Четвер
24-03-28
20:47

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Польща: екскурсії

Польща: екскурсії

На півдні Польщі, у підніжжя єдиних в країні гір альпійського типу, всього в двох годинниках їзди від Кракова, лежить Закопане. Це саме високогірне місто в Польщі (750 -1100 м над рівнем морить), розташоване в улоговині між Татарами і гірським ланцюгом Губалувки.

Культурна столиця Краків - це місто з багатовіковою історією, місто, яке по праву вважається культурною столицею Польщі, місто, яким гордяться всі його жителі, який завжди славився гордим і незалежним і, нарешті, місто, в якому мріють жити багато поляків. Навіть в період розділів Польщі. Краків зберігав свою автономію, тут зберігалися і розвивалися польська культура і мистецтво. Для того, щоб вивчити історію міста, залучитися до його культури, зануритися в неповторну атмосферу недостатньо про це почути або просто прочитати, необхідно там побувати. Варто пройтися по вузьких вулицях Старого міста, обійти його величезну Ринкову площу, відвідати старовинні костьоли, побачити Королівський замок, помріяти над Віслою, відпочити на Плантах, поглянути на місто з висоти його курганів. І тоді, після неспішного знайомства з містом, ви проникніться його атмосферою, і, можливо, зрозумієте, чому саме Краків так люблять поляки.

Барбакан Между Флоріанськимі комірами і площею Матейко коштує круглий Барбакан - будова, що належить до старої системи оборони міста. У часи, коли Краків оточували кріпосні стіни, Барбакан - великий оборонний бастіон, видатний на декілька десятків метрів перед міськими комірами, - приймав на себе перші атаки ворога і першим їх відбивав. Барбакан - єдина в Європі велика оборонна споруда - дуже добре зберігся. Його споруду датують XV століттям, проте, деякі дані указують, що будівництво і модернізація продовжувалася близько 200 років, і що тільки в XV столітті вдалося надати споруді остаточну форму.

Флоріанськая вулиця Флоріанськая вулиця - одна з найстаріших і знаменитіших в Кракові. Її забудова велася в середині XIII століття і з тих пір вулиця не змінила своєї назви. Бере початок на Барбакане і закінчується при вході в Ринкову площу. На цій вулиці розташована безліч кафе і барів, кожен з будинків має свою багатовікову історію, в різний час тут жили знамениті артисти, художники і поети. Відпочинок у Карпатах

Ринкова площа Ринкова площа cо часів середньовіччя є найбільшою в Європі. Як і раніше, з кожного боку площі виходить по три вулиці. Протягом декількох століть площа була центром торгівлі, проте, в XIX столітті була відреставрована, залишені тільки будівля Сукенніц і башта Ратуші. Будучи на Ринку можна послухати «хейнал», який нині щогодини сурмить сурмач на чотири сторони світла вгорі вищої башти Маріацького костьолу.

Маріацький костьол На Маріацькій площі, прилеглій до східної частини Головної Ринкової площі, підноситься Маріацький костьол - головна святиня Кракова. Був зведений ще до забудови Ринкової площі, яка проводилася в XIII столітті, тому розташований під кутом до неї. У костьолі знаходиться Маріацький вівтар - один з найбільших готичних вівтарів в Європі, шириною 11 і заввишки 13 м, виконаний в липовому дереві майстром Витому Ствошем з Нюрнберга. Щодня за декілька хвилин до полудня монашка урочисто відкриває вівтар. У тристулковому вівтарі представлені сцени життя Богородиці і Ісуса Хріста, що ілюструють історію. Заслуговують уваги готичні вітражі, створені в кінці XIV століття.

