло поразку і вимушений був побудувати новий замок на березі Даугави, а госпітальне подвір'я старого замку почало називатися Конвентом Св. Духу. Тут з 1488 р. був влаштований монастир терциарієв.
Зараз Конвенту Сету - це самостійний маленький світ в центрі Старого міста, що включає готель, музей фарфору, антикварні магазини і численні кафе. У дворик Конвенту ведуть всього чотири входи, які на ніч закриваються.

Церква Св. Петра (Стара Рига)

Перша згадка про церкву Св. Петра відноситься до 1209 р. Це було головна церковна споруда середньовічної Риги. Тут діяла одна із старих шкіл. Церква багато разів горіла, добудовувалася і перебудовувалася. Останній раз дерев'яна башта згоріла від попадання снаряда в 1941 р. У 1973 р., вона була відновлена, але стала вже не дерев'яною, а металевою.
В середні віки Церква Св. Петра була найвищою в Європі будівлею дерев'яної конструкції, і до недавнього часу - найвищою будівлею в Ризі (123,25 м).
На нижньому (57 м) і верхньому (71 м) рівнях башти знаходяться оглядові майданчики, звідки відкривається чудовий вигляд на дахи Старого міста, центр Риги, річку Даугаву. Церква Св. Петра - лютеранська церква, по воскресіннях тут проходять богослужіння.
Шпиль башти увінчаний Півником. Півень символізує пильність і здатний уберегти від нечисті.

Будинок Чорноголових (Стара Рига)
Будинок Чорноголових вперше згадується в 1334 р. Спочатку служив местомом з

обраній городян, згодом (у XV столітті) ризький рат здає парадний зал Братерству Чорноголових, а з 1713 р. вся будівля переходить в їх власність. Братерство Чорноголових - об'єднання молодих неодружених іноземних купців. Як покровитель вони вибрали собі Св. Маврикія, - символ якого - голова арапа - відображений на гербі братерства. Чорноголові використовували будівлю для представницьких цілей, тут же зберігали товари, існував підземний хід, ведучий до річки Даугава, до їх власної пристані. Будинок Чорноголових сильно постраждав під час бомбардувань в 1941 році, і після війни його вирішили не відновлювати. Але в 2001 р. до 800-ліття Риги, Будинок Чорноголових був побудований практично наново. На площі перед Будинком Чорноголові коштує статуя Роланда - символ судової влади, свободи і незалежності середньовічного міста, а також охорони торгівлі. У будинку Чорноголових знаходиться музей і концертний зал.

Югендстіль (Рига)

Рига цікава ще і тим, що 80-90% будівель центру міста складають будівлі побудовані на рубежі XIX - XX століть, і велика частина цих будівель відноситься до стилю модерну. Цікаво ходити по центральних вулицях міста (Кр. Барона, Чака, Гертрудес) і дивитися на дахи будинків, практично, кожен будинок вінчається якою-небудь оригінальною композицією, годинами, шпилем і так далі Вулиці Елізабетес і Альберта являють собою збори архітектурних шедеврів тієї пори, багато хто з яких реконструйований. Треба відзначити, що автором багатьох будівель на вул. Альберта був М. Ейзенштейг, отець знаменитого кінорежисера Сергія Ейзенштейга, уродженця Риги.

Центральний Ринок (Рига)
Центральний ринок м. Риги - найбільший ринок в Європі. Він складається з чотирьох головних павільйонів (м'ясний, рибний, овочевий, молочний), які оточують торгові ряди і рундуки. Продуктами на березі Даугави торгували, починаючи з 1571 року, а в 1863 році тут були побудовані торгові ряди. Сучасна будівля ринку побудована в 1930 р. Для його будівництва були використані конструкції ангарів для дирижаблів, залишені німцями після Першої світової війни. Ринок Риги вражає своїми розмірами

запахами, чистотою і здачею до сантима. Обов'язкові покупки: копчена курка, м'ясні делікатеси, рибна копченина, чорний хліб, мед, свіжий сир, сирий. Влітку - ягоди: полуниця, чорниця, малина.

Турайдський замокнув в Сигулде
Місто Сигулда - серце Національного Парку Гауя, заснований біля Турайдського замку. Замок був побудований в 1207 році орденом Мечоносців, з метою зміцнитися на цих землях, але був зруйнований під час Північної війни. До наших днів збереглися лише розвалини і захисні стіни з баштами. У наш час замок був реконструйований частково з фрагментів самого замку, що залишилися, частково з нових матеріалів, і зараз можна побачити, як виглядав замок, побродити по його території, забратися на башту і помилуватися чудовим виглядом, що відкривається звідти. Замок розташований в 40 хвилинах їзди від Риги на машині

Палац в Рундале

Розкішний палац - літня резиденція Курляндського герцога Е.І. Бірона, побудована за проектом італійського архітектора Ф.Б. Растреллі в середині 18 століття. Увазі відвідувачів музею представляються 46 різних інтер'єрів в стилі рококо з паркетом, розкішною ліпниною, старовинними дзеркалами, портретами відомих людей того часу, стильними меблями і кахельними печами, вазами з китайського фарфору.

Базіліка в Аглоне
Базиліка в Аглоне - видатний пам'ятник архітектури кінця 18 століть, виконаний у стилі барокко. Базіліка - найбільш відомий католицький храм всієї північно-східної Європи. Треба відзначити, що Латвія не є католицькою країною, не менш сильний тут поширений протестантська релігія і православ'я, проте в Латгалії, яка традиційно знаходилася під впливом Польщі, католицизм сильно поширений. У 1980 році, на честь двохсотріччя Аглонськой церкви, Тато Римський Іоанн Павло II привласнив їй титул базіліки, а в 1993 році особисто відвідав базіліку. Щороку паломники зі всієї Латвії відвідують Аглоне, деякі групи йдуть пішки. У 2000 році її відвідали священнослужителі, гості з Франції, Німеччини, Росії, Литви і Естонії, а загальне число гостей досягло 140-160 тисяч! Найвідоміші вівтарні картини в Аглонськой базіліке - «Аглонськая божа мати», «Боротьба святого Юрія з драконом» і «Святий Януарій». Доїхати до базіліки в Аглоне можна на машині приблизно за 2 - 2,5 години.



[10-02-09][All for the tourists of]
Winter Fun (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Яремче – перлина Карпат (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Правила групового сексу в свінг-отелях (0)
[09-09-19][Карпати]
Карпатські Горгани. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 4636 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: