П’ятниця
24-03-29
16:58

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

КУРОРТИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ - Яремча









КУРОРТИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ - Яремча

БуковельІвано-Франківська область - створена в 1939 р. після приєднання території Західної України до Української РСР. Клімат помірно-континентальний, зима м'яка, літо тепле у рівнинній частині, в гірських районах клімат значно суворіший. Поверхня області досить різнорідна.У західній частині розташовані Карпати і їх передгір'я, на півночі - частина Подільської височини. Головні річки - Дністер і Прут, що мають безліч приток: Бистриця, Гнила Липа, Золота Липа, Лімниця, Черемош з кам'яними перекатами і водоспадами створюють надзвичайно мальовничі ландшафти.

На території області збереглися архітектурні споруди, в основному, культового призначення від часів Київської Русі до XX сторіччя, серед яких шедеври дерев'яного зодчества. Серед інших архітектурних пам'яток - середньовічні замки-фортеці, ратуші, адміністративні і житлові будинки XVIII-XXв.в. В області є один заповідник, три національних природних парки і безліч інших пам'яток природи.

Івано-Франківськ - обласний центр, розташований у межиріччі Бистриці-Солотвинської та Бистриці-Надвірнянської.Місто багате архітектурною спадщиною у вигляді храмів, деякі з них використовуються як музеї, а в будівлі колишньої ратуші розміщена експозиція краєзнавчого музею. Десятки адміністративних будівель, гімназій, готелів початку XX ст.сформували привабливий архітектурний вигляд центральної частини сучасного Івано-Франківська. А пішохідні вулиці створюють затишну атмосферу, характерну для міст Західної України.

Болехів розташований на берегах р. Суколь, пов'язаний з ім'ям відомої української письменниці та організатора жіночого руху на Прикарпатті Н. Кобринської. Зберігся будинок, в якому вона жила і куди приїжджали І. Франка, О. Кобилянська, М. Павлик. Окрасою міста є нещодавно відреставрована ратуша, кілька збережених особняків XIX ст., Будівля солеварні.

Бубнище - невеличке село на лівому березі безіменної річечки, притоки р. Суколь, знамените завдяки мальовничим скупченню скель посередині букового лісу на вододілі двох лівих приток Суколі. Скелі-стовпи складені з дуже щільних пісковиків, утворених близько 60 млн. років тому. Розташовані півколом, вони здавна були непоганим природним зміцненням, де ще в давнину в скелях були вирубані три печери і 6-метровий колодязь в одній з них. Краса цих місць привертає і допитливих, і творчих людей. І. Франка, побувавши в цих місцях, написав вірш з такою ж назвою.

Ворохта - селище на берегах р. Прут, через який в кінці XIX ст. проходила залізниця на Івано-Франківськ, Яремчу, і віадуки якої експлуатуються до цих пір. Після війни Ворохта стає популярним курортним містечком, тут побудована туристична база «Україна» з добре обладнаним спортзалом та серією лижних трамплінів.

Горгани - природний заповідник в Українських Карпатах , у верхній частині вододілу рік довгунець і Зеленічка.Тут зростають 402 види рослин, відмінною рисою яких є висотна поясність. Величезні дрімучі ліси покривають значну частину площі заповідника. Основні породи дерев - ялина, бук, ялиця. З висоти 1200 м і далі вгору суцільний ліс поступається місце субальпійському з Вишиванка-сосновим криволіссям, ще вище рослинності практично немає, а погляду відкриваються гірські вершини з кам'яними розсипами, вкриті мохами і лишайниками. Лісові мешканці в більшості населяють лісовий пояс заповідника.

Карпатський національний природний парк площею 503,03 км2 є самої заселеній природоохоронною територією Українських Карпат. Парк займає верхню частину басейну р. Прут, і майже всі населені пункти розташовані на її берегах (Яремча, Ворохта, Татарів, Микуличин). Хороші дороги, прокладені по території парку, дозволяють з комфортом знайомитися з різноманітними ландшафтами і захоплюючими пейзажами цього куточка Карпат, і роблять його дуже привабливим для автотуристів. Дуже красива головна автотраса парку - дорога з Яремчі на Яблуницький перевал, що на кордоні з Закарпатською областю. Дуже вражає мандрівників також дорога з Ворохти до підніжжя гори Говерла, яка пролягає по терасі р. Прут в оточенні високих і струнких ялин, схожих на почесна варта. Біля підніжжя Говерли є паркінг і готель - відмінне місце для пішого підйому на вершину гори. На території парку зростає понад 1105 видів рослин, багато з яких - рідкісні або зникаючі. Багатий і тваринний світ парку: олені, козулі, дикі кабани, лисиці, ведмеді і безліч дрібної живності.