Сукеніце (тоговиє ряди) Сукенніце ділять Ринкову площу на дві частини і разом з Маріацьким костьолом і Вавелем є архітектурним символом Кракова. Це готично-ренесансна будівля. Перші суконні ряди були побудовані одночасно з плануванням міста на підставі магдебурського має рацію (1257 р.). Усередині в Сукенніцах розташовано два торгові ряди з сувенірами, рукоділлям, біжутерією, народними виробами. Другий поверх відведений Філії Національного музею - галереї польського живопису і скульптури XVIII і XIX в. На першому поверсі розміщено також кафе і магазини. У Сукенніцах знаходиться Малопольський центр туристичної інформації. На стінах видно герби польських міст.
Вавель - Королівський замок

Замокнув На Вавельськом горбі коштує замок - укріплена, престижна резиденція королів до початку XVII в. Аркадний внутрішній двір королівського замку є прикладом архітектури «золотого століття польської культури». На першому поверсі знаходяться фрагменти Кафедрального собору почала XI в., і крипта св. Гереона. У Королівському замку на Вавеле знаходиться одна з цінних в світі колекцій гобеленів, що отримали свою назву по імені французького містечка Аррас. У унікальній колекції короля Зигмунта Старого (династія Ягеллонов) налічувалося 365 штук (по числу днів в році), до нашого часу дійшло лише 136. Тут знаходиться одна з цікавих і цінних в Європі колекцій східного мистецтва. Серед її експонатів - турецькі намети XVII в., персидські килими, кольчуги, шаблі, мечі, булави, а також рідкісні експонати - величезні турецькі корогви, які дісталися військам короля Яна III Собеського у Віденській битві. Ці експонати представлені на виставці Мистецтво Сходу, а також в Скарбниці і Збройовій палаті. Обидві виставки знаходяться в замку. Інші виставки: Королівські палати III поверх, Королівські апартаменти II поверх, Скарбниця і Збройна, Втрачений Вавель, Печера дракона (відкрита з травня по жовтень).

Вавель - кафедральний собор Вавельський Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава почала XI в., це місце незвичайно тісно пов'язане з історією Польщі - це і коронаційний собор і усипальня польських королів, кардиналів, єпископів, національних героїв і поетів. У підземеллі Кафедрального собору, в криптах, покояться королівські гробниці. Кафедральний собор не музєєфіцирован, він зберіг головне призначення - бути Божим храмом. Собор був костьолом кардинала Короля Войтили, який став в 1978 р. римським Татом з ім'ям Іоанн Павло II.

Аквапарк в Кракові Краківський аквапарк - це найбільший і ультрасучасний центр відпочинку і водних розваг в Східній Європі. До послуг відвідувачів, окрім басейнів, надана мережа водних гір і спусків загальною протяжністю в 768 метрів. До складу комплексу входить так звана «божевільна» гвинтова гора, по якій можна спускатися з великою швидкістю і щонайдовша гора 202,5 м, а також «бурхлива річка» і спеціальні альпіністські стінки, з яких можна безпечно стрибнути в басейн. Добре відпочити дозволяють 8 джакузі, сауни, різного роду гідромасажі. Аквапарк пропонує і такі атракціони як: солярії, перукарню, центр біологічного відновлення, добре оснащений тренажерний зал, і фітнес-клуб для занять йогою і сучасним танцем і тому подібне Загальна площа басейнів - 1586 м3 . Вода в басейнах має температуру 28 - 32 градуси, озонована.

Велічка Туристи зі всього світу їдуть сюди, щоб побачити знамениту польську соляну шахту. Вона занесена в список світової культурної спадщини ЮНЕСЬКО - річ у тому, що шахтарі, що працювали в ній, були ще і художниками по покликанню. Вони-то і перетворили спорожнілі вироблення на дивовижні храми, творить з соляних глиб скульптури і картини, каплиці і гроти.
Мільйони років назад тут було море, коли клімат змінився, ставши сухим і жарким, море висохло, залишивши серед опадів найцінніший - сіль. Потім все покрилося товстим шаром мула, що зберіг це багатство до наших днів.
Сіль у Велічке почали здобувати 2000 років тому на рубежі старої і нової ери. Приблизно 700 років тому у Велічке з'явилася перша шахта, та, яка приймає сьогодні туристів, - шахта Даниловича. Її експлуатували і XVII в., а в 1935 р. пристосували для екскурсій. Всього тут декілька десятків шахт, і за століття під землею скупчилося більше 2000 вироблених печер. Щоб запобігти обвалам, гірники завжди залишали в спорожнілій підземній камері міцний соляний панцир, який потім і дозволив художникам дати волю фантазії.
Сьогоднішня шахта налічує 9 поверхів. Самий нижній пункт знаходиться на глибині 327 м, але туристична траса проходить через 1, 2 і 3-ій поверхи і туристи повинні подолати 135 м вниз. Саме у цьому відрізку знаходяться найстаріші і цінніші кімнати з солі. Окрім пізнавального, екскурсія дає також оздоровчий ефект. Підземний мікроклімат допомагає при багатьох захворюваннях. Цілющі властивості соляних копій використовує і підземний санаторій (з 1964 р.), що знаходиться у Велічке, де лікують астму. Як медична процедура, популярна ночівля в підземних залах санаторію. Це дуже зручно - Ви приїжджаєте увечері, ніч спите в цілющій атмосфері, і весь наступний день з самого ранку у Вас вільний. Тому місцеві жителі часто приїжджають лікуватися і в буденні дні, "без відриву від виробництва".

Каспрови Верх Дуже популярна екскурсія на вершину гори Каспрової - Каспрови верх. У 1935 р. туди проклали канатну дорогу, першу в Польщі і 60-у в світі. Її зразкова довжина 4 км., а перепад висот - більше 900 м. По ній щорічно піднімаються сотні тисяч туристів, щоб з висоти 1959 м над рівнем морить помилуватися все такою ж дивовижною природою.
Піднявшись на Каспровий Верх перед Вами відкриється приголомшливий пейзаж. Добратися на вершину Ви можете по канатній дорозі, квитки на неї продаються безпосередньо перед посадкою. На вершині знаходитися оглядовий майданчик і, звичайно, закусочна, де можна і грунтовно поїсти або просто перечекати дощ. Навіть влітку на вершині і біля оглядового майданчика лежить сніг. У сонячний літній день тут не холодно, але все таки куртка буде не зайвою.
Звідси не так далеко, яких-небудь півтори години прямо по гребеню, що є польсько-словацьким державним кордоном, до найвищої вершини Свініца (2301м). Якщо до заходу ще далеко, то спускатися з вершини краще пішки, мимо Shronisko Murowanec. Займе це за часом дві години, і прогулянка доставить Вам справжню насолоду. Дивні гірські пейзажі оточуватимуть Вас, змінюючись у міру того, як Ви сходите вниз. Для фанатів гірських ландшафтів можна вибрати шлях на півтори години довше: вниз по Uhrocie Kasprowe, потім мимо озера Zieleny Staw на вершину Korb, а потім спуск мимо Shronisko Murowanec в Кузню. Ви пройдете по долині озер - це цілий комплекс красивих гірських озер витікаючих одне з іншого, і що харчуються з поступово підтаваючого льодовика. А з вершини Корб відкривається прекрасна панорама відразу на всі озера, побачені під час підйому. Ви побачите одне з прекрасних озер - Чорний Став Гонсеніцови. Це озеро дійсно здається чорним, якщо Ви знаходитеся на його березі, але якщо дивитися на нього з вершини, то його води будуть ніжно-блакитними.