Коломия - районний центр на березі р.. Прут від середніх віків отримала у спадок шедевр гуцульської дерев'яної архітектури - Благовіщенську церкву і традицію складати коломийки - фольклорні римовані твори. З середини XIX ст.збирається колекція музею народної творчості, зараз розташованого в гарній будівлі початку XIX ст. У Коломиї, як і в інших містах Західної України, домінуючим будівлею, що вінчають ринкову площу, є будівля ратуші. А до часу відкриття Міжнародного фольклорно-етнографічного фестивалю гуцулів вибудовано оригінальна споруда музею писанкового розпису, в якому зберігається колекція писанок не тільки з України, Росії та Білорусії, але і з Китаю, Індії, Єгипту та інших країн.

Косів - типовий місто Західної України, до цих пір славиться своїми багатолюдними ярмарками, на яких можна придбати найрізноманітніші товари народних майстрів з усієї округи, а в центрі міста закономірно знаходиться музей народної творчості. Косів славиться також як низькогірський кліматичний курорт і має значну туристичну базу, яка працює протягом усього року.

Криворівня - село на берегах р. Чорний Черемош, прославилося випадково - ці мальовничі місця на початку XX ст.придивилися української творчої інтелігенції. Тут відпочивали та творили І. Франка, відомий етнограф В. Гнатюк, М. Коцюбинський та багато інших літературні діячі, які назвали це місце «українськими Афінами». У селі знаходиться музей І. Франка, сюди з'їжджаються сучасні романтики та містики.

Манява - велике село на берегах р. Манявка, стало відомим завдяки православному монастирю Манявський скит, в якому зараз розташований музей. У декількох кілометрах від скиту, вгору за течією річки, знаходиться найкрасивіший Манявський водоспад.

Старуня - село на правому березі р.. Лукавець, де на початку XX ст відкривається озокеритові промисел. А незабаром село стає відомим і в науковому світі - у промисловий шахті в товщі торфоболотних відкладень були знайдені останки скелетів мамонта, трьох шерстистих носорогів, оленя, птахів, земноводних та інші, які зараз зберігаються у Краківському зоологічному музеї. Хоча озокеритові промисел закрито, тут збереглося феноменальне геологічне явище - грязьовий вулканізм. Ця місцевість є унікальним природним пам'ятником Прикарпаття.

Шешори - село на берегах р. Пестинька, основним видатною пам'яткою природи якого вважаються Шешорські водоспади. Їх називають Срібними, вони невеликі, але дуже мальовничі. Каскад з водоспадів простягнувся вздовж річки на кілька сотень метрів. У долині гірської річки є величезний кам'яний хаос, який практично ховається під час сильних дощів. Це улюблене місце відпочинку туристів і постояльців місцевих пансіонатів, його часто знімають для художніх, документальних фільмів, відеокліпів.

Яремча - курортне місто на берегах р. Прут. Тут побудовано безліч санаторіїв, пансіонатів, приватних вілл. Найбільше багатство Яремчі - це чудова природа, чисте повітря і живописна долина р.. Прут. У самому вузькому місці річка створила ефектний 5-метровий каскадний водоспад - Яремчанська Гук. Місцеві ресторани, турбази побудовані в стилі карпатської народної архітектури і гармонійно вписуються в навколишній пейзаж.

Недалеко від села Поляниця на висоті 920 м над рівнем моря розташований молодий елітний туристичний комплекс « Буковель », пристосований і для професіоналів-гірськолижників, і для аматорів, і для початківців. Загальна протяжність гірськолижних трас 50 км, вони мають різні рівні складності. На трасах діє 14 витягів, 6 канатних доріг. У зимовий сезон, який триває з грудня по квітень, Буковель надає туристам прокат гірськолижного спорядження і сноубордів, бігових лиж, працює дитячий майданчик, лижна школа. У туристичному комплексі можна отримати ряд оздоровчих та косметичних процедур: масаж, джакузі, мезотерапія, мінеральні води - Буковельська 1 і Буковельська 2, подібні з трускавецької «Нафтусі», а також обгортання, фітнес, послуги перукарні.

    * БУКОВЕЛЬ - СВЯТО ЖИТТЯ   ( 21 Статті )
    * ІВАНО-ФРАНКІВСЬК   ( 14 Статті )
    * ВОРОХТА - ЗИМОВИЙ КУРОРТ В КАРПАТАХ   ( 7 Статті )
    * КОЛОМИЯ - МІСТО ГУЦУЛЬСЬКИХ ТРАДИЦІЙ   ( 5 Статті )
    * ЯРЕМЧА - ГУЦУЛЬСЬКА ПЕРЛИНА   ( 20 Статті )
    * КОСІВ - НИЗЬКОГІРНИЙ КЛІМАТИЧНИЙ КУРОРТ   ( 15 Статті )
    * ТАТАРІВ - КЛІМАТИЧНИЙ КУРОРТ З ЦІЛЮЩИМ ПОВІТРЯМ   ( 1 Стаття )
    * ШЕШОРИ - МІСЦЕ СРІБЛЯСТИХ ВОДОСПАДІВ   ( 2 Статті )
    * Калуш   ( 1 Стаття )














[11-01-16][Все для туристів]
Вино не роблять — його плекають (0)

[09-08-19][Відпочинок і поради]
Дайвинг-сафари - що це таке?! (1)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Литва: державні парки (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Домініканські визначні пам'ятки (0)