Закопане Щороку Закопане відвідують близько 2 млн. туристів, серед яких стає все більше іноземців, перш за все з країн Західної Європи і Америки. Магніт, який притягає сюди гостей вже близько двох століть, все той же: Татри - єдиний в цій частині Європи альпійський гірський пояс, найвищий між Альпами і Уралом. Він невеликий, але привертає, перш за все, різноманітністю: за 3-4 години туристи можуть пройти від зелених лугів до пустинних скелястих вершин.
Приблизно за годину з центру міста можна дійти до лісу і опинитися серед первозданної природи, що охороняється, до речі, законом, оскільки тут розташований національний парк Татранський, де людина повинна поводитися не як господар, а як гість. На тутешніх скелях можна зустріти едельвейси, які тут називають котячими лапками. Гірські поляни навесні покриваються фіолетовими вогнищами крокусів, а кедри і сосни зеленіють круглий рік. У долинах часто зустрічаються косулі і олені, вище - сарни і бабаки, а якщо повезе, то можна побачити навіть бурого ведмедя або гірського орла. А для любителів походів Татри - справжній рай. Нескладні маршрути проходять по гірських лугах і уздовж річок, важчі траси забезпечать досвідченим альпіністам гострі відчуття.
Закопане називають зимовою столицею Польщі, це один із старих центрів зимового спорту, де і до цього дня, діє лижний клуб, заснований в 1907 р. Тут не раз проходили чемпіонати світу, а з 1956 р. кожні два роки влаштовують зимові універсіади, в яких беруть участь студенти з різних країн.
Над містом підноситься гора Гевонт, з якою пов'язано багато легенд. На початку століття на її вершині за ініціативою закопанського ксьондза поставили залізний 15-метровий хрест, який потім з'явився і на міському гербі. Значна частина польської культури сформувалася під впливом фольклору гуралов. Тут постійно жив художник і письменник Станіслав Віткевіч, з яким пов'язаний так званий закопанський стиль. Його основна межа - народні мотиви, осмислені з урахуванням сучасних вимог. Першим будинком, побудованим в 1893 р. за проектом Віткевіча, стала вілла "Коліба" на вулиці Косчельськой. У ній не тільки збережені традиційні декоративні елементи, але і придумані нові. Такі особняки разом із справжніми будинками гуралов додають місту неповторну зовнішність. Окрім архітектури цей стиль проявив себе в літературі, музиці, прикладному мистецтві, його риси можна було дізнатися навіть в роботі меблярів і склодувів. Проте з часом про нього забули, і до наших днів він зберігся, мабуть, тільки в церковній архітектурі. Хороший приклад такої споруди - каплиця Серця Ісуса в Ящурувке, одна з найкрасивіших в Польщі. Вона споруджена на початку століття за проектом С.Віткевіча. Багато прикрашена зовні, каплиця проста і аскетична усередині.
Зима в Татрах, як правило, сніжна, сонячна і не дуже морозна, а літо звичайне тепле. Хороша і осінь, коли гірські схили переливаються всіма відтінками червоного кольору.

Косчелінська долина Шлях до долини проходить по зручній грунтовій дорозі. Головна визначна пам'ятка - Jaskina Mrozna (морозна печера). Печера виявлена в 1934 році відомим польським мандрівником, а для відвідин відкрита з 1958. Це єдина печера в польських Татрах, що має електричне освітлення, що і робить її привабливою для туристів.
Фотографувати в печері можна тільки без використання спалаху. Це обмеження введене для того, що б не створювати умови для зростання грибів (цвіль). Через це і освітлення в печері досить мізерне. Проте його цілком вистачає на те, що б розгледіти навколишні стіни і те, що знаходиться під ногами. У особливо ефектних камерах освітлення спеціально поставлене так, що б вигідно піднести особливості ландшафту.
Інша ефектна печера в Косчелінськой долині - Smocza Jama (печера дракона). Початок цього шляху знаходиться в годині ходьби від межі національного парку. Звивиста ущелина в оточенні високих скель приведе Вас до самої Печери дракона. Пройти весь шлях в цій печері можна тільки з ліхтариком. У деяких місцях необхідно підніматися по крутих сходах, тримаючись за спеціально вбиті в цих місцях ланцюжки.
Слідуючи далі по дорозі Ви зустрінете ще декілька печер. Косчелінська долина має хорошу грунтову дорогу. Якщо не сходити з неї в печери, то за півтори години Ви пройдете всю долину. В кінці дороги Вас чекає Schronisko Orlak, де Ви можете перекусити і відпочити. Тут кінчається звичайна дорога, і починаються гірські стежки. Одна з них веде до прекрасного гірського озера (Smreczinski Staw), в спокійних водах якого відбивається ліс і величні гори, що підносяться над ним.
Інші - проведуть Вас по гірських вершинах. Але подальший маршрут залежить тільки від Вас. Якщо хочете, можете пройти до Словаччини. До межі - менше півтора годин, хоча подальший спуск до першого словацького населеного пункту розтягнеться на довгий годинник.



[10-10-17][Все для туристів]
Буковинської (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Іспанія і Хамон (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Незабутня кухня Італії (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Зберігати гроші можна не тільки в ощадній касі (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 2769 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